صفحه 89 از 146 نخستنخست ... 39798081828384858687888990919293949596979899139 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 881 تا 890 , از مجموع 1452

موضوع: TEFAQ / TCFQ (ثبت نام، محتواي آزمون)

پیش فرض پاسخ : TEFAQ / TCFQ (ثبت نام، محتواي آزمون)

نقل قول نوشته اصلی توسط rain2767 نمایش پست ها
    کسب نمره ی b2 کمی دور از ذهن هستش با این تعداد جواب و با توجه به شماره سوالات گواینکه سوالات به ترتیب نیوو نیستند !
    انشائالله که نتیجه ی لازم رو کسب خواهید کرد و با توجه به اینکه شما در امضای خودتون مرقوم کردید که به b1 نیاز دارید میتونید انتظارش رو داشته باشید
    موفق باشید
    ممنون از پاسختون دوست عزیز
    نکته ای که البته میدونید و من جسارت میکنم که میگم اینه که در TCF کلا 15 سوال شنیداری وجود داره و در TCFAQ 30 سوال و فکر میکنم جواب دادن 10 سوال از 15 سوال نمیتونه مقیاس بدی برای دریافت نمره B2 باشه اما من فکر کردم شاید مثل آیلتس این امتحان هم سایت و یا نحوه خاصی برای محاسبه نمره امتحان داشته باشه
    بازم ممنون که وقت گذاشتید و جواب دادید

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.mm نمایش پست ها
    متاسفم از اتفاق پیش اومده.من ت س اف شرکت نکردم.تقریبا 10 درصد کارایی که شما انجام دادید رو هم انجام ندادم.روند کاریم رو تو پست های قبلی نوشتم. در نتیجه کل این مباحث پیشنهاد میکنم حتما تف ا کیو شرکت کنید بجای ت س اف. چون مطمعنم بهتر نتیجه میگیرید.
    سلام!
    نمیخوام قضاوت کنم یا اینکه بگم کدوم بهتره یا بدتر !البته بعد از امتحان و وقتی وقت کنم حتما یه تاپیک در مورد تجربیاتم از امتحان زبان فرانسه خواهم زد ولی باید بگم حق کاملا با شماست.
    در امتحان TCF تعداد 6 سوال پرسیده میشه که به ترتیب از A1 تا C2 خواهد بود .متاسفانه کسی که امتحان میده به هیچ عنوان وقت نداره تا در مورد سوالات فکر کنه چون برای 2 سوال اول 1 دقیقه سوال دوم 3 و برای باقیه سوالها 3.30 تا 4 دقیقه وقت دارید که صحبت کنید .اما در TEFAQ شما به راحتی از 10 دقیقه قبل موضوع رو میدونید وسوالها رو توی ذهنتون مرور میکنید .به همین دلیل میتونید از تمام قدرت و دانسته هاتون استفاده کنید و تمام صنایع ادبی!!!!!! فرانسه رو به کار ببرید : imparfait _plus-que-parfait_passe compose_future proch_futur simple_subjunctif _conditionel ,..............
    در زبان فارسیه خودمون بین دو جمله :باید فلان کار را انجام بدم با جمله باید که این کار رو بکنم فرقی وجود نداره اما در فرانسه بین Je dois faire q.q.ch و il faut que je fasse q.q.ch تقریبا از زمین تا آسمون تفاوته!البته نه برای شنونده بلکه برای ممتحن به طوری که اولی در سطح A1 و دومی در سطح B2 هستش
    داستان به همین سادگیه!شاید ما بتونیم سوال سطح C2 رو به راحتی و با دایره وسیع لغاتمون پاسخ بدیم اما موضوع اینه اگر نتونیم از ترکیبات گرامری استفاده کنیم به راحتی با نمره پایین ازمون پذیرایی میکنن من در همین دوره گذشته دوستی داشتم که فقط 4 سوال اول رو جواب داده و الان با یک نمره B2 داره به من پز میده!
    تنها خوبی و بزرگترین امتیاز امتحان TCFQ نسبت به TEFQ فقط و فقط در Ecoute هست که نمره منفی نداره .که اون هم قابل چشم پوشیه من متاسفانه نامه 6 ماهه زبان دارم اگر نداشتم شده حتی سال آینده میرفتم و TEFQ میدادم چون با همین دونسته های الان دست و پام داره برای یک B1 میلرزه اما دوستانی دارم که TEFQ دادن و الان نمره B1 دارن وقتی ارشون پرسیدم ژقوندیف و سوبجونکتیف من ر اینجوری نگاه کردن
    این یکم خرداد کذایی بگذره حتما یه تاپیک در این مورد باز میکنم و امیدوارم دوستان در اون تاپیک حتما کمکم کنن .
    ممنون و ببخشید که پرحرفی کردم
    ویرایش توسط H_reza : May 14th, 2012 در ساعت 01:29 PM
    بی جهت بهانه میاور که راه دور است و خانه ما یکی مانده به آخر دنیا..... با آن که می ترسم,با آن که سخت مضطربم باز با تو تا آخر این راه خواهم آمد
    ارسال مدارک 2011/12/04فایل نامبر 2012/01/17

