صفحه 20 از 34 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 339

موضوع: مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    ez فرم خلاصه شده معمولی است

و باید تمامی شرایطی که در لینک زیر نوشته شده را داشته باشی

کد:
    http://www.irs.gov/instructions/i1040nre/ar01.html
    یعنی مجرد بودن فقط یکی از شرایط است

بهتر است تنبلی را کنار بگذاری و از معمولی (طولانی) استفاده کنی.

اگر مدرک رسمی از دانشگاه یا محل کار داری که هزینه را نشان بدهد که تعلق گرفته بنویس
    در غیر این صورت مانند اکثریت دانشجویان آن را صفر قرار بده
    مشکلات دنیوی را نمی دانم. اما به فکر مشکلات اخروی باش
    البته دانشجوی غیر سیتیزن در صورت متاهل بودن میتونه فرم EZ رو پر کنه چون برای همسرش نمیتونه درخواست exemption بده، من باهاتون مخالفم بحث سر تنبلی نیست خیلی از دانشگاهها پیشنهاد میکنن که دانشجوهای اینترنشنال در صورت اهراز شرایط (که برای اکثر دانشجوهای ایرانی صادقه) فرم ez رو پر کنند

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    البته دانشجوی غیر سیتیزن در صورت متاهل بودن میتونه فرم EZ رو پر کنه چون برای همسرش نمیتونه درخواست exemption بده، من باهاتون مخالفم بحث سر تنبلی نیست خیلی از دانشگاهها پیشنهاد میکنن که دانشجوهای اینترنشنال در صورت اهراز شرایط (که برای اکثر دانشجوهای ایرانی صادقه) فرم ez رو پر کنند
    درست است که نمی تواند برای همسرش درخواست exemption بده
    ولی این مجوز نمی دهد که شما فرم ez را پر کنید
    شما اسم همسرت را در قسمت 7C وارد می کنی

حتی در صورت داشتن تمامی شرایط (شامل مجرد بودن) باز هم می توانید فرم معمولی (طولانی) را پر کنید. و هیچ اشکالی وارد نیست. یعنی برای آن ها فرقی نمی کند
    بنابراین دلیلی ندارد که کسی توصیه کند ez را پر کنید.
    برای همین از کلمه «می توانید» یا «ممکن است» استفاده می کند. و از کلمه «باید» و «الزامی» استفاده نمی کنند

اگر شما فرم معمولی را پر کنید خیالتان راحت است که خطا نکردید

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_k88 نمایش پست ها
    It walks throught the form step by step for a very simple case, but Im not sure if its the correct way to fill the form, does anyone have any idea?
    Thanks
    هر شخص با توجه به کاری که کرده فرم را پر می کند

مثلا کسی که فقط RA دارد قسمت 8 مقدارش را می نویسد. اما کسی که فلوشیب دارد قسمت ۸ را صفر قرار می دهد و مقدار فلوشیپ را در قسمت ۱۲ می نویسد
    یا مثلا قسمت ۲۴ با توجه به وضعیت صورت حسابتان ممکن است صفر باشد یا هزینه داشته باشد. مثلا مورد من با این که من پول کتاب دادم باید این قسمت را صفر بگذارم چون دانشگاه پولش را جز پول واریز مستقیم به من قرار نداده! اما ممکن است فرد دیگر بگیرد. این شخص باید این مقدار را وارد کند

یا مثلا قسمت ۳۲ مربوط به کسی است که حساب IRA دارد. من چون نداشتم صفر گذاشتم

با کسی که به خیریه کمک کرده مقدارییش را (با توجه به فرمول) در قسمت ۳۸ وارد می کند

بنابراین بهتر است شما با توجه به راهنمای پر کردن خط به خط جلو بروید و هر کجا سوال داشتید این جا بپرسید

