صفحه 86 از 146 نخستنخست ... 36767778798081828384858687888990919293949596136 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 851 تا 860 , از مجموع 1452

موضوع: TEFAQ / TCFQ (ثبت نام، محتواي آزمون)

Member efes آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار - علم و فرهنگ

پیش فرض پاسخ : TEFAQ / TCFQ (ثبت نام، محتواي آزمون)

سلام
    بالاخره ما هم امتحان دادیم
    الان دارم از بی خوابی ممیرم ولی خوب گفتم واسه دوستان تجربه امتحانمونو بنویسم و بعدش خوااااااااااااااااااب

امروز 8 صبح اردیبهشت امتحان در موسسه کوثر امتحان دادیم ( من و همسرم)

چون از یه شهر دیگه می اومدیم می بایست زود تر میامدیم تا محل امتحان رو پیدا می کردیم و خستگی 9 ساعت رانندگی رو در می کردیم .

بعد یه روز استراحت شب امتحان که خوابیدیم ، از 4 صبح بیخوابی سرمون زد تا 6 که رسماً بیدار شدیم و آماده شدیم و 7 وارد موسسه شدیم .

مدیر موسسه که آقای علی جانی اگه اشتباه نکنم اسمش بود اومدند و راهنمایی های لازم رو گفتند . خیلی شوخ طبع بودند و در کم کردن استرس به همه کمک کردند و ما هم که کلی از سخت گیری اینجا شنیده بودیم و ترسیده بودیم خودمونو جمع و جور کردیم و بخش کامپقسیون شروع شد و بعد اون هم پذیرایی و بعدش به نوبت صدا مون میکردند و می رفتیم طبقه بالا و اکسپقسیون .

بخش اول که خیلی مساله ای نداره که توضیح بدم ولی در بخش دوم بصورت شانسی 2 مطلب انتخاب می کردیم و یکی واسه اینکه 10 سوال در مورد آگهی و یکی واسه اینکه دوستمونو در مورد یه مساله توجیح کنیم.
    می باید 2 قسمتش رو طی 20 دقیقه آماده می کردیم و میرفتیم اطاق دیگه طی 15 دقیقه جواب پس میدادیم .
    قسمت اول 15 سوال آماده کردم ولی چون نمی گذاشتند از روش بخونم 12 تا بیشتر نپرسیدم و قسمت دوم هم نمی دونم توجیح شدند یا نه ولی گفتند که حالا در موردش فکر می کنند .( احتمالاً توجیح نشدند )
    حالا ببینیم 2 تا b1 میگیریم یا نه ؟

مطالب من به ترتیب :
    1 - آگهی ثبت نام فرزند در یه موسسه که فعالیت های فرهنگی انجام میداد .
    2 - توجیح دوستمون در مورد اینکه اگه زیاد مسافرت می ره تنها نره و با وسیله نقلیه خودش یکی دیگه رو هم ببره
    مطالب همسرم نیز :
    1 - آگهی ثبت نام فرزند برای کلاس ر ق ص انجام میداد
    2 - یه آزمایش جدید رو اجازه بدند روش انجام بشه و 4500$ هم بابتش پول بگیره

