صفحه 29 از 34 نخستنخست ... 19202122232425262728293031323334 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 339

موضوع: مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

پیش فرض پاسخ : مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

تو سایت IRS نوشته که اگه بیش از 6 هفته شده و مالیات اضافی برگشت داده نشده، باهاشون تماس بگیرید. راه بعدی هم چک کردن وضعیتتون با داشتن شماره ی SSN از سایت IRS هستش. کافی است "where is my refund" رو گوگل کنید. ببینید وضعیتتون چی هستش، اگه بدستشون رسیده باشه (که بعد از 6 هفته حتما باید رسیده باشه) وضعیتتون یا قبول شده "approved" است یا نه. ولی اگه با چک وضعیتتون در وبسایت، با عبارتی مثل " اطلاعات شما ثبت نشده" برخورد کردید،حتما باهاشون تماس بگیرید. (معمولا بعد از approve شدن، ظرفِ کمتر از یک هفته مبلغ برگشتی مالیات به حسابتون واریز میشه)

نقل قول نوشته اصلی توسط zangeneh نمایش پست ها
    من حدود هفت هفته پیش مالیات ایالتی رو پست کردم ولی متاسفانه از پست معمولی بدون رهگیری استفاده کردم. با توجه به اینکه در سایت IR گفته در عرض شش هفته تکس برگردونده میشه دوستانی که تجربه دارن آیا هفت هفته دیر نیست و ممکنه گم شده باشه و به دستشون نرسیده آیا بهتره دوباره بفرستم

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

من حدود هفت هفته پیش مالیات ایالتی رو پست کردم ولی متاسفانه از پست معمولی بدون رهگیری استفاده کردم. با توجه به اینکه در سایت IR گفته در عرض شش هفته تکس برگردونده میشه دوستانی که تجربه دارن آیا هفت هفته دیر نیست و ممکنه گم شده باشه و به دستشون نرسیده آیا بهتره دوباره بفرستم
    شما می تونید روی وبسایت اداره مالیات ایالت خودتون وضعیت پرونده رو چک کنید. این امکان روی وبسایت IRS برای مالیات فدرال هم وجود داره.

برخی ایالتها مالیات ایالتی رو خیلی دیر پس میدن. چند سال پیش که ایلینوی بودم، برای هر دو سالی که اونجا حضور داشتم حدود ۲ ماه طول کشید تا مالیاتم رو بهم پس بدن.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Member pouya.jiji آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UH, Environmental Eng

HI guys
    should i send my spouse (f2) 8843 form separately or together with my 1040nrez and 8843 to irs?
    thank

Junior Member

من تکس ایالتیمو اشتباهی فرستادم به فدرال department of the treasury! حالا این به کنار؛ اشتباه هم پرش کرده بودم ))))) حالا چیکار کنم؟ فدرال بر میگردونه به خودم یا میل میکنه به استیت؟ دوستان لطفا راهنماییم کنین که چیکار میتونم بکنم

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Daniel87 نمایش پست ها
    من تکس ایالتیمو اشتباهی فرستادم به فدرال department of the treasury! حالا این به کنار؛ اشتباه هم پرش کرده بودم ))))) حالا چیکار کنم؟ فدرال بر میگردونه به خودم یا میل میکنه به استیت؟ دوستان لطفا راهنماییم کنین که چیکار میتونم بکنم
    IRS انقدر سرش شلوغه که به این کارها نمی رسه. بهتره که به امید برگردوندنش نباشید و فرم رو با دقت پر کنید و به اداره مالیات ایالتتون بفرستید. انشاالله که در فرم مالیات فدرال 1040NR و همچنین فرم۸۸۴۳ اشتباه نکردید و به آدرس درست فرستادید.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

تکس سال ۲۰۱۴ من تازه امروز برکشت داده شد!

