صفحه 13 از 34 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 339

موضوع: مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    ممنون از وقت و پاسخ

پس اگر درست متوجه شده باشم، عملا حتی اگر فرم 1040NR رو داشته باشند و مدارک رو براشون بفرستیم، اگر به صورت non-resident فرم ها رو پر کنند، tax return رو نمیتونند به صورت e-file به IRS بفرستند؟

دانشگاه ما تا پارسال رایگان tax return رو پر میکرد، از امسال حدود 30 دلار میگیره بعد مبلغی که tax return دانشگاه به ما برگردوند، با مبلغ اینا قابل مقایسه نیست و اختلاف قابل توجهی داره!

(به عنوان مدرک هم تمام مدارکی که دانشگاه در زمان tax return میخواد، نیاز داره، مثل I20 و I94 و ...)
    در دفترچه دستورالعمل 1040NR نوشته كه اين فرم رو بايد به صورت پستي بفرستيد و نميشه الكترونيكي فرستاد. البته دستورالعمل 1040NR امسال رو نخوندم ولي در همه سالهاي گذشته همينطور بوده. بعضي از شركتهايي كه در ليست e-file وبسايت IRS هستن، ميتونن محاسبات فرم 1040NR رو براتون انجام بدن ولي وقتي به آخرين مرحله مي رسيد بهتون ميگه كه بايد فرم رو پرينت بگيريد و براي IRS پست كنيد. يكي از وبسايتهايي كه مي تونه در اين مورد كمك كنه olt.com هست. آخرين باري كه سايت رو چند سال پيش چك كردم ماليات فدرال رو مجاني انجام ميداد (نمي دونم هنوز همينطوره يا نه) ولي حتي پولي هم شده باشه، انجام محاسبات روي وبسايت رايگانه و مي تونيد از محاسباتي كه براتون انجام ميده در پر كردن رديفهاي فرم 1040NR استفاده كنيد.

منظور از "اينا" رو متوجه نشدم. يعني مقدار ماليات برگشتي كه شركتهاي خدمات مالياتي در فرم 1040NR براتون محاسبه كردن با چيزي كه دانشگاه براي همون فرم 1040NR محاسبه كرده كمتره يا بيشتر؟ من نميدونم كدومشون اشتباه محاسبه كرده ولي يك احتمال به ذهنم ميرسه كه براي برخي دوستان پيش اومده. برخي از اين شركتها كه تفاوتهاي مقررات non-resident با resident رو نمي دونن، براي دانشجويان خارجي فرم resident پر مي كنن با توجه به معافيتهاي مالياتي كه براي سيتيزنها وجود داره كه نتيجه به طور قابل ملاحظه اي با ماليات برگشتي فرم 1040NR تفاوت داره. يعني خيلي بيشتر ميشه. البته اگه طرف ناشي باشه احتمال اينكه ماليات برگشتي كمتري نسبت به 1040NR در بياره هست ولي احتمالش كمه.

البته هر شركتي نمي تونه كار 1040NR رو انجام بده و حتي اگه شركت هم مجوز داشته باشه، كارمندي كه دوره 1040NR رو نگذرونده باشه، اجازه نداره كار 1040NR رو انجام بده. من پارسال توي يك قرعه كشي برنده شدم و رفتم به صورت رايگان دوره عمومي آموزشي محاسبه مالياتي رو در H&R Block گذروندم (و درك بهتري پيدا كردم كه مقررات مالياتي چقدر پيچيده تر از اون هست كه من فكر مي كردم). با توجه به اينكه مقررات 1040NR رو در سالهاي گذشته به طور مفصل خونده بودم و مالياتهاي سالهاي گذشته خودم رو انجام داده بودم، از معلممون پرسيدم آيا مي تونم فرم 1040NR براي كسي انجام بدم كه گفت اجازه نداري چون دوره مخصوصش رو نگذروندي و بايد طرف رو ارجاع بدي به كسي كه دوره مخصوصش رو گذرونده باشه.

