صفحه 115 از 146 نخستنخست ... 1565105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,141 تا 1,150 , از مجموع 1452

موضوع: TEFAQ / TCFQ (ثبت نام، محتواي آزمون)

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer engineering-Hardware

پیش فرض پاسخ : TEFAQ / TCFQ (ثبت نام، محتواي آزمون)

این موضوع رو از مسئول قسمت اعزام دانشجو به فرانسه , آقای هومن, که تو جلسات توجیهی بخش فرهنگی توضیحات رو میده باید بپرسید. اما تا جایی که من میدونم برای رشته های فنی همون قسمت اجباری کفایت میکنه. برای رشته های انسانی قسمت شفاهی هم لازمه که امتحان داده بشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط m3hiran نمایش پست ها
    دوستان قیمت امتحان TCF و TEF چقدر هست ؟ منظورم tefq,tcfq که برای کبک هست نیستا ....
    یه سوال دیگه اینکه واسه دانشگاه فرانسه باید چند مهارت رو امتحان بدم ؟ TCF TP بسه یا باید گفتاری و نوشتاری هم ثبت نام کنم اختیاری
    ممنون
    ویرایش توسط pApAr : December 16th, 2012 در ساعت 01:50 PM

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kazeem118 نمایش پست ها
    سلام
    tefaq وetefaq آزمونهایی با درصد خطای بالا در پغله هستند c1 گرفتن با کمی شانس دستیافتنیست
    اگر a1/a2 می خواهید tcfq عالیس ولی برای b2/c1 در پغله tefaq /etefaq/tef بهترست
    معمولا هر چه در tcf شده اید یک مرحله بالاتر در tefaq /etefaq/tef خواهید شد
    به delph /dalph فکر نکنید که ادبیات فرانسه اند
    e
    etefaq را چگونه باید ثبت نام کرد و کجا میشه امتحان داد؟

ارسال مدارک :2010/12/28 تاریخ مصاحبه و قبولی 2013
    /10/22 تحویل مدارک فدرال به سیدنی: 2013/11/01 فایل فدرال: 2013/12/17 آپدیت از پاریس: 2014/01/21 مدیکال: 2014/02/11 پراسس : 2014/02/18 مدیکال رسیو:2014/03/14 پاس ریکوئست:2014/03/17 لندینگ در مونترال:2014/05/01 رشته دیمند 16 امتیازی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    École Polytechnique de Montréal, Mechanical Enginnering

lممنون از راهنماییتون، راه حل 1 که امکان نداشت کامل فول شده، راه 2 هم واقعیتش تو هند بررسی کردم صرفنظر از مسافت زیادی که تا شهر سکونت من داره سر گرفتن جواب هم توی ایران میتونه به مشکل بخورم، فقط میمونه راه سوم که باید ایمیل بزنم بله برای منهم دقیقا متن نامه شما اومده، یعنی امیدی هست بهم فرصت بدن هرچی باشه از پاسپورتمم میتونن صحت ادعامو بفهمن!

نقل قول نوشته اصلی توسط katy1868888 نمایش پست ها
    به نظر من شما 3 کار میتونی انجام بدی:
    1- به شماره های مرکز تف دانشگاه تهران زنگ بزنید (http://www.utfrench-tef.ir/ContactUs.aspx) و بگین که بر حسب فوریت باید ژانویه امتحان بدین و خانم خوش برخوردی هستند و شاید بتونن برای 17 ژانویه اسمتون رو رد کنن
    2- در مرکز تف اون کشوری که میخواهید برید ثبت نام کنید و اونجا امتحانش رو بدین
    3- به مونترال ایمیل بزنید و بگین که شرایطتون چی هست... (biq.damas@micc.gouv.qc.ca)

در نامه درخواست زبان من اینو نوشته:
    • Aucune prolongation de délai ne sera accordée, sauf, dans la mesure où la session d’examen de français la plus récente à l’envoi de cette lettre serait complète. Afin de bénéficier d’un délai supplémentaire (30 jours), vous devrez nous démontrer, preuve documentaire à l’appui (lettre de l’institution confirmant la complétude de la session ainsi que la preuve de votre inscription à la prochaine session) l’état de vos démarches confirmant le respect de nos exigences.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ashoury نمایش پست ها
    e
    etefaq را چگونه باید ثبت نام کرد و کجا میشه امتحان داد؟

دانشگاه تهران .در اینترنت می تونید پیداش کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mabna نمایش پست ها
    lممنون از راهنماییتون، راه حل 1 که امکان نداشت کامل فول شده، راه 2 هم واقعیتش تو هند بررسی کردم صرفنظر از مسافت زیادی که تا شهر سکونت من داره سر گرفتن جواب هم توی ایران میتونه به مشکل بخورم، فقط میمونه راه سوم که باید ایمیل بزنم بله برای منهم دقیقا متن نامه شما اومده، یعنی امیدی هست بهم فرصت بدن هرچی باشه از پاسپورتمم میتونن صحت ادعامو بفهمن!

