صفحه 22 از 34 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 339

موضوع: مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_k88 نمایش پست ها
    ...
    اینکه می پرسه آیا ما شامل دیداکشن های American Opportunity Credit یا Tuition and Fees Deduction و یا Lifetime Learning Credit میشیم یا نه
    ...
    اگر درست متوجه سوالت شده باشم، American Opportunity Credit یا Tuition and Fees Deduction و Lifetime Learning Credit شامل دانشجویان اینترنشنال نمیشه حتی در مورد دانشجویان سیتیزن هم، شرایط خاصی داره که از حوصله این تاپیک خارج هست
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_k88 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    اگر درست متوجه سوالت شده باشم، American Opportunity Credit یا Tuition and Fees Deduction و Lifetime Learning Credit شامل دانشجویان اینترنشنال نمیشه حتی در مورد دانشجویان سیتیزن هم، شرایط خاصی داره که از حوصله این تاپیک خارج هست
    ممنون از شما،
    پس با توجه به این، فرم های 8863, 8917 رو برای چی تو فرم 1098t گفته پر کنیم؟
    Indicates any adjustment made for a prior year for qualified tuition and related expenses that were reported on a prior year Form 1098-T. This amount may reduce any allowable
    education credit or deduction you may claim for the prior year. See Form 8863, 8917 or Pub. 970 for more information.
    یا به عبارت دیگه اصلا از این فرم 1098t چه استفاده ای باید کرد؟ اینکه داخل این فرم نوشته شده اسکولارشیپ به من تعلق گرفته اگر من این مبلغ رو داخل فرم 1040EZ خط 5 بزارم که یه مبلغ زیادی هم باید به فدرال بدم پس این چطور ریترنی هست؟
    5. Scholarship and fellowship grants. Attach Form(s) 1042-S or required statement.
    جهت آگاهی علاقه مندان این رو ته فرم 1098t نوشته:
    http://1drv.ms/1D89uxD

الان یه سرچ زدم، این لینک اومده می گه اینترنشنالا اصلا کاری با 1098t ندارن:
    You may be eligible to use the 1098-T to claim education tax credits if you are in one of these categories:

• U.S. Citizens
    • Permanent Residents (PR)
    • Married to a citizen or Permanent Resident
    • Can legally be claimed as a dependent by a U.S. citizen or Permanent Resident, or
    • Have been in the US long enough to file taxes as a resident for federal tax purposes
    این رو اضافه می کنم:

tuition is non reportable and non-taxible
    الان سوالی که هنوز مونده اینه که من باید این مبلغ اسکولارشیپ رو توی 1040 وارد کنم یا نه؟ من تنها فرم های w2 و 1098t رو از دانشگاه دریافت کردم.
    ویرایش توسط mohammad_k88 : April 6th, 2015 در ساعت 02:09 AM
    If one can do it, you too can do it, if no one can do it, you must do it

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_k88 نمایش پست ها
    ممنون از شما،
    پس با توجه به این، فرم های 8863, 8917 رو برای چی تو فرم 1098t گفته پر کنیم؟

یا به عبارت دیگه اصلا از این فرم 1098t چه استفاده ای باید کرد؟ اینکه داخل این فرم نوشته شده اسکولارشیپ به من تعلق گرفته اگر من این مبلغ رو داخل فرم 1040EZ خط 5 بزارم که یه مبلغ زیادی هم باید به فدرال بدم پس این چطور ریترنی هست؟

جهت آگاهی علاقه مندان این رو ته فرم 1098t نوشته:
    http://1drv.ms/1D89uxD

این رو اضافه می کنم:
    الان یه سرچ زدم، این لینک اومده می گه اینترنشنالا اصلا کاری با 1098t ندارن:

الان سوالی که هنوز مونده اینه که من باید این مبلغ اسکولارشیپ رو توی 1040 وارد کنم یا نه؟ من تنها فرم های w2 و 1098t رو از دانشگاه دریافت کردم.

Students who are nonresidents for tax purposes cannot deduct the cost of their tuition on their tax return. You should keep the 1098-T with your tax documents for your records
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!

mohammad_k88 آواتار ها

Students who are nonresidents for tax purposes cannot deduct the cost of their tuition on their tax return. You should keep the 1098-T with your tax documents for your records
    ممنونم اتفاقا من نوشته شما رو گوگل کردم، تو سایت دانشگاه جورجیا این سایت Sprintax رو دیدم که واسه دانشجوهای اونجا مجانیه. فک کنم شما هم قبلا گفته بودید که از این سایت استفاده کرده بودید.
    من هم الان فرم رو با اون سایت پر کردم و با لایو چتش صحبت کردم. آخر به همون مبلغ 80 دلاری که خودم هم محاسبه کرده بودم رسید.
    ولی برای استیت حرف جالبی زد که من رو گیج کرده:
    میگه :
    We have analyzed your info and you do not need to file a state tax return, but you may be due a refund from the following states
    با لایو چت که صحبت می کنم میگه شما چک کن که اطلاعات رو درست وارد کردی، خود نرم افزار می گه که نیاز هست استیت رو فایل کنی یا نه...
    در هر صورت من که دستی نشستم فرم استیتم رو پر کردم 150 دلار بدهکار شدم که الان نگرانم نکنه یه وقت لازم باشه این رو پرداخت کنم...

سوال:

کسی نظری داره که من که 145 روز بیشتر تو امریکا کار نکردم بای فرم استیت تکس رو پر کنم یا نه؟!
    Sprintax میگه دست خودته!!

این رو هم تو اینستراکشن پیدا کردم:
    You are a nonresident if you maintain your legal residence in another state or country even though you may temporarily reside in North Carolina. If you reside in North Carolina for more than 183 days of a tax year, you are presumed to be a resident for income tax purposes in the absence of factual proof of residence in another state. However, your absence from North Carolina for more than 183 days raises no presumption that you are not a resident.
    ===================
    اصلاحیه:
    بعد از این که فرم اینستراکشن رو مجدد خوندم و با خود دپارتمان Revenue تماس گرفتم، متوجه شدم کسانی که درامدشون از یه مقداری کمتر باشه تو ایالت کارولینا شمالی معاف از پر کردن فرم مالیاتی ایالتی هستن.
    خلاصه اینکه اگر اطلاعات کافی پیدا کردید، فرم ها رو هم تا حدی که می تونید پر کرده باشید با یه تماس به دپارتمان ایالتتون می تونید بهترین راهنمایی رو از خودشون بگیرید.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط mohammad_k88 : April 19th, 2015 در ساعت 12:30 AM دلیل: اصلاحیه
    If one can do it, you too can do it, if no one can do it, you must do it

رشته و دانشگاه
    NC State University

سلام
    توی خط 12 فرم NR، در مورد گرنت هایی که گرفتیم هست. معمولا کسانی که فاند دارند، بسته به دانشگاهشون این عدد ممکنه حدود 20-30 هزار دلار باشه. اگر فرض بگیریم که برای من 20 هزار دلار هست من باید این عدد رو وارد کنم، تا اینجا درسته؟
    خط 31 مبلغی از گرنت که دیداکتبل هست را باید وارد کنیم که اگر TA/RA باشیم این طور که من فهمیدم نمیتونیم عددی رو وارد کنیم چون همه ی پول تکسبل هست. آیا درست میگم؟
    یعنی اینطوری بخوایم حساب کنیم، 20 هزار تا برای تویشن، حدود 5-10 هزار هم که سالاری باشه ما درآمدی برابر با 25-30 هزار دلار رو باید ریپورت کنیم؟ تکسش خیلی زیاد میشه. من جایی اشتباه نکردم؟
    اول کنم اندیشه تا برگزینم پیشه ای
    آنگه به یک پیمانه می، اندیشه را باطل کنم
    در روزگار تفاوت ها، همه شبیه هم اند!

