صفحه 10 از 34 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 339

موضوع: مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

Banned

پیش فرض پاسخ : مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    مالياتي كه به صورت علي الحساب از حقوق شما كم ميشه ميره توي جيب عمو سام و حالشو مي بره و تا آخر سال مالياتي هم قابل برگشت نيست. وقتي سال مالياتي تموم شد (يعني آخر دسامبر) شما بايد منتظر فرم W2 از دانشگاه باشيد (يا اگه دانشگاهتون w2 رو پست نمي كنه، خودتون از وبسايت دانشگاه پرينت بگيريد). بعد با توجه به دستورالعمل فرم 1040NR فرم ماليات 1040NR خودتون رو پر مي كنيد و به همراه كپي w2 براي IRS مي فرستيد. اگه ماليات اضافي از شما كسر شده باشه، اون اضافي رو بهتون بر مي گردونن. لينكي رو كه گذاشته بوديد كليك كردم و پست خاصي نيومد و رفت صفحه اول تاپيك برخي كارهايي كه بايد بعد از ورود به آمريكا انجام دهيد. دوباره لينك بذاريد به پستي كه سوال داريد. من در اون تاپيك از سپتامبر ٢٠١٢ شروع كردم به پست گذاشتن و يك پست مفصل هم در مورد ماليات نوشتم. خوندن بقيه پستهاي من در اون تاپيك هم براي تقويت چشم خاصيت داره.
    واللا از وقتی پستهای جذاب شما رو خوندم نه تنها چشمام تقویت نشده بلکه شماره عینک رفته بالا
    منظورم اینجا بود
    راستش به من فقط گفتن همون شماره 0 رو به یک تغییر بدی کافیه و نمیدونم چرا راجع به اون فرم ها حرفی نزدن.
    در ضمن یه فرمی وقتی کارمند ssn اومده بود دانشگاه همراه اون فرم ssn پر کردیم یادم نمیاد چی بود ولی مربوط به فکر کنم همون مالیات بود دقیقا یادم نیست.
    این w-2 رو آنلاین که نمیشه انجام داد چون تو سیستم هستش؟
    نگفتید این FED TAXABLE GROSS دقیقا چی هست؟ مقدار کم شده این هست یا total tax؟ چون اولی خیلی بیشتر از total tax هستش.
    مرسی
    ویرایش توسط khalas : September 15th, 2014 در ساعت 06:45 AM

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    واللا از وقتی پستهای جذاب شما رو خوندم نه تنها چشمام تقویت نشده بلکه شماره عینک رفته بالا
    منظورم اینجا بود
    البته از وقتی پستهای شما رو خوندم نه تنها چشام تقویت نشده بلکه شماره عینک بالا رفته
    راستش به من فقط گفتن همون شماره 0 رو به یک تغییر بدی کافیه و نمیدونم چرا راجع به اون فرم ها حرفی نزدن.
    در ضمن یه فرمی وقتی کارمند ssn اومده بود دانشگاه همراه اون فرم ssn پر کردیم یادم نمیاد چی بود ولی مربوط به فکر کنم همون مالیات بود دقیقا یادم نیست.
    این w-2 رو آنلاین که نمیشه انجام داد چون تو سیستم هستش؟
    نگفتید این FED TAXABLE GROSS دقیقا چی هست؟ مقدار کم شده این هست یا total tax؟ چون اولی خیلی بیشتر از total tax هستش.
    مرسی
    منظور از تقويت چشم، چشم بصيرت هست نه چشم فيزيكي. البته براي تقويت چشم بايد پستهاي من رو كامل و دقيق بخونيد نه با عجله. در مورد اينكه در دانشگاه چه چيزهايي رو به شما نگفتن نمي دونم. ولي چيزهايي كه من نوشتم رو مي دونم.