میشه بیشتر توضیح بدی؟ مدرک رسمی کپی بلیط هواپیما میشه؟ پرینت ایمیل میشه؟

هیچ کدام مدرک رسمی نمی شود

مدرک رسمی می شود I20 , w2 , 1042s و مانند آن

آیا شما مدرکی دارید که بگوید هزینه جابجایی شما از محل فاندتان تامین شده است ؟
    اگر بابت هزینه های انتقال از دانشگاه (یا کمپانی) پولی دریافت نکردید و با پول خودتان بوده ، این بند را باید صفر قرار بدهید

وقتی مثلا دانشگاه به شما ۴۰۰ دلار پول داده و شما ۱۰۰۰ دلار هزینه کردید (همان بلیط و ... که پیوست حساب می شود) شما می توانید مقدار ۶۰۰ دلار به قسمت ۲۶ اضافه کنید
    ویرایش توسط robotic : March 27th, 2015 در ساعت 08:22 PM
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    درست است که نمی تواند برای همسرش درخواست exemption بده
    ولی این مجوز نمی دهد که شما فرم ez را پر کنید
    شما اسم همسرت را در قسمت 7C وارد می کنی

حتی در صورت داشتن تمامی شرایط (شامل مجرد بودن) باز هم می توانید فرم معمولی (طولانی) را پر کنید. و هیچ اشکالی وارد نیست. یعنی برای آن ها فرقی نمی کند
    بنابراین دلیلی ندارد که کسی توصیه کند ez را پر کنید.
    برای همین از کلمه «می توانید» یا «ممکن است» استفاده می کند. و از کلمه «باید» و «الزامی» استفاده نمی کنند

اگر شما فرم معمولی را پر کنید خیالتان راحت است که خطا نکردید

شما گفتین چون متاهلین حتما باید فرم معمولی رو پر کنین، من گفتم لزومی نداره فرم معمولی رو پر کنید اگر متاهلید میتونید از فرم EZ استفاده کنین. درسته اشکالی وارد نیست ولی فرم EZ به مراتب راحت تر از فرم اصلی هست.
    من پیشنهاد EZ رو با توجه به Glacier کردم (که خیلی از دانشگاههای تاپ اکانتش رو خریداری کردند) که برای اکثر دوستانی که من میشناسم فرم 1040NR-EZ رو پر میکنه.
    سری که درد نمیکنه دستمال نمیبندند

رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    شما گفتین چون متاهلین حتما باید فرم معمولی رو پر کنین، من گفتم لزومی نداره فرم معمولی رو پر کنید اگر متاهلید میتونید از فرم EZ استفاده کنین. درسته اشکالی وارد نیست ولی فرم EZ به مراتب راحت تر از فرم اصلی هست.
    من پیشنهاد EZ رو با توجه به Glacier کردم (که خیلی از دانشگاههای تاپ اکانتش رو خریداری کردند) که برای اکثر دوستانی که من میشناسم فرم 1040NR-EZ رو پر میکنه.
    سری که درد نمیکنه دستمال نمیبندند
    من گفتم وقتی متاهل هستید باید معمولی را پر کنید

دانشگاه خود ما هم Glacier دارد. این نرم افزار برای من ez پر کرد.
    اما من با ابن که مجردم ، خودم به صورت دستی ، فرم معمولی را پر کردم چون به نرم افزار اعتماد ندارم

خود Glacier هم نمی گوید صد در صد درست است و می گوید مسئولیتش با خودتان است

نمی دانم چرا شما این قدر به Glacier مطمئنید؟

شما نه به حرف من و نه به حرف Glacier توجه نکن.
    حتی به مشاورین دانشگاه هم توجه نکن
    اصل خود سایت IRS و راهنما های قابل دانلود آن است

اگر اشتباه فرم را پر کنید مسئولیتش با Glacier نیست
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_k88 آواتار ها

