صفحه 4 از 41 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 410

موضوع: مهر وزارت علوم

Member saharabbasi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Poly-Technique

پیش فرض پاسخ : مهر وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseini_m نمایش پست ها
    من فكر مي كنم هر كي داره يه مرحله از كار رو توضيح ميده. دانشگاه وقتي ريز نمرات فارسي ميده كه مهر و موم نمي كنه. اون ريزنمره فارسي براي اين كه بشه به صورت رسمي ترجمه بشه بايد ببري خانم محمدي مهر كنه. حالا اين مدارك رو ميدي واسه ترجمه رسمي و بعد از اون هم ريز نمره رسمي كه دارالترجمه داده و پلمب شده رو مييري دانشگاه كه تو پاكت خودش بذاره و مهروموم كنه. همين! مهر وموم دانشگاه هم به هيچ عنوان نبايد باز بشه و اگر نه از درجه اعتبار ساقط ميشه.
    حالا يه سري از دانشگاه ها هستند كه خودشون ريز نمره انگليسي ميدن غير رسمي اون داستانش كلا فرق مي كنه!

منم همین داستانو می خواستم بدونم چون من از دانشگاه ریز نمرات انگلیسی گرفتم ولی مهرو موم شده و طبق حرف sunrise نمی فهمم اگر قرار بود باز بشه پس چرا مهروموم کردن؟
    مهر و موم وقتیه که دانشگاه هدف می خواد بازش کنه

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseini_m نمایش پست ها
    من فكر مي كنم هر كي داره يه مرحله از كار رو توضيح ميده. دانشگاه وقتي ريز نمرات فارسي ميده كه مهر و موم نمي كنه. اون ريزنمره فارسي براي اين كه بشه به صورت رسمي ترجمه بشه بايد ببري خانم محمدي مهر كنه. حالا اين مدارك رو ميدي واسه ترجمه رسمي و بعد از اون هم ريز نمره رسمي كه دارالترجمه داده و پلمب شده رو مييري دانشگاه كه تو پاكت خودش بذاره و مهروموم كنه. همين! مهر وموم دانشگاه هم به هيچ عنوان نبايد باز بشه و اگر نه از درجه اعتبار ساقط ميشه.
    حالا يه سري از دانشگاه ها هستند كه خودشون ريز نمره انگليسي ميدن غير رسمي اون داستانش كلا فرق مي كنه!
    در هر مرحله دانشگاه وزارت علوم و .. همه میگن باید چکار کنید.

اگر چند نفر اینجا متوجه نشدند به خاطر اینه که نوع مدرکشون فرق میکنه.

مدرک فارسی که گفتم در صورتی بود که:

1- مدرک از دانشگاه خریداری شده باشه (آموزش رایگان و ...) متناسب با تعداد واحد و ... نزدیک 1 میلیون برای کارشناسی و کمی بیشتر برای ارشد. برای بعضی هم دو برابر چون منطقه دو .. بودند. خودشون حساب میکنند.

2- دانشگاه مدرک فارسی رسمی رو با مهر و موم به شما میدند در پاکتی مهر و موم میکنند تا شما درش نیارید. توی پاکت معمولی بدون آرم و بدون ارزش فرستادن به خارج.

3- اون رو باید مستقیم ببرید وزارت علوم. اونجا در میارن و یه مهر میزنند ( خانم محمدی). از اونجا به بعد اختیار مدرک دست شماست. جمعا تا الان یک مدرک داری که فارسیه.

4- مدرک اصل و رسمی و مهر خورده رو میببرید دارالترجمه تا ترجمه رسمی بشه. میتونید اگر نیاز دارید مهر دادگستری و وزارت خارجه هم بخوره. (فقط در صورتی که دانشگاه خارج ازتون خواسته وگرنه هزینه اضافی دارید میدید). در این مرحله هست که اگر به n دانشگاه بفرستید باید n بار ترجمه بشه. یه بار ترجمه میشه ولی n تا ترجمه انگلیسی پلمپ شده از دارالترجمه خواهید گرفت و هزینه اش همه رو به خاک سیاه خواهد کشاند.

5- بعد از ترجمه رسمی اون هر ترجمه رو بر میگردونید به دانشگاه توی پاکت آرم دار مخصوص دانشگاه میزارند که روی پاکت انگلیسی نوشته. جمعا میشه n تا پاکت برای هر دانشگاه.

6- این پاکت به همراه سایر مدارک میره تو پاکت پست یا DHL یا هر سرویس پست که استفاده میکنید. جمعا میشه n پاکت پست به همراه n تا رزومه و ...

نکته: مدرک اصلی فارسی که از دانشگاه گرفتید رو به جایی پست نمیکنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط saharabbasi نمایش پست ها
    منم همین داستانو می خواستم بدونم چون من از دانشگاه ریز نمرات انگلیسی گرفتم ولی مهرو موم شده و طبق حرف sunrise نمی فهمم اگر قرار بود باز بشه پس چرا مهروموم کردن؟
    مهر و موم وقتیه که دانشگاه هدف می خواد بازش کنه

قضیه شما کلا فرق داره. مدرک شما انگلیسی غیر رسمی هست.

1- پولی برای خرید رایگان به دانشگاه نمیدید. از همین جا در دانشگاه برای n نسخه اقدام میکنید. هر نسخه 2 الی 4 هزار تومان بسته به کرم دانشگاهتون. تا 3 نسخه رایگان میدند. n تا کاغد A4 معمولی یک یا دو برگی به شما میدن. روش مهر میزنن . احتمالا یه چسپ هم رو نمرات معدلش.

2- توی همون دانشگاه این رو توی پاکت میزارن مهر و موم میشه. الان n تا پاکت دارید که در هرکدام یکی دو برگ ریز نمرات انگلیسی هست.

