صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 38

موضوع: محبوبترين رشته هاي دنيا

پیش فرض پاسخ : محبوبترين رشته هاي دنيا

منم با صحبت ghlobe جان موافقم و جسارتا به نظرم ایجاد یه همچین تاپیکی از پایه کار بیهوده ای ست.یعنی چی محبوب ترین رشته های دنیا آخه؟؟؟!!!!!
    محبوب اونیه که خودت می خوای.
    واسه یکی مکانیک رشته محبوبیه اما منه نوعی ازش متنفرم و واسه یکی دیگه مدیریت رشته ی بی معناییه در حالیکه منه نوعی عاشقشم و کلی حرف واسه زدن دارم دربارش.
    بعدشم،کسی که می خواد تغییر رشته بده می ره دنبال علاقش،نمی ره دنبال محبوب ها که.بحث عمر آدمه،بحث حرف مردم و مقبولیت عام که نیست!!!!!!!!!!!!!!!!
    thunder جان درسته فرمایش شما درباره اینکه تا داخل یه رشته نباشی کامل متوجه نمی شی که چیه،اما بازم این توجیه خوبی واسه رفتن دنبال رشته های محبوب نیست.چون بازم داری از بیرون به قضیه نگاه می کنی.
    با احترام

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط نسیم نمایش پست ها
    منم با صحبت ghlobe جان موافقم و جسارتا به نظرم ایجاد یه همچین تاپیکی از پایه کار بیهوده ای ست.یعنی چی محبوب ترین رشته های دنیا آخه؟؟؟!!!!!
    واسه یکی مکانیک رشته محبوبیه اما منه نوعی ازش متنفرم و واسه یکی دیگه مدیریت رشته ی بی معناییه در حالیکه منه نوعی عاشقشم و کلی حرف واسه زدن دارم دربارش.
    بعدشم،کسی که می خواد تغییر رشته بده می ره دنبال علاقش،نمی ره دنبال محبوب ها که.بحث عمر آدمه،بحث حرف مردم و مقبولیت عام که نیست!!!!!!!!!!!!!!!!
    thunder جان درسته فرمایش شما درباره اینکه تا داخل یه رشته نباشی کامل متوجه نمی شی که چیه،اما بازم این توجیه خوبی واسه رفتن دنبال رشته های محبوب نیست.چون بازم داری از بیرون به قضیه نگاه می کنی.
    با احترام
    منم با حرف شما کاملا موافقم.
    به نظر منم مهم اینه که شما در رشته مورد نظرتون موفق باشید و از تحصیل و کار در رابطه با اون زمینه خوشحال باشید.
    شاید اگه بحث انتخاب رشته برای undergraduate بود قابل توجیه تر بود ولی بازم نمیبود. آخه واقعا مهم نیست که چه رشته ای محبوب تره، بلکه مهمه شما در چه رشته ای موفقترید. اکثر دوستانی که بخصوص در دانشکده های مهندسی درس خوندن به عینه دیدن که به عنوان مثال دانشجوهای مکانیک یه دید و تعصب خاص و البته غلطی نسبت به رشته خودشون دازن و معتقدن خیلیاشون یا بهتره نگم خیلیاشون و بگم بعضیاشون که بقیه رشته های مهندسی غیر از مکانیک کلا واسه خنده هستن و دانشجوهاشم از لحاظ سطح علمی بخصوص در زمینه های مشترک با برخی رشته های دیگه مثل دروس ریاضی ، مکانیک سیالات ، انتقال حرارت و اینچنینی قابل مقایسه با بچه های رشته مکانیک نیستن. دیدید که؟
    اینجا هم شاید هرکسی دوست داشته باشه بگه رشته هم محبوب تره. ولی من میگم یه مهندس کشاورزی موفق و motivate خیلی بهتر از یه مهندس مکانیکه که شاید خیلی علاقه و انگیزه در زمینه کاریش نداره. بهرحال هرکسی برای کاری ساخته شده و اینکه فکر کنیم که چه رشته ای محبوب تره فکر نکنم دردی ازمون رو دوا کنه. بهرحال متخصص در همه زمینه ها لازم هست و نیاز هست که در تمام رشته ها آدم کار درست وجود داشته باشه.

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

نقل قول نوشته اصلی توسط نسیم نمایش پست ها
    با احترام
    ببينيد دوست خوبم اين بحث ، بحث جداست و كاملا هم بديهي، مبرهن و واضح هست. شما كه مديريتي قرار نيست از مكانيك سر در بياري و عمرا هم نمي توني...تموم شدو رفت، من اصلا رو اون موضوع نميخوام بحث شه از بس كه بديهيه...

