صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 71

موضوع: پست مدارک از آلمان به ایران

Junior Member

پیش فرض پاسخ : توجه کنید ( پست مدارک از آلمان به ایران )

چرا گیر دادین به DHL و TNT؟
    یه پست بین المللی دیگه هست Aamex. من مدارکم رو با این پست فرستادم آلمان. 4 روزه رسید اونجا. برای برگشت هم از دفتر آرامکس تهران پرسیدم از اونجا میشه فرستاد ایران گفت آره. حالا می خوام از خود دفتر آرامکس توی آلمان هم بپرسم. جواب گرفتم میام نتیجه رو اینجا می ذارم

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Aban30 نمایش پست ها
    چرا گیر دادین به DHL و TNT؟
    یه پست بین المللی دیگه هست Aamex. من مدارکم رو با این پست فرستادم آلمان. 4 روزه رسید اونجا. برای برگشت هم از دفتر آرامکس تهران پرسیدم از اونجا میشه فرستاد ایران گفت آره. حالا می خوام از خود دفتر آرامکس توی آلمان هم بپرسم. جواب گرفتم میام نتیجه رو اینجا می ذارم
    من یه بار با آرامکس پست کردم، وسط راه گیر کرده بود! چون آرامکس توی همه ی شهرها که نمایندگی نداره تو آلمان، بعد میگفت آدرس شما تو سیستم نیست، من زنگ زدم به دانشگاه، به Advisor دانشگاه، گفتم من مدارکمو فرستادم، ولی وسط راه گیر کرده، به آرامکس آلمان و تهرانم که زنگ میزنم میگه آدرست غلطه، در حالی که قبلا با دی اچ ال به همین آدرس (دقیقا همین آدرس)، بسته فرستادم و به دانشگاه رسیده. بعد با کلی پیگیری Advisor دانشگاه تونست بسته امو تحویل بگیره!
    من که اصلا پیشنهاد نمی کنم آرامکسو
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

والا من که خرداد پارسال خیلی راحت مدارکم از المان با دی اچ ال اومد..
    الان هم بازم میخوام بگم با دی اچ ال واسم بفرستن !
    چون دانشگاهمون نمایندگی دی اچ ال دازه!
    If you really belive in things and stick to them, VERY LITTLE is IMPOSSIBLE
    پارسال همین موقع در انتظار ویزای آلمان امسال در انتظار ویزای آمریکا
    خدا سال دیگه رو بخیر کنه !!!!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط samanjan نمایش پست ها
    دوستانی که می خواهند از آلمان بسته ای دریافت کنند . هر چی می خواهد باشد از یک سوزن گرفته تا مدارک و ....

همه اینها لازم است مجوز بگیرند تا وارد خاک ایران شوند.

راستش امروز قرار بود من مدارک پذیرشم را بگیرم که برم سفارت متاسفانه نه من می دانستم نه اون موسسه برای همین تا خاک ایران آمده بوده و برگشت خورده بود .

خلاصه اون موسسه با پست DHL فرستاد . حالا شاید شرکت های پستی دیگه هم اینطوری باشند .

چرا نمی دانم . باید مجوز گرفت.

قابل ذکر است حتما با دانشگاه هماهنگ کنید برای گرفتن مدارک و ..... که بگویید باید مجوز بگیرند.

خواهر من می خواد مدارکم رو با پست DHL از آلمان برام بفرسته. آیا این هم مجوز می خواد؟ چه مجوزی و از کجا باید بگیره؟
    کسی این اواخر با DHL از آلمان بسته دریافت کرده؟ مشکلی نداشته؟

یعنی تو این چند وقته هیشکی بسته از آلمان با دی اچ ال برش نیومده؟!!
    ویرایش توسط daniyal_arj : July 20th, 2012 در ساعت 02:17 AM

Junior Member

سلام دوستان

من میخوام ار آلمان ،نامه بفرستم ایران ،وقت زیادم ندارم ، دو هفته.
    الان گیج شدم ،چی بهتره DHL TNT ARAMEX؟؟؟؟؟
    مجوز چیه؟؟؟ از کجا باید بگیرن؟
    خلاصه مرسی .

Junior Member

دردسرهایی که ما میکشیم کی جوابگو هست. اما اشکالی نداره به این فلاکت ها می ارزه که از این جا خلاص بشیم. من هم همین مشکل پست DHL را داشتم. الان هم کارم تو گمرک گیر افتاده تا چی بشه.

Hello friends,
    I have a question,
    I need to post one document as well as some clothes to Iran( I have bought some clothes in Germany). do you know how I can send these stuff to Iran and what should I do, and the approximate price for sending to Iran,...
    is there possibility to send both objects( clothes and document ) in one package or I should send them separately?
    which institute I should go?

Thanks

پیش فرض پاسخ : روش های صرفه جویی درهزینه ها درآلمان

بچه ها من یه مشکلی داررم یه چند تا مدرک داشتم که با پست DHL از آلمان فرستادم ایران

اولش گفتن چون ایران تحریم هست از آلمان نمی تونید بفرستین ایران!! بعد رفتم یه شعبه دیگه DHL اونا فرستادن

حالا که با TRACK NUMBER چک می کنم می بینم مدارکم بعد از 1 روز برگشت خورده ... چی کار کنم؟؟؟

یادمان باشد بازی سختی داریم ولی بازی نکرده نبازیم

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid67 نمایش پست ها
    بچه ها من یه مشکلی داررم یه چند تا مدرک داشتم که با پست DHL از آلمان فرستادم ایران

اولش گفتن چون ایران تحریم هست از آلمان نمی تونید بفرستین ایران!! بعد رفتم یه شعبه دیگه DHL اونا فرستادن

حالا که با TRACK NUMBER چک می کنم می بینم مدارکم بعد از 1 روز برگشت خورده ... چی کار کنم؟؟؟

TNT و ARAMEX رو چک کنین. منتها اینا توی همه ی شهرها نمایندگی ندارن. اول زنگ بزنین بپرسین و دقیقا بهشون بگین که آیا با ایران تحریم هست یا نه واقعا پست می کنن. اگه حتما بهتون اکی دادن ببرین مدارکتون رو بهشون بدین که بفرستن.

Junior Member mehdi.sadeqi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communication & Media Engineering, Hochshule Offenburg

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    TNT و ARAMEX رو چک کنین. منتها اینا توی همه ی شهرها نمایندگی ندارن. اول زنگ بزنین بپرسین و دقیقا بهشون بگین که آیا با ایران تحریم هست یا نه واقعا پست می کنن. اگه حتما بهتون اکی دادن ببرین مدارکتون رو بهشون بدین که بفرستن.
    همین مشکل یکبار برای ما پیش اومد. از دانشگاه خواستیم که مدارک رو با DHL بفرسته که سریع‌تر به دستمون برسه. ولی DHL بخاطر تحریم مدارک رو برگشت داد. بعد از کلی پیگیری با DHL ایران و آلمان فهمیدیم که دانشگاه باید یک Paper Work گمرکی انجام بده تا تایید کنه که مدارک ارسالی شامل تحریم نمی‌شوند. که خود این کار بیست تا چهل یورو هزینه داشت که در نهایت ما پرداخت کردیم. جالبه بدونید یک پست مدرک با DHL برای من 107€ تمام شد در حالی که با پست عادی هم زودتر می‌رسید هم ارزونتر بود.
    اگر سوالی از من دارید در انجمن بپرسید و لینکش را برایم بفرستید در غیر اینصورت قول نمی‌دهم که بتوانم پاسخ بدهم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)