صفحه 41 از 146 نخستنخست ... 31323334353637383940414243444546474849505191141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 1452

موضوع: TEFAQ / TCFQ (ثبت نام، محتواي آزمون)

Member
    رشته و دانشگاه
    Azad/ Hardware

پیش فرض پاسخ : TEFAQ / TCFQ (ثبت نام، محتواي آزمون)

نقل قول نوشته اصلی توسط HOSSEINZADE نمایش پست ها
    سلام
    من میخواهم در ماه نوامبر (ابان) امتحان tcfq بدم به سایت سفارت هم زنگ زدم گفتند بر روی سایت تاریخ ثبت نام را مینویسند ولی می دانم که امکان اشتباه زیاد است و از آنجایی که خیلی بد شانس هستم میترسم انقدر روی سایت ننویسند که وقت ثبت نام بگذرد من در شهرستانم آیا برادرم میتواندبرایم ثبت نام کند؟چه مدارکی باید به بهمراه ببرد ؟ آیا باید تلفنی هم رزرو کنم ؟کی؟ کلاس توجیحی را در هنگام ثبت نام می گذارند یا در وقت امتحان چون به اون کلاس نیاز دارم و تجربه ای ندارم .و همچنین آدرس سفارت برای ثبت نام را اگر میشه برایم بنویسید .پیشاپیش تشکر میکنم .خیلی ممنون میشم
    از این سری یعنی ماه شهریور - مهر که ما امتحان دادیم شرایط فرق کرده، که البته به خاطر فرهنگ بالای ما در ماه قبل بوده که دم در سفارت کار به کتک کاری و بد دهنی کشیده بود
    اولین نکته این که این شرایط فقط برای امتحان TCFQ است یعنی اگر TCF بخواهید راحتتر است
    ابتدا در تاریخی که در سایت آمده باید به بخش فرهنگی سفارت فرانسه که تلفنهایش در سایت است( این سری محدوده تلفن ها 66705041 021 تا 4، اما همیشه یکی از شماره ها را خالی می گذارند این دفعه 3 جزء آنها نبود) تماس می گیرید. نکات کنکوری: زمان ثبت نام به دلیل مراجعه کننده زیاد تلفنها خیلی اشغال است بنابراین باید خیلی سعی کنید(خدا راحمت کنند سازنده دکمه redial را ). هنگامی تماس برقرار می شود معمولا یک آقایی گوشی را بر می دارد که زبان فرانسه با مسابقه دو اشتباه گرفته نگران نباشید ایرانی است به فارسی یا فرانسه(پیشنهاد می کنم همین جا فرانسه تون رو تست کنید) به وی بگویید برای امتحان TCFQ می خواهید ثبت نام کنید شما را مسئولش وصل می کند او اسم شما را پیش ثبت نام می کند و به شما می گوید اصل و کپی پاسپورت (اجباری) و شناسنامه یا کارت ملی(یکی از این دو کافی است) را روز کلاس توجیحی ببرید. نکته 2: سعی کنید چند نفر باهم بشید و یک نفر زنگ بزند، تا خط کمتر اشغال شود نکته 3 به روز و ساعت کلاس توجیحی دقت کنید. نکته 4 چون شرکت کننده زیاد است امتحان ممکن است در دو یا سه هفته متوالی برای گروه های مختلف انجام شود نکته 5 قسمت مهم کلاس توجیحی این است که یک برگه ثبت نام می دهند و پول را از شما می گیرند. در برگه تاریخ و ساعت امتحان شما نوشته شده است (به میلادی) ممکن است که تاریخ برگه با تاریخ نوشته شده در سایت فرق کند بنابراین تاریخ را حتما چک کنید. بقیه چیزهایی که می گویند خیلی مهم نیست غیر از نحوه نمره دهی و تعدادی راهنمایی کوچک، در آنجا معمولابه شما می گویند سوالات شما اختصاصی برای شما می آید و با دیگران یکی نیست(به دماغشان نگاه کنید یاد پینوکیو بیافتید) این طور نیست و از هر سطح چهار سوال وجود دارد سوال کننده یکی از این چهارتا را می پرسد بنابراین شانس شماست ممکن است سوالات شما با یکی دیگر یکسان باشد
    نمونه سوالات واقعی که در چند پست قبل گذاشتم را کار کنید، روش امتحان کتبی هر دوره با دوره قبل یا هفته قبل فرق می کند اما حتما با دو یا سه دوره قبل یکسان در می آید. ماه پیش یک متن کلی بود برای همه سوالها این ماه هفته اول متنهای تکه تکه بود، هفته دوم که ما بودیم خبری از متن نبود و کلیه سوالها را باید از ضبط صوت گوش می کردی، ورودی هر سطح نیز حتی جواب نداشت و جوابها را هم باید از آن گوش می کردی. نمره منفی ندارد اما پیچوندن دارد.
    در جلسه توجیحی خودتان باید باشید مگر اینکه چند نفری با هم ثبت نام کرده باشید که یکی جای همه (البته با دردست داشتن کلیه مدارک اشاره شده برای همه و پول برای همه) شرکت کند.
    موقع جلسه امتحان هم اصل کارت ملی یا شناسنامه و پاسپورت را باید ببرید