سلام دوستان
    اين روزا واسه بچه هايي كه واسه tcfq سفارت ثبت نام كرده اند يك ايميل اطلاع رساني مياد و ميگه كه ساعت 8 صبح با يكسري مدارك لازم اونجا باشيد از جمله اين مدارك كد تراكنش پرداختيه؟؟؟ حالا اگه اينو نداشته باشيم اتفاق خاصي ميافته؟ من واقعا نمي دونم كجا save كردمش و پيداش نميكنم؟ كسي تجربه خاصي داره در اين زمينه ؟
    مرسي

Member mr-farshad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

در تكميل فرمايش جنابعالي، در امتحان تف اكيو ارزش همه سوالات يكسان و 6 مي باشد، به طور مثال كسي كه نمره B1 مي خواهد ( البته پايين ترين حد) بايد 25 تست صحيح داشته باشد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali.mm نمایش پست ها
    در کل به تمام دوستان توصیه اکید میکنم که از نمره منفی تف اکیو نترسید.و بجای ت س اف امتحان تف اکیو رو شرکت کنید. برای این توصیه هم دلایل کافی دارم.نمیخوام همه چیو روشن و قبیحانه بیان کنم اما وقتی یه امتحانی مثل تف اکیو بدلیل نمره منفی داشتن کمتر مشتری جذب میکنه، طبیعتا موسسات خصوصی برگزار کننده تف اکیو در صدد این هستند که این قضیه رو یه جوری جبران کنند.در کل و در شرایط استاندارد باید سختی دو امتحان مشابه باشه وگر نه اعتبار یکی از آزمون ها زیر سوال میره.اما عامل وحشت آور نمره منفی تف اکیو (که قاعدتا باید با کمی ساده تر بودن سوالات جبران بشه) باعث استقبال کمتر این آزمونه و مجریان بطور ضمنی سعی در تسهیل این آزمون خواهند داشت.از ذکر شواهد میپرهیزم. من دوبار در آزمون های تف اکیو و تف شرکت کردم و کاملا درک کردم که مناسب تره این امتحانو بجای ت س اف که مجریش بخش فرهنگی سفارته انتخاب کرد.البته من در ت س اف شرکت نکردم و نمیتونم مقایسه درستی انجام بدم اما اگر فرض نکنیم من آدم خیلی با استعدادی هستم!!! و با توجه به اینکه نه کلاسی رفتم به جز یک ترم و نه هیچ متدی رو خوندم(اما در حدود 20 جلسه با یک پارتنر تمرین پغله داشتم) فک میکنم تف اکیو باعث این نتیجه شد و اگر در ت س اف شرکت میکردم پایین تر میگرفتم.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer engineering-Hardware