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa_CM نمایش پست ها
    سلام
    توی خط 12 فرم NR، در مورد گرنت هایی که گرفتیم هست. معمولا کسانی که فاند دارند، بسته به دانشگاهشون این عدد ممکنه حدود 20-30 هزار دلار باشه. اگر فرض بگیریم که برای من 20 هزار دلار هست من باید این عدد رو وارد کنم، تا اینجا درسته؟
    خط 31 مبلغی از گرنت که دیداکتبل هست را باید وارد کنیم که اگر TA/RA باشیم این طور که من فهمیدم نمیتونیم عددی رو وارد کنیم چون همه ی پول تکسبل هست. آیا درست میگم؟
    یعنی اینطوری بخوایم حساب کنیم، 20 هزار تا برای تویشن، حدود 5-10 هزار هم که سالاری باشه ما درآمدی برابر با 25-30 هزار دلار رو باید ریپورت کنیم؟ تکسش خیلی زیاد میشه. من جایی اشتباه نکردم؟
    اگر شما GA یعنی Graduate Assistantship دارید (RA/TA) در خط 12 فرم NR عددی وارد نمیکنید، مگر اینکه دانشگاه به شما فرم 1042-S رو داده باشه

در خط 31 عددی وارد نمیکنید (همون 0 رو وارد میکنید)

ضمن اینکه تا جایی که من متوجه شدم، چون شهریه رو ما پرداخت نمیکنیم، پس منطقا جز درآمد taxable ما حساب نمیشه و ما فقط بابت پولی که از دانشگاه دریافت میکنیم باید مالیات پرداخت کنیم.
    ویرایش توسط smonabav : April 6th, 2015 در ساعت 07:46 PM

رشته و دانشگاه
    NC State University

اگر شما GA یعنی Graduate Assistantship دارید (RA/TA) در خط 12 فرم NR عددی وارد نمیکنید، مگر اینکه دانشگاه به شما فرم 1042-S رو داده باشه

در خط 31 عددی وارد نمیکنید (همون 0 رو وارد میکنید)

ضمن اینکه تا جایی که من متوجه شدم، چون شهریه رو ما پرداخت نمیکنیم، پس منطقا جز درآمد taxable ما حساب نمیشه و ما فقط بابت پولی که از دانشگاه دریافت میکنیم باید مالیات پرداخت کنیم.
    ولی توی instruction مالیاتی گفته که فرم 1042-s یا فرم های دیگه رو اتچ کنید که چون ما فرم 1098t داریم خوب توی اون نوشته که چقدر گرنت گرفتیم! و در این حالت جزو درآمد ما محسوب میشه.
    اول کنم اندیشه تا برگزینم پیشه ای
    آنگه به یک پیمانه می، اندیشه را باطل کنم
    در روزگار تفاوت ها، همه شبیه هم اند!

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa_CM نمایش پست ها
    ولی توی instruction مالیاتی گفته که فرم 1042-s یا فرم های دیگه رو اتچ کنید که چون ما فرم 1098t داریم خوب توی اون نوشته که چقدر گرنت گرفتیم! و در این حالت جزو درآمد ما محسوب میشه.
    در دو تا ارسال قبل تر هم اشاره کردم که

یعنی کلا فرم 1098-T شامل حال ما نمیشه (مگر اینکه شما از لحاظ مالیاتی رزیدنت حساب بشی)

من امسال فرم های مالیاتی ام رو با Sprintax پر کردم، مبالغ درج شده به عنوان شهریه و ... رو هم در روند پر کردن فرم ها ازم سوال کرد و طبق 1098T وارد کردم ولی زمانی که فرم نهایی رو بهم داد (که همون فرم رو برای IRS پرینت گرفته و ارسال کردم) و الان برای اطمینان دوباره فرم رو نگاه کردم، در خط 12 و خط 31 فرم عددی وارد نشده

ضمن اینکه این موضوع رو از International Office دانشگاه هم سوال کردم و پاسخ مشابه رو گرفتم
    ویرایش توسط smonabav : April 6th, 2015 در ساعت 08:58 PM دلیل: افزودن اطلاعات

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science University of North Texas

در دو تا ارسال قبل تر هم اشاره کردم که

یعنی کلا فرم 1098-T شامل حال ما نمیشه (مگر اینکه شما از لحاظ مالیاتی رزیدنت حساب بشی)

من امسال فرم های مالیاتی ام رو با Sprintax پر کردم، مبالغ درج شده به عنوان شهریه و ... رو هم در روند پر کردن فرم ها ازم سوال کرد و طبق 1098T وارد کردم ولی زمانی که فرم نهایی رو بهم داد (که همون فرم رو برای IRS پرینت گرفته و ارسال کردم) و الان برای اطمینان دوباره فرم رو نگاه کردم، در خط 12 و خط 31 فرم عددی وارد نشده

