صفحه 8 از 8 نخستنخست 12345678
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 75 , از مجموع 75

موضوع: ماندن در خارج از کشور بعد از اتمام دورۀ فوق لیسانس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Graphic Design

پیش فرض پاسخ : ماندن در خارج از کشور بعد از اتمام دورۀ فوق لیسانس

سلام دوستان
    کسی اطلاع داره که برای تمدید معافیت تحصیلی از مقطع ارشد به دکترا چه مدارکی لازم هست؟ ارشد تموم شده و الان دانشجو دکترا هستم
    ممنون میشم راهنمایی کنید...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nariman91 نمایش پست ها
    تاپیک واقعا خوبی بود اما یه سوال نکته دار داشتم
    من بهمن امسال درسم تموم شد تا بهمن سال دیگه وقت دارم کارامو راستو ریس کنم برم ضمنا می خوام تو کنکور آزادم شرکت کنم
    حالا گیرم من نتونستم تا بهمن سال دیگه برم کارم یه 2 3 ماه بیشر طول کشید اما تو کنکور آزادم قبول بشم همین حین و برم ازاد ثبت نام کنم پس الان دوباره معافیت تحصیلی دارم و مشکلی نیست اما سوال اینجاست می تونم وقتی کارام درست شد از اونجا ازاد انصراق بدم و برم خارج از کشور ؟؟؟ یعنی مشکلی نداره این کار ؟

سلام دوستان عزیز.

من هم تقریبا همین سوال رو دارم......
    بنده شهریور 95 مقطع کارشناسی رو تموم کردم و قصد دارم تا قبل از شهریور 96 از دانشگاهی در آلمان پذیرش بگیرم؛ اما خوب احتمال نشدنش کم نیست و ممکنه من کارام چند ماه تا یک سال بیشتر از اون فرجه یک ساله برای سربازی طول بکشه.
    حالا راه حل چیه؟!
    آیا میشه در یک دانشگاه داخلی ثبت نام کنم و اصلا مقطع فوق لیسانس رو اینجا شروع کنم و معافیت تحصیلیم رو تمدید کنم و اگر موفق شدم از آلمان پذیرش بگیرم، از دانشگاه اینجا انصراف بدم و برم دانشگاه آلمان؟! آیا میشه یکبار انصراف داد و دانشگاه رو عوض کرد؟!
    ممنون میشم اگه پاسخ بدین.

نقل قول نوشته اصلی توسط becksor نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز.

من هم تقریبا همین سوال رو دارم......
    بنده شهریور 95 مقطع کارشناسی رو تموم کردم و قصد دارم تا قبل از شهریور 96 از دانشگاهی در آلمان پذیرش بگیرم؛ اما خوب احتمال نشدنش کم نیست و ممکنه من کارام چند ماه تا یک سال بیشتر از اون فرجه یک ساله برای سربازی طول بکشه.
    حالا راه حل چیه؟!
    آیا میشه در یک دانشگاه داخلی ثبت نام کنم و اصلا مقطع فوق لیسانس رو اینجا شروع کنم و معافیت تحصیلیم رو تمدید کنم و اگر موفق شدم از آلمان پذیرش بگیرم، از دانشگاه اینجا انصراف بدم و برم دانشگاه آلمان؟! آیا میشه یکبار انصراف داد و دانشگاه رو عوض کرد؟!
    ممنون میشم اگه پاسخ بدین.

آره دوست عزیز. شما می تونی یکبار انصراف بدی ولی قبلش کارهای پذیرشت و ویزات و بلیطتو رو بکن بعدش اقدام کن واسه انصراف و خروج از کشور ...

پیش فرض پاسخ : ماندن در خارج از کشور بعد از اتمام دورۀ فوق لیسان

سلام.

من کل بخش سربازی و معافیت تحصیلی رو زیر و رو کردم ولی واقعا هیچ جا نتونستم به جوابم برسم چون موردم یکم متفاوت هست.

خیلی سردرگم هستم چون نمیتونم بفهمم من از لحاظ قانونی الان وضعیتم چی هستش!! آیا مشمولم یا سربازم یا غایبم یا فراریم. اصلا نمیتونم از هیچ جا به جواب برسم.

من قبل از هجده سالگی از ایران خارج شدم و کلا کار های معافیت تحصیلی رو قبل از اینکه مشمول بشم انجام دادم و در کل دوران لیسانس به طول مدام پروندم رو آپدیت کردم و سالی دوبار کارنامه و اشتغال به تحصیل برای سفارت و وزارت علوم میبردم.

دوره ی لیسانس که تموم شد من کل مدرک لیسانسم رو با همه ی مخلفاتش دادم به سفارت که تایید کنه (البته آماده شدن خود مدرک لیسانس و مخلفاتش بیشتر از هفت ماه طول کشید). این کار یه چند ماهی به طول انجامید و من در اون مدت به ایران رفتم و از کشور بدون مشکل خارج شدم (چون مهر دو ساله ی خروج مخصوص مشمولین گرفته بودم و محل اقامت توی پاسپورت رو هم تغییر داده بودم) و در همون حین تغییر کشور و رشته و مقطع تحصیلی هم دادم.

اما در کشور جدید پرونده در سفارت برای مقطع فوق لیسانس تشکیل ندادم چون بعد از یکسال از اتمام لیسانس که میگذشت من هنوز مدرک لیسانسم با تاییدیه سفارت کشور قبلی هنوز آماده نشده بود و سفارت ایران در کشور جدید به همین دلیل برام پرونده تشکیل نمیداد!

به هر حال من در همون حین و یعنی یکسال بعد از اتمام لیسانس رفتم بدون مشکل ایران (چون همون مهر دو ساله رو داشتم) و برگشتم.

حالا من الان مهر دو سالم تموم شده و هنوز پرونده تشکیل ندادم سفارت و از زمان اتمام لیسانسم دو سال میگذره و به زودی فوق لیسانسم رو هم تموم میکنم.

من الان از لحاظ قانونی وضعیتم چیه؟!
    آیا در حال حاضر میتونم پرونده تشکیل بدم؟
    آیا میتونم مهر ورود به کشور بگیرم دوباره و بدون مشکل برم و بیام؟
    آیا سفارت برام پاسپورتم رو تمدید میکنه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Business Economics - Shahid Beheshti University

پیش فرض پاسخ : ماندن در خارج از کشور بعد از اتمام دورۀ فوق لیسان

سلام دوستان ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره منو راهنمایی کنه. من سال ۹۳ برای کارشناسی ارشد به مقصد هلند از ایران خارج شدم. یک سال بعد بدون اینکه درسم تموم شه همه چیز رو رها کردم و اومدم کانادا (نامه انصراف ندارم) و یه لیسانس هنر اینجا شروع کردم. داخل پاسپورت ام تاریخ آخرین خروجم از ایران و محل سکونتم کانادا قید شده. حالا سوال من اینه که من اگه بخوام مهر خروج بگیرم باید چه کار کنم؟ آیا اصلا لازمه که از طریق سامانه نشا اقدام کنم؟‌ (من هیچ اکانتی تو این سامانه های ایرانی نداشتم و نساختم تا به این لحظه)
    پیشاپیش ممنون از کمکتون

صفحه 8 از 8 نخستنخست 12345678

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)