صفحه 28 از 34 نخستنخست ... 1819202122232425262728293031323334 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 339

موضوع: مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

پیش فرض پاسخ : مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

من از مالیات ماساچوست و Graduate Senate Tax اطلاعی ندارم (کلا بیشترین مالیات رو باید واسه فدرال بدید). من خودم نیویورکم و اینجا روی هر 12000 دلار باید 300 دلار مالیات ایالتی بدید (فکر کنم ماساچوست از نیویورک کمتر باشه مالیاتش).

واسه فدرال:

شما با توجه به مقدار درآمدتون و جدول های صفحه 25-34 فایل پیوست شده میتونید متوجه بشید که چقدر باید مالیات فدرال بدهید.

نکته: برای سال 2015 مقدار درآمدی که مالیات شاملش میشه با کل درآمد فرق داره. برای امسال شما باید از کل دریافتیتون 4000 دلار کم کنید. مثلا اگه فاندتون 24000 هستش شما باید به مقدار مالیات برای درآمد 20000 دلاری مراجعه کنید. (این 4000 دلار هم تو همین فایل ضمیمه توضیح داده شده).
    بیشترِ کشورها با ایالات متحده پیمان معافیت مالیاتی دارن (و مالیات کمتری رو درآمدشون میدن) ولی ایران شامل این موضوع نمیشه.

یه نکته ی دیگه: اگه فاند شما فیلوشیپ یا اسکالرشیپ باشد و مقیم آمریکا باشید مالیاتی واسه اون فلوشیپ نمیدید. ولی اگه مقیم آمریکا نباشی هم باید واسه فلوشیپ و اسکالرشیپ هم مالیات بدید.( منبع)

نقل قول نوشته اصلی توسط alidio نمایش پست ها
    سلام.
    مالیات ایالتی در ایالت ماساچوست برای دانشجوی دکتری با فاند RA چقدر است؟
    مالیات فدرال چقدر است؟
    کسی چیزی راجع به
    Graduate Senate Tax
    میدونه؟
    چیزی از این ارقام برگشت داده میشه؟
    ممنون
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

ApplyAbroad Hero

البته باید مقیم بودن را تو این مورد تعریف کرد. من گیج شدم. قبلا تو همین فروم خونده بودم بارها که از دید IRS مقیم بودن یعنی حداقل پنج سال تو خاک آمریکا بودن. ولی خب طبق لینک زیر من که هنوز سه سال هم نیس اینجا هستم مقیم Resident محسوب میشم از دید IRS. درسته ؟! گرچه Glacier خودش اتوماتیک وار تعیین میکنه ولی خب واسه اطلاعات عمومی م میگم. مرسی.
    https://www.irs.gov/Individuals/Inte...-Presence-Test

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1200 نمایش پست ها
    البته باید مقیم بودن را تو این مورد تعریف کرد. من گیج شدم. قبلا تