صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 38 , از مجموع 38

موضوع: محبوبترين رشته هاي دنيا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : محبوبترين رشته هاي دنيا

خب شاید شنیدن نظر موسسه Princeton Review که یک موسسه nonprofit corporation در زمینه کمک به دانشجویان برای بهبود وضعیت امتحانات و گرفتن پذیرش بهتر است بد نباشد:
    http://www.princetonreview.com/colle...en-majors.aspx

Junior Member

دوستان اینجا یک فروم برای تبادل اطلاعات است.قرار هم هست قشر تحصیل کرده از اینجا استفاده کنند.خواهش می کنم از ادبیات بهتری استفاده کنید.نمی دونم با این فرهنگ به کجا می رسیم

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

نقل قول نوشته اصلی توسط cyrusIII نمایش پست ها
    نظری که دارم می دم کاملا شخصیه:
    به نظر من سولی که طرح کردید مشکل داره چون محبوب بودن(popular) با بهترین بودن(best) فرق داره! بله رشته ای که توش پول باشه و خوندنشم آسون باشه مثل business معلومه که پرطرفداره ولی رشته ای مثل برق، مکانیک، کامپیوتر، مهندسی شیمی و مهندسی پزشکی که ریاضیات سنگین در کاربردهای عملی داره و اتفاقا پول زیادی هم توش نیست معلومه که برای یه آمریکایی کله پوک چشم آبی جذاب نیست!
    دوست عزیز بهتره عقاید کاملا شخصیتون رو وقتی اصلا مودبانه نیست برای خودتون نگه دارید. من رشته لیسانسم مهندسی در دانشگاه امیرکبیر بوده با رتبه 430 کنکور سراسری و فکر نمی کنم با درصد ریاضی 87% کنکور آدم کله پوکی باشم ، الان هم business می خونم و محض اطلاع شما ریاضیاتش اگر سنگین تر از ریاضیات مهندسی نباشه آسونتر هم نیست. واقعا حتی برای خودم متاسفم که باید جواب حرف امثال شما رو بدم

نظری که دارم می دم کاملا شخصیه:
    به نظر من سولی که طرح کردید مشکل داره چون محبوب بودن(popular) با بهترین بودن(best) فرق داره! بله رشته ای که توش پول باشه و خوندنشم آسون باشه مثل business معلومه که پرطرفداره ولی رشته ای مثل برق، مکانیک، کامپیوتر، مهندسی شیمی و مهندسی پزشکی که ریاضیات سنگین در کاربردهای عملی داره و اتفاقا پول زیادی هم توش نیست معلومه که برای یه آمریکایی کله پوک چشم آبی جذاب نیست!
    شما نگاه کنید حتی برای رشته پزشکی با چهار سال درس و سه سال انترنی دکترا می گیرید یعنی 7 سال اما واسه یه مهندسی باید 4 سال (اگه زرنگ باشی و شریف و امیرکبیر و دانشگاه تهران و صنعتی اصفهان و شیراز که دانشگاه های سخت گیری هستند نباشی) لیسانس بگیری ی2 یا 3 سال ارشد و 5 سال دکترا بگیری.(البته استرالیا و اروپای گلابی(به خصوص انگلستان) رو حذف کنید که 3 ساله دکترا هدیه میدن) واسه همین هم هست که به یک مهندس ایرانی راحت تر ویزا یا پذیرش دانشگاه داده می شه تا یه دندونپزشک (چه برای کار چه برای ادامه تحصیل)
    در کل به نظر من هر رشته ای ارزش خودشو داره یه رشته تو کار سخته یه رشته تو خوندن. نمی شه گفت کدوم رشته بهتر از دیگری. مثلا اگه تو سایت وزارت کار آمریکا برید طبقه بندی براساس درآمد داره(مهندسی نفت) طبقه بندی بر اساس بازار کار آینده داره( مهندسی کامپیوتر و مهندسی پزشکی)و ...
    خلاصه اینکه هیچ آدم عاقلی رشتشو به خاطر نظر دیگران نباید انتخاب کنه البته این با مشورت کردن فرق داره.
    پیروز باشید
    دوست عزیز
    انتظاری که از من و شما به عنوان قشر تحصیل کرده میره بیشتر از این حرفاس. اولا شما چرا فکر می کنین مهندسی سخت ترین رشته س و بقیه همه کله پوکن؟ همه رشته های دیگه مثل همین business که گفتین به اندازه خودشون سختی دارن. دوما کی گفته اون مدرکی که پزشک با 7 سال جون کندن به دست میاره معادل PhD هستش؟ مدرک پزشکی در اصل دکترا حرفه ایه و معادلش رو اگه بگیریم میشه همون فوق که شما مهندس عزیز هم واسه گرفتنش همون 6-7 سال زحمت می کشین. حالا اینکه عموم مردم اونا رو دکتر صدا می کنن شما رو مهندس، این که دلیل نمیشه. اونا هم اگه بخوان PhD بگیرن باید همون 5 سال رو درس بخونن. لطفا اطلاعات غلط و دیدگاه های متعصبانه خودتون رو مطرح نکنین و با کمی مطالعه اطلاعات صحیح در اختیار بقیه بذارین.