[QUOTE=H_reza;728854]ممنون از پاسختون دوست عزیز
    نکته ای که البته میدونید و من جسارت میکنم که میگم اینه که در TCF کلا 15 سوال شنیداری وجود داره و در TCFAQ 30 سوال و فکر میکنم جواب دادن 10 سوال از 15 سوال نمیتونه مقیاس بدی برای دریافت نمره B2 باشه اما من فکر کردم شاید مثل آیلتس این امتحان هم سایت و یا نحوه خاصی برای محاسبه نمره امتحان داشته باشه
    بازم ممنون که وقت گذاشتید و جواب دادید
    /QUOTE]
    سلام دوست عزیز. گرفتن نمره ب2 دور از ذهن نیست ولی برای بخش کمخنسیون مشکلی که وجود داره مشکل زمانه که به نظرم اصلا استاندارد نیست. چون حتی اگه سوال رو هم کاملا متوجه بشید وقت کافی وجود نداره که جوابا رو کامل بخونید تا انتخاب کنید. جوابها کوتاه نیستند و تا بتونین 2 تاشو بخونید سوال بعدی شروع شده. یه جورایی مثل کنکور تکنیک پاسخ دهی و سرعت عمل تاثیر به سزایی داره. من امتحان 10 مارس رو شرکت کردم . بار اولم بود و واقعا غافلگیر شدم. تا به خودم بیام چند تا سوالو از دست دادم. البته با اینکه به نظر خودم امتحان رو افتضاح دادم از بخش کمخنسیون ب1 و اکسپقسیون ب2 شدم. به همین دلیل میگم گرفتن ب2 دور از ذهن نیست کافیه مدیریت زمان خوبی داشته باشید. ضمنا آخر امتحان هم اصلا وقت نمیدن تا یه نگاه اجمالی به برگتون داشته باشید.

Senior Member
    رشته و دانشگاه

ضمنا دوستان عزیزی که قصد شرکت در امتحان ت س اف کیو رو دارند بدونند که سوالات بخش شنیداری اصلا به ترتیب سختی نیست معمولا سوالات اول آ1 و آ2 است اما از ب1 به بعد به ترتیب نیست . معمولا اون وسط ها یه سوال رد گم کنی داره که سخته پس اگه اواسط امتحان سوالی رو متوجه نشدین خودتونو نبازین و سوالات بعدی رو از دست ندین. همونطور که دوستان هم اشاره کردند ارزش سوالات یکسان نیست. ضمنا در بخش شنیداری اگه سوالی رو متوجه نشدین حق دارین که از ممتحن بخواین تا سوالو براتون کامل توضیح بده تا جایی که بفهمین. حتی ممتحن موظفه تا براتون در صورت لزوم مثال بزنه تا صورت سوالو کامل متوجه بشین. من خودم این موضوع رو موقع امتحان نمیدونستم اما بعدا یکی از اساتید سفارت بهم گفت که ممتحن موظفه سوالو کامل پرزنت کنه و اگه اینکارو نکرد شما باید به مسئول برگزاری امتحان اطلاع بدینو ازش شکایت کنید. پس اگه سوالو نفهمیدین اعتماد به نفستونو از دست ندین و ازش بخواین تا سوالو به نحو دیگری که شما بفهمین توضیح بده.