يه سري رشته ها محبوبيت دارن براي اكثريت دانشجوها، حالا بدلايل مختلف از قبيل بازار كار، جذابيت رشته، گستردگي رشته، نياز تكنولوژي روز دنيا به يه همچين رشته اي....
    كارهائي كه با اون رشته ميشه كرد، آينده اون رو رقم ميزنه و بنابراين اون رشته محبوب ميشه و جوونا رو به خودش جذب ميكنه...
    براي مثال رباتيك و اتوماسيون، يه بحث جديد، داغ، جذاب، هست، كارهائي كه در اين حيطه انجام ميشه بسيار كاربردي ، مورد نياز تكنولوژي و صنعت روز دنياست، نمي خوام وارد بحث هاي تخصصي بشم ...ولي دركل اتوماتيك شدن هر چيزي براي هركسي جذابه....مثلا اينكه شما دستتو ببري زير مايع ظرف شوئي، و مايع ظرف شوئي محترم چكه كنه روي دست نازنين شما...خوب اينا چيزاي ساده ائي(سنسورها) در اين فيلد هست كه همه رو متحير ميكنه...و ناخود آگاه همه جذبش ميشن و دوست دارن واردش بشن...خوب يه همچين رشته اي فرق ميكنه با رشته اي كه صرفا تئوريه، بي كاربرده، منسوخ شده، جايگاهي در علم روز دنيا نداره، و هيچ مشكلي رو رو از صنعت دنيا حل نميكنه، گرچه ممكنه يكي عاشق اون رشته باشه.
    پس بحث ما علاقه يك فرد نيست، كه اون يه چيزه كاملا شخصيه، بحث وراي يك شخص درحد يك جامعه بزرگي بنام دنياست.... كه تقسيم بنديهائي هم كه ميشه بر اساس اين پارامترهاست...
    I hope we are clear now
    I love you USA

INGWAY
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    رشته اي كه صرفا تئوريه، بي كاربرده، منسوخ شده، جايگاهي در علم روز دنيا نداره، و هيچ مشكلي رو رو از صنعت دنيا حل نميكنه، گرچه ممكنه يكي عاشق اون رشته باشه.
    تصور خیلی غلطی از علم روز دارید. اگه همه کسایی که قرن ها قبل مباحث علوم پایه رو با این دید که "صرفا تئوريه و بي كاربرده" نگاه کرده بودن الان لغت 'سنسور' و 'اتوماسیون' اصلا وجود خارجی نداشت که شما بخوای بری سمتش. فکر کنم این موضوع پذیرفته شده باشه که علم با تکنولوژی متفاوته و همیشه کسایی که کار علمی میکنن در اقلیت مطلق قرار دارن.

Technology = Applied (or Obsolete!) Science

پس بحث ما علاقه يك فرد نيست، كه اون يه چيزه كاملا شخصيه، بحث وراي يك شخص درحد يك جامعه بزرگي بنام دنياست.... كه تقسيم بنديهائي هم كه ميشه بر اساس اين پارامترهاست...
    I hope we are clear now
    حرف شما کاملا درسته و اینجا اصلا بحث در مورد علاقه های افراد نبوده. ضمنا به یه نکته باید توجه کرد که دوستان عمدتا در این مملکت اصلا براساس علاقه رشته انتخاب نمیکنن. حداقل همه میدونن که این بحث در ایران در بدترین وضع ممکنه. اگرچه در خارج هم همه چی علاقه نیست. یعنی از هر 5 نفر 1 نفر عاشقه رشته Business ه؟! بعید میدونم.

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

ببينيد دوست خوبم اين بحث ، بحث جداست و كاملا هم بديهي، مبرهن و واضح هست. شما كه مديريتي قرار نيست از مكانيك سر در بياري و عمرا هم نمي توني...تموم شدو رفت، من اصلا رو اون موضوع نميخوام بحث شه از بس كه بديهيه...

