صفحه 9 از 34 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 339

موضوع: مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

پیش فرض پاسخ : مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

سلام دوستان ،
    آیا کسی که گرین کارت داره ولی هیچ در آمدی نداشته هم باید فرم tax را پر کنه ؟
    سوال دیگه اینکه برای سیتیزن شیپ ، اگه پر نشه در صورت درآمد صفر، مشکلی ایجاد می شود ؟
    پیشاپیش بسیار سپاسگزارم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    به پست قبليم اين نكته رو اضافه كنم كه بانكها اگه سود يا bonus شما رو به IRS گزارش كرده باشن، براي شما يك فرم 1099 با پسوند INT مي فرستن و شما كپي همون رو ضميمه مدارك مالياتي خودتون مي كنيد. البته اگه در بانكتون paperless statement يا green statement يا هر چيزي از اين قبيل انتخاب كرده باشيد كه براتون statement كاغذي نفرستن، ممكنه بانكتون اين رو به 1099 هم تعميم بده و براتون 1099 كاغذي نفرسته و مجبور بشيد در online banking در قسمت documents يا customer service خودتون فرم 1099 رو كه به صورت pdf گذاشتن داونلود كنيد و پرينت بگيريد.
    سلام.
    من زمانی که حساب تو بانک باز کردم از بانک بهم یه مبلغی به عنوانه reward/gift دادن که حالا بانک نامه 1099-int واسم فرستاده. من این لینک پایین رو که میخوندم دیدم که نباید مالیات به این نو income تعلق
    بگیره:
    http://www.irs.gov/Individuals/Inter...nterest-Income
    به نظر میرسه واسه ما نیاز نیست این رو گزارش بدیم یا form 1099 رو بفرستیم
    درسته?

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

اون بند 871i که در این صفحه بهش اشاره میشه مقداری ابهام بر انگیز هست. چون اون بند در مورد Effectively Connected Income صحبت میکنه

http://www.irs.gov/Individuals/Inter...d-Income-(ECI)

طبق این صفحه‌ای که لینکش رو گذاشتم، برای دانشجویی که داره در آمریکا کار میکنه (یعنی‌ TA یا RA داره)، هر درآمدی که با کارش ارتباط داشته باشه، ECI محسوب میشه، حتی اگه مستقیماً ارتباطی‌ بین اون درامد و کاری که داره انجام میده وجود نداشته باشه. با این فرض، وقتی‌ شما حقوق میگیرید و میذارید توی حساب و سود می‌گیرید، این "ممکنه" مشمول مالیات بشه. ولی‌ اگه حقوق بگیر نباشید، سود بانکی شما مشمول مالیات نمیشه. اینها رو هم ببینید

http://www.irs.gov/Individuals/Inter...come-to-Report

http://www.irs.gov/Individuals/Inter...x-Home-Concept

http://www.irs.gov/Individuals/Inter...gn-Governments

البته سودی که آدم میگیره تفاوت آنچنانی در مالیات قابل پرداخت ایجاد نمیکنه. یعنی‌ به فرض ۱۰۰ دلار هم سود بانکی‌ گرفته باشید، لحاظ کردن یا نکردنش در درامد سالیانه (علاوه بر حقوقی که از دانشگاه می‌گیرید) بین ۵ تا ۱۰ دلار تفاوت مالیات سالانه میشه. IRS عمرا انقدر بیکار نیست که بیاد به چنین اختلافی‌ گیر بده. هرچند هیچ راهی‌ هم وجود نداره که بگن این سود بانکی ناشی‌ از حقوق دریافت شده از دانشگاه هست، نه پس انداز‌های شخصی‌. ولی‌ به هر حال من ترجیح دادم در مالیات هام جانب احتیاط رو رعایت کنم و سود‌های بانکی رو بنویسم. بعضی‌ وقت‌ها موقع گرفتن گرین کارت اگه طرفی‌ که داره پرونده رو برسی‌ میکنه عقده‌ای باشه به این ریزه کاری‌های مالیاتی گیر میده. مواردش رو دیدم.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

توی دفترچه راهنمای دانشجویان بین الملل یک دانشگاه نوشته است

A Social Security Card/Number (SSN) will be issued to you only if you have employment with compensation, for example, a teaching assistantship or a graduate student research appointment. If you have a fellowship, you will not get a SSN.