به هر سختی بود این فرم 1040 رو پر کردم ولی فرم استیت تکس کارولینای شمالی رو نمی دونم چه جوری پر کنم.
    نیاز به راهنمایی دوستان دارم. آیا لازم هست که من تمام گزینه ها رو پر کنم؟ تکس ریفاندی که از فدرال حساب کردم یه چیزی حدود 80 دلار شد، مثل اینکه یه سری اطلاعات رو باید از فرم 1040 وارد این فرم کنیم.
    http://www.dor.state.nc.us/downloads...00_webfill.pdf

بخش 13 میگه یه عدد باید از یه فرم دیگه وارد کنم، فرم زیری D-400 Schedule S،
    http://dornc.com/downloads/fillin/d400s_webfill.pdf

توی این فرم میگه برای اینکه اون عدد رو پیدا کنی برو تو اینسراکشن، یه فرم دیگه رو پر کن. فرم زیر صفحه 14. برای اینکه این فرم رو پر کنم میگه یه سری اطلاعات از 1040 و w2 بزار، بعد سری چیز دیگه میپرسه که نفهمیدم، رفتم اینسراکشن رو بخونم اون رو هم نفهمیدم!!! یعنی رسما فقط خط اول این فرم رو که wage رو پرسیده بود رو می دونم فکر کنم بقیش صفره. آخرش می گه عدد بدست اومده از ستون اول رو بر ستون دوم تقسیم کن که میشه تقسیم دو عدد مساوی و یک میشه.
    نمیدونم که محاسباتم درسته یا نه؟
    http://www.dor.state.nc.us/downloads/D401.pdf

یه سوال دیگه هم داشتم اینکه می دونید فرق این دو تا چیه؟ آیا این دو عدد یکی هست برای من که فقط در یک ایالت کار کردم؟
    income as shown on federal return
    income subject to North Carolina Tax

https://onedrive.live.com/redir?resi...nt=photo%2cpng

https://onedrive.live.com/redir?resi...nt=photo%2cpng

بسیار ممنونم
    ویرایش توسط mohammad_k88 : March 29th, 2015 در ساعت 10:24 PM
    If one can do it, you too can do it, if no one can do it, you must do it

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science University of North Texas

دوستان چرا تکس ریفاند وبسایت ها انقدر با هم متفاوت هستش؟ مثلا Glacier حدودا 400$ میده درصورتیکه Sprintax حدودا 1300$ میده؟ جفتشونم مربوط به international students هم هستن.
    سوال دومم اینه که Sprintax انگار یه جاییش میگه اگه 14$ بیشتر بدی (هزینه ی معمولیش 39$ هستش) تکس مربوط به social security رو هم واستون ریفاند میکنیم. آیا میشه این گزینه رو هم انتخاب کرد؟
    ویرایش توسط sabzdarsabz : March 31st, 2015 در ساعت 01:20 AM
    ​اهدای عضو اهدای زندگی | اهــدای سلول بنیادی | محک
    من اصلا فرصت خواندن پیام خصوصی رو ندارم. خواهشا سوالاتتونو در تاپیک های مربوطه مطرح کنید.
    کلی گویی آفت شعر است حرف مفت آفت ذهن
    (انقدر کلی گویی نکن! انقدر با قاطعیت صحبت نکن! نکن آقاجان نکن! )

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sabzdarsabz نمایش پست ها
    دوستان چرا تکس ریفاند وبسایت ها انقدر با هم متفاوت هستش؟ مثلا Glacier حدودا 400$ میده درصورتیکه Sprintax حدودا 1300$ میده؟ جفتشونم مربوط به international students هم هستن.
    سوال دومم اینه که Sprintax انگار یه جاییش میگه اگه 14$ بیشتر بدی (هزینه ی معمولیش 39$ هستش) تکس مربوط به social security رو هم واستون ریفاند میکنیم. آیا میشه این گزینه رو هم انتخاب کرد؟

یه موردی که هست و دوستان باهاش مواجه بودند اینه که وقتی در گزینه های مرتبط در Sprintax، جایی که سوال میکنه شما پارسال هم تکس رو فایل کردید یا نه و گزینه Yes رو انتخاب میکنید، سایت اتوماتیک فرم 1044A رو انتخاب میکنه (که متعلق به resident ها است) و در نهایت مبلغی که میگه ریفاند میشه برای شما، میره روی 1000 دلار! اون گزینه مرتبط رو دوباره چک کنید و مطمئن بشید که بعد از انتخاب گزینه Yes در سوال فوق، فرم 1044NR رو انتخاب کردید. مبلغ درست ریفاند همون حدودی است که Glacier نشون میده.