يه سري رشته ها محبوبيت دارن براي اكثريت دانشجوها، حالا بدلايل مختلف از قبيل بازار كار، جذابيت رشته، گستردگي رشته، نياز تكنولوژي روز دنيا به يه همچين رشته اي....
    كارهائي كه با اون رشته ميشه كرد، آينده اون رو رقم ميزنه و بنابراين اون رشته محبوب ميشه و جوونا رو به خودش جذب ميكنه...
    براي مثال رباتيك و اتوماسيون، يه بحث جديد، داغ، جذاب، هست، كارهائي كه در اين حيطه انجام ميشه بسيار كاربردي ، مورد نياز تكنولوژي و صنعت روز دنياست، نمي خوام وارد بحث هاي تخصصي بشم ...ولي دركل اتوماتيك شدن هر چيزي براي هركسي جذابه....مثلا اينكه شما دستتو ببري زير مايع ظرف شوئي، و مايع ظرف شوئي محترم چكه كنه روي دست نازنين شما...خوب اينا چيزاي ساده ائي(سنسورها) در اين فيلد هست كه همه رو متحير ميكنه...و ناخود آگاه همه جذبش ميشن و دوست دارن واردش بشن...خوب يه همچين رشته اي فرق ميكنه با رشته اي كه صرفا تئوريه، بي كاربرده، منسوخ شده، جايگاهي در علم روز دنيا نداره، و هيچ مشكلي رو رو از صنعت دنيا حل نميكنه، گرچه ممكنه يكي عاشق اون رشته باشه.
    I hope we are clear now
    در مورد جمله اولتون و بکار بردن لفظ "عمرا نمی تونی" و یا اشاره به رشته "صرفا تئوری و بی کاربرد و منسوخ شده!" فکر می کنم این الفاظ نه مناسب این فرومه نه مناسب یه بحث تخصصی در مورد رشته های تحصیلی. همونطوری که کسانی که رشته خاصی رو نخوندن نمی تونن در مورد رشته ای اظهار نظر کنن حضرتعالی هم مسلما رشته ای رو که نخوندید و اطلاعی ازش ندارید نی تونید در موردش حکم صادر کنید و یک چیز رو یقینا باور کنید اگر رشته ای بدرد نخور بود و هیچ مشکلی از کسی حل نمی کرد به هیچ وجه وارد سیستم دانشگاهی امروز نمی شد.
    اما در مورد مبحثی که مطرح کردید، واضح ترین راهی که شما می تونید میزان محبوبیت رشته ای رو ارزیابی کنید قاعدتا میزان افرادیست که دارن در اون رشته تحصیل می کنن و همچنین تعداد برنامه های دانشگاهی ای که در سراسر دنیا دارن اون رو ارائه میدن و از نظر درآمدی هم کسب اطلاع از میزان درآمد و تقاضای بازار کار رشته ها مبنای درستیه.(پس بحث جهان شمولی محبوبیت رو بیاید منوط کنیم به ارائه آمار صحیح نه برداشتهای مبتنی بر سلیقه شخصیمون) شما رشته تحصیلیتون براتون جذاب هست و باور کنید برای بقیه افراد هم جذابیت بی نهایتی در مورد رشته تحصیلیشون وجود داره و این همون چیزی که دوستان سعی دارن بگن.
    من کاملا درک می کنم شما روی رشتتون تعصب داشته باشید همونطور که خیلی افراد دارن اما اینکه رباتیک و اتوماسیون مباحث جذاب باشن و مثلا ژنتیک، حقوق ، پزشکی و.... کمتر جذابن این بیشتر یه جور کُری خوانی شوخی وار و مرسومه که واقعا فکر نمی کنم خروجی مفیدی برای کسی داشته باشه.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط INGWAY نمایش پست ها
    تصور خیلی غلطی از علم روز دارید. اگه همه کسایی که قرن ها قبل مباحث علوم پایه رو با این دید که "صرفا تئوريه و بي كاربرده" نگاه کرده بودن الان لغت 'سنسور' و 'اتوماسیون' اصلا وجود خارجی نداشت که شما بخوای بری سمتش. فکر کنم این موضوع پذیرفته شده باشه که علم با تکنولوژی متفاوته و همیشه کسایی که کار علمی میکنن در اقلیت مطلق قرار دارن.

Technology = Applied (or Obsolete!) Science

حرف شما کاملا درسته و اینجا اصلا بحث در مورد علاقه های افراد نبوده. ضمنا به یه نکته باید توجه کرد که دوستان عمدتا در این مملکت اصلا براساس علاقه رشته انتخاب نمیکنن. حداقل همه میدونن که این بحث در ایران در بدترین وضع ممکنه. اگرچه در خارج هم همه چی علاقه نیست. یعنی از هر 5 نفر 1 نفر عاشقه رشته Business ه؟! بعید میدونم.
    دقت كنيد اون زمان علم بدينگونه پخش نبوده، و فقط رياضيدانها به رياضي اشراف داشتن! الان همه شاخه هاي مهندسي به اندازه رياضي ها ، رياضي ميخونن، و حتي پروژه خيلي از مهندسي ها كاراي خفن رياضيه...
    الان ديگه علوم تئوري دست به كشف فرمول و اينا نمي زنن....اگه لازم باشه خود رشته هاي مهمندسي ميتونن اين كار رو بكنن چون به اندازه كافي پايه رياضي قوي دارن...
    اثبات اينكه يك مساوي يك هست مشكلي از علم و صنعت روز دنيا رو حل مييكنه؟
    هر چيزي جائي بدرد ميخوره كه كاربردي باشه...همين اتوماسيون و روباتيك اگه نبود ...اون علوم تئوري به چه دردي ميخورد؟
    عالم بي عمل به چه ماند ؟؟ به زنبور بي عسل
    I love you USA

