صفحه 31 از 34 نخستنخست ... 2122232425262728293031323334 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 339

موضوع: مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

پیش فرض پاسخ : مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

سلام دوستان

از بچه های اینجا کسی تجربه دادن مالیات در دورانی که روی فلوشیپ بودید را داشتید؟ افرادی که دانشجوی دکترا یا پست داک هستند و فرم 1099-MISC براشون اومده.دوستانی که این شرایط را دارن حتما در جریان هستند که مالیاتشون یک دفعه زیاد شده و مبلغی که استاد به عنوان بیمه پرداخت میکرده هم اضافه شده به درآمد.

کسی از دوستان وکیلی را میشناسی که کسی یا جایی که کمک کنه برای پر کردن فرم های مالیات و مقدار اون را کاهش بده؟

ممنون

سلام دوستان

من اواسط دسامبر ۲۰۱۶ وارد خاک آمریکا شدم. متاهل هستم و قرارداد TA من از ژانویه هست. حالا برای سال ۲۰۱۶ پر کردن اون فرم ۸۸۴۳ برای خودم و همسرم (جدا)‌ کفایت میکنه؟

با تشکر

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط Smolarek نمایش پست ها
    سلام دوستان

من اواسط دسامبر ۲۰۱۶ وارد خاک آمریکا شدم. متاهل هستم و قرارداد TA من از ژانویه هست. حالا برای سال ۲۰۱۶ پر کردن اون فرم ۸۸۴۳ برای خودم و همسرم (جدا)‌ کفایت میکنه؟

با تشکر
    بله. امسال برای شما همون فرم ۸۸۴۳ کافیه. سال بعد هم فرم ۸۸۴۳ رو پر می کنید و هم فرم 1040NR. اگه ایالت شما مالیات بر درآمد داشته باشه، فرم مالیات ایالتی رو هم با 1040NR فدرال باید پر کنید.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Banned

سلام.
    من برای تکس ریترن رفتم بیزینس اسکول دانشگاه و یه سری از بچه های داوطلب کارهای مربوطه رو انجام میدادن.
    من دو تا فرم برام پست شده بود؛ یکی W2 که برای تکس ریترن استفاده شد و یکی دیگه یه 1098T که استفاده نکرد! درسته الان همه چی؟ گفت برای تو نیست ولی نمیفهمم چرا توی فرم نوشته برای تکس ریترن میشه استفاده کرد!
    الان چون من ایرانیم تعلق نمیگیره یا اینترنشنال هستم یا کلا اون طرف اشتباه کرده؟؟!!
    ممنون

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Isenberg نمایش پست ها
    سلام.
    من برای تکس ریترن رفتم بیزینس اسکول دانشگاه و یه سری از بچه های داوطلب کارهای مربوطه رو انجام میدادن.
    من دو تا فرم برام پست شده بود؛ یکی W2 که برای تکس ریترن استفاده شد و یکی دیگه یه 1098T که استفاده نکرد! درسته الان همه چی؟ گفت برای تو نیست ولی نمیفهمم چرا توی فرم نوشته برای تکس ریترن میشه استفاده کرد!
    الان چون من ایرانیم تعلق نمیگیره یا اینترنشنال هستم یا کلا اون طرف اشتباه کرده؟؟!!
    ممنون

فرم 1098T شامل حال دانشجویان اینترنشنال نمیشه (مگر اینکه از لحاظ مالیاتی resident حساب بشید - بیشتر از 5 سال در امریکا بوده باشید)
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

سلام دوستان

من متاهل هستم و دانشگاهمون هم کمکمون میکنه که فرم 1040NR را پر کنیم. خلاصه با کمک نرم افزارشون و فردی که داشت کمک میکرد در نهایت فرمو پرینت کردن و ما هم اومدیم خونه. الان میخواستم برم پست کنم متوجه شدم که در گزینه Filling Status گزینه شماره ۲ ینی Other single nonresident alien تیک خورده است. من الان باید چی کار کنم از اول خودم پر کنم و گزینه Other married nonresident alien را انتخاب کنم؟‌ ینی اشتباه کردن؟‌ یا کلا روالش اینه ؟‌ اطلاعات دروغ نیست اگه گزینه سینگل انتخاب شده باشه بعد برای گرفتن گرین کارت یقه مونو بگیرن بگن چرا دروغ گفتی!
    اونجا که کمک میکردن به دانشجو ها یادمه یارو رفت با یکی دیگه مشورت کرد گفت نمیشه باید جدا پر کنن ولی نمیدونم چرا زده single آخه.
    واقعا ممنون میشم کمک کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Smolarek نمایش پست ها
    سلام دوستان

من متاهل هستم و دانشگاهمون هم کمکمون میکنه که فرم 1040NR را پر کنیم. خلاصه با کمک نرم افزارشون و فردی که داشت کمک میکرد در نهایت فرمو پرینت کردن و ما هم اومدیم خونه. الان میخواستم برم پست کنم متوجه شدم که در گزینه Filling Status گزینه شماره ۲ ینی Other single nonresident alien تیک خورده است. من الان باید چی کار کنم از اول خودم پر کنم و گزینه Other married nonresident alien را انتخاب کنم؟‌ ینی اشتباه کردن؟‌ یا کلا روالش اینه ؟‌ اطلاعات دروغ نیست اگه گزینه سینگل انتخاب شده باشه بعد برای گرفتن گرین کارت یقه مونو بگیرن بگن چرا دروغ گفتی!
    اونجا که کمک میکردن به دانشجو ها یادمه یارو رفت با یکی دیگه مشورت کرد گفت نمیشه باید جدا پر کنن ولی نمیدونم چرا زده single آخه.
    واقعا ممنون میشم کمک کنید.
    If you are filling jointly with your wife (meaning she is not filing tax return separately) you should be married not single! Obvious mistakes specially if they end up increasing the amount you return will be penalized by IRS and you need to return the extra money you got back as well as paying the penalty. You better fix errors and mistakes if you know there is one. It is not late yet to change the form and submit before deadline.

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali7788 نمایش پست ها
    If you are filling jointly with your wife (meaning she is not filing tax return separately) you should be married not single! Obvious mistakes specially if they end up increasing the amount you return will be penalized by IRS and you need to return the extra money you got back as well as paying the penalty. You better fix errors and mistakes if you know there is one. It is not late yet to change the form and submit before deadline.
    .
    نه راستش داریم به صورت جدا پر میکنیم و ارسال میکنیم. ولی باز هم پس پیشنهادتون اینه که تغییر بدم به other married nonresident alien آره؟‌

Junior Member

من سال ۲۰۱۱ اومدم امریکا. الان متوجه شدم برای ۲۰۱۶ رزیدنت به حساب میام. من قبلا از نرم افزار گلیشیر که برای نان رزیدنت هاس استفاده میکردم که خب الان نمیتونم. دوستان نرم افزار رایگان برای فدرال و ایالت سراغ دارین؟

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pari24 نمایش پست ها
    من سال ۲۰۱۱ اومدم امریکا. الان متوجه شدم برای ۲۰۱۶ رزیدنت به حساب میام. من قبلا از نرم افزار گلیشیر که برای نان رزیدنت هاس استفاده میکردم که خب الان نمیتونم. دوستان نرم افزار رایگان برای فدرال و ایالت سراغ دارین؟
    turbotax.com
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)