صفحه 6 از 146 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1452

موضوع: TEFAQ / TCFQ (ثبت نام، محتواي آزمون)

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

پیش فرض پاسخ : همه چیز در مورد TEF/TEFAQ/DELF/DALF/TCF

نقل قول نوشته اصلی توسط slmz نمایش پست ها
    B2 خيلي سخته .الان بچه هايي كه 1.5 فرانسه خوندن B2 قبول ميشن حالا A2 با اطمينان و B1 با تلاش مي دونين هر كدوم چقدر امتياز داره ؟؟
    دوست عزیز
    به مدت زمان نیست که اگه کسی مثلا 2 سال خونه دیگه b2 میگیره و کسی که 6 ماه خونه نمی تونه قانون نداره!! این نظر منه
    البته یه جدولی هست که تبدیل ها توش بود الان پیداش نکردم برات با پیغام میذارم
    ولی فکر کنم b1 یعنی 5 و 6 از 12
    و b2 یعنی 7 و 8 از 12

Junior Member

سلام دوستان.
    من 3 سال پيش از طريق فدرال اقدام كردم . اون موقع آيلتس 5.5 داشتم و وكيلم براي من فرانسه رو در حد 2 نمره هم زد. الان آيلتس 6 دارم كه اسپيكينگ و رايتينگ رو 6.5 آوردم . ديگه امتيازم به 67 مي رسد. در اصل ديگه به فرانسه نياز ندارم ولي وكيلم ميگه كه چون اون موقع انتخاب كردي بايد يه TEF بياري. مي خوام بدونم براي 2 نمره بيسيك فرانسه ميشه كه فقط از 2 اسكيل هر كدوم 1 نمره بگيرم و اين كافيه ؟ يا بايد هر 4 اسكيل رو نمره بيارم. الان 3 ماه كه فرانسه رو شروع كردم و براي آخر ارديبهشت ثبت نام كردم. معلم خصوصي گرفتم كه تا درس 14 منو برسونه. لطفا بگين دقيقا چه نمره اي بايد بيارم و آيا توي اين مدت ميرسم يا نه ؟ چند Unit از Cafe رو بخونم کافیه ؟ ممنون

ApplyAbroad Hero Red_Sky آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software

سلام به همه دوستان
    من پست ها رو یکبار دیگه خوندم و ممنون از اطلاعات خوبتون. فقط باز هم نتونستم تصمیم بگیرم که تو چه امتحانی شرکت کنم. من قصد دارم بعد عید نوروز برای کبک یه امتحانی بدم تا برای مصاحبه مدرک خوبی داشته باشم. حالا نمیدونم بین امتحانات کدوم رو شرکت کنم. TEFAQ که لهجه کبکی داره و فکر کنم نتونم به راحتی از پسش بر بیام. DELF هم فکر کنم خیلی مشکل باشه. اگر کمی در این مورد توضیح بدید که کدوم آزمون برای مصاحبه کبک معتبر تره و بهتره ممنون میشم.
    در ضمن آیا برای ثبت نام امتحان باید عجله کرد؟ یعنی سریع پر میشه؟ شدت این سرعت برای قطب و سفارت چقدره؟ یعنی از کی باید به فکر ثبت نام آزمون باشم؟ ممنون.

رشته و دانشگاه
    Software

سلام دوستان
    نظرتون در مورد این آزمون هایی که تو سایت رسمی کبک اشاره شده چیه ؟ اینها تو ایران برگزار میشن؟

If available, include with your application documentary proof of your French language skills, issued by an organization recognized by the Ministry. This includes the Test d’évaluation du français adapté pour le Québec (TEFAQ – French evaluation test adapted for Québec) from the Chambre de commerce et d’industrie de Paris (CCIP – Paris Chamber of Commerce) and the Test de connaissance du français pour le Québec (TCFQ – French fluency test for Québec) from the Centre international d’études pédagogiques (CIEP – International Centre for Pedagogical Studies).

Junior Member

سلام دوستان. تو رو خدا یک نفر یه توضیح کامل در مورد امتحان TEF بده . بلاخره من نفهمیدم این امتحان 3 بخش داره یا 5 بخش ؟؟ ( اجباری و اختیاری ) این اختیاری که میگن یعنی چی ؟ یهنی میشه پاسخ داد و میشه پاسخ هم نداد ؟؟!! اکه 5 بخش است پس چرا توی کتاب نمونه سوالهاش امتیاز دهی رو بر اساس 3 بخش طراحی کرده که میشه 450 امتیاز * 2 .
    اگه کسی اطلاعات کاملی داره و قبلا در این امتحان شرکت کرده لطفا کامنت بذاره .
    مرسی