Member katy1868888 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Eng - Azad Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط parisam نمایش پست ها
    ضمنا دوستان عزیزی که قصد شرکت در امتحان ت س اف کیو رو دارند بدونند که سوالات بخش شنیداری اصلا به ترتیب سختی نیست معمولا سوالات اول آ1 و آ2 است اما از ب1 به بعد به ترتیب نیست . معمولا اون وسط ها یه سوال رد گم کنی داره که سخته پس اگه اواسط امتحان سوالی رو متوجه نشدین خودتونو نبازین و سوالات بعدی رو از دست ندین. همونطور که دوستان هم اشاره کردند ارزش سوالات یکسان نیست. ضمنا در بخش شنیداری اگه سوالی رو متوجه نشدین حق دارین که از ممتحن بخواین تا سوالو براتون کامل توضیح بده تا جایی که بفهمین. حتی ممتحن موظفه تا براتون در صورت لزوم مثال بزنه تا صورت سوالو کامل متوجه بشین. من خودم این موضوع رو موقع امتحان نمیدونستم اما بعدا یکی از اساتید سفارت بهم گفت که ممتحن موظفه سوالو کامل پرزنت کنه و اگه اینکارو نکرد شما باید به مسئول برگزاری امتحان اطلاع بدینو ازش شکایت کنید. پس اگه سوالو نفهمیدین اعتماد به نفستونو از دست ندین و ازش بخواین تا سوالو به نحو دیگری که شما بفهمین توضیح بده.
    سلام دوست عزیز...
    خیلی ممنون بابت توضیحتون... فکر کنم منظور شما در مورد توضیح سوال، بخش Expression Oral بود یا اینکه واقعا برای بخش Comprehension Oral هم ممتحنها موظفن که سوال رو توضیح بدن؟!
    درضمن اگر امکان داره بفرمایید که شما چند وقته مشغول خواندن فرانسه هستید و چه متدی و از چه کتابهای کمک آموزشی استفاده کردید و اینکه در کلاس خصوصی شرکت کردید یا موسسات؟
    سپاس...

سلام و ممنون از اینکه تجربتون رو فرمودید
    من فقط یه چیزی متوجه نشدم!شما اول فرمودید وقت ندارید بعد فرمودید میتونیم بخوایم برامون توضیح بده آیا این از وقت کل امتحان کم میشه یا اضافه میشه ؟یعنی الان من تا بپرسم و اون تا جواب بده 2 دقیقه ای طول میکشه این دو دقیقه از وقت کل من کم میشه و من سوالات بعدی رو از دست میدم یا اینکه سوال بعدی رو از دست نمیدم؟
    البته من هم مثل دوستمون فکر کنم منظورتون سوالات بخش مصاحبه بود.در ضمن این رو هم میدونم شما هرچقدر به ممتحن بگید براتون توضیح میده اما از اون زمان 1یا 2 دقیقه کلی که برای جواب دارید گرفته میشه یعنی اگر نتونید صحبت کنید و جواب رو برسونید زمانتون هم تموم بشه شما امتیاز اون سوال رو از دست میدید
    بی جهت بهانه میاور که راه دور است و خانه ما یکی مانده به آخر دنیا..... با آن که می ترسم,با آن که سخت مضطربم باز با تو تا آخر این راه خواهم آمد
    ارسال مدارک 2011/12/04فایل نامبر 2012/01/17

Senior Member
    رشته و دانشگاه

دوستان عزیز منظورم بخش شفاهی بود که می تونید از ممتحن بخواین که براتون توضیح بده. در کل سوالات جوری نیست که کل وقت در نظر گرفته شده رو لازم داشته باشید تا بفهمید سوال چیه منظورم این بود که حق دارین از ممتحن بخواین سوال رو جور دیگری مطرح کنه مثلا مثال بزنه تا متوجه بشین سوال چیه و بتونید جواب بدین. چون اگه سوال رو متوجه نشید هر چی هم حرف بزنید ممکنه خارج از سوژه باشه.
    موفق باشید