یعنی به کسانی که فلوشیپ دارند SSN تعلق نمی گیرد.

یعنی لازم نیست مالیات بدهیم؟ یا مالیات مستقل از SSN است؟
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    توی دفترچه راهنمای دانشجویان بین الملل یک دانشگاه نوشته است

A Social Security Card/Number (SSN) will be issued to you only if you have employment with compensation, for example, a teaching assistantship or a graduate student research appointment. If you have a fellowship, you will not get a SSN.

یعنی به کسانی که فلوشیپ دارند SSN تعلق نمی گیرد.

یعنی لازم نیست مالیات بدهیم؟ یا مالیات مستقل از SSN است؟
    مالیات لزوما وابسته به SSN نیست. برای کسی‌ که SSN نداره، چیزی هست به اسم ITIN که با اون مالیات گزارش میشه. فلوشیپ اون مقداریش که صرف شهریه میشه معاف از مالیاته ولی‌ بقیه ‌اش مشمول مالیات میشه. آخر سال دانشگاه یک فرم 1098T صادر میکنه که این چیزا رو در مورد فاندی که بهتون دادن توش نوشته.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

راستی‌ این رو هم بگم که توی سایت IRS می‌تونید برای خودتون یک پروفایل درست کنید و همه سوابق مالیاتی خودتون رو که روی دیتابیس IRS وجود داره ببینید یا پرینت بگیرید. یا حتی می‌تونید بگید tax transcript سال‌های گذاشته رو به آدرستون به رایگان پست کنن. البته این رو بگم که موقع درست کردن پروفایل باید اطلاعات مثل آدرس خونه و اطلاعات شخصی‌ رو دقیق وارد کنید، وگرنه برای ۲۴ ساعت شما رو بلاک میکنه. بعد که هفت خوان رستم رو رد کردید و پروفایل درست شد، هر وقت که خواستید username و password رو وارد می‌کنید و وارد سایت میشید. هر وقت نیاز به ارائه سوابق مالیاتی خودتون شد، tax transcript که از این وبسایت می‌گیرید از نظر قانونی محکمتر از کپی‌ tax return هست که خودتون دارید. البته این معنیش این نیست که مدارک مالیاتی خودتون رو بریزید دور به خیال اینکه اینها همه ‌اش روی سایت IRS وجود داره. کپی‌ همه فرم‌های tax return و همچنین اصل همه مدارک مالیاتی رو همیشه برای خودتون در یک جای مطمئن نگهداری کنید. ولی‌ به هر حال این سایت مرجع رسمی‌ و قانونی هست برای سوابق مالیاتی شما

http://www.irs.gov/Individuals/Get-Transcript

Junior Member

سلام
    من ویزای اف ۱ دارم ... نه از خارج آمریکا و نه داخل آمریکا درامدی دارم. آیا باز هم باید فرم ۸۸۴۳ رو پر کنم؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط fshokri نمایش پست ها
    سلام
    من ویزای اف ۱ دارم ... نه از خارج آمریکا و نه داخل آمریکا درامدی دارم. آیا باز هم باید فرم ۸۸۴۳ رو پر کنم؟
    بله توي دستورالعملش نوشته حتي اگه بدهكاري مالياتي نداريد هم بايد فرم ٨٨٤٣ رو پر كنيد.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    فرم W4 رو نميشه پر نكرده باشيد. بدون اون كه اصلا حقوق بهتون نميدن. يكي از انبوه فرمهايي بوده كه روزهاي اول ورودتون به آمريكا توي دانشگاه امضا كرديد. با قسمت payroll دانشگاه تماس بگيريد براي تغيير اطلاعات W4. خود من هم اون اول در جريان نبودم و exemption رو زده بودم ١. بعد ديدم به طرز فجيعي داره از من ماليات فدرال كم ميشه. پيگيري كردم و فهميدم كه بايد ميزدم ٢. رفتم قسمت payroll دانشگاه و يك فرم جديد پر كردم و بهشون دادم. تا اونجا كه يادم مياد بلافاصله اعمال نشد و فكر كنم چند تا paycheck طول كشيد تا درست شد.