W2 چيزي هست كه دانشگاه بعد از اتمام سال مالياتي براي شما صادر مي كنه و شما نقشي در صدورش نداريد. توي w2 به IRS (و همينطور خود شما) گزارش مي كنن كه در سال مالياتي گذشته چقدر به شما حقوق دادن و چقدر از اين حقوق در سطوح فدرال و ايالتي و شهري به عنوان ماليات كسر شده. W2 رو يا به صورت كاغذي اواخر ژانويه سال بعد براتون پست مي كنن يا اينكه خودتون از وبسايت دانشگاه پرينت مي گيريد. اون چيزي كه دانشگاه به شما گفته تغييرش بديد w2 نيست، w4 هست. قبلا در همين تاپيك ماليات توضيح داده بودم كه اگه مجرد هستيد در w4 بايد تعداد exemption رو بنويسيد ٢. بعدش هم كلي بحث شد در مورد اينكه چرا نوشته بودم "اگه مجرد هستيد". لطفا اون پستها رو بخونيد.

Taxable يعني چيزي كه بهش ماليات ميخوره. Federal taxable يعني چيزي كه در سطح فدرال بهش ماليات مي خوره. Gross يعني حقوق ناخالص يا حقوق قبل از كسر ماليات. Federal taxable gross يعني حقوق شما كه بهش ماليات فدرال مي خوره. بعد توي همون فيش حقوقي نوشته كه ماليات فدرال كسر شده از حقوق شما در اين نوبت چقدر بوده و همچنين از اول سال تا حالا يا year to date يا YTD چقدر از حقوقتون ماليات فدرال كم شده. احتمالا شما ماليات ايالتي هم داريد، كه شبيه همين قضاياي فدرال رو در مورد ماليات ايالتي هم مي نويسن به تفكيك كسر ماليات در اين نوبت و كسر ماليات YTD. اون ستون Total هم ميشه مجموع كسورات مالياتي اين نوبت و همچنين كسورات مالياتي YTD.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی کردن

ماليات فدرال براي همه دهكهاي درآمدي ٢٨ درصد نيست. اون مال درآمدهاي خيلي بالاست. دوستاني كه به صورت دانشجويي ميان و براي دانشگاه كار مي كنن (با حقوق ٢٠٠٠٠ تا ٢٥٠٠٠ دلار در سال)، ماليات فدرالشون حدود ١٠ تا ١٣ درصد هست. حتي براي درآمدهاي زير ١٠٠٠٠٠ دلار هم حداكثر ٢١ درصد ميشه.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

پیش فرض پاسخ : بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی کردن

ماليات فدرال براي همه دهكهاي درآمدي ٢٨ درصد نيست. اون مال درآمدهاي خيلي بالاست. دوستاني كه به صورت دانشجويي ميان و براي دانشگاه كار مي كنن (با حقوق ٢٠٠٠٠ تا ٢٥٠٠٠ دلار در سال)، ماليات فدرالشون حدود ١٠ تا ١٣ درصد هست. حتي براي درآمدهاي زير ١٠٠٠٠٠ دلار هم حداكثر ٢١ درصد ميشه.
    اونکه بدیهی هست که برای درآمدهای مختلف بسته به متاهل یا مجرد بودن, سینگل یا جوینت فایل کردن, دهک فرق میکنه. من روی مالیاتی که خودم میدم صحبت کردم. وقتی صحبت از "درآمد" میشه بیشتر به ذهن عادی خطور میکنه که منظور درآمد از شغل باشه. صحبت هم از شغل و درآمد بود. اکثرا هم دنبال اطلاعات این هستن که وقتی رفتن سرکار مالیاتها چی میشه مگه حالا یکی بخواد ۷ سال بمونه تو دانشگاه و این عدد و رقم ها رو که استاد شمایین و ما درس می آموزیم خدمتتون.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

يك سوال در رابطه با ماليات بونسها، من حساب چكينگ چيس رو گرفتم كه ١٥٠ دلار بونس داشت پس از واريز بونس ٤٢ دلارش رو بابت ماليات فدرال كم كردن ميخواستم بدونم اين ٢٨ درصد براي بونس ها براي همه ثابته؟ يا علي الحسابه؟ يعني با توجه به اينكه ما ١٠ ١٣ درصد ماليات ميديم بقيشو بر ميگردونن؟