حالا به دوستانی صحبت می کنم که تا حالا امتحان ندادند :
    1 - اگه مطالب این فروم رو دنبال می کنید اصلاً نترسین چوت واقعاً با راهنمایی بقیه دوستان روز امتحان خیلی سنگین نمیشه ، چون بعضی ها اینقدر کم اطلاع بودند که سوالای امتحان رو قاطی می کردند و اونایی که 2 جواب داشتند رو با سوالای دیگه اشتباه جواب میدادند .
    2 - حتماً حتماً حتماً کتاب tef250activite زرد رنگ رو بگیرین و مثل شرایط امتحان برای خودتون انجام بدین ( tcf250activite نه ، چون اون واسه امتحان tcfQ خوبه)
    3 - واقعاً نظم موسسه کوثر خوبه چون همه چی از ثبت نام تا امروز که امتحان بود خوب بود . همه چی رو نظم و در جهت کمک به دانشجو ( مثلاً ما که از شهرستان میخواستیم ثبت نام کنیم بصورت پستی مدارکمونو برای ثبت نام قبول کردند و قول دادند که مدرک ها مونو هم بصورت پستی برامون بفرستند ، چیزی که در موسسه قطب واقعاٌ دست نیافتنی بود . ما 8 اسفند واسه تیر ماه پیش ثبت نام کردیم و چند روز پیش به ما گفتند بیاین برای خرداد-تیر ثبت نام کنید..... که هر چی ما گفتم ما برای تیر می خواهیم ثبت نام کنیم قبول نکردند و گفتند روز امتحان نامشخصه به دلایلی کاملاً بی ربط و اینکه باید حظوری بیایین یا کسی جاتون بیاد که هیچ کدومش برای من امکان پذیر نبود.... و خلاصه از خیر ثبت نام گذشتیم .
    4 - ما چون بچه کوچیک داشتیم و پیش کسی گذاشته بودیم قبول کردند و امتحان بخش 2 رو در اولویت قرار دادند و کار ما 11 صبح تموم شد .
    ویرایش توسط efes : April 27th, 2012 در ساعت 04:37 PM

Junior Member hasti_dove آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Translation Studies

سلام دوستان، ممنون از در اختيار گذاشتن تجربيات با ارزشتون؛
    1- آيا شرايط آزمون در كوثر و قطب دقيقا يكسانه؟
    2- آيا در بخش اول و دوم پغله TEFAQ شما مجازيد هر از گاهي نيم نگاهي به سوالاتي كه طرح كرديد و يا نكاتي كه درج كرديد بندازيد؟
    زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست
    هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود
    صحنه پیوسته به جاست

Member efes آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار - علم و فرهنگ

نقل قول نوشته اصلی توسط hasti_dove نمایش پست ها
    سلام دوستان، ممنون از در اختيار گذاشتن تجربيات با ارزشتون؛
    1- آيا شرايط آزمون در كوثر و قطب دقيقا يكسانه؟
    2- آيا در بخش اول و دوم پغله TEFAQ شما مجازيد هر از گاهي نيم نگاهي به سوالاتي كه طرح كرديد و يا نكاتي كه درج كرديد بندازيد؟

سلام
    من قطب شرکت نکردم ولی در مورد سوال دوم باید بگم که میتونید برگه رو نگاه کنید ولی منظورشون این بود که از روش نخونید چون بعضی ها چنتا سوال رو از بر کردند و می پرسند بدون اینکه معنی اونو بدونند پس میتونید نت بردارید و حتی سوال رو هم بنویسید داخل برگه ولی تیتر وار نگاش کنید و از روش نخونید
    سپاس

Member katy1868888 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Eng - Azad Uni

سلام دوستان...
    خیلی ممنون بابت نکاتی که در اینجا partager میکنید.
    من در امتحان TCFQ سفارت ثبت نام کردم و ممنون میشم اگر نکات موثر و مفیدتون در این زمینه رو به من بگید. درضمن اینطور که شنیدم اکثر موضوعات parler تکراری هستند و میخواستم بدونم کسی مجموعه ای از این موضوعات رو داره که به من برسونه؟ به نظرتون این موضوعات رو در قالب انشا بنویسم و یا اگر با معلمم راجعبشون بحث کنم کافیه؟

اين موضوعات رو هم كار كنيد خوبه

نقل قول نوشته اصلی توسط katy1868888 نمایش پست ها
    سلام دوستان...
    خیلی ممنون بابت نکاتی که در اینجا partager میکنید.
    من در امتحان TCFQ سفارت ثبت نام کردم و ممنون میشم اگر نکات موثر و مفیدتون در این زمینه رو به من بگید. درضمن اینطور که شنیدم اکثر موضوعات parler تکراری هستند و میخواستم بدونم کسی مجموعه ای از این موضوعات رو داره که به من برسونه؟ به نظرتون این موضوعات رو در قالب انشا بنویسم و یا اگر با معلمم راجعبشون بحث کنم کافیه؟
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ... و چه زود دير ميشود!