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

دقت كنيد اون زمان علم بدينگونه پخش نبوده، و فقط رياضيدانها به رياضي اشراف داشتن! الان همه شاخه هاي مهندسي به اندازه رياضي ها ، رياضي ميخونن، و حتي پروژه خيلي از مهندسي ها كاراي خفن رياضيه...
    الان ديگه علوم تئوري دست به كشف فرمول و اينا نمي زنن....اگه لازم باشه خود رشته هاي مهمندسي ميتونن اين كار رو بكنن چون به اندازه كافي پايه رياضي قوي دارن...
    هر چيزي جائي بدرد ميخوره كه كاربردي باشه...همين اتوماسيون و روباتيك اگه نبود ...اون علوم تئوري به چه دردي ميخورد؟
    دوست بسیار عزیزم واقعیت اینه که علم و تکنولوژی(هر چند اصلا به این مرزبندی برای تعمیم به کلیه علوم معتقد نیستم) وام دار، موخر و متمم هم نیستن. واقعا اگر دانشکده های مهندسی به طور مطلق بی نیاز از علوم ریاضیات بودن و تعامل بین رشته ای معنی نداشت نیازی نبود دانشگاههای مثل هاروارد و استنفورد سالانه خرج های نجومی برای دایر کردن رشته های علوم پایه انجام بدن. اگه تونستید درس فلسفه علم رو حتما بگیرید فکر می کنم جواب خیلی از سوالاتتون اونجاس

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط tahahavakhor نمایش پست ها
    در مورد جمله اولتون و بکار بردن لفظ "عمرا نمی تونی" و یا اشاره به رشته "صرفا تئوری و بی کاربرد و منسوخ شده!" فکر می کنم این الفاظ نه مناسب این فرومه نه مناسب یه بحث تخصصی در مورد رشته های تحصیلی. همونطوری که کسانی که رشته خاصی رو نخوندن نمی تونن در مورد رشته ای اظهار نظر کنن حضرتعالی هم مسلما رشته ای رو که نخوندید و اطلاعی ازش ندارید نی تونید در موردش حکم صادر کنید و یک چیز رو یقینا باور کنید اگر رشته ای بدرد نخور بود و هیچ مشکلی از کسی حل نمی کرد به هیچ وجه وارد سیستم دانشگاهی امروز نمی شد.
    اما در مورد مبحثی که مطرح کردید، واضح ترین راهی که شما می تونید میزان محبوبیت رشته ای رو ارزیابی کنید قاعدتا میزان افرادیست که دارن در اون رشته تحصیل می کنن و همچنین تعداد برنامه های دانشگاهی ای که در سراسر دنیا دارن اون رو ارائه میدن و از نظر درآمدی هم کسب اطلاع از میزان درآمد و تقاضای بازار کار رشته ها مبنای درستیه.(پس بحث جهان شمولی محبوبیت رو بیاید منوط کنیم به ارائه آمار صحیح نه برداشتهای مبتنی بر سلیقه شخصیمون) شما رشته تحصیلیتون براتون جذاب هست و باور کنید برای بقیه افراد هم جذابیت بی نهایتی در مورد رشته تحصیلیشون وجود داره و این همون چیزی که دوستان سعی دارن بگن.
    من کاملا درک می کنم شما روی رشتتون تعصب داشته باشید همونطور که خیلی افراد دارن اما اینکه رباتیک و اتوماسیون مباحث جذاب باشن و مثلا ژنتیک، حقوق ، پزشکی و.... کمتر جذابن این بیشتر یه جور کُری خوانی شوخی وار و مرسومه که واقعا فکر نمی کنم خروجی مفیدی برای کسی داشته باشه.
    اصلا بحث رشته من نيست طاها جان، و دليل اينكه من اين مثال رو زدم اين بود كه من يك feild خاص رو مثال زدم نه يك major خاص (رشته ي دانشگاهي به نام رباتيك اصلا وجود نداره)
    رباتيك يه فيلد بين رشته ايست كه رشته هاي بسيار مختلفي از قبيل مهندسي برق، كامپيوتر، سيستم، صنايع و مكانيك دارن روش كار ميكنن...
    قصد من اصلا رخ نمائي رشته خودم نبود كه متاسفانه شما اين چنين برداشت كردي و من اصلا توهيني به رشته هاي ديگه مثل ژنتيك و حقوق و ..پزشكي نكردم كه باز دوباره شما اين برداشت غلط رو كرديد از حرفاي من و من تو حرفاي قبليم گفتم كه اتفاقا اين رشته هائي كه شما گفتي بسيار محبوبند در كل دنيا (و خود من هم علاقه وافري به اين رشته ها دارم)