هشت روز بعد از این که فرم تکس سال بعدش ۲۰۱۵ را دریافت کردند یعنی فرم تکس سال ۲۰۱۵

سیزده ماه بعد از این که فرم تکس ۲۰۱۴ را دریافت کردند

هفت هفته که چیزی نیست صبر کنید

البته به خاطر تاخیر نزدیک بیست دلار نیز سود برگرداند
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Junior Member

سلام، آیا cash back و یا bonus که بانک ها برای افتتاح حساب جدید یا کردیت کارد جدید میدن مشمول مالیات میشه؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_86 نمایش پست ها
    سلام، آیا cash back و یا bonus که بانک ها برای افتتاح حساب جدید یا کردیت کارد جدید میدن مشمول مالیات میشه؟
    در این مورد در پستهای قبلی به طور مفصل بحث شده با ذکر لینک به آیین نامه های مربوطه. برخی دوستان معتقدن که طبق آیین نامه ها برای دانشجویان این bonus ها مشمول مالیات نمیشه. برداشت من از قوانین اینه که برای دانشجویانی که فاند دارن بهتره در فرم مالیاتی ذکر کنن این bonus ها رو. فرقش در مالیات پرداختی انقدر زیاد نمیشه برای ۲۰۰_۳۰۰ دلار bonus. البته خیلی بعیده بیان به این چیزا گیر بدن ولی من ترجیح میدم برای چند دلار تفاوت در مالیات ریسک نکنم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    در این مورد در پستهای قبلی به طور مفصل بحث شده با ذکر لینک به آیین نامه های مربوطه. برخی دوستان معتقدن که طبق آیین نامه ها برای دانشجویان این bonus ها مشمول مالیات نمیشه. برداشت من از قوانین اینه که برای دانشجویانی که فاند دارن بهتره در فرم مالیاتی ذکر کنن این bonus ها رو. فرقش در مالیات پرداختی انقدر زیاد نمیشه برای ۲۰۰_۳۰۰ دلار bonus. البته خیلی بعیده بیان به این چیزا گیر بدن ولی من ترجیح میدم برای چند دلار تفاوت در مالیات ریسک نکنم.
    ممنون از پاسخت، تو سایت Huntington نوشته بود در صورت دریافت bonus فرم 1099-INT میفرستیم براتون برای مالیات
    https://www.huntington.com/04d20016?...oogle&spacer=0

ولی بانک های قبلی که من حساب باز کردم چیزی نفرستادن تا حالا.

یه سوال دیگه این که به نظرم قبلا تو این سایت دیده بودم ولی الآن پیداش نکردم. به پولی که با خودمون میاریم اینجا یا خانواده برامون میفرستن مالیات تعلق میگیره؟ مثلا در شرایطی که از یه مقدار بیشتر باشه.
    قبلا فکر میکنم تو همین سایت خوندم که اگه کسی درآمدی خارج از آمریکا هم داشته باشه برای ورودش مالیات میگیرن. البته پولی که خانواده میفرسته درآمد ما محسوب نمیشه قاعدتا.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_86 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخت، تو سایت Huntington نوشته بود در صورت دریافت bonus فرم 1099-INT میفرستیم براتون برای مالیات
    https://www.huntington.com/04d20016?...oogle&spacer=0

ولی بانک های قبلی که من حساب باز کردم چیزی نفرستادن تا حالا.

یه سوال دیگه این که به نظرم قبلا تو این سایت دیده بودم ولی الآن پیداش نکردم. به پولی که با خودمون میاریم اینجا یا خانواده برامون میفرستن مالیات تعلق میگیره؟ مثلا در شرایطی که از یه مقدار بیشتر باشه.
    قبلا فکر میکنم تو همین سایت خوندم که اگه کسی درآمدی خارج از آمریکا هم داشته باشه برای ورودش مالیات میگیرن. البته پولی که خانواده میفرسته درآمد ما محسوب نمیشه قاعدتا.
    درآمدهای خارج از آمریکا برای کسی که مقیم آمریکا باشه، مشمول مالیات هست. ولی پولی که برای هزینه های معمول زندگی دانشجویی و شهریه دانشگاه با خودتون بیارید (یا خانواده بفرستن) مشمول مالیات نیست. در این مورد هم در این تاپیک بحث شده و هم در تاپیکهای انتقال پول به آمریکا و ورود به آمریکا.

بانکها موظفن bonus و سود بانکی پرداخت شده در سال گذشته رو بعد از پایان سال به IRS گزارش کنن و برای مشتری هم فرم 1099INT بفرستن. البته سودهای زیر ۱۰ دلار در سال گزارش نمیشه. معمولا تا آخر ژانویه فرم 1099INT رو برای درآمدهای سال گذشته می فرستن.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)