صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 38

موضوع: محبوبترين رشته هاي دنيا

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

پیش فرض محبوبترين رشته هاي دنيا

سلام دوستان
    همون طوري كه ميدونيد تو ايران ما يكسري از رشته ها رو بورس هستند بدليل وضع اقتصادي و موقعيت هاي كار... اما يه همچين وضعيتي در كل دنيا حاكم نيست...
    هدف از ايجاد اين تاپيك اينه كه پرطرفدارترين رشته هاي دنيا (از نظر بازار كار، جذابيت و گستردگي و ...)ترجيحا با ارائه سند معرفي بشند

من يه جائي خوندم كه مكانيك محبوبترين رشته دنياست...
    دوستان اگه اطلاعاتي دارند در اختيار همه قرار بدند كه ميتونه برا همه كمك كنه ، مخصوصا برا اونائي كه احيانا ميخوان تغيير رشته بدن..
    I love you USA

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

پیش فرض پاسخ : محبوبترين رشته هاي دنيا

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    همون طوري كه ميدونيد تو ايران ما يكسري از رشته ها رو بورس هستند بدليل وضع اقتصادي و موقعيت هاي كار... اما يه همچين وضعيتي در كل دنيا حاكم نيست...
    هدف از ايجاد اين تاپيك اينه كه پرطرفدارترين رشته هاي دنيا (از نظر بازار كار، جذابيت و گستردگي و ...)ترجيحا با ارائه سند معرفي بشند

دوستان اگه اطلاعاتي دارند در اختيار همه قرار بدند كه ميتونه برا همه كمك كنه ، مخصوصا برا اونائي كه احيانا ميخوان تغيير رشته بدن..
    دوست عزیز،
    همونطور که داری میگی ترجیحا با ارائه سند، پس بهتره خودت هم وفتی میگی یه جایی خوندی که مکانیک محبوب ترین رشتس خودتم با ارائه سند بگی.
    در کل من نظر شخصیم اینه که شک دارم وجود این تاپیک بتونه کمکی به دوستان بکنه.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.Chem.Eng نمایش پست ها
    دوست عزیز،
    همونطور که داری میگی ترجیحا با ارائه سند، پس بهتره خودت هم وفتی میگی یه جایی خوندی که مکانیک محبوب ترین رشتس خودتم با ارائه سند بگی.
    در کل من نظر شخصیم اینه که شک دارم وجود این تاپیک بتونه کمکی به دوستان بکنه.
    دوست عزيز من يه جائي خوندم ولي متاسفانه هر چه گشتم نتونستم پيداش كنم...برا همين دنبال يه چيز مستند هستم
    خيلي از دوستان ميخوان رشتشون رو تغيير بدن...خيلي ها هنوز انتخاب رشته نكردن...برا دوستاني كه به اونور فكر ميكنن اين تاپيك ميتونه خيلي مفيد باشه
    ممنون از نظرتون
    I love you USA

INGWAY
    Guest

Business and Education

http://nces.ed.gov/fastfacts/display.asp?id=37

problem solved

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    سلام دوستان

گرچه نمیشه به قطع و یقین حُکم صادر کرد و حتی معتبرترین ارزیابی ها هم صرفا می تونن تخمینی از میزان پرطرفدار بودن رشته ها ارائه بِدَن اما چیزی که من رو کنجکاو کرد تا یه سِرچ ساده انجام بدم این بود که رشته های محبوب عبارتند از:
    آموزش
    مدیریت
    علوم اجتماعی
    بهداشت و درمان
    رشته های مهندسی(که بیشترین رشد و اقبال را در حال حاضر علوم کامپیوتر دارد)
    http://www.gradschools.com/article-d...s-of-study-181

دسته بندی دیگر:
    بهداشت و درمان
    کامپیوتر
    روانشناسی(علوم اجتماعی)
    حقوق جزایی(علوم اجتماعی)
    مدیریت
    http://www.studentnetwork.cc/info/mo...ields-of-study

به هر حال اینها هم نتایج قابل اعتنا و معتبری نیستن و اما با حجم اپلیکنت بین المللی رشته هایی که نام برده شده به نظر من سازگاره

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط tahahavakhor نمایش پست ها
    گرچه نمیشه به قطع و یقین حُکم صادر کرد و حتی معتبرترین ارزیابی ها هم صرفا می تونن تخمینی از میزان پرطرفدار بودن رشته ها ارائه بِدَن اما چیزی که من رو کنجکاو کرد تا یه سِرچ ساده انجام بدم این بود که رشته های محبوب عبارتند از:
    آموزش
    مدیریت
    علوم اجتماعی
    بهداشت و درمان
    رشته های مهندسی(که بیشترین رشد و اقبال را در حال حاضر علوم کامپیوتر دارد)
    http://www.gradschools.com/article-d...s-of-study-181