در مورد سوال دوم هم، تا جایی که میدونم دارندگان ویزای F نمیتونند اون رو بگیرند؛

http://www.irs.gov/Individuals/Inter...Medicare-Taxes
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Junior Member

توی فرم 1040NR-EZ بند 13 معافیت مالیاتی رو باید حساب کنیم. برای در امد 20000$ (مجرد) طبق دستورالعمل باید محاسباتی انجام بدیم که کمتر از 3950$ میشه(3400). از طرفی چند جا نوشته شده که برای non-resident alien میتونید 3950 رو وارد کنید. کدوم عدد درسته؟

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    NC State University

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    يكي از شرايط خيلي مهمش اينه كه بايد ظرف ١٢ ماه از تاريخ سكونت در محل جديد حداقل ٣٩ هفته به صورت تمام وقت كار كنيد. برخي دانشجويان ممكنه كل كارشون در طول ١٢ ماه به ٣٩ هفته نرسه. نكته مهم ديگه اينه كه صحبت از اشتغال "تمام وقت" هست. درسته كه دانشجويان F1 از نظر سويس و دانشگاه دانشجوي تمام وقت محسوب ميشن ولي قرارداد كار دانشجويان اعم از TA و GA فقط٢٠ ساعت در هفته است كه از نظر اشتغال نيمه وقت محسوب ميشه. حتي توي بعضي قراردادها عبارت نيمه وقت براي ٢٠ ساعت در هفته ذكر ميشه. يا اگه قرارداد ١٠ ساعت در هفته باشه، مي نويسن 0.25 time. من با مطالعه دستور العمل فرم ٣٠٩٣ (كه لينكش رو در پست قبلي گذاشتم) و همچنين كتابچه ٥١٩ (كه مقررات مالياتي non-resident ها رو توضيح ميده، چيزي نديدم كه وضعيت اشتغال تمام وفت دانشجويان رو مشخص كنه

http://www.irs.gov/publications/p521/ar02.html
    من صفحه 6 اینجا دیدم که نوشته فول تایم بودن یا نبودن سقف یا کف مشخصی نداره و بسته به عرف شغل میتونه متفاوت باشه، با این حساب میشه گفت دانشجوی فول تایم حساب میشیم؟!
    اول کنم اندیشه تا برگزینم پیشه ای
    آنگه به یک پیمانه می، اندیشه را باطل کنم
    در روزگار تفاوت ها، همه شبیه هم اند!

رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa_CM نمایش پست ها
    من صفحه 6 اینجا دیدم که نوشته فول تایم بودن یا نبودن سقف یا کف مشخصی نداره و بسته به عرف شغل میتونه متفاوت باشه، با این حساب میشه گفت دانشجوی فول تایم حساب میشیم؟!
    هر دانشگاهی کف واحد دارد

مثلا دانشگاه کالیفرنیا کف واحدش ۱۲ است

اگر کف واحد را برداشته باشید (چه درس چه پروژه) فول تایم حساب می شوید

اگر ویزای f1 هستید و کار آف کمپوس نمی کنید بدانید که فول تایم هستید چون اگر فول تایم نباشید خود گرد یا اینترنشنال به شما تذکر می دهد

بنابراین سقف ندارد اما کفش به دانشگاه بستگی دارد. برای همین کف واحدی که شامل تمامی دانشگاه ها بشود وجود ندارد
    عرف این جا همان دانشگاه محصل تحصیل شما است
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)