صفحه 1 از 34 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 339

موضوع: مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

Junior Member ... آواتار ها

Red face مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

سلام.

از یکی از دوستان که در یکی از دانشگاه‌های آمریکا در قالب TA حقوق می‌گیره شنیدم که گفت که مالیات بر درامد زیادی در حدود ۱۵ درصد می‌پردازه. همچنین برای دانشجوهای خارجی‌ای که هنوز کارت SSN نرسیده دستشون، این مالیات تا حدود ۳۰ درصد هم می‌رسه.

آیا این به ایالت یا شهر دانشگاه هم ربط داره؟ به نوع ویزا چی؟ هر جا تو اینترنت سرچ کردم مالیات بر درامد حدود ۱ تا ۲ درصد بود، نه ۱۵ تا ۳۰ درصد!
    ...

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

پیش فرض پاسخ : مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

سلام
    تاپیک خوبی خواهد شد... جاش خالی بود واقعا...
    ا این اطلاعات رو از سایت مهاجرسرا گذاشتم اینجا...

مالیات بر درآمد

کارفرماها موظف هستند که هنگام پرداخت حقوق کارکنان خود، مالیات مربوطه را کسر و به حساب دولت فدرال و دولت ایالتی واریز نماید (برخی ایالتها مانند ایالت واشنگتن مالیات بر در آمد ایالتی ندارند و کارفرما فقط مالیات بر درآمد فدرال را می‌پردازد). افرادی که به صورت خویش‌فرما کار می‌کنند (خود صاحب یک تجارت هستند)، خودشان موظف به پرداخت مالیات بر درآمد هستند.
    در مقابل برای مثال برخی هزینه‌های تحصیلی، کمک به خیریه، مالیات بهره وام خرید خانه برای کسانی که اولین بار خانه می‌خرند و غیره مشمول معافیات‌های مالیات بر درآمد هستند. در برخی مواقع معافیت‌های موقتی نیز اعلام می‌شود چنان که مثلاً در سال ۲۰۰۹ خرید خودروی نو مشمول معافیت از مالیات بر درآمد بود. (این معافیت برای رونق دادن به بازار خودرو و فقط برای سال ۲۰۰۹ اعلام شده بود.)
    در پاین هر سال میلادی، هر شهروند موظف است فرمهای مالیاتی را پر کرده و حساب کند که چقدر مالیات داده و چقدر می‌باید پرداخت می‌کرده‌است. اگر کمتر از میزان لازم مالیات داده باشد، باید همراه با فرمهای مالیاتی یک چک نیز ارسال کند که مابه‌التفاوت را در وجه اداره مالیات می‌پردازد و اگر زیاد پرداخت کرده باشد، در فرم‌های مالیاتی درخواست بازگشت مازاد پرداختی (tax return) را می‌کند. مهلت ارسال این فرم‌ها تا ۱۵ آوریل سال بعد است که روز مالیات خوانده می‌شود.
    قبلا فرمهای مالیاتی به صورت کاغذی در کتابخانه‌های عمومی و ادارات پست مجانی توزیع می‌شد (هنوز هم می‌شود) ولی این روزها اکثر افراد ترجیح می‌دهند که فرم ها را به صورت آنلاین تکمیل کنند. اگر شما درآمدی نداشته باشید یا درآمد شما خیلی کم باشد نیازی به تکمیل فرمهای مالیاتی نیست اما برای اطمینان می‌توانید فرمها را با مبلغ درآمد صفر (یا هر مقدار درآمد اندکی که داشته‌اید) تکمیل کرده و بفرستید.
    این که چه میزان از درآمد سالانه یک فرد مشمول مالیات می‌شود و مقدار این مالیات چقدر است، هم به درآمد وی و هم به شرایط تاهل وی بستگی دارد. در این صفحهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی جدول مربوط به محاسبه مالیات بر درآمد در سال ۲۰۱۰ آمده است. مطابق این جدول، فرد مجردی که در طول سال ۲۰۱۰ جمعاً درآمدی کمتر از ۸۳۷۵ دلار داشته باشد، می‌بایست تنها ۱۰ درصد از درآمد خود را به دولت بپردازد، در حالی که فرد مشابه با درآمد ۱۵۰۰۰۰ دلاری، سهم بیشتری از درآمد خود را به عنوان مالیات می‌پردازد.

منبع: http://wiki.mohajersara.com/%D9%85%D...AD%D8%AF%D9%87

دوستانی که الان در آمریکا هستن ازشون خواهش میکنم اطلاعاتشون درمورد مالیاتها اینجا بزارن. تا اعضای فروم حساب کتاب دستشون بیاد...