Senior Member ali.mm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    آموزش ریاضیات- Laval university-Quebec City

سلام به همه دوستان.میخوام تو این پست شرح کاملی از امتحان تف اکیو رو بدم.توضیح اینکه قسمت اکپغسیون و کمپخه اونسیون اوغل در امتحان تف کاملا شبیه تف اکیو هستش و حتی سوالات هم تو همون سطح حتی خیلی هاش تکراری و مشترکند.
    در ابتدای امتحان خانمی برای شما نحوه پر کردن جوابیه رو توضیح میده.به اینصورته که شما یه برگه دارید مثل برگه جوابیه کنکور سراسری.بالای برگه و در سمت چپ باید بر اساس کارت ورود به جلستون که شامل یک کد عددی و یک کد حرفی هست دو جای خالی رو پر کنید. مثلا شماره شما اینه 12345 ABCDE که شما عدد رو در کادر عددی وارد کرده و سپس زیر هر رقم یک ستون هست که تو اون ستون اعداد 0 تا 9 رو نوشته و شما در اون ستون رقم مربوط رو هم پر میکنید.پس مثلا در ستون سوم شما بالای ستون مینویسید 3 و مربع شماره 3 رو در زیرش پر میکنید. از خودکار مشکی استفاده کنید. از مداد مجاز نیستید استفاده کنید.
    برای جواب دادن به هر سوال شما شانس یکبار تصحیح جواب وارد شده رو دارید.چون شما 2 ردیف مربع برای پر کردن دارید. اگر شما مثلا در سوال 12 فکر میکنید جواب گزینه دوم هست خوب میاید گزینه دوم رو با خودکار ( در ردیف اول مربوط به سوال 12 در فیش جوابیه (فیش اوپتیک) پر میکنید. حالا ممکنه بفهمید که اشتباه کردید و جواب درست سوال 12 گزینه سوم هست.خوب فقط کافیه تو ردیف دوم مربع های جلوی سوال 12 گزینه سوم رو پر کنید و به ردیف بالایی هیچ دستی نمیزنید.دستگاه تصحیح برگه ها ردیف دوم رو در صورت پر شدن بعنوان جواب مورد نظر شما تصحیح میکنه.
    اگر باز هم دیدید که نه، جواب درست سوال 12 مطمعنا گزینه چهاره اونوقت همه مربع های هر دو ردیف سوال 12 رو پر کنید.دستگاه سوالی رو که هشت تا مربعش سیاه باشند رو 0 امتیاز براش در نظر میگیره.
    بخش اکسپرسیون اوغل (شنیداری) دارای چهار قسمته.در قسمت اول شما 5 تصویر رو میبینید در برگه سوالات و از پخش کننده صدا بترتیب چهار قطعه صوتی میشنوید. باید تشخیص بدید که هر قطعه منظورش کدوم تصویره.بهترین کار اینه که وقتی قطعه اول رو شنیدید رو تصویر مربوطه بنویسید 1 و بهمین ترتیب. و بعدا جواب رو تو فیش اوپتیک وارد کنید.چون اولین پر کردن ها کمی حواستون رو از قطعات توصیف شکل ها دور میکنه.در هر قطعه منتظر شنیدن کلمه ای آشنا باشید.