رشته و دانشگاه
    Software

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam87 نمایش پست ها
    سلام دوستان. تو رو خدا یک نفر یه توضیح کامل در مورد امتحان TEF بده . بلاخره من نفهمیدم این امتحان 3 بخش داره یا 5 بخش ؟؟ ( اجباری و اختیاری ) این اختیاری که میگن یعنی چی ؟ یهنی میشه پاسخ داد و میشه پاسخ هم نداد ؟؟!! اکه 5 بخش است پس چرا توی کتاب نمونه سوالهاش امتیاز دهی رو بر اساس 3 بخش طراحی کرده که میشه 450 امتیاز * 2 .
    اگه کسی اطلاعات کاملی داره و قبلا در این امتحان شرکت کرده لطفا کامنت بذاره .
    مرسی
    سلام پیشنهاد میکنم این سایت رو ببینید http://en.wikipedia.org/wiki/Test_d'évaluation_du_français
    همچنین سایت رسمی http://www.fda.ccip.fr/tef رو بررسی کنید.
    اگرم سایت قطب رو هم نگاه کنید سوال شما رو خوب پاسخ داده : www.ghotbravandi.ac.ir/

Junior Member

سلام. ممنون که پاسخ دادید. از توی سایت قطب که من هیچی پیدا نکردم ! ولی از اون یکی سایت نتیجه گیری خوبی کردم. فقط اینکه اگه من از ریدینگ و مثلا لیسنینگ در حد A2 نمره بگیرم آیا 2 نمره از TEF برای پرونده ام می گیرم ؟؟
    ممنون

رشته و دانشگاه
    Software

سلام. ممنون که پاسخ دادید. از توی سایت قطب که من هیچی پیدا نکردم ! ولی از اون یکی سایت نتیجه گیری خوبی کردم. فقط اینکه اگه من از ریدینگ و مثلا لیسنینگ در حد A2 نمره بگیرم آیا 2 نمره از TEF برای پرونده ام می گیرم ؟؟
    ممنون
    ای بابا
    این صفحه رو از سایت قطب بخونید : http://www.ghotbravandi.ac.ir/conmtef2.html

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Red_Sky نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من پست ها رو یکبار دیگه خوندم و ممنون از اطلاعات خوبتون. فقط باز هم نتونستم تصمیم بگیرم که تو چه امتحانی شرکت کنم. من قصد دارم بعد عید نوروز برای کبک یه امتحانی بدم تا برای مصاحبه مدرک خوبی داشته باشم. حالا نمیدونم بین امتحانات کدوم رو شرکت کنم. TEFAQ که لهجه کبکی داره و فکر کنم نتونم به راحتی از پسش بر بیام. DELF هم فکر کنم خیلی مشکل باشه. اگر کمی در این مورد توضیح بدید که کدوم آزمون برای مصاحبه کبک معتبر تره و بهتره ممنون میشم.
    در ضمن آیا برای ثبت نام امتحان باید عجله کرد؟ یعنی سریع پر میشه؟ شدت این سرعت برای قطب و سفارت چقدره؟ یعنی از کی باید به فکر ثبت نام آزمون باشم؟ ممنون.

با سلام
    فکر کنم زمان ثبت نام TEFAQ اردیبهشت (قطب راوندی) گذشته. باز هم باهاشون تماس بگیرید و مطمئن بشید. اما برای ثبت نام TCFQ در دفتر فرهنگی سفارت فرانسه بایستی آخرین چهارشنبه هر ماه میلادی مراجعه کنید. باز هم برای اطلاعات تکمیلی با خودشون تماس بگیرید. آنچه برای مهاجرت به کبک اهمیت داره نمره اکوت (درک شنیداری) و صحبت کردنه . بقیه موارد امتحان برای کبک اهمیتی نداره.
    اینکه در کدوم امتحان شرکت کنید به خودتون بستگی داره که در دوره اماده سازی کدامیک شرکت کرده باشید و زمان برگزاری کدام امتحان به وقت شما بیشتر می خوره. بهرحال DELF رو توصیه نمی کنم چون یه کم سخته. اما TEFAQ و TCFQ چهار جوابیه و راحت تر میشه نمره آورد. اگه من جای شما بودم TCFQ رو امتحان میدادم. راستی سفارت هم دوره آماده سازی برای TCFQ داره.
    اگه می خواهید TEFAQ امتحان بدید، توصیه میکنم دوره های آماده سازی قطب راوندی یا دانشکده زبانهای خارجی دانشگاه تهران ( مخصوص آماده سازی TEFAQ) را شرکت کنید.
    لهجه کبکی با یه کم تمرین و گوش کردن مداوم قابل فهم است. زیاد نگران نباشید.
    موفق باشید
    ویکی مهاجرت به کبک
    فایل نامبر: 2010/01/12 *** ایمیل مصاحبه:2010/05/16 *** مصاحبه:2010/07/19 *** ف.ن.فدرال:2010/07/21***آپدیت:2013/04/25***رسیدن آپدیت به پاریس:2013/06/20***مدیکال:2013/07/25***رسیدن مدیکال به پاریس:2013/08/02***بالاخره پاس ریکوئست: 8 اكتبر 2013

ممنون
    سلام
    ریدینگ هیچ امتیازی نداره و فقط لیسنینگ و سپیکینگ نمره داره.
    پیروز باشید
    ویکی مهاجرت به کبک
    فایل نامبر: 2010/01/12 *** ایمیل مصاحبه:2010/05/16 *** مصاحبه:2010/07/19 *** ف.ن.فدرال:2010/07/21***آپدیت:2013/04/25***رسیدن آپدیت به پاریس:2013/06/20***مدیکال:2013/07/25***رسیدن مدیکال به پاریس:2013/08/02***بالاخره پاس ریکوئست: 8 اكتبر 2013

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)