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    يك سوال در رابطه با ماليات بونسها، من حساب چكينگ چيس رو گرفتم كه ١٥٠ دلار بونس داشت پس از واريز بونس ٤٢ دلارش رو بابت ماليات فدرال كم كردن ميخواستم بدونم اين ٢٨ درصد براي بونس ها براي همه ثابته؟ يا علي الحسابه؟ يعني با توجه به اينكه ما ١٠ ١٣ درصد ماليات ميديم بقيشو بر ميگردونن؟
    من هم این حساب رو باز کردم به همراه یکی از دوستان، جالبه که اون 42 دلار رو بعد از 2 ماه به حساب دوستم برگردوندند ولی به حساب من خیر (البته بگم که ما این حساب رو در سال 2014 باز کردیم و این دوستمون ژانویه 2014 اومده امریکا، منظور اینکه برای سال 2013 فرم های tax return و ... رو پر نکرده کلا)
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

رشته و دانشگاه

احتمالا فرم مالياتي اشتباه براي بانك پر كرديد. سود و اين چيزا رو در حالت عادي قرار نيست بانك چيزي ازش علي الحساب برداره و بايد آخر سال با فرم 1099 مالياتش رو بديد. البته پستهاي قبلي رو بينيد مقداري بحث شده كه حتي گزارش كردن درآمدهاي بانكي براي دانشجويان خارجي لازم نيست. بنا بر اجتهاد من (لينك آيين نامه ها رو در همون پستهاي قبلي ببينيد) بنا بر احتياط درآمدهاي بانكي رو هم بايد در درآمدهاي آخر سال لحاظ كنيد. ١٠ تا ١٥ دلار اختلاف در بدهي مالياتي ارزش دردسرهاي احتمالي بعدي رو نداره.

رشته و دانشگاه

پيرو سوال قبلي يكي از دوستان پرسيد چه فرمي رو بايد توي بانك پر مي كرد. افراد غيرمقيم و غيرسيتيزن (يعني اكثر دانشجويان خارجي كه با ويزاي F1 در آمريكا هستن) بايد فرم w8ben رو پر كنن. با پر كردن اين فرم اگه مشكل خاصي در سابقه مالياتي شما نباشه قاعدتا نبايد از سود بانكي شما ماليات علي الحساب withhold كنن. اما ممكنه موقع پر كردن فرم اشتباها اون پايين گزينه مربوط به withholding رو تيك زده باشيد يا بانك اشتباه كرده باشه. به هر حال با بانك تماس بگيريد كه درستش كنن.

Banned

پيرو سوال قبلي يكي از دوستان پرسيد چه فرمي رو بايد توي بانك پر مي كرد. افراد غيرمقيم و غيرسيتيزن (يعني اكثر دانشجويان خارجي كه با ويزاي F1 در آمريكا هستن) بايد فرم w8ben رو پر كنن. با پر كردن اين فرم اگه مشكل خاصي در سابقه مالياتي شما نباشه قاعدتا نبايد از سود بانكي شما ماليات علي الحساب withhold كنن. اما ممكنه موقع پر كردن فرم اشتباها اون پايين گزينه مربوط به withholding رو تيك زده باشيد يا بانك اشتباه كرده باشه. به هر حال با بانك تماس بگيريد كه درستش كنن.
    واللا من اون فرم رو پر کرده بودم و فرستادم ولی هر ماه که مثلا 30 سنت سود میاد 2 سنتش رو withhold میکنن. جالبه واقعا این چه معنی میده؟ 2 سنت!!

سلام دوستان، بانک برای من یک فرم W-8BEN فرستاده که پر کنم و براشون پست کنم و سوال من اینه که با توجه به استاتوس من که F2 هست اصلن نیازی به اینکار هست یا نه؟ اگه جواب مثبته، بند شماره 5 که SSN یا ITINمیخواد و من هیچکدومشو ندارم چه باید بکنم؟ پیشاپیش ممنون از راهنمایی عزیزان

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)