Member
    رشته و دانشگاه
    Azad/ Hardware

کی از دوستان سوالی خصوصی پرسیده بود که فکر می کنم جواب آن بدرد بقیه هم می خورد.
    تکرار سوالهای گوش کردن به طور کلی مشخص نیست و بسته به دوره امتحان دارد، در مورد ما هر سوال فقط یک بار پخش شد.
    به نظر من سخت ترین نوع امتحان در این سری هفته دوم بود:
    1- همه سوالها فقط شفاهی بودند و یکبار پخش شدند
    2-اولین سوال هر سطح که شروع می شد جواب هایش هم باید گوش می دادی، یعنی جواب در دفترچه نوشته نشده بود.
    3- بجز جوابهای سوالهای 2 به بعد هر سطح هیچ متنی برای خواندن نبود، و تا سوال را گوش نمی کردی نمی توانستی جواب را بزنی
    4-سطح b1 و b2 پاسخها یک خط طولانی بود که نیاز به فکر کردن داشت
    5- سطح c1 و c2 پاسخها یک یا دو کلمه ای بود که باید از یک کلمه سوال خوانده شده می فهمیدی که پاسخ چیه اگر آن کلمه را از دست می دادی تمام
    6- پیچوندن و اشتباه انداختن زیاد بود
    نکته: همیشه همه گفته اند صدا خراب است و...، بنابراین نگذارید سوال های اکوت روی پخله شما تاثیر بگذارد، از نظر مصاحبه و آن طرف آب پخله مهمتر است، چون امتحان کتبی جواب منفی ندارد و ممکن است شما همه را شانسی درست بزنید. خانمی در کلاس توجیحی توضیح می داد گفت یک دفعه یک نفر اکوت را C1 آورده بود و پخله را A1 یا A2
    قبلا گفتم این امتحان در حقیقت نشان دهنده سطح زبان شما نیست، فقط کمک است برای نمره آوردن و... بنابراین اگر مثل من سرجلسه هول شدید و خراب کردید ناامید نشوید.
    حتما، حتما، حتما سوالها را به فرانسه کار کنید نه فارسی

Member
    رشته و دانشگاه
    Azad/ Hardware

بعضی از سوالهای این ماه
    1- نزدیکترین همسایه خود را توصیف کنید
    1-خصوصیات رفتای دوست خود را توصیف کنید.
    1-هنگامی که اینجا آمدید وضعیت رفت و آمد چطور بود
    2-به کدام شهر ایران سفر می کنید و چرا
    3-برای یک کبکی می خواهی کادو بخری از من مشورت بخواه
    3-می خواهی یک کبکی را دعوت کنی از من مشورت بخواه
    3- می خواهی بچه ات را در یک کلوب ورزشی ثبت نام کنی مشورت بخواه
    4-آیا تحصیلات مدرسه کافی است؟ مثلا اگر بخواهی کار پیدا کنی
    4-در مورد شغلت توضیح بده؟
    5-
    6-برای بدست آوردن آزادی چی کار باید بکنیم

سطحها به ترتیب شماره هستند.
    می خواستم اینها را انتهای فایل پیوستی در پست 19 بگذارم تا دوباره یک فایل جدید پیوست نکنم ولی مثل اینکه امکان تغییر پیوست نیست یا من بلد نیستم(اگر مدیران کمک کنند ممنون می شوم)

Member
    رشته و دانشگاه
    Azad/ Hardware

آدرس سفارت
    ساختمان شماره 2 بخش فرهنگی سفارت
    تهران خیابان انقلاب قبل از چهار راه کالج روبروی خیابان ویلا کوچه ابیورد اولین بن بست دست راست(اسم این کوچه یادم نیست)

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط afshinh نمایش پست ها
    آدرس سفارت
    ساختمان شماره 2 بخش فرهنگی سفارت
    تهران خیابان انقلاب قبل از چهار راه کالج روبروی خیابان ویلا کوچه ابیورد اولین بن بست دست راست(اسم این کوچه یادم نیست)
    اسم کوچه کیمیا ست ،
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را

Member
    رشته و دانشگاه
    Azad/ Hardware

لطفا دوستانی که این ماه امتحان می دهند پس از امتحان سوالات را بگذارند تا به مرور بانک سوالات بوجود آید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physics,university of shiraz

سلام
    من امتحان تف 14 مهر رو دادم.اگه کسی سوال داره در مورد ازمون بپرسه

Member
    رشته و دانشگاه
    Azad/ Hardware

نقل قول نوشته اصلی توسط monirdelavari نمایش پست ها
    سلام
    من امتحان تف 14 مهر رو دادم.اگه کسی سوال داره در مورد ازمون بپرسه
    لطفا سوالها را به ترتیب سطح بگذارید
    همچنین در مورد نحوه امتحان و دیگر شرایط توضیح دهید تا کمک به دیگران شود

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار کامپیوتر خیام

با سلام به همه دوستان
    من همین الان با بخش فرهنگی تماس گرفتم و ثبت نام کردم و متاسفانه همینطوری که دوستمون افشین گفت یاد مسابقه دو سرعت افتادم
    هر سوالی رو که از مسئول ثبت نام می پرسدم بعدش میگفت روز بخیر یعنی قطععع کن دیگه
    گفت 3 آذر ساعت 9:30 صبح اینجا باشید
    این همون کلاس توجیحیه ؟ چقدر زمان میبره ؟
    راجب تاریخ آزمون هم جواب نداد
    می خواستم بدونم تاریخ آزمون دقیقا همونیه که تو سایته سفارته ؟
    Inscription TCF Québec 22 novembre
    Passation du TCF Québec 21 novembre

Member yahssina آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    génie chimique

سلام و یکساعت صبح علاف شدم الان هم نیم ساعته فعلاً اشغاله خطوطش. راهی دیگه تو این نیم ساعت نیست؟
    Filière : 6 pts– Française (5,5) – marié – pas d’enfant
    NDQ : 2011 mai 13CSQ : 2013 oct. 16NDF : 2014 jan. 14 En cours : 2014 fév. 19Médical : 2014 fév. 20Médicaux reçus : 2014 mar. 5 Décision prise : 2014 mar. 22Visa : 2014 mar. 25

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)