نكته ديگه اي هم كه در پستهاي قبليم تاكيد كرده بودم ولي مي بينم دوستان ازش غفلت مي كنن اينه كه حتي اگه بدهي يا بستانكاري مالياتي نداريد، طي پنج سال اولي كه با ويزاي F1 در آمريكا از نظر مالياتي non-resident محسوب ميشيد، بايد فرم ٨٨٤٣ رو هر سال پر كنيد و براي IRS بفرستيد. اگه فرم 1040NR رو پر مي كنيد كه فرم ٨٨٤٣ رو به همراه همون مي فرستيد. ولي حتي اگه هيچ درآمد مشمول ماليات نداشتيد، باز هم بايد فرم ٨٨٤٣ رو بفرستيد.

براي توضيح بيشتر در مورد ماليات مي تونيد پستهاي قبلي همين تاپيك رو بخونيد. برخي نكات عمومي رو هم در اين پست توضيح دادم:

http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post923360

البته مطالعه پستهاي بعد از اين پست فوق اللينك هم ثواب فراوان خواهد داشت انشاالله.
    ویرایش توسط Mehrad : February 17th, 2015 در ساعت 04:33 AM دلیل: توضيح در مورد olt.com و يادآوري در مورد فرم ٨٨٤٣ و اضافه كردن لينك
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science University of North Texas

آقا مهراد من 2013 که اولین سال حضورم در امریکا بود هیچ فاند و درآمدی نداشتم واسه همین هیچ اقدامی واسه مالیات انجام ندادم. الان حُکمش چیه؟!
    ​اهدای عضو اهدای زندگی | اهــدای سلول بنیادی | محک
    من اصلا فرصت خواندن پیام خصوصی رو ندارم. خواهشا سوالاتتونو در تاپیک های مربوطه مطرح کنید.
    کلی گویی آفت شعر است حرف مفت آفت ذهن
    (انقدر کلی گویی نکن! انقدر با قاطعیت صحبت نکن! نکن آقاجان نکن! )

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sabzdarsabz نمایش پست ها
    آقا مهراد من 2013 که اولین سال حضورم در امریکا بود هیچ فاند و درآمدی نداشتم واسه همین هیچ اقدامی واسه مالیات انجام ندادم. الان حُکمش چیه؟!
    وقتي درآمدي نداشتيد، موظف نيستيد فرم مالياتي بفرستيد ولي فرم ٨٨٤٣ رو بايد هر سال بفرستيد تا وقتي non-resident هستيد. بنا به اجتهاد من حتي اگه درآمد مشمول ماليات نداريد هم فرستادن فرم مالياتي ثواب داره. حداقل خاصيتش اينه كه اگه جايي از شما گواهي رسمي براي زير خط فقر بودن خواستن مي تونيد از وبسايت IRS براي خودتون transcript پرينت بگيريد. علاوه بر اين اگه در آينده سر و كارتون به گرين كارت افتاد، يكي از مداركي كه معمولا موقع مصاحبه از شما ميخوان (و اگه خودتون اسپانسر يا كواسپانسر گرين كارت خودتون بوديد، موقع تشكيل پرونده هم ميخوان) ماليات سالهاي گذشته است. در اين مورد هم داشتن tax transcript خيلي به درد ميخوره و از كپي گرفتن مدارك مالياتي مختلف نجات پيدا مي كنيد. در پستهاي قبلي بيشتر توضيح دادم در مورد tax transcript.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science University of North Texas

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    وقتي درآمدي نداشتيد، موظف نيستيد فرم مالياتي بفرستيد ولي فرم ٨٨٤٣ رو بايد هر سال بفرستيد تا وقتي non-resident هستيد. بنا به اجتهاد من حتي اگه درآمد مشمول ماليات نداريد هم فرستادن فرم مالياتي ثواب داره. حداقل خاصيتش اينه كه اگه جايي از شما گواهي رسمي براي زير خط فقر بودن خواستن مي تونيد از وبسايت IRS براي خودتون transcript پرينت بگيريد. علاوه بر اين اگه در آينده سر و كارتون به گرين كارت افتاد، يكي از مداركي كه معمولا موقع مصاحبه از شما ميخوان (و اگه خودتون اسپانسر يا كواسپانسر گرين كارت خودتون بوديد، موقع تشكيل پرونده هم ميخوان) ماليات سالهاي گذشته است. در اين مورد هم داشتن tax transcript خيلي به درد ميخوره و از كپي گرفتن مدارك مالياتي مختلف نجات پيدا مي كنيد. در پستهاي قبلي بيشتر توضيح دادم در مورد tax transcript.
    خب حالا که نفرستادم و گذشته باید چکار کنم؟
    میتونم امسال که مدارک مربوط به سال 2014 رو میفرستم، یه فرم 8843 هم واسه سال 2013 ضمیمه کنم؟
    ​اهدای عضو اهدای زندگی | اهــدای سلول بنیادی | محک
    من اصلا فرصت خواندن پیام خصوصی رو ندارم. خواهشا سوالاتتونو در تاپیک های مربوطه مطرح کنید.
    کلی گویی آفت شعر است حرف مفت آفت ذهن
    (انقدر کلی گویی نکن! انقدر با قاطعیت صحبت نکن! نکن آقاجان نکن! )

