صفحه 26 از 34 نخستنخست ... 16171819202122232425262728293031323334 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 339

موضوع: مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_k88 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

سلام دوستان
    دانشگاه از مبلغی که به عنوان stipend برای RA من در نظر گرفته بوده 30 درصد تکس فدرال کم کرده و میگه توی سال هم 14 درصد بابت تکس فدرال کم می شه، این در حالی هست که استاد من می گه این مبلغی که به شما داده می شه تکس نداره و اگر کم هم بکنن بعدا به شما بر می گرده!! من چند بار به بخش payroll دانشگاه رفتم که این مساله رو پیگیر بشم، می گن بعضی دانشجو ها که از کشور های خاصی میان tax exempt هستند ولی هیچ موردی برای شما که از ایران اومدی تو داکیومنت های ما نیست که بگه شما نباید تکس بدی...

الان خیلی این مساله نگران کننده شده، بالاخره چجوری هست، ما به عنوان دانشجوی دکتری مثلا 3 هزار دلار تکس بدیم، آخر سال 3 هزار تا بهمون بر می گرده!!!

همینطور حدودا چند درصد از این مبلغ برای تکس استیتی مثل NC میره؟! آیا ما معافیت مالیاتی خاصی برای استیت هم ممکن هست داشته باشیم؟

تشکر از شما همراهان
    If one can do it, you too can do it, if no one can do it, you must do it

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_k88 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دانشگاه از مبلغی که به عنوان stipend برای RA من در نظر گرفته بوده 30 درصد تکس فدرال کم کرده و میگه توی سال هم 14 درصد بابت تکس فدرال کم می شه، این در حالی هست که استاد من می گه این مبلغی که به شما داده می شه تکس نداره و اگر کم هم بکنن بعدا به شما بر می گرده!! من چند بار به بخش payroll دانشگاه رفتم که این مساله رو پیگیر بشم، می گن بعضی دانشجو ها که از کشور های خاصی میان tax exempt هستند ولی هیچ موردی برای شما که از ایران اومدی تو داکیومنت های ما نیست که بگه شما نباید تکس بدی...

الان خیلی این مساله نگران کننده شده، بالاخره چجوری هست، ما به عنوان دانشجوی دکتری مثلا 3 هزار دلار تکس بدیم، آخر سال 3 هزار تا بهمون بر می گرده!!!

همینطور حدودا چند درصد از این مبلغ برای تکس استیتی مثل NC میره؟! آیا ما معافیت مالیاتی خاصی برای استیت هم ممکن هست داشته باشیم؟

تشکر از شما همراهان
    بله ایرانیها باید تکس بدند! و معافیت خاصی هم ندارند! اما برای فدرال درصدیش برمیگرده!!! بسته به مقدار حقوقتون داره ولی اگر اشتباه نکنم بسته به اینکه چقدر دریافت کردین از 20 تا 70 درصد تکسی که دادین ممکنه برگرده!
    در مورد ایالتتون هم مقداری بر میگرده ولی اطلاعات خاصی در مورد ایالتتون ندارم

پی نوشت: 70 درصد ماله موقعیه مثلا یه سمستر امریکا بودین و پول زیادی در یافت نکردین!

Junior Member

اینکه چقدر بر میگرده بسته به مالیاتی داره که از حقوقتون کم کردن. اگه زیاد کم کردن بر میگرده. اگه کم کم کردن تازه شما باید یه چیز اضافه هم بدین. معمولا با حقوق ما دانشجوها حدود 15 درصد مالیات فدرال میشه. مالیات ایالت هم بستگی به ایالت داره.

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering &science and technology

سلام. دانشگاه به من RA پیشنهاد کرده از آگوست تا می به میزان 15000 دلار. حالا میخواستم ببینم با توجه به اینکه دانشگاه تو ایلینویز هست چقدر باید مالیات بدم؟
    ممنون

mohammad_k88 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad71 نمایش پست ها
    سلام. دانشگاه به من RA پیشنهاد کرده از آگوست تا می به میزان 15000 دلار. حالا میخواستم ببینم با توجه به اینکه دانشگاه تو ایلینویز هست چقدر باید مالیات بدم؟
    ممنون
    سلام
    ماهی 1500 تا دریافت می کنید، اگر دانشگاه برای شما درس هم رد کنه یعنی شما مشغول به تحصیل باشید حتی اگر یک کورس صفر واحدی باشه، شما 14 درصد مالیات فدرال میدید و الباقی داستان که دوستان توضیح دادن ولی در غیر این صورت اگر فقط ریسرچ دارید 30 درصد مالیات از شما کسر می شه چون نوع درآمد شما تغییر می کنه.
    همچنین یه مبلغی که نمیدونم چقدر هست بابت ایالتی که هستید پرداخت می کنید.
    موفق باشید.
    If one can do it, you too can do it, if no one can do it, you must do it

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر، دانشگاه صنعتی شریف

پیش فرض پاسخ : SSN

سلام

من قصد دارم که مبلغی را از صرافی به حسابم منتقل کنم. صرافی میگه که از یک حساب در آمریکا این انتقال انجام میشه.

1- آیا این پول من شامل مالیات میشه؟
    2- کسی میاد چهار روز دیگه منو بازخواست کنه که این پول از کجا اومده تو حسابت؟

ممنون میشم کمکم کنید
    مدیران محترم لطفا به اعتراض کاربر emeliano رسیدگی کنید

Please Sign this Petition to Support Iranian Applicants

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

پیش فرض پاسخ : SSN

نقل قول نوشته اصلی توسط drsvr2010 نمایش پست ها
    سلام

من قصد دارم که مبلغی را از صرافی به حسابم منتقل کنم. صرافی میگه که از یک حساب در آمریکا این انتقال انجام میشه.

1- آیا این پول من شامل مالیات میشه؟
    2- کسی میاد چهار روز دیگه منو بازخواست کنه که این پول از کجا اومده تو حسابت؟

ممنون میشم کمکم کنید
    ۱- پولی که توی حساب شخص وجود داره شامل مالیات نمیشه. فقط درامدی که دارین باید مالیاتش رو بدین.
    ۲- بستگی به بانک داره مثلا Bank of America معمولا روی انتقال حساب از خارج آمریکا حساسیت نشون میده. ولی اینجوری که صرافی گفته و از حساب داخل آمریکا پول انتقال داده میشه مشکلی بوجود نمیاد. این روش انتقال پول راحت و بی دردسره.

Member amir_bozorgi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Power Electronics

سلام. اگر دانشجویی با همسرش در آمریکا زندگی کنه (F1 و F2) آیا میزان مالیاتی که میده با کسی که مجرد هست فرق میکنه؟
    مجموعه کاملی از لغات GRE
    امکان پرداخت اپلیکیشن و امتحانات زبان (در صورت نیاز، پیام خصوصی بزنید)

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_bozorgi نمایش پست ها
    سلام. اگر دانشجویی با همسرش در آمریکا زندگی کنه (F1 و F2) آیا میزان مالیاتی که میده با کسی که مجرد هست فرق میکنه؟
    سلام. در زمانی که شما دانشجو هستید، تنها از دانشجویی که حقوق داره (یعنی فاند دریافت میکنه) مالیات دریافت میشه یعنی تفاوتی نداره که دانشجو متاهل باشه یا مجرد
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

سلام دوستان

مالیاتی که برای دانشجوی دکترای مشغول به تحصیل در ایالت تگزاس بابت RA و به میزان 18000 دلار در سال کسر میشه چقدر هست؟ کسی اطلاعی داره که چند درصد عودت داده میشه و چند درصد غیر قابل برگشت هست؟
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)