اگر یک سری عکس مربوط به ظرف و ظروف میبینید که مشه توش دو تاشونو از جنس چینی تشخیص داد و یکیشون واقعا یک ست چینی و دومی یک ست چایخوریه مشکیه که ممکنه چینی هم باشه و شما در قطعه صوتی کلمه شینوا نواغ( چینی سیاه) بگوشتون خورد دیگه شک نکنید که شاید اون ست چینی سفید منظورش بوده و نه ست چایخوری مشکی. قسمت بعدی این سکشن هم مشابهه تقریبا.شما بعد از شنیدن یکدور کامل هر قسمت از سکشن اول دوباره صوت همون قسمت از این سکشن رو میشنوید.در سکشن 2 شما یک دیالوگ میشنوید که باید تشخیص بدید نوع اون چیه؟ amicalدوستانه؟ familial خانوادگی ؟professionnel حرفه ای(کاری)؟ یا publicitaire تبلیغاتی؟ در قسمت بعدی سکشن دو شما قطعات قسمت اول همین سکشن رو دوباره میشنوید اما اینبار باید به سوالات جدیدی راجه به هر قطعه پاسخ بدید.مثلا اگر قطعه اول سکشن 2 یک قطعه دوستانه بوده حالا باید بگید که مثلا منظور گوینده چی بوده؟ دعوت یک دوست توسط بقیه دوستاش به جشن؟ یا لغو جشن؟ یا تغییر ساعت جشن یا فیکس کردن ساعتی که قبلا تعیین شده بوده؟ در قسمت سوم سکشن 2 شما 3 تا پیغام ضبط شده تلفنی میشنوید.باید بفهمید که هر پیغام اولا در چه مکانی قابل شنیدنه؟ (کلاس، مغازه ، سالن ورزشی، فرودگاه ،یا دفتر مدیریت یک موسسه.ثانیا منظور پیغام چیه و چیزای دیگه.دریغام اول 2 سوال و در پیغام 2 و3 یک سوال دیگه هم مطرح میشه.در قسمت چهارم سکشن 2 شما یک قطعه کوتاه از یک برنامه ژورنال صوتی رو میشنوید.که باید بگید این قطعه مال کدوم بخش این برنامه رادیوییه.(سیاسی.اجتماعی.تور یسم.اقتصادی.آب و هوا.علمی.نمایشی.خبری.سلامت. رهنگ.محلی و ...)در بخش 3 که کا ملا دیگه حرفه ای و سخت میشه شما یک گفتگو رو میشنوید که باید به سوالات پاسخ بدید.من زیاد رو این بخش وقت نمیگذارم.چون واقعا فهمیدن منظور افراد بطور دقیق تو یه بحث حرفه ای سخته.بنا براین میرم و بخش 4 رو که واقعا امتیاز آوره رو روش از قبل تمرکز میکنم.تو بخش 4 شما یک جمله میشنوید که باید تشخیص بدید کلماتش دقیییییقا همون چیزی هست که نوشته شده تو سوال یا نه.تو این بخش اصلا شک نکنید.یعنی اگر یه لحظه احساستون قلقلک داده شد که این بجای پ ب گفت ماشه رو بکشید و جواب منفی رو علامت بزنید.این بخش نیاز به این داره که شما روح تلفظ کلمات در فرانسه رو درک کردید یا نه.جوری که بدونید هر ترکیبی چه جور تلفظ میشه.حتی در کلمات جدید. مثلا بدونید oie " او آ " تلفظ میشه و ... . در پست بعد کل بخش گفتار رو تحلیل میکنم.
    موفق ترین انسانها کسانی هستند که با آرامش مدیریت و به سرعت عمل میکنند.