دسته بندی دیگر:
    بهداشت و درمان
    کامپیوتر
    روانشناسی(علوم اجتماعی)
    حقوق جزایی(علوم اجتماعی)
    مدیریت
    http://www.studentnetwork.cc/info/mo...ields-of-study

به هر حال اینها هم نتایج قابل اعتنا و معتبری نیستن و اما با حجم اپلیکنت بین المللی رشته هایی که نام برده شده به نظر من سازگاره
    اين لينك ها متاسفانه معتبر نيستند...من يك لينكي كه يكي از دوستان توي همين فروم قرار داده بودند رو خونده بودم و تقسيم بندي معتبر بود از سوي يكي از دانشگاهاي امريكا
    متاسفانه هر چه گشتم و سرچ كردم نيافتم....همه اين لينك ها رو هم قبلا ديده بودم و خونده بودم...
    يادمه business و پزشكي هم جزو محبوبترين ها بودند...
    البته برا business جاي تعجبي نيست...به هر حال پول در آر است...
    I love you USA

Member

حقوق مدیریت اقتصاد بیزینس علوم کامپیوتر البته با توجه به رفتار دانشگاهها میشه فهمید رشته های گروه مدیریت محبوبیتشون به مرور زمان زیاد میشه چون بحث محبوب ترین رشته ها ارتباط معناداری با بازار کار داره و اگه به سایت های آموزشی مقاطع تکمیلی سر بزنید متوجه میشید بیشتر تبلیغاتی که از دانشگاه ها زده میشه تبلیغ برای رشته هایی مثل Business یا MBA هست تازگی ها هم رشته هایی مثل مدیریت استراتژیک یا مدیریت ریسک و تو این مایه هاست در مورد حقوق اقتصاد و علوم کامپیوتر هم تقریبا یه سنت شده (می تونید مراجعه کنید به پر طرفدارترین رشته ها در مطرح ترین دانشگاه های آمریکا در کتاب های US News Ultimate College Guide یا Fiske Guide to college)
    در شماره 1026 روزنامه دنیای اقتصاد اشاره شده که در غرب رشته ها در یه هرمی هستن که دولت ها سعی می کنن تا جایی که ممکنه شهروندانشون رو به سمت رشته های هرم بالا سوق بدن و اکثریت مهاجرین (به دلیل موفقیت بیشتر) رو به هرم های پایین هول میده.
    تصویر هرم:
    http://pic0.picsorlinks.com/ph_bi_88679_9de9706.jpg
    ویرایش توسط danialsolimany : March 17th, 2011 در ساعت 11:29 PM دلیل: تکمیل

Junior Member thunder آواتار ها

من این لینکو دارم که توش مهندسی شیمی از همه بالاتره
    البته این از همه محبوب تر ها نیست بلکه از این لحاظ سنجیده که اونایی که رفتن ازش هنوزم دوستش دارن و ازش راضی هستن
    http://finance.yahoo.com/college-edu...uing_education

ApplyAbroad Guru

امیدوارم این پست خارج از موضوع تلقی نشود، ولی محبوبترین رشته دنیا که شما باید دنبالش بروید رشته ای است که شما بیش از همه دوست دارید.
    هرگز رشته ای را صرفا بخاطر حرف مردم انتخاب نکنید.

Junior Member thunder آواتار ها

جناب ghlobe من با حرف شما کمی موافقم و کمی مخالفم
    اما به نظر من ما تا وقتی داخل یک رشته نباشیم نمی دونیم اونو واقعا دوست داریم یا نه. مثال اصلی که می زنم م شیمی که واقعاااا اونچیزی که هست با اون چیزی که فک میکنی هست فرق داره...
    مثلا اولش که همه فک می کردن شیمی ا... اما حالا هر کانالی که بزنی برنامه مشاوره انتخاب رشته باشه یا همه راهنما ها و مشاور ها مثالشون اینه که آقا مهندسی شیمی ، شیمی نیست و شامل درس های مکانیک سیالات و انتقال جرم و ... و مشاغلش در صتایع نفت و پترشیمی ا...دو تا مسیله هست اولا من نوعی 17 18 ساله می دونم درس انتقال جرم یا مکانیک سیالات چیه؟؟؟ به شخصه خود من الان هیچ ایده ای از دروس خیلی رشته های دیگه ندارم مثلا مدارمنطقی( البته یه کم این یکیو می دونم) یا درس بتن!!! درس کانه آرایی معدنی ها!!!
    دوما این معرفی ها اونقد هم صحت نداره... مثلا الان در هر حال حاضر تو دنیا اصلا م شیمی مسیرش داره از نفت و پتروشیمی جدا میشه.... که زمینه کاری اصلی م شیمی هم کمی داخل دانشگاه ما و هم دنیا کاملا به سمت بیو و کاتالیست و نانو و... میره
    خلاصه منظور من اینه که باید داخل یک رشته شد که بتونی بگی دوستش داری یا نه....
    امیدوارم این پست هم خارج از موضوع تلقی نشه چون کلی طول کشید تایپش کردم.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)