قطب راوندی (خانم حسینقلی):88714265-88714920
    دانشگاه تهران:61119010-66412566-88537765

ApplyAbroad Veteran
    araliabadi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران / آزاد تهران مرکز

سلام دوستان، من دو ماه پیش آزمون TCFQ دادم و نتیجه اش تازه اومد. B2 شدم و میخواستم تجربیاتم رو اشتراک بزارم.
    من کتاب 1 و 2 از متد Alter Ego رو بعلاوه compréhension oral B1 و چند تا کتاب نمونه سوال TCF خوندم، اما نکته ای که خیلی کمکم کرد دیدن سریالهای دوبله به فرانسه بود. اما نکته خیلی خیلی مهم این بود که من با توجه به نوع آزمون که 6 تا سوال سطح بندی شده است، گرامر رو تو ذهن خودم دسته بندی کردم تا سر جلسه چیزی از قلم نیافته.
    در سوال اول که زمان پاسخ گویی 1 دقیقه هست، از گرامر ساده شروع کردم، استفاده از qui و que و همچنین زمانهای présent , passé compose , amparfait و دیگه خیالم از اینها راحت شد.
    در سوال دوم که زمان پاسخ گویی1.5 دقیقه هست، سراغ futur proch و gerondif رفتم و از صفت های تفصیلی plus que هم استفاده کردم.
    اما سوال سوم که سوژه میده و ما باید از اون سوال بپرسیم، خیلی تکنیکی هست و بیشترین امتیاز رو اینجا میتونید بگیرید. در پرسیدن سوالهاتون به راحتی میتونید از ساختار های Conditionnel present و Conditionnel passe و حتی subjongtif استفاده کنید. همه را از est que استفاده نکنید. مثلا j'aimerais que je sach
    سوال چهارم رو برای استفاده تمام و کمال subjongtif گذاشتم بعلاوه ساختار های si
    اما سوالهای 5 و 6 که دیگه تخصصی میشد رو گذاشته بودم که plus que parfait کنم که دیگه انقدر صحبت سنگین شد که یادم رفت، البته اینجا کلی Futur Simpl و صفت برترین به کار بردم.
    البته دوستان دقت کنند که پاسخ هایی که میدن نباید حتما واقعی باشه، داستان بگید، کسی که تو زندگی شما نبوده که ببینه راست میگید یا نه. سکوت بیش از حد و فکر کردن راجع به جواب، کار رو خراب می کنه. ذهنتان را باز کنید، مثلا من هیچ وقت مترو سوار نمیشم، ولی اونجا کلی ازش تعریف کردم. در ضمن جو امتحان بسیار صمیمی هست. سعی کنید خوراکی هم با خودتون ببرید چون قطعا گرسنه میشید و دور و بر اونجا سوپر پیدا نمیشه. حتما هم سر ساعت باشید تا تمرکزتون از دست نره. صحبت های اشخاص دیگر را اصلا گوش ندید و به دانسته هاتون تکیه کنید. اصلا جزوه نبرید با خودتون چون اون مطالبی رو که اون لحظه میخونید، ذهنتون روی اون متمرکز میشه و سایر موارد فراموش میشن.
    در کل امیدوارم دوستان استفاده کنند و نکاتی هم اضافه کنند تا حتی C1,2 دریافت کنند.
    ارسال دمشق: 2011/3 فایل کبک: 2011/7 آپدیت: 2014/3 CSQبدون مصاحبه: 2014/7 ارسال سیدنی: 2014/10 فایل فدرال: 2015/2 پاریس: 2015/3 مدیکال و آپدیت: 2015/5