ضمن اینکه این موضوع رو از International Office دانشگاه هم سوال کردم و پاسخ مشابه رو گرفتم
    آقا ما آخر نفهمیدیم با Sprintax میشه انجام داد یا نه؟!
    راستی شما گفتید وقتی ازتون میپرسه شما پارسال تکس پر کردید یا نه و اگه بزنید بله، بجای 1040NR یه فرم دیگه رو پر میکنه که مربوط به ما خارجیای بدون کارت سبز نمیشه. ولی من دوستم پر کرد و اتفاقا فرم 1040NR رو هم واسش پر کرد. ولی جالبیش اینجاست که تفاوت Tax Return در قیاس با اونچه که glacier بهش میداد بیش از 800$ بودش.
    ولی من که با جفت Sprintax و Glacier پر کردم، تفاوتش فقط 1$ شد! (من سال اولی هستش که تکس فایل میکنم)

Sprintax اینجوریه که 39$ میگیره اما در مرحله ی پایانی. یعنی قبل از اینکه پول بدید بهتون میگه که مبلغ Tax Refund شما امسال چقدر شده. در مورد Glacier ، دانشگاه ما اکانتش رو خریده و ما مجانی باهاش تکسمون رو فایل میکنیم.
    ویرایش توسط sabzdarsabz : April 6th, 2015 در ساعت 09:33 PM دلیل: در مورد سوال یکی از دوستان
    ​اهدای عضو اهدای زندگی | اهــدای سلول بنیادی | محک
    من اصلا فرصت خواندن پیام خصوصی رو ندارم. خواهشا سوالاتتونو در تاپیک های مربوطه مطرح کنید.
    کلی گویی آفت شعر است حرف مفت آفت ذهن
    (انقدر کلی گویی نکن! انقدر با قاطعیت صحبت نکن! نکن آقاجان نکن! )

نقل قول نوشته اصلی توسط sabzdarsabz نمایش پست ها
    آقا ما آخر نفهمیدیم با Sprintax میشه انجام داد یا نه؟!
    راستی شما گفتید وقتی ازتون میپرسه شما پارسال تکس پر کردید یا نه و اگه بزنید بله، بجای 1040NR یه فرم دیگه رو پر میکنه که مربوط به ما خارجیای بدون کارت سبز نمیشه. ولی من دوستم پر کرد و اتفاقا فرم 1040NR رو هم واسش پر کرد. ولی جالبیش اینجاست که تفاوت Tax Return در قیاس با اونچه که glacier بهش میداد بیش از 800$ بودش.
    ولی من که با جفت Sprintax و Glacier پر کردم، تفاوتش فقط 1$ شد! (من سال اولی هستش که تکس فایل میکنم)
    دانشگاه های GA اومدن Sprintax رو با تخفیف!! در اختیار دانشجویانشون قرار دادند (من در مورد GA مطمئن هستم) دانشگاه های دیگه رو باید دوستان از International Office شون سوال کنند

وقتی انتخاب کردم که پارسال تکس رو فایل کردم، به دلیل باگ نرم افزار سایت (یا هر چیز دیگه ای که میشه اسمش رو گذاشت) اشتباهی فرم 1040A رو برای من انتخاب کرد، من هم ابتدا چک نکردم که فرم درست انتخاب شده یا خیر، وقتی به مرحله submit کردن فرم رسیدم دیدم برای من حدود 2000 دلار return در نظر گرفته که خب با توجه به تجربه پارسالم و چیزایی که در اینترنت خونده بودم، برای دارنده ویزای F1 و با شرایط من، این مبلغ منطقی نبود! دوباره که از ابتدا همه مراحل رو چک کردم، متوجه شدم که در همون مرحله ای که اشاره کردم، با اینکه من فرم 1040NR رو مطمئنا انتخاب کرده بودم ولی نرم افزار فرم 1040A رو برام درنظر گرفته بود! این مرحله رو که تصحیح کردم، در نهایت مبلغی که بهم گفت، در حد معقول (زیر 1000 دلار) قرار گرفت، به دوست تون بگید قبل از submit نهایی دوباره چک کنه!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)