Junior Member

سلام
    توی امتحان tcfq اینجوری نیست که سوالات رو حتما واست اکسپلیکه کنند یا واست چندین بار تکرار کنند
    بستگی داره به واکنش شما و رویکردی که به سوال پرسیده شده دارید!
    اینجا یه مثال میزنم تا متوجه بشید چه جوری میشه سوال رو به درستی فهمید و اون هم به گون ای که ممتحن به راحتی بپذیره که دوباره سوال رو تکرار کنه یا اکسپلیکه و این رو هم باید متذکر بشم که هیچ اجباری واسه ممتحن نگذاشتن که حتما سوال رو به شما بفهمونه!
    فرض کنید سوالی که از شما پرسیده میشه توی نیووی 1a اینه
    decrivez votre voisin sil vous plait?!
    شما معنای دکخیوه رو میدونید و همچنین وتخو و سیل وو پله! و بر فرض اینکه شما فقط معنای وو-زن رو نمیدونید
    پس شما از ممتحن نخواید که واستون قپته کنه بلکه از اون بخواید که فقط معنای ووزن رو واست توضیح بده مثلا با این جمله qu^est-ce que ca vos dire voisin?
    اینجوری شما به ممتحن القا میکنید که کلیت سوال رو فهمیدید و فقط کلمه voisin رو نمیدونید و اون هم قطعا با میل و رغبت و بدون اینکه شما خواسته باشید واستون هم سوال رو قپته میکنه و هم ووزن رو توضیح میده!
    موفق باشید
    ارسال مدارک مارچ2011 فایل نامبر جولای 2011 رشته:دیمند نمره tcfq:b1 , b1 من تا همیشه یه قهرمانم شاید گاهی ایستاده م وواسه سرد نشدنم درجازدم اماهرگزپا پس نکشیدم و نخواهم کشید تا رسیدن به منتهای اهدافم... شک ندارم!

Junior Member

دوستان عزیز منظورم بخش شفاهی بود که می تونید از ممتحن بخواین که براتون توضیح بده. در کل سوالات جوری نیست که کل وقت در نظر گرفته شده رو لازم داشته باشید تا بفهمید سوال چیه منظورم این بود که حق دارین از ممتحن بخواین سوال رو جور دیگری مطرح کنه مثلا مثال بزنه تا متوجه بشین سوال چیه و بتونید جواب بدین. چون اگه سوال رو متوجه نشید هر چی هم حرف بزنید ممکنه خارج از سوژه باشه.
    موفق باشید
    سلام
    توی امتحان tcfq اینجوری نیست که سوالات رو حتما واست اکسپلیکه کنند یا واست چندین بار تکرار کنند
    بستگی داره به واکنش شما و رویکردی که به سوال پرسیده شده دارید!
    اینجا یه مثال میزنم تا متوجه بشید چه جوری میشه سوال رو به درستی فهمید و اون هم به گون ای که ممتحن به راحتی بپذیره که دوباره سوال رو تکرار کنه یا اکسپلیکه و این رو هم باید متذکر بشم که هیچ اجباری واسه ممتحن نگذاشتن که حتما سوال رو به شما بفهمونه!
    فرض کنید سوالی که از شما پرسیده میشه توی نیووی 1a اینه
    decrivez votre voisin sil vous plait?!
    شما معنای دکخیوه رو میدونید و همچنین وتخو و سیل وو پله! و بر فرض اینکه شما فقط معنای وو-زن رو نمیدونید
    پس شما از ممتحن نخواید که واستون قپته کنه بلکه از اون بخواید که فقط معنای ووزن رو واست توضیح بده مثلا با این جمله qu^est-ce que ca vos dire voisin?
    اینجوری شما به ممتحن القا میکنید که کلیت سوال رو فهمیدید و فقط کلمه voisin رو نمیدونید و اون هم قطعا با میل و رغبت و بدون اینکه شما خواسته باشید واستون هم سوال رو قپته میکنه و هم ووزن رو توضیح میده!
    موفق باشید
    ارسال مدارک مارچ2011 فایل نامبر جولای 2011 رشته:دیمند نمره tcfq:b1 , b1 من تا همیشه یه قهرمانم شاید گاهی ایستاده م وواسه سرد نشدنم درجازدم اماهرگزپا پس نکشیدم و نخواهم کشید تا رسیدن به منتهای اهدافم... شک ندارم!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)