نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
یک نکته رو در پاسخ دوست قبلیمون (که شما نقل قول کردید از من) خیلی روشن ننوشته بودم. چیزی که در جدول مالیاتی چک می کنید، Adjusted Gross Income هست نه Gross Income. البته با نگاه کردن به ستونهای جدول روشنه ولی از توضیح من در جواب دوست قبلیمون ممکنه برداشت بشه که باید مقدار حقوق اولیه یعنی Gross Income رو در جدول جستجو کنید. در مورد شما هم توی جدول نباید دنبال حقوق اولیه باشید، بلکه باید ببینید AGI یعنی حقوق بعد از exemption و deduction های مجاز برای فرم 1040NR چقدر میشه. مالیات برای AGI محاسبه میشه. این رقم هر چقدر که بشه مالیات فدرال شماست. اگه دانشگاه بیشتر از این رقم از حقوق شما به صورت علی الحساب برداشته باشه، بعد از اتمام سال ما به التفاوت رو از IRS پس می گیرید. اگه دانشگاه کمتر از این برداشته باشه، باید ما به التفاوت رو به IRS پرداخت کنید.

مالیات شهری و ایالتی رو که همه باید بدن. مالیات شهری معمولا قابل برگشت نیست ولی بسته به قوانین ایالتی ممکنه بتونید قسمتی از مالیات ایالتی رو پس بگیرید. بقیه مالیاتها مثل Medicare و Social Security و بازنشستگی شامل شما نمیشه چون دانشجوی خارجی هستید.
خیلی ممنون از پاسختون حالا اگه بخوام از این سایتی که لینکش رو گذاشتم استفاده کنم اسم شهر رو وارد کنم و Number of Personal Exemptions رو عدد 2 وارد کنم اعدادی که توی جدول پایینی میاره صحیح هستش؟(به غیر از fica که شما گفتید شامل ما نمیشه)
با توجه به اینکه در پست های قبلی گفته بودید ازدواج برای غیر رزیدنت ها تاثیری نداره و من هم متاهلم، Filing Status رو توی این سایت single بزنم؟