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

راستش اومدم که یه سری توضیحات بدم. که دیدم که دوستان در سه پست قبلی به خوبی جواب دادند. فقط دوتا مورد رو لازم میدونم که عمومی اعلام کنم:
    ۱. در صورت عدم رعایت احترام شایسته یک محیط اکادمیک طبق قوانین برخورد خواهد شد!
    ۲. اینده این تاپیک منوط به جهت گیری پست هاست و در صورتی که راستایی نداشته باشه (که فکر میکنم اینطور هم میشه) به زودی قفل و یا حتی حذف میشه.

پیشاپیش از همکاریتون متشکرم.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

Junior Member

به نظر من تو دنیای امروز رشته هایی مثل مدیریت ، اقتصاد و کلی تر رشته های علوم انسانی از کاربرد و محبوبیت بیشتری برخوردارند.
    البته نظر من کاملا شخصی بود و نظر دیگر دوستان برام خیلی مفید و محترم است.

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

اما شما حرف بنده رو با تعصب نگاه نکنید. یه سوال می پرسم: به نظر شما کسی که لیسانس مدیریت داره می تونه ارشد مهندسی برق یا مکانیک یا ریاضی بگیره (در حالت کلی)؟ برعکسشو زیاد دیدم که خود شما هم یکی از اونا هستید!!!!! (امیدوارم منظور منو گرفته باشید)
    من با همین جملتون مشکل دارم. شما اصلا عنوان تحقیقات مدیریتی رو میشناسید؟ شما میدونید تحقیق در عملیات که یکی از بزرگترین گرایشات مدیریت تحت عنوان management science هستش نه تنها بزرگترین ریاضی دانهای جهان رو به business school ها کشونده بلکه دانش پایه ای بسیاری از ابزارهای بهینه سازی رشته های مهندسی رو تامین می کنه؟ شما میدونید که کسانی که اقتصاد می خونن با سنگین ترین ریاضیات در نظریه بازیها(John Nash رو احیانا میشناسید) و اقتصادسنجی روبرو هستن؟ یا شما میدونید کسانی که استراتژی میخونن با برنامه ریز های ریاضی استوکستیک کار می کنن یا افرادی که فاینانس میخونن بیشترین کارشون پرتفلیو دیزاین (شاخه ای از OR ) و آمار پیشرفتس؟ من در همون دانشکده های مدیریت هم افرادی دیدم که به راحتی از پس رشته های مهندسی بر میان. واقعا نمیدونم تصورتون از مدیریت چیه ولی ای کاش با دانش و اشراف نظر میدادید.
    من احساس میکنم این تاپیک داره وارد بحثهایی میشه که هیچ نتیجه ای برای کسی نداره همونجور که پیش بینی میشد

ApplyAbroad Champion
    maziyarsh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Multimedia

با سلام

متاسفانه مجبور به حذف ارسالهایی شدم که در عبارت نقل قول ارسال خلاف قوانین فروم را در بر داشتند.

با تشکر از همگی شما
    در مورد نحوه استفاده از فروم اینجا را حتما مطالعه کنید.
    پیش از استفاده از فروم حتما قوانین و مقررات را مطالعه بفرمائید.
    در صورت تمایل به همکاری در مدیریت فروم در این موضوع اعلام آمادگی نمایید.

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)