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sabzdarsabz نمایش پست ها
    خب حالا که نفرستادم و گذشته باید چکار کنم؟
    میتونم امسال که مدارک مربوط به سال 2014 رو میفرستم، یه فرم 8843 هم واسه سال 2013 ضمیمه کنم؟
    بله مي تونيد به همراه فرمهاي امسال بفرستيد.

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    ...

منظور از "اينا" رو متوجه نشدم. يعني مقدار ماليات برگشتي كه شركتهاي خدمات مالياتي در فرم 1040NR براتون محاسبه كردن با چيزي كه دانشگاه براي همون فرم 1040NR محاسبه كرده كمتره يا بيشتر؟ من نميدونم كدومشون اشتباه محاسبه كرده ولي يك احتمال به ذهنم ميرسه كه براي برخي دوستان پيش اومده. برخي از اين شركتها كه تفاوتهاي مقررات non-resident با resident رو نمي دونن، براي دانشجويان خارجي فرم resident پر مي كنن با توجه به معافيتهاي مالياتي كه براي سيتيزنها وجود داره كه نتيجه به طور قابل ملاحظه اي با ماليات برگشتي فرم 1040NR تفاوت داره. يعني خيلي بيشتر ميشه. البته اگه طرف ناشي باشه احتمال اينكه ماليات برگشتي كمتري نسبت به 1040NR در بياره هست ولي احتمالش كمه.

...
    ممنون از پاسخ جامع

منظور از "اینا" همین شرکت هایی بود که tax return رو پر میکنند. در ادامه اون مبحث اضافه کنم که کاشف به عمل اومد که این شرکت از American Opportunity Tax Credit استفاده کرده که فقط متعلق به resident ها است و دلیل اختلاف زیاد مبلغ حساب شده توسط این شرکت با دانشگاه، همین بود (این شرکت حدود 1400 تا بیشتر حساب کرد)!!!! و احتمالا دلیل اینکه تونسته به صورت e-file فرم رو بفرسته، همون resident انتخاب کردن بوده!!!

الان سوال دیگه ای پیش اومد، این بنده خدا دوست ما، الان این مشکل براش پیش اومده! یعنی همون شرکت براش به عنوان resident فرم رو فرستاده پارسال (از همون AOTC استفاده کرده و Hope credit)، در حالی که ایشون ویزای F-1 هست، الان راهی هست که بتونه این کارش رو جبران کنه تا در زمان دریافت گریت کارت براش مشکلی پیش نیاد؟ امسال باید اون اختلاف رو به IRS برگردونه؟ بعد آیا میتونه شکایت کنه از اون شرکت چون تمام مدارک مبنی بر F-1 بودنش رو همراه با فرم های مربوطه براشون فرستاده بود؟
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

صرفا جهت یادآوری!

اگر کالیفرنیا هستید و ویزای F1 دارید فرم های زیر یادتان نرود

کد:
    Form 540-NR (Long)
    Form 8843 
    Form 1040-NR
    Form 1042-S
    Form W-2 (if any)
    Form 1099-INT

https://www.ftb.ca.gov/forms/2014/14_540nrlong.pdf

http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/f8843.pdf

http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/f1040nr.pdf

1042-S را از دانشگاه بگیرید
    اگر فاند غیر از فبوشیپ دارید فرم W-2 را از مرجع فاندتان بگیرید
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ جامع

منظور از "اینا" همین شرکت هایی بود که tax return رو پر میکنند. در ادامه اون مبحث اضافه کنم که کاشف به عمل اومد که این شرکت از American Opportunity Tax Credit استفاده کرده که فقط متعلق به resident ها است و دلیل اختلاف زیاد مبلغ حساب شده توسط این شرکت با دانشگاه، همین بود (این شرکت حدود 1400 تا بیشتر حساب کرد)!!!! و احتمالا دلیل اینکه تونسته به صورت e-file فرم رو بفرسته، همون resident انتخاب کردن بوده!!!