اينكه الان رشته هاي بين رشته اي رو بورسه و بيشتر روش كار ميشه..دليلش اينه كه مهندسين و دانشمندان ، در علوم پايه بسيار قوي هستن و قادر به درك مسائل مختلفي ميباشند كه شايد در رشته تخصصي خودشون نباشه...

اينكه گفتم بعضي رشته ها منسوخ شده، حرف خودم نيست،‌يكي از اساتيدي كه از امريكا اومده بود در يك كنفرانس صحبت ميكرد اين بحث رو گفت...بعضي از رشته ها رو اونور اصلا كار نميكنن و واقعا منسوخ شده اند....اينو ديگه همه مون وقتي كه صفحات مختلف اساتيد رو بررسي ميكرديم فهميديم .....حتي بعضي از دوستان تو همين فروم هم اعلام كردن كه توي فيلد كاري اونا تو كل امريكا بيشتر از 3-4 نفر پيدا نكردن.....اين امر حاكي از منسوخ بودن اون فيلده
    I love you USA

رشته و دانشگاه

دوستان همه ما ميدونيم ، بهترين رشته براي هر كس اون رشته ايست كه بهش علاقه داره
    هر رشته اي هم براي خودش ارزشمنده و اصولا الان مرز بين علوم ديگه برداشته شده
    خواهشا از بحث هاي سليقه اي و خارج از تاپيك در مورد رشته هاي مختلف خودداري كنيد كه اگه اينطوري بود اين همه تقسيم بندي بر اساس محبوبيت وقتي كه سرچ ميكرديد ،‌رو در اينترنت پيدا نمي كرديد. به بحث اصلي تاپيك كه يافتن مدرك مناسب براي محبوبترين رشته هاي دنياست پايبند باشيد كه ميتونه معيار خوبي براي انتخاب رشته و ادامه اون باشه . مرسي

سجاد
    I love you USA

INGWAY
    Guest

1- شما که حرف خودتو نقض کردی! بله، در "اون زمان" یک چیز وجود داشته به اسم "philosophy" که شامل همه دانش ها میشده، لغت Doctor of Philosophy هم از همین جا آمده: Gauss و Sommerfeld از همه علوم اطلاع داشتن. خیلی بیشتر از شما. لطفا شکمی نظر ندین.
    2- در زمان های جلوتر به دلیل گسترش فلسفه، شاخه هاش از هم جدا شدن. ریاضی، فیزیک، شیمی، Astronomy ... در سال های اخیر فهمیدن که گند زدن و کاراشتباهی کردن که جدا کردن و باید یه نفر همه چی رو بلد باشه. در نتیجه لغت مضحک interdisciplinary اختراع شد که افرادی مثل شما فکر کنن دارن به جلو حرکت میکنن. در صورتی که قضیه همون مفهوم Philosophy در قرنها پیش هست.
    2- محض اطلاع شما کسانی که الان کار تئوری میکنن 1=1 را اثبات نمی کنن؛ منظور شما هم از کار تئوری در پست اصلی این نبود. منظور شما همون مفاهیم درس هایی مثل Fluid Dynamics بود که تئوری هستن و كاراي خفن رياضی دارن. شما در مورد مکانیک داشتین حرف میزدین نه اثبات تساوی 1=1.
    3- شما علت و معلول را قاطی کردین. اگر گلی نبود آن زنبور باید میرفت سماق میمکید که هیچ عسلی هم ازش حاصل نمیشد. یعنی چی که "اتوماسيون و روباتيك اگه نبود ...اون علوم تئوري به چه دردي ميخورد؟" اون علوم تئوری منجر شدن به اتوماسيون و کاربردی بودنشون ثابت شده.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)