صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 71

موضوع: پست مدارک از آلمان به ایران

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

Arrow پست مدارک از آلمان به ایران

سلام.

خواستم تجربه خودم را بگم .

البته شاید جاش اینجا نباشه ولی این را مطمئن هستم . بیشتر بچه ها انجمن پست مدارک را مشاهده نمیکنند.

دوستانی که می خواهند از آلمان بسته ای دریافت کنند . هر چی می خواهد باشد از یک سوزن گرفته تا مدارک و ....

همه اینها لازم است مجوز بگیرند تا وارد خاک ایران شوند.

راستش امروز قرار بود من مدارک پذیرشم را بگیرم که برم سفارت متاسفانه نه من می دانستم نه اون موسسه برای همین تا خاک ایران آمده بوده و برگشت خورده بود .

خلاصه اون موسسه با پست DHL فرستاد . حالا شاید شرکت های پستی دیگه هم اینطوری باشند .

چرا نمی دانم . باید مجوز گرفت.

قابل ذکر است حتما با دانشگاه هماهنگ کنید برای گرفتن مدارک و ..... که بگویید باید مجوز بگیرند.

که مثل من نشوید.

موفق باشید.

پیش فرض پاسخ : توجه کنید ( پست مدارک از آلمان به ایران )

منظورتون اینه که شامل همه چیز میشه که از آلمان پست شه ؟موسسه خاصی بوده ؟ اگه شخص هم بفرسته مجوز می خواد ؟یا پست DHL ؟

راستش موسسه آموزش زبان آلمانی بود.

از شهر بن - آلمان قرار بود بیاد ایران . مدارک پذیرش بودند.

برای شخص هم فکر کنم اینجوری باشد .

من که گفتم پست های دیگه مثل تی ان تی و ... را نمی دانم همچین وضیعت داشته باشند.

من زنگ زدم المان الان و اون هم گفت آره اون پرسیده بود گفت از ماه دسامبر اینجوری شده .

برای کشورهای دیگه نمی دانم . از خود DHL تهران بپرسید .

حتما بپرسید . چون اگه بیاد و برگشت بخوره پست نزدیک دو هفته معطل میشود . یکبار بیاد تا ایران و دوباره برگشت برای کشور فرستنده و دوباره ارسال خیلی معطل میشود.

اگر هر پستی 4 روز در نظر بگیرم . 4* 3 = 12 روز میشود .

اینم track من با این

Date/time City Status
    11.03.11 22:01 Hours
    --

Dispatch from DHL station to COLOGNE
    12.03.11 05:09 Hours
    --

Arrival in DHL station
    12.03.11 06:39 Hours
    --

Shipment for storage in the station
    14.03.11 07:16 Hours
    --

in delivery by courier
    14.03.11 11:28 Hours
    --

Shipment delivered
    14.03.11 18:17 Hours
    --

Please contact DHL

سلام . دلیلش اینه

مجازات DHL برای ارسال پستی به ايران

اینم متن کاملش

ایرنا: وزارت خزانه داري آمريکا روز پنجشنبه اعلام کرد: شرکت پست "دي. اچ . ال" که به علت ارسال محموله هاي پستي به ايران بدون اطلاع به مقامات آمريکايي تحت پيگرد قرار گرفته ، حاضر به پرداخت جريمه 9 ميليون و 400 هزار دلاري شده است.

دفتر کنترل فعاليت هاي خارجي وزارت خزانه داري آمريکا که برتبادلات کشورهاي تحت تحريم هاي اقتصادي نظارت دارد،اعلام کرد: شرکت "دي .اچ .ال" در بين سال هاي 2002 تا 2007 ميلادي دستکم 300 بسته پستي به دو کشور سومالي و ايران بدون اطلاع وزارت خزانه داري آمريکا ، ارسال کرده است.

مقامات گمرکي اين محموله ها را پيگيري و متوجه نقض قانون آمريکا شده اند. بر اساس اين قانون ، محموله هاي پستي ارسالي به ايران و سومالي بايد با ذکر محتواي آن به اطلاع مقامات آمريکايي برسد.

اين دفتر خاطرنشان کرد: شرکت "دي .اچ .ال" با پرداخت 9 ميليون و 400 هزار دلار براي عدم اطلاع رساني به مقامات آمريکايي و خاتمه يافتن پيگرد ، موافقت کرده است.

وزارت خزانه داري آمريکا شرکت "دي .اچ .ال" را متهم به عدم رعايت قوانين مربوط به ممنوعيت ارسال بسته هاي پستي به اين دو کشور کرد و خواستار پايان روند ارسال محموله ها تا مدت پنج سال آينده شده است.

Junior Member

سلام ! بله متاسفانه دلیلش همین تحریم های علیه ایران هست که دودش تو چشم مردم میره...... این مشکل من هم بود. که خوب مجبور شدم به یک مسافر غریبه بدم بیاره ایران. اگه در آلمان آشنایی دارید آدرس آنها را به موسسات یا دانشگاه ها بدین و بعد دنبال مسافر ترجیحا آشنا بگردین. اگه نه باید آشنا تون زحمت بکشه بره فرودگاه و یه مسافر قابل اطمینان پیدا کنه . البته این مدارک به درد کسی نمیخوره ولی خوب طرف باید حواسش جمع باشه اینا رو گم کنه !!!

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

البته من هم چند وقت پیش که به باجه ی اطلاعات رفته بودم، شخصی اومده بود و به همین مشکل برخورده بود که خیلی عجله داشت و برای یک بازدید پیش از بستن قرارداد دکترا باید میرفت آلمان، حتا دستیار استاد در آلمان، همدانشگاهیش در ایران بود و گفت که آره اینجوری شده قضیه ی DHL و ما اسیر شدیم...و اسکن نامه شو آورده بود..البته باهاش همکاری شد...

ولی لازم دیدم اعلام کنم منم برام دو تا بسته ی پستی مدارک از دانشگاه ها رد آلمان رسید بهم بدون هیچ مشکلی! منتها هیچکدوم با DHL فرستاده نشدند؛
    یکیش که با پست معمولی بود و فقط نامه ی پذیرش و یکی دیگه هم کاتالوگ و اینجور چیزا داشت و پستش فکر کنم سفارشی بود (قیمت تمبرش بیشتر از اون معمولیه بود و خب بزرگتر و سنگین تر هم بود) و اسمش بود LUFTPOST

یکی دیگه هم که گفتم نفرستن نامه مو، چون انتخابمو انجام داده بودم...

با وجود این شواهد، تحلیل من اینه که موضوع فقط به دی اچ ال مربوط میشه
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

Member
    رشته و دانشگاه
    Master in CS, Saarland University

سلام

جالبه ! تاریخ این خبرها بر میگرده به دو سال پیش ! پش چرا تا الان کسی از اون اطلاع نداشت (حداقل در بخشهای دیگه این سایت مطرح نشده!) و حتی دانشگاهای آلمان هم از این موضوع خبر ندارن و همچنان با DHL نامه ها رو میفرستن. من و یکی از دوستان دیگه هم منتظر نامه پذیرش بودیم که خبری ازش نشد و در نهایت من بیخیال شدم چون دیگه تو ایران بدردم نمیخورد.

موفق باشید

سلام.

من فکر کنم پست دی اچ ال اینطوری است .

به خاطر اینکه دانشگاه های انگلیس برام بروشور میفرستند . مشکلی نداشتند و به دستم میرسند.

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)