صفحه 30 از 146 نخستنخست ... 20212223242526272829303132333435363738394080130 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 1452

موضوع: TEFAQ / TCFQ (ثبت نام، محتواي آزمون)

Member
    رشته و دانشگاه
    génie mécanique

پیش فرض پاسخ : TEFAQ / TCFQ (ثبت نام، محتواي آزمون)

tcf tp یعنی چی و tcf dap یعنی چه؟
    26-02-2014

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط EhSAN, نمایش پست ها
    tcf tp یعنی چی و tcf dap یعنی چه؟
    TCF TP به معنی TCF Tout Public هست و عمومیه. و TCF DAP هم مخفف TCF D'admission préableهست. TCF DAP برای بچه هایی که برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس می خوان برن فرانسه و سالی یک بار توی بخش فرهنگی سفارت فرانسه برگزار میشه. دپ بخش اکسپقسیون اقل رو نداره و بخش اکسپقسیون اکخیت هم با فرق داره با انواع دیگه این امتحان.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineer

[QUOTE=arash-iran;403601]توی امتحان TCF DAP بخش expression oral وجود نداره. این امتحان شامل سه بخش گفتاری و ساختار زبان و درک مطلب و یک بخش نوشتاری هست که با بخش نوشتاری TCFQ فرق داره. در مورد اینکه آیا موضوعات کمپخه آنسیون اقل با tcfq مشابه هست یا نه، دقیقا نمی دونم. چون هیچ آشنایی با TCFQ ندارم. اگه می تونین بگین نمونه سوالات کبک چجوری بوده تا بگم با DAP یکسانه یا نه.

خوب من خودم هم هنوز امتحان ندادم - 25 آپریل امتحان دارم ولی اینجور که شنیدم در بخش comprehension oral که سوالات مشابه امتحانات دیگه است و موضوعات جنراله و فقط چیزی که معلوم نیست اینه که با چه تعداد جواب درست به چه سطحی میشه رسید.
    در بخش expression oral هم که خوب 6 تا سوال به ترتیب از موضوعات جنرال تا اجتماعی پرسیده میشه
    ارسال مدارک:18aug2010 .. رشته 6 امتیازی -تاریخ مصاحبه و دریافتcsqی .....18mai 2012
    فایل نامبر فدرال ...18july2012 آپدیت ازپاریس:22april2013 مدیکال :20dec2013 پاس ریکویست: 30feb2014

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط gil77 نمایش پست ها
    خوب من خودم هم هنوز امتحان ندادم - 25 آپریل امتحان دارم ولی اینجور که شنیدم در بخش comprehension oral که سوالات مشابه امتحانات دیگه است و موضوعات جنراله و فقط چیزی که معلوم نیست اینه که با چه تعداد جواب درست به چه سطحی میشه رسید.
    در بخش expression oral هم که خوب 6 تا سوال به ترتیب از موضوعات جنرال تا اجتماعی پرسیده میشه
    اگه میخواین بدونین با چه تعداد جواب صحیح به چه سطحی میرسین، طبق اون چیزی که در کتا ب 250 اومده، 2 سوال A1، چهار سوال A2، هشت سوال B1، هشت سوال B2، چهار سوال C1 و چهار سوال C2 هست.(اگه درست یادم باشه) البته ترتیب سوالها ممکنه دقیقا پشت سر هم نباشه.
    یک نکته بسیار مهم اینه که بر خلاف کتاب 250، که سطح سوال ها از هم جدا شده و مشخصه، توی امتحان اصلی اصلا اینجوری نیست و هیچ مرزبندی خاصی نداره.
    ویرایش توسط arash-iran : April 18th, 2011 در ساعت 02:20 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    computer software

دوستان کسی امروز تو امتحان tcfq شرکت نکرده بود ؟اگه کسی شرکت کرده میخواستم بدون چطور بوده؟
    ممنون
    ویرایش توسط amirak7 : April 18th, 2011 در ساعت 09:17 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    computer software

پیش فرض پاسخ : درخواست مدرک زبان فرانسه ، از متقاضیان مهاجرت به استان کبک

سلام دوستان

دیروز کسی تو امتحان tcfq سفارت شرکت کرده ؟

می خواستم در مورد نحوه سوال ها بدونم؟ منم دوشنبه امتحان دارم.

ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی کنن

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    اگه میخواین بدونین با چه تعداد جواب صحیح به چه سطحی میرسین، طبق اون چیزی که در کتا ب 250 اومده، 2 سوال A1، چهار سوال A2، هشت سوال B1، هشت سوال B2، چهار سوال C1 و چهار سوال C2 هست.(اگه درست یادم باشه) البته ترتیب سوالها ممکنه دقیقا پشت سر هم نباشه.
    یک نکته بسیار مهم اینه که بر خلاف کتاب 250، که سطح سوال ها از هم جدا شده و مشخصه، توی امتحان اصلی اصلا اینجوری نیست و هیچ مرزبندی خاصی نداره.
    دوستان سلام