البته تعداد exemption توي W4 قضيه اش با تعداد exemption موقع tax return فرق مي كنه. توي tax return بايد تعداد exemption رو بنويسيد ١ (اگه مجرد هستيد).
    دقیقا این مورد واسه من اتفاق افتاد. من رفتم اداره امور payroll دانشگاه و اونها هم از کارت ssn من کپی گرفتن گفتن تا روز جمعه که اطلاعتت رو وارد کردیم میتونی بری و در قسمت w4 به صورت آنلاین گزینه 0 رو به یک تغییر بدی. متاسفانه اما دیروز که رفتم نوشته بود شما چون هنوز اطلاعاتت وارد نشده نمیتونی تغییر بدی فرم w4 رو. و باز متاسفانه چون هر دو هفته یکبار پول واریز میشه به حساب من و اولین بار هم بود دیدم از نصف بیشتر پولم رو قبضه کردن. یعنی نوشته:
    FED TAXABLE GROSS که تقریبا نصف پولی هست که به حساب من قراره ریخته میشد. دقیقا مفهوم این چی هستش؟
    TOTAL TAXES
    البته مقدار total tax بسیار کمتر از اون مقدار FED TAXABLE GROSS هست ولی در هر حال دقیقا نصف اون حقوق ریخته شده.
    الان این پول چه خواهد شد؟ بعد اینکه تونستم اون گزینه رو تغییر بدم برمیگرده یا باید باز کار خاصی انجام بدم؟
    در ضمن اینجا رو هم خوندم و به ما اصلا حرفی از فرم 1040NR نزدن و همچنین قضیه این بی تجربه بودن چیه دقیقا؟! خوب به من گفتن فقط اون رو تغییر میدی!
    http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2810-%D8%A8%D8%B1%D8%AE%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84%D8%A7-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%AF%D9%87%DB%8C%D8%AF&p=923360&viewfull=1 #post923360

مرسی
    ویرایش توسط khalas : September 15th, 2014 در ساعت 02:40 AM

رشته و دانشگاه

مالياتي كه به صورت علي الحساب از حقوق شما كم ميشه ميره توي جيب عمو سام و حالشو مي بره و تا آخر سال مالياتي هم قابل برگشت نيست. وقتي سال مالياتي تموم شد (يعني آخر دسامبر) شما بايد منتظر فرم W2 از دانشگاه باشيد (يا اگه دانشگاهتون w2 رو پست نمي كنه، خودتون از وبسايت دانشگاه پرينت بگيريد). بعد با توجه به دستورالعمل فرم 1040NR فرم ماليات 1040NR خودتون رو پر مي كنيد و به همراه كپي w2 براي IRS مي فرستيد. اگه ماليات اضافي از شما كسر شده باشه، اون اضافي رو بهتون بر مي گردونن. لينكي رو كه گذاشته بوديد كليك كردم و پست خاصي نيومد و رفت صفحه اول تاپيك برخي كارهايي كه بايد بعد از ورود به آمريكا انجام دهيد. دوباره لينك بذاريد به پستي كه سوال داريد. من در اون تاپيك از سپتامبر ٢٠١٢ شروع كردم به پست گذاشتن و يك پست مفصل هم در مورد ماليات نوشتم. خوندن بقيه پستهاي من در اون تاپيك هم براي تقويت چشم خاصيت داره.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)