رشته و دانشگاه

در بخش اکسپغسیون اوغل شما با صدا زدن اسمتون وارد اتاقی میشید که بچه ها توش نشستن و دارن در مورد سوژه هاشون مطلب مینویسن.خب من دفعه اولی که امتحان دادم نمیدونستم باید چیکار کنم و چطور میشه از این وقت نهایت استفاده رو برد.ولی دفعه دوم که امتحان تف هم بود( و خوبیش این بود که در روز بعد از امتحان کمپخه اونسیون اوغل و اکریت بود و مغزم سرحال بود!!!) تونستم بهتر عمل کنم و نتیجش رو هم تو امضا خواهم زد.حالا میگم خدمتتون. با ورود به اتاق شما از دو دسته کارتی که تو پاکت نامه س دو کارت رو به تصادف میکشید و حتما 2 برگ آ 4 بردارید واسه نوشتن.یکی از کارت ها که بخش یک مصاحبه اس راجع به فراهم کردن تعدادی سوال درباره یک آگهیه که شما تو یه مجله خوندید.شما باید 5 دقیقه از خانم ممتحن یکسری سوالهای مختلف ، بدرد بخور و خلاقانه بپرسید.برای بهترین نتیجه شما باید 20 ،30 تا سوال کلی رو که بدرد هر آگهی میخوره و قاعده مند و حرفه ای طرح شده رو حفظ باشید.و در عرض 5 دقیقه با توجه به آگهی حدود 10 تا از این سوالات رو سریع بنویسید.من سعی میکنم یک لیست از کلمات بدرد بخور بخش اکوت (کمپخنسیون اوغل) و یکسری سوالات مرتب شده از بخش پغله (اکسپغسیون اوغل) رو هم در پست های بعدی بگذارم.بعد از این شروع کنید به طرح چند سوال ساده از لحاظ گرامری (حتما ساده و بدون غلط) و کاملا خلاقانه و ابداعی در مورد سوژه.مثلا بخش اول امتحان من در تف اکیو راجه به شرکتی بود که طراحی باغ و دکوراسیون خارجی میکرد.و یکی از سوالاتی که وقتی پرسیدم ممتحتن رو سرحال کرد این بود که: میدونید؟ درب حیاط منزل من یکم کوچیکه! آیا شما تجهیزات و ماشین هایی دارید که از یه در کوچیک رد نشه؟ در کل چون یه پارامتر تو این بخش گرداوری مطلب هست شما باید بتونید سوالات بدرد بخوری رو بنویسید.نه اینکه صرفا زیبا گفته بشه ولی سوال قوی ای نباشه.پس بعد از نوشتن 10 سوال روتین، شما در لابلای این سوالها یکسری سوال ساده و خلاقانه رو جا بدید. در بخش دوم که شما باید دوستتون رو قانع کنید که یه کاری رو انجام بده حتما از کلمات دوستانه استفاده کنید. دیگه با بنژوغ شروع نکنید و سیلووپله نگید.بگید سلو/سیلتُ پله/ تو وَ بیان و ... .رمز موفقیت اینه که خودتون فرضیات مساله رو بچینید.اگه میخوای دوستتو قانع کنی بره موزه هنرهای زیبا، بگو چون تو امسال تو دانشگاه لیون تو رشته هنر قبول شدی فک کردم بریم امشب این موزه رو ببینیم.اگه گفت من قبلا رفتم موزه هنر های زیبا، بگو میدونم ولی تو این موزه مثلا 5 تا از بهترین هنرمندای کشور حضور دارن و آثار جدیدشونو نمایش میدن.وقتی قسمت 2 رو هم نوشتید، همه مطالبو تو برگ تمیز بنویسید و رو کلمات کلیدیش با ماژیک هایلایت کنید یا با خودکار قرمز دورشون خط بکشید.طوری که با یک نگاه به برگه بتونید سریع سوال رو مطرح کنید.از مراقب های اتاق نوشتن سوالها ، کمال استفاده رو کنید.چون فرانسشون خوبه! ساعت داشته باشید که برای سوژه 2 وقت کم نیارید.

رشته و دانشگاه

Lightbulb پاسخ : TEFAQ / TCFQ (ثبت نام، محتواي آزمون)