می دونید که امتحان TCFq نمره منفی نداره و همه ما تمام سوالات را می زنیم شاید تعدادی هم شانسی درست در آمد
    حالا اگه کسی 14 سوال اول را درست زد میشه B1 و اگر از 16 سوال بعدی مثلا 3 از 8 تای B1 1 از 4 تای C1 و 1 از چهار تای C2
    اون زمان کسی میدونه نتیجه آزمون میشه

ارسال مدارک :2010/12/28 تاریخ مصاحبه و قبولی 2013
    /10/22 تحویل مدارک فدرال به سیدنی: 2013/11/01 فایل فدرال: 2013/12/17 آپدیت از پاریس: 2014/01/21 مدیکال: 2014/02/11 پراسس : 2014/02/18 مدیکال رسیو:2014/03/14 پاس ریکوئست:2014/03/17 لندینگ در مونترال:2014/05/01 رشته دیمند 16 امتیازی

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط ashoury نمایش پست ها
    دوستان سلام

می دونید که امتحان TCFq نمره منفی نداره و همه ما تمام سوالات را می زنیم شاید تعدادی هم شانسی درست در آمد
    حالا اگه کسی 14 سوال اول را درست زد میشه B1 و اگر از 16 سوال بعدی مثلا 3 از 8 تای B1 1 از 4 تای C1 و 1 از چهار تای C2
    اون زمان کسی میدونه نتیجه آزمون میشه
    تمام انواع TCF نمره منفی نداره. ولی من خودمم سر در نیاوردم که نمره چجوری میدن. تافل لااقل میدونی که با چند تا درست چه نمره ای میاری. ولی هیچ منبعی هیچ جا نگفته که برای این آزمون نمره دهی چطوره.
    ضمن اینکه به نظرم تو بخش نوشتاری، TCF کمی غیر استاندارده. چون مثلا یه موضوع داده بود که 300 کلمه باید راجع بهش می نوشتی. وگرنه اصلا برگه رو تصحیح نمی کردن. خوب این چجورشه؟ کسی که سطحش A1 یا حتی A2 باشه، اصلا دایره لغاتش اونقدر نیست که بخواد راجع به یه موضوع خاص 300 کلمه بنویسه. تازه موضوعش هم اینقدر عجیبه که شاید تا به حال بهش برخورد نکرده باشی. مثلا سوال امتحان من این بود که "به نظر شما اگر موزه ها از ملت پول نگیرن، بهتره برای فرهنگ یا نه؟" خوب من در مورد این موضوع به فارسی هم بیشتر از 100 کلمه نمی تونم بنویسم، چه برسه به فرانسوی!! بعد نمی دونم چجوری نمره A1 تو این بخش داده میشه. در حالیکه کسی که در سطح ابتدایی هست اصلا دایره لغاتش اونقدر نیست که بخواد 300 کلمه بنویسه. و از آخر هم برگش تصحیح نمی شه.
    خود من توی بخشی که دو تا تابلو میداد و می گفت تحلیل کنید، کلی چیزی نوشتم. ولی تو بخش دوم که راجع به این موضوع بود، اصلا از لحاظ منطقی نمی دونستم چی باید بنویسم. واسه همین که تو بخش دوم کمتر از 300 کلمه نوشتم، بدون توجه به بخش اول که خیلی زیاد نوشته بودم، هیچ نمره ای به من ندادن!
    یه مقدار خیلی زیاد غیر استاندارد به نظر میرسه بخش نوشتاریش.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineer

یه سوال دیگه؟ آیا کسی از دوستانی که دیروز یا قبلا امتحان دادن می دونه که در بخش ecouter آیا سوالهای دو قسمتی هم هست درست مثل کتاب 250 activitee؟
    در این مدل سوالا باید هر 2 تا سوال رو درست بزنی تا جواب درست محسوب بشه؟
    ارسال مدارک:18aug2010 .. رشته 6 امتیازی -تاریخ مصاحبه و دریافتcsqی .....18mai 2012
    فایل نامبر فدرال ...18july2012 آپدیت ازپاریس:22april2013 مدیکال :20dec2013 پاس ریکویست: 30feb2014

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط gil77 نمایش پست ها
    یه سوال دیگه؟ آیا کسی از دوستانی که دیروز یا قبلا امتحان دادن می دونه که در بخش ecouter آیا سوالهای دو قسمتی هم هست درست مثل کتاب 250 activitee؟
    در این مدل سوالا باید هر 2 تا سوال رو درست بزنی تا جواب درست محسوب بشه؟
    منم فکر می کردم سوال دو قسمتی هست. چون تو همون کتاب 250 اینجوری بود و اتفاقا خیلی از این قسمت می ترسیدم. ولی خوشبختانه حتی یک سوال هم دو قسمتی نبود. البته گفتم من DAP امتحان دادم و شاید امتحان کبک فرق کنه.
    ضمنا اگر سوال دوقسمتی باشه، باید هر دو قسمتو درست بزنی تا جواب صحیح محسوب بشه. همین بزرگترین نکته منفیشه. البته شاید اصلا تو امتحان واقعی نیاد. ولی تو همون کتاب 250 اینجوری بود که هر دو تا صحیح یک نمره مثبت داشت.
    ویرایش توسط arash-iran : April 19th, 2011 در ساعت 11:51 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)