الان سوال دیگه ای پیش اومد، این بنده خدا دوست ما، الان این مشکل براش پیش اومده! یعنی همون شرکت براش به عنوان resident فرم رو فرستاده پارسال (از همون AOTC استفاده کرده و Hope credit)، در حالی که ایشون ویزای F-1 هست، الان راهی هست که بتونه این کارش رو جبران کنه تا در زمان دریافت گریت کارت براش مشکلی پیش نیاد؟ امسال باید اون اختلاف رو به IRS برگردونه؟ بعد آیا میتونه شکایت کنه از اون شرکت چون تمام مدارک مبنی بر F-1 بودنش رو همراه با فرم های مربوطه براشون فرستاده بود؟
    هر چه سريعتر بايد فرم 1040X رو براي سال گذشته پر كنه و اطلاعات ستون اول رو بر مبناي فرم ماليات قديمي و ستون دوم رو بر مبناي اونچه واقعا در فرم 1040NR بايد پر ميشده بنويسه و هر چي كه مابه التفاوت ماليات نهايي در دو ستون ميشه به صورت يك چك به همراه فرم 1040X و بقيه مدارك مورد نياز براي IRS بفرسته. يادم نيست مهلت فرستادن 1040X تا چند وقت بعد از ارسال فرم مالياتي اصلي هست ولي هرچه زودتر اين كار رو بكنه بهتره. فكر كنم مقداري بهره هم به اين مابه التفاوت (كه بيش از شش ماه ديركرد داره) بخوره كه بايد به اون چك مبلغ مابه التفاوت اضافه بشه. توضيح بيشتر در دستورالعمل 1040X هست. به نظر من بايد به همون شركت مراجعه كنه و ازشون بخواد كه فرم 1040X رو بدون هزينه براش انجام بدن.

Member pouya.jiji آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UH, Environmental Eng

من دادم بارزیدنت پرکردن گفتن 3100 تا باسیستم نان رزیدنت زده نرم افزار دانشگاه میده 100. به نظر شما بهتر نیست حالا که دانشجوییم و به شخصه واسه من فرقش سالی 3000 تاس رزیدنت پر کنیم هر وقت خواستیم واسه گرین کارت اپلای کنیم مافوق تفاوتشو بدیم اول بعد اپلای کنیم که نه سیخ بسوزه نه کباب؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya.jiji نمایش پست ها
    من دادم بارزیدنت پرکردن گفتن 3100 تا باسیستم نان رزیدنت زده نرم افزار دانشگاه میده 100. به نظر شما بهتر نیست حالا که دانشجوییم و به شخصه واسه من فرقش سالی 3000 تاس رزیدنت پر کنیم هر وقت خواستیم واسه گرین کارت اپلای کنیم مافوق تفاوتشو بدیم اول بعد اپلای کنیم که نه سیخ بسوزه نه کباب؟
    به نظر شما بهتر نيست ريسك رجكت شدن در گرين كارت رو براي خودتون بالا نبريد؟ واقعا كساني بودن كه به دليل تقلب مالياتي موقع گرفتن گرين كارت رجكت شدن. بحث گرين كارت به كنار، IRS هر سال به صورت رندم افرادي رو audit مي كنه و با توجه به افزايش نرخ تخلفات، امسال حتي تصميم گرفتن tax refund رو ديرتر از معمول بدن كه سيستمهاي كنترلي خودشون رو بهبود بدن (البته مهلت پر كردن و ارسال فرم ماليات همچنان همون ١٥ اپريل هست). اگه كسي مورد audit قرار بگيره و ببينن هر سال كار و كاسبيش همين بوده كه تقلب كنه، قضيه فقط به بازپرداخت بدهي و بهره معوقه سالهاي گذشته محدود نميشه و جريمه هم اضافه ميشه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)