برخی کلمات مهم در اکسپغسیون اوغل رو که تو این مدت جمع کردم مینویسم.دقت کنید هر کدوم از کلمات کاملا قابل استفاده در جملات امتحانه و سعی کنید با هر کلمه یک جمله بسازید.
    عکاس photograph
    عکس پرسنلی photo d'identité
    متر مربع mètre carré
    متر مکعب mètre cube
    تخفیف rabais; reduction
    قسطی payer par ou en plusieurs acomptes to pay in instalments
    پول پیش; قسط acomptes
    نصف ، یک دوم moitié ,demi
    مهد کودک créche
    عکس 3 در 4 photo de 3sur4
    لامپ کم مصرف ampoule basse consommation
    لامپ پر مصرف ampoule a haute consommation
    ماهانه mensuelle
    سالانهannuelle
    پرداخت نقدی payer par cache
    پرداخت با کردیت کارت payer par card de credit
    مواد غذایی les alimentaires
    همکاری colaborer
    از طرفِ de la part de
    جلسات یک کلاس یا دوره : les session
    برگزار شدن avoir lieu
    قانع کردن persuader,convaincre
    صحنه نمایش spectacle
    بی حوصله impatient
    معیار critère
    بیکار chomeur
    کاهش دادن abaisser
    کاهش قیمت baisser le prix
    افزایش دادن augmenter
    جنس، ماده،وسیله matier *
    شغل métier *
    نقطه ضعف le point faible
    نقطه قوت le point fort
    ضعیف faible
    با ارزش valable
    وبسایت site web
    ایمیل courrier électronique در محاوره میگن کوغیل. courriel
    @ arobac
    نقطه point
    در پایان... a la fin de
    در حال... en train de
    آخرین روز le dernier jour *
    دیروز le jour dernier *
    میدان la place
    ایستگاه اتوبوس:station d'autobus
    ایستگاه تاکسی station de taxis
    ایستگاه قطار le gare
    ایستگاه مترو la station de métro
    فرودگاه aéroport
    کانال تلویزیون la chaîn
    نقاش peintre
    هر کجا- هر جا partout
    وراج bavard
    در هرصورت , بهرحال d'ailleurs
    از اول، دوباره encore
    مبل بنجل le meuble est de pacotille
    دست دومه c'est de second main
    در اولین فرصت le plus tôt possible,dès que possible
    :au bout de
    1. [après]
    au bout d'un moment :after a while
    2. [à la fin de]
    j'arrive au bout de mon contrat : my contract's nearly up
    pas encore au bout de ses peines : not out of the woods yet
    3. [dans l'espace]
    au bout de la rue :at the bottom ou end of the road
    املای کلمات ممکنه غلط داشته باشه.دست نویسه 99%
    موفق باشید و پیروز. دوستان در فروم کبک یک نظر سنجی مطرح کردم راجع به ایجاد شبه ویکی هایی در ابتدای هر تاپیک.نظرتونو بنویسید و آمادگیتونو واسه کمک در اینباره اگر دوست دارید اعلام کنید تا کمکی برای آیندگان باشه (در صورت موافقت بزرگترای سایت!)
    ویرایش توسط ali.mm : May 3rd, 2012 در ساعت 07:43 PM دلیل: تصحیح املایی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronic Engineer Azad uni of tehran

سلام دوستان
    امروز نتیجه TEFaq اعلام شد من پقله C1 و اکوت A2 شدم !!!! توصیه ام به دوستان این هست که مراقب نمره منفی اکوت باشند که خیلی غافلگیر کننده است ! مواردی که شک دارید اصلا نزنید ! من مواردی که شک داشتم رو هم زدم و همین نمره ام رو پایین آورد که فکر میکنم اگر فقط مواردی که مطمئن بودم زده بودم همون B1 میشدم . من پقله رو 7 و اکوت رو 6 زده بودم یعنی 10 امتیاز و حالا با این نمره در واقع 11 امتیاز از فرانسه می گیرم .
    ارسال مدارک 4/12/2011 ، فایل نامبر 19/01/2012

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط safa33 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    امروز نتیجه TEFaq اعلام شد من پقله C1 و اکوت A2 شدم !!!! توصیه ام به دوستان این هست که مراقب نمره منفی اکوت باشند که خیلی غافلگیر کننده است ! مواردی که شک دارید اصلا نزنید ! من مواردی که شک داشتم رو هم زدم و همین نمره ام رو پایین آورد که فکر میکنم اگر فقط مواردی که مطمئن بودم زده بودم همون B1 میشدم . من پقله رو 7 و اکوت رو 6 زده بودم یعنی 10 امتیاز و حالا با این نمره در واقع 11 امتیاز از فرانسه می گیرم .
    سلام.تبریک میگم اون c1 رو. ضمنا اگر شما بین دو گزینه شک داشته باشید از نظر آماری خیلی به نفعتونه که حتی چشم بسته یکی رو بزنید.چون تازه در صورتی که شما حتی یک سوال رو کلا هیچی ازش ندونید باز هم زدنش با نزدنش از لحاظ احتمال مساویه.(در صورتی که یک جواب درست 3 نمره مثبت و جواب نارست یک نمره منفی داشته باشه) اما ممکنه موقعیتی هم پیش بیاد که کل جوابهای شانسی شما اشتباه بوده باشه.همچنین ممکنه بر عکسش هم اتفاق بیفته.پس: دوستان.اگر بین 2 یا 3 گزینه هم حتی اگه شک دارید بهتره یکی رو بزنید( مثلا وقتی که مطمعنید یکی از گزینه ها اشتباهه)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)