1- نام ایالت و شهر
    2- مقدار حقوق دریافتی
    3- درصد مالیات

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

INGWAY
    Guest

شما در اینترنت عبارت tax , stipend رو سرچ کنین خیلی لینک میاد. من اینو پیدا کردم:
    http://www.cmu.edu/policies/document...TaxStatus.html

Member

آمریکا معمولا تمامی پولی که از دانشجو ها به عنوان مالیات کسر میشه، اول سال بعد میلادی بر می گردونن به حساب شخصی تون (tax return)

Junior Member ... آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam_999 نمایش پست ها
    آمریکا معمولا تمامی پولی که از دانشجو ها به عنوان مالیات کسر میشه، اول سال بعد میلادی بر می گردونن به حساب شخصی تون (tax return)
    ولی شنیدم که به چند تا از رفقا چیزی بر نگردوندن! مثل اینکه به کشوری که ازش اومدی هم ربط داره. مثلا بعضی کشورها با امریکا قراردادهایی دارن که کمتر از دانشجوهاشون مالیات بگیره. به هر حال ممنون می‌شم اگه کسی تجربه‌ای داره از مقدار دقیق مالیات و اینکه آیا چیزی اول سال بهش برگردونده شده یا نه بگه!
    ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    من همیشه برام سواله که دانشجویی که نه گرین کارد داره نه سیتیزن هستش و نه حق رای داره تازه ویزاشم یک بار وروده چرا باید مثل بقیه مالیات بده؟؟ کلا ظلمه یا من مفهوم مالیات رو خوب درک نکردم!
    به نظر منم ظلمه! تازه جالبیش اینه که ما دانشجوهای ایرانی مالیات می‌دیم بهشون تا ضد کشور خودمون خرج کنند. حالا گذشته از اینها یکی که تجربه داره نیومد بگه بالاخره مالیات دانشجوهای خارجی رو بر می‌گردونن بهشون یا نه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    من همیشه برام سواله که دانشجویی که نه گرین کارد داره نه سیتیزن هستش و نه حق رای داره تازه ویزاشم یک بار وروده چرا باید مثل بقیه مالیات بده؟؟ کلا ظلمه یا من مفهوم مالیات رو خوب درک نکردم!
    بهرحال حتی بعنوان دانشجوی خارجی شما از بعضی سرویسها استفاده میکنید. امنیت و پلیس و خدمات شهری و نظیر آن. البته با درنظر گرفتن درآمدتون مبلغ این مالیات احتمالا خیلی جزئی خواهد بود (در کانادا که معمولا زیر خط معافیت مالیات در میاد).

در امریکا حتی اگر لاتاری ببرید باید مالیاتش رو پرداخت کنید!!! باز از این نظر کانادا بهتره که لاتاری و ارث و هدیه و این چیزها مالیات نداره.

Junior Member

من 3 ماه بیشتر نیست که اومدم اینجا. ولی از یکی از ایرانی ها که در حدود یک سال و نیم از ورودش می گذره پرسیدم و اون هم گفت که همین ماه مالیات سال قبلش رو که در حدود هزار و خورده ای بوده رو برگردوندن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman_fn نمایش پست ها
    من 3 ماه بیشتر نیست که اومدم اینجا. ولی از یکی از ایرانی ها که در حدود یک سال و نیم از ورودش می گذره پرسیدم و اون هم گفت که همین ماه مالیات سال قبلش رو که در حدود هزار و خورده ای بوده رو برگردوندن
    این خیلی عجیبه! من از چند تا از دوستام پرسیدم، حتی یکیشون سه ساله اینجاست، اما هیچ موقع «تمام» مالیاتی که پرداختند رو بهشون بر نگردوندند. برای دانشجوهای ایرانی که سالی چند ده هزار دلار درآمد دارند و چند هزار دلار مالیات می‌پردازند، معمولا چند صد دلار بازگشت مالیات نصیبشون میشه.

احتمالا این ایرانی که گفتید هم همون چند صد دلار (هزار و خورده‌ای به قول شما) رو بهش برگردوندند، نه تمام مالیاتی که پرداخته بوده.

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط LOL نمایش پست ها
    این خیلی عجیبه! من از چند تا از دوستام پرسیدم، حتی یکیشون سه ساله اینجاست، اما هیچ موقع «تمام» مالیاتی که پرداختند رو بهشون بر نگردوندند. برای دانشجوهای ایرانی که سالی چند ده هزار دلار درآمد دارند و چند هزار دلار مالیات می‌پردازند، معمولا چند صد دلار بازگشت مالیات نصیبشون میشه.

احتمالا این ایرانی که گفتید هم همون چند صد دلار (هزار و خورده‌ای به قول شما) رو بهش برگردوندند، نه تمام مالیاتی که پرداخته بوده.
    درسته در بهترین حالت هیچ وقت تمام مالیات بر نمیگرده. دانشجوی سال اول که برای اولین بار فرم مالیات فدرال رو پر میکنه، مبلغی که بهش برگردانده میشه در همین حدوده. هفتصد هشتصد ... هزار دلار. تقریبا میشه چیزی حدود کمتر از نصف مالیات کل. دانشجوی سال دوم میشه سیصد چهارصد دلار و همین طور با گذشت یک سال از زمان اقامت و بعضی فاکتورهای دیگه کمتر مشمول برگشت مالیات فدرال میشن.

برگشت مالیات ایالتی هم (یسته به ایالت) شصت هفتاد دلار بیشتر نیست.

صفحه 1 از 34 1234567891011 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)