صفحه 2 از 34 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 339

موضوع: مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam_999 نمایش پست ها
    آمریکا معمولا تمامی پولی که از دانشجو ها به عنوان مالیات کسر میشه، اول سال بعد میلادی بر می گردونن به حساب شخصی تون (tax return)
    نقل قول نوشته اصلی توسط peyman_fn نمایش پست ها
    من 3 ماه بیشتر نیست که اومدم اینجا. ولی از یکی از ایرانی ها که در حدود یک سال و نیم از ورودش می گذره پرسیدم و اون هم گفت که همین ماه مالیات سال قبلش رو که در حدود هزار و خورده ای بوده رو برگردوندن
    نقل قول نوشته اصلی توسط LOL نمایش پست ها
    این خیلی عجیبه! من از چند تا از دوستام پرسیدم، حتی یکیشون سه ساله اینجاست، اما هیچ موقع «تمام» مالیاتی که پرداختند رو بهشون بر نگردوندند. برای دانشجوهای ایرانی که سالی چند ده هزار دلار درآمد دارند و چند هزار دلار مالیات می‌پردازند، معمولا چند صد دلار بازگشت مالیات نصیبشون میشه.

احتمالا این ایرانی که گفتید هم همون چند صد دلار (هزار و خورده‌ای به قول شما) رو بهش برگردوندند، نه تمام مالیاتی که پرداخته بوده.
    دوستان سلام

براي اينكه در جريان جزييات سيستم مالياتي امريكا قرار بگيريد، اينجا از حقوق ماهانه شما، 2 ماليات فدرال و ايالتي كم ميشه، در اوايل هر سال ميلادي، شما فرمي رو دريافت مي كنيد كه ميزان كسر مالياتي شما در سال گذشته در اون مشخص شده و از اون براي پر كردن فرم tax refund يا همون برگشت ماليات كسر شده استفاده مي كنيد. ميزان ماليات ايالتي بازگشتي به ايالتي كه در اون زندگي مي كنيد بستگي داره، مساله ديگه اينه كه اگر شما فرم Resident را به جاي Non-resident پركنيد، ميزان tax refund شما تغيير خواهد كرد (بيشتر خواهد شد)، به طور كلي پر كردن فرمهاي مالياتي (مخصوصا فرم ايالتي) كمي پيچيده است و بيشتر افراد به جاي اينكه خودشون فرم tax refund را پر كنند از مراكزي كه كارهاي مربوط به مالياتو در شهر انجام ميدن استفاده مي كنند، موارد مختلفي رو ديدم كه وقتي دانشجويان از اين مراكز استفاده ميكنند، اين مراكز فرم Full-time Resident رو بجاي Non-resident پر ميكنند و بنابراين برگشت ماليات اين افراد بيشتر خواهد شد، يا مواردي هم هست كه خود دانشجو به اشتباه فرم Resdient رو پر ميكنه و بنابراين برگشت مالياتي بيشتري خواهد داشت (تقريبا همه ماليات كسر شده در اين حالت برگشت داده ميشود)، پس تعجب نكنيد اگر ديديد همه ماليات پرداخت شده توسط دوستتون، به ايشون برگشت داده شد، در اينكه آيا اين مساله اشتباه پر كردن فروم در آينده مشكل ساز خواهد شد يا نه، روايت مختلفه و اتفاق نظري وجود نداره، اما خودم تا بحال كسيو نديدم كه بخاطر اين قضيه، audit شده باشه، مثلا دانشجويان زيادي رو ميشناسم كه 5 ساله كه همين فرم resident رو پرميكنند و مشكلي هم پيش نيومده تا بحال، هچنين نكته بعدي اينكه زماني كه شما از مراكزي براي پر كردن فرم كمك مي گيريد، امضاي اونها در پاي فرم مالياتي شما وجود داره، بنابراين اگر فرض كنيم در آينده هم مشكلي پيش بايد، اين مشكل متوجه اونهاست كه براي شما اين فرمو پر كرده اند.

اميدوارم متوجه قضيه ماليات شده باشيد و اينكه همه اين روايتهايي كه گفتيد ممكنه درست باشه، بسته به اينكه چه فرمي رو پر كنيد و در چه ايالتي زندگي كنيد، در بهترين حالت همه مبلغ ماليات كسر شده (يا حتي كمي بيشتر!) به شما برميگرده و در بدترين حالت چيزي حدود نصف ماليات كسر شده به شما برگشت داده خواهد شد.
    تاريخ ثابت كرد انسان مذهب را ساخت، اما مذهب انسان را نساخت.
    والاترين مذهب بشر، انسانيت است و كامل ترين كتابش، عقل و قدرت انديشيدن. پس آفريدگار را در خود بيابيد!