3- هر کدامش رو به همراه سایر مدارک مثل رزومه و ... میزارید توی یک پاکت پست مثل DHL یا هر چیز دیگه.

شما هیچ مدرک رسمی ندارید. نیازی به هزینه های میلیون تومانی ندارید. نیازی به دارالترجمه مهر دادگستری وزارت خارجه وزارت علوم و ... ندارید.

رشته و دانشگاه
    Poly-Technique

ممنونم از راهنماییتون

فقط یه قسمت قضیه متفاوت بود و اون اینکه من هم پول آموزش رایگان رو پرداخت کردم و مدرکم رو آزاد کردم و بعد از اون دانشگاه به من این ریز نمرات انگلیسی رو داده به همراه دانشنامه.

Senior Member sara123 آواتار ها

من دانشنامه ام را آزاد کردم و ریز نمرات رسمی انگلیسی هم از دانشگاه گرفتم. اما متصدی ریز نمره دانشگاه گفت الان نمیحواد پاکت کنم ببرم دانشنامه را ترجمه کنم بعد بیارم دانشنامه ترجمه شده را با ریزنمراتم همه را با هم سیل میکنیم و گفت مهر وزارت علوم روی ریزنمره لازم نیست. درسته؟
    If you look at what you do not have in life, you don’t have anything. l
    If you look at what you have in life, you have everything. k

نقل قول نوشته اصلی توسط sara123 نمایش پست ها
    من دانشنامه ام را آزاد کردم و ریز نمرات رسمی انگلیسی هم از دانشگاه گرفتم. اما متصدی ریز نمره دانشگاه گفت الان نمیحواد پاکت کنم ببرم دانشنامه را ترجمه کنم بعد بیارم دانشنامه ترجمه شده را با ریزنمراتم همه را با هم سیل میکنیم و گفت مهر وزارت علوم روی ریزنمره لازم نیست. درسته؟
    درست گفته الان پاکت نمی خواد ولی فکر کنم برای من هم دانشنامه و هم ریزنمره مهر شد. حالا شما که داری میبری دوتاشو ببر وزارت خودشون انجام می دن فقط یکم عجله کن این دارالترجمه ها خیلی حساب و کتاب تحویل کارشون معلوم نیست.

رشته و دانشگاه
    Poly-Technique

کسی ظاهرا شرایطش مشابه من نبود من خودم توضیح میدم واسه آیندگان

من دانشنامه و ریز نمرات کارشناسی مو از صنعتی اصفهان ( بعد از پرداخت هزینه تعهد خدمت) دریافت کردم و البته اونجا ریز نمرات رو به لاتین و در پاکت های مهروموم شده تحویل دادند و وقتی که وزارت علوم در خصوص تایید و مهر ریز نمرات پرسیدم گفتند که نیازی نیست و همون که از طرف دانشگاه گرفتی مورد تایید هست پس نیازی به باز کردن، تایید و قرار دادن مجدد در داخل پاکت دانشگاه نیست. خداروشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی

۱- آیا شنبه‌ها میشه دانشنامه کارشناسی رو برد وزارت علوم تا مهر بزنن؟ من الان شهرستانم و میخوام شنبه، اول صبح برم وزات علوم و دانشنامه‌ام رو مهر بزنم.
    ۲- به غیر از خود دانشنامه، چه مدارک دیگه‌ای لازمه؟
    ۳- توی وزارت علوم، چقدر طول میکشه تا کارم درست بشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen220 نمایش پست ها
    ۱- آیا شنبه‌ها میشه دانشنامه کارشناسی رو برد وزارت علوم تا مهر بزنن؟ من الان شهرستانم و میخوام شنبه، اول صبح برم وزات علوم و دانشنامه‌ام رو مهر بزنم.
    ۲- به غیر از خود دانشنامه، چه مدارک دیگه‌ای لازمه؟
    ۳- توی وزارت علوم، چقدر طول میکشه تا کارم درست بشه؟
    سلام محسن

1- آره من خودم شنبه رفتم، اتفاقا اول صبح هم بود
    2-حتما اون گواهی تعهد اموزش رایگان + کارت پایان خدمت رو ببر با معافیت و...
    2- 10 دقیقه!! باور کن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار - علمی کاربردی

آقا سلام

من هنوز ترم آخرم ولي ريز نمرات هفت ترممو گرفتم آيا ميتونم اونارو ترجمه ي غير رسمي كنمو بفرستم؟واسه فرانسه ميخوام اپلاي كنم و ددلاينشم نزديكه...وقت ندارم برم تهران..توي سايت دانشگاه فقط نوشته ترجمه ننوشته ترجمه رسمي....با دانشگاه تماس ميگيرم جواب نميدن....كمك

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط jz_singer نمایش پست ها
    آقا سلام

من هنوز ترم آخرم ولي ريز نمرات هفت ترممو گرفتم آيا ميتونم اونارو ترجمه ي غير رسمي كنمو بفرستم؟واسه فرانسه ميخوام اپلاي كنم و ددلاينشم نزديكه...وقت ندارم برم تهران..توي سايت دانشگاه فقط نوشته ترجمه ننوشته ترجمه رسمي....با دانشگاه تماس ميگيرم جواب نميدن....كمك
    بله چرا که نه. اگر غیر رسمی میخوان که مشکلی ندارید. احتمالا خود دانشگاه به شما نسخه‌ی غیر رسمی انگلیسی هم میتونه بده و ارتباطی به اتمام تحصیل شما نداره. رسمی هم خواستن میتونید وسط تحصیل تا جایی که خوندید تحصیل رایگان تون رو بخرید و ترجمه کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)