Member katy1868888 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Eng - Azad Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط araliabadi نمایش پست ها
    سلام دوستان، من دو ماه پیش آزمون TCFQ دادم و نتیجه اش تازه اومد. B2 شدم و میخواستم تجربیاتم رو اشتراک بزارم.
    من کتاب 1 و 2 از متد Alter Ego رو بعلاوه compréhension oral B1 و چند تا کتاب نمونه سوال TCF خوندم، اما نکته ای که خیلی کمکم کرد دیدن سریالهای دوبله به فرانسه بود. اما نکته خیلی خیلی مهم این بود که من با توجه به نوع آزمون که 6 تا سوال سطح بندی شده است، گرامر رو تو ذهن خودم دسته بندی کردم تا سر جلسه چیزی از قلم نیافته.
    در سوال اول که زمان پاسخ گویی 1 دقیقه هست، از گرامر ساده شروع کردم، استفاده از qui و que و همچنین زمانهای présent , passé compose , amparfait و دیگه خیالم از اینها راحت شد.
    در سوال دوم که زمان پاسخ گویی1.5 دقیقه هست، سراغ futur proch و gerondif رفتم و از صفت های تفصیلی plus que هم استفاده کردم.
    اما سوال سوم که سوژه میده و ما باید از اون سوال بپرسیم، خیلی تکنیکی هست و بیشترین امتیاز رو اینجا میتونید بگیرید. در پرسیدن سوالهاتون به راحتی میتونید از ساختار های Conditionnel present و Conditionnel passe و حتی subjongtif استفاده کنید. همه را از est que استفاده نکنید. مثلا j'aimerais que je sach
    سوال چهارم رو برای استفاده تمام و کمال subjongtif گذاشتم بعلاوه ساختار های si
    اما سوالهای 5 و 6 که دیگه تخصصی میشد رو گذاشته بودم که plus que parfait کنم که دیگه انقدر صحبت سنگین شد که یادم رفت، البته اینجا کلی Futur Simpl و صفت برترین به کار بردم.
    البته دوستان دقت کنند که پاسخ هایی که میدن نباید حتما واقعی باشه، داستان بگید، کسی که تو زندگی شما نبوده که ببینه راست میگید یا نه. سکوت بیش از حد و فکر کردن راجع به جواب، کار رو خراب می کنه. ذهنتان را باز کنید، مثلا من هیچ وقت مترو سوار نمیشم، ولی اونجا کلی ازش تعریف کردم. در ضمن جو امتحان بسیار صمیمی هست. سعی کنید خوراکی هم با خودتون ببرید چون قطعا گرسنه میشید و دور و بر اونجا سوپر پیدا نمیشه. حتما هم سر ساعت باشید تا تمرکزتون از دست نره. صحبت های اشخاص دیگر را اصلا گوش ندید و به دانسته هاتون تکیه کنید. اصلا جزوه نبرید با خودتون چون اون مطالبی رو که اون لحظه میخونید، ذهنتون روی اون متمرکز میشه و سایر موارد فراموش میشن.
    در کل امیدوارم دوستان استفاده کنند و نکاتی هم اضافه کنند تا حتی C1,2 دریافت کنند.
    خیلی ممنون دوست عزیز... ممکنه بفرمایید چه سریالهایی بودن؟ حقیقتش من دنبال کارتون یا سریالی میگردم که زیرنویس یا Textداشته باشه...
    File No.: 29th March 2011 *** Interview: 7 Oct. 2013 and Accepted *** Docs. Received in Sydney: 28 Oct. 2013 *** Federal File No.: 9Dec. 2013 *** Received in Paris: 3Jan. 2014 *** Medical: 7Jan 2014 *** Medical Received: 29 Jan. 2014 *** In Process: 17 Feb. *** Pass Req.: 21 March 2014

ApplyAbroad Veteran
    araliabadi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران / آزاد تهران مرکز

نقل قول نوشته اصلی توسط katy1868888 نمایش پست ها
    خیلی ممنون دوست عزیز... ممکنه بفرمایید چه سریالهایی بودن؟ حقیقتش من دنبال کارتون یا سریالی میگردم که زیرنویس یا Textداشته باشه...
    من یک سریال به اسم Supernatural که آمریکایی هست و دوبله فرانسه بود رو، 5 تا season رو نگاه کردم. اما بدون زیرنویس، درسته که اولش یکم سخت بود، ولی کم کم باعث شد اکثر حرفاشو بفهمم. متاسفانه این سریال ژانر ترس داره و همه اونو دوست ندارند. البته سایت هایی هست که میشه فیلم و سرال با توررنت دانلود کرد.
    سریال های دوبله به نظرم خیلی بهتر از زبون اصلیه، چون واضح تر صحبت میکنند
    ارسال دمشق: 2011/3 فایل کبک: 2011/7 آپدیت: 2014/3 CSQبدون مصاحبه: 2014/7 ارسال سیدنی: 2014/10 فایل فدرال: 2015/2 پاریس: 2015/3 مدیکال و آپدیت: 2015/5

من پنجشنبه امتحان تفک دانشگاه تهران رو شرکت کردم. جو امتحان خیلی خوب و صمیمی بود و کادر برگزار کننده هم بسیار مودب، محترم و خوش اخلاق. جا داره واقعا اینجا ازشون تشکر کنم چون توی بخش های دولتی واقعا نمونه همچین برخوردی کمه.
    بخش اکوت کیفیت خیلی خوبی داشت منتها به علت مشکلی که فایل امتحان داشت، توی بخش C پخش قطع شد و حدود 40 دقیقه بعد دوباره بقیه امتحان برگزار شد. البته بد هم نبود چون باعث شد که بتونیم سوال های بعدی رو بخونیم و تمرکز بیشتری داشته باشیم.
    برای پغله بچه ها رو توی 4 گروه دسته بندی کرده بودند که من خودم نفر 19م بودم و ساعت 2:30 وقت برام گذاشته بودند که البته کمی زودتر رفتم. هرکسی که می اومد بیرون ازش سوالها رو می پرسیدیم. موضوعات اینها بودند: بخش A:
    1-میخواهی کلاس باغبانی شرکت کنی و به یه موسسه مرتبط که در مورد نحوه هدرنرفتن آب، و بقیه مسائل مرتبط با باغبانی کلاس برگزار میکنه زنگ میزنی و اطلاعات میگیری
    2- یه آگهی هست راجع به یه پکیج سفر زمستانه، که باید در مورد دو تا هتل اطلاعات بگیری
    3- نگهداری از حیوانات خانگی

بخش B:
    1- یه آگهی سفر به مکزیک، که باید دوستت رو راضی میکردی که باهات به مکزیک بیاد (بیشترین سوالی که تکرار شد همین بود)
    2- سفر دریایی به کبک
    3- چسبوندن آگهی روی ماشین و کسب درآمد از این راه
    4- کار خیریه گوش دادن تلفنی به حرف مردم
    اینها موضوعاتی بود که یادم مونده.
    ضمنا محل برگزاری به وای فای مجهزه و اگه میخواهید که زمان بین اکوت و پغله، حوصله تون سر نره میتونید با خودتون لپ تاپ ببرید.
    ......
    اما امتحان خودم
    اکوت سخت تر از چیزی بود که انتظارش رو داشتم. با توجه به اینکه من بخش C رو توی آزمون های تستی خیلی خوب جواب میدادم اما این بار 3-4 سوال رو بیشتر نتونستم متوجه بشم.
    پغله رو افتضاح کردم! من به دو تا B2 احتیاج دارم که در خوشبینانه ترین حالت B1 بگیرم تازه اگه خیلی دست و دل باز نمره بدن! واقعیتش اینه که اونجا اصلا وقتی برای فکر کردن به ساختارهای زبانی نیست. این توصیه های معلم ها هم که میگن که صحبت رو در دست بگیرید و نذارید اون صحبت کنه و اون ساختاری که اونها میگن اصلن به درد کسانی که نمیتونند تند و بی غلط صحبت کنند و کلا سطح پغله شون B2 به بالا نیست نمیخوره. اونجا واقعا هرچی که عادت دارید و تمرین کردید و براتون نهادینه شده رو حرف خواهید زد.پس فقط صحبت کنید و صحبت کنید و صحبت کنید.
    ارسال مدارک :20 نوامبر 2010 .. فایل نامبر کبک: می 2011 ..رشته صفر امتیازی،زبان فرانسه: TEFAQ: B2-C1. ایمیل درخواست مدرک زبان: 19 اکتبر 2012، ایمیل انتظار مصاحبه: 16 فوریه 2013، مصاحبه: 16 می 2013... فایل فدرال: 20 اوت 2013... درخواست مدیکال و نامه آپدیت: اکتبر 2013... ویزا: 4 اپریل 2014

Senior Member

سلام

کسی از دوستان است که امتحان دیروز را شرکت کرده با شه و سوالات را اینجا بگذاره من 11 امتحان دارم
    ممنون میشم کمکم کنید و البته انرژی مثبت شما ها دوستای عزیزم هم لازم دارم که لطفا از من دریغ نکنید

ارسال مدارک :2010/12/28 تاریخ مصاحبه و قبولی 2013
    /10/22 تحویل مدارک فدرال به سیدنی: 2013/11/01 فایل فدرال: 2013/12/17 آپدیت از پاریس: 2014/01/21 مدیکال: 2014/02/11 پراسس : 2014/02/18 مدیکال رسیو:2014/03/14 پاس ریکوئست:2014/03/17 لندینگ در مونترال:2014/05/01 رشته دیمند 16 امتیازی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)