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

اون دانشجوها که فرمهای 1040 EZ رو به جای 1040 NR EZ سهوا یا عمدا!! پر میکنن تا کل مالیات بهشون برگرده، در هر دو حالت این کار خلاف محسوب میشه. سیستم فرمهای آنلاین چک نمیکنه که طرف واقعا مقیم هست یا نه. برگه‌های مالیات بین سیصد و بیست میلیون نفر رندوم چک میشه و IRS نه وقتشو داره نه میتونه هر سال اینهمه پرونده رو رسیدگی کنه. احتمال اینکه مشکلی براشون پیش بیاد بسیار کمه. اما مشکلاتی که شاید در آینده ایجاد بشه اینهاس:

۱- کسی که بخواد گرین کارد بگیره طبق قانون باید USCIS از IRS استعلام بگیره. حالا چقدر دقیقه این قوانین باز هم معلوم نیست اما در صورت آشکار شدن مغایرت اطلاعات فرم با مشخصات فرد، بهانه‌ی رد گرین کارد رو خواهند داشت.

۲- همچنین وقتی که کسی بخواد در جای مهمی استخدام بشه (مثل سازمان‌های دولتی مهم) اون وقت کل پرونده مالیاتی طرف رو بررسی میکنن.

۳- در صورتی که اطلاعات نادرستی به IRS داده بشه به اندازه دو درصد مقدار مالیات جریمه میشه. (آخر صفحه هشتم دستور العمل فرم 1040 NR EZ ). همچنین بهره سالیانه مقدار تخلف مالیات هم هر سال به جریمه اضافه میشه.
    ویرایش توسط Sunrise : March 27th, 2012 در ساعت 12:17 PM

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    اون دانشجوها که فرمهای 1040 EZ رو به جای 1040 NR EZ سهوا یا عمدا!! پر میکنن تا کل مالیات بهشون برگرده، در هر دو حالت این کار خلاف محسوب میشه. سیستم فرمهای آنلاین چک نمیکنه که طرف واقعا مقیم هست یا نه. برگه‌های مالیات بین سیصد و بیست میلیون نفر رندوم چک میشه و IRS نه وقتشو داره نه میتونه هر سال اینهمه پرونده رو رسیدگی کنه. احتمال اینکه مشکلی براشون پیش بیاد بسیار کمه. اما مشکلاتی که شاید در آینده ایجاد بشه اینهاس:

۱- کسی که بخواد گرین کارد بگیره طبق قانون باید USCIS از IRS استعلام بگیره. حالا چقدر دقیقه این قوانین باز هم معلوم نیست اما در صورت آشکار شدن مغایرت اطلاعات فرم با مشخصات فرد، بهانه‌ی رد گرین کارد رو خواهند داشت.

۲- همچنین وقتی که کسی بخواد در جای مهمی استخدام بشه (مثل سازمان‌های دولتی مهم) اون وقت کل پرونده مالیاتی طرف رو بررسی میکنن.

۳- در صورتی که اطلاعات نادرستی به IRS داده بشه به اندازه دو درصد مقدار مالیات جریمه میشه. (آخر صفحه هشتم دستور العمل فرم 1040 NR EZ ). همچنین بهره سالیانه مقدار تخلف مالیات هم هر سال به جریمه اضافه میشه.
    درسته ...
    من امسال یک نمونه از رد شده گرین کارد رو دیدم که علتش همین مالیات بود ... طرف 7 سال پیش یه موسسه براش فرم رزیدنتها رو پر میکنه ! ... بنده خدا از اون سال به بعد دیگه فرمهارو درست پر کرده بود ولی همون یکسال کار دستش داد ...

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    درسته ...
    من امسال یک نمونه از رد شده گرین کارد رو دیدم که علتش همین مالیات بود ... طرف 7 سال پیش یه موسسه براش فرم رزیدنتها رو پر میکنه ! ... بنده خدا از اون سال به بعد دیگه فرمهارو درست پر کرده بود ولی همون یکسال کار دستش داد ...
    محمد جان،

من در مورد اين موضوع تحقيق كردم، به نظر نميرسه كه دليل رد شدن در گرين كارت براي اين دوستي كه اشاره كردين اين بوده باشه، مطمين نيستم اما اينطوري فهميدم كه IRS، بعد از 5 سال، داده هاي مالياتي رو به طور كامل پاك ميكنه، نكته دوم اينكه من امروز 3 نفر گرين كارتي كه با شرايط مختلف گرين كارت گرفته بودن (از طريق پيدا كردن كار و از طريق citizenship همسر) پيدا كردم، هر 3 نفر، فرمهاي مالياتي resident رو به اشتباه! در دوران دانشجويي پر كرده بودند و در حال حاضر هم Green Card دارند، اينو براي اين نوشتم كه خيال دوستانو راحت كنم كه اگه فرمهاي مالياتي رو در گذشته اشتباه پر كردين، خيلي نگران نباشين.
    ویرایش توسط hossein2266 : March 29th, 2012 در ساعت 10:10 AM
    والاترين مذهب بشر، انسانيت است و كامل ترين كتابش، عقل و قدرت انديشيدن. پس آفريدگار را در خود بيابيد!

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein2266 نمایش پست ها
    محمد جان،

من در مورد اين موضوع تحقيق كردم، به نظر نميرسه كه دليل رد شدن در گرين كارت براي اين دوستي كه اشاره كردين اين بوده باشه، مطمين نيستم اما اينطوري فهميدم كه IRS، بعد از 5 سال، داده هاي مالياتي رو به طور كامل پاك ميكنه، نكته دوم اينكه من امروز 3 نفر گرين كارتي كه با شرايط مختلف گرين كارت گرفته بودن (از طريق پيدا Job و از طريق citizenship همسر) پيدا كردم، هر 3 نفر، فرمهاي مالياتي resident رو به اشتباه! در دوران دانشجويي پر كرده بودند و در حال حاضر هم Green Card دارند، اينو براي اين نوشتم كه خيال دوستانو راحت كنم كه اگه فرمهاي مالياتي رو اشتباه پر كردين، خيلي نگران نباشين.
    حسین ...
    این لینک رو ببین :
    http://www.askmehelpdesk.com/taxes/f...eat-61378.html

اگه اشتباه پر کرنی میتونی یه فرم بفرستی که دوباره مبلغو ازت کم کنند !
    من 1000 تا لینک موثق از اینترنت گیر اووردم که گفته بود NP رو پر کنیم و A تخلف محسوب میشه ! ...

تا خلافش ثابت نشه نمیرم سراغ NP

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    حسین ...
    این لینک رو ببین :
    http://www.askmehelpdesk.com/taxes/f...eat-61378.html

اگه اشتباه پر کرنی میتونی یه فرم بفرستی که دوباره مبلغو ازت کم کنند !
    من 1000 تا لینک موثق از اینترنت گیر اووردم که گفته بود NP رو پر کنیم و A تخلف محسوب میشه ! ...

تا خلافش ثابت نشه نمیرم سراغ NP
    خلاف مالياتي كه هست، در اين مورد هم عقيده ايم، من گفتم اين حرفها كه راجع به رد شدن در Green card بابت اين قضيه ميزنن، مطمين نيستم صحت داشته باشه، چون امروز تو پرس و جوهام 3 نفري رو با شرايطي كه گفتم پيدا كردم كه الان Green card دارن، درخصوص اصلاح فرم هم بله درسته، ميشه فرم جديد پر كرد و روش نوشت amended و به همون آدرس تگزاس براي tax refund فدرال ارسال كرد.

میشه کلا یه توضیح بدین که چه فرم هایی باید پر کنیم و نحوه پر کردنشون چه طوریه؟ یه کم اطلاعات پایه اگه بذارین ممنون میشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط faeze66 نمایش پست ها
    میشه کلا یه توضیح بدین که چه فرم هایی باید پر کنیم و نحوه پر کردنشون چه طوریه؟ یه کم اطلاعات پایه اگه بذارین ممنون میشم.
    ۱- در صورتی که فرم W-2 دریافت نکردی و کار نمیکنی فقط فرم ۸۸۴۳
    ۲- در صورتی که فرم W-2 دریاقت کردی و کار میکنی باید فرم ۸۸۴۳ و ۱۰۴۰NR-EZ و فرم ۱۰۴۰ هر ایالتی که درش هستی رو پر کنی.

مالیات فدرال:
    فرم ۸۸۴۳ (لینک)
    فرم 1040NR-EZ (لینک و دستورالعمل فرم)

مالیات ایالتی:
    فرم ۱۰۴۰ هر ایالت: در سایت Department of Revenue ی هر ایالت برو به قسمت forms‌ و بعد current year‌ و بعد فرم 1040.

نکته ۱: یه قسمت از فرم w-2‌ رو باید جدا کنی و به همراه بقیه پست کنی.
    نکته ۲: فرم ۱۰۴۰ چند جاش باید امضا کنی وگرنه به آدرست بر میگردونن.
    نکته ۳: بخش International student دانشگاهت احتمالا نرم افزاری به صورت آنلاین برای این کار داره تا فرم ۱۰۴۰ فدرال رو راحت خودش برات پر کنه و کافیه pdf فرم‌ات رو دانلود کنی.

ممنون از جوابتون.

حتما باید پست بشه؟ انلاین نمیشه همه مراحل رو انجام داد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط faeze66 نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون.

حتما باید پست بشه؟ انلاین نمیشه همه مراحل رو انجام داد؟
    بله برای Non Resident باید پست بشه. اگر هم دانشگاهتون سیستم آنلاین براتون گذاشته بعد از تکمیل فرم بهتون pdf شو میده که باید پرینت بگیری. اما ازشون بپرس محض اطمینان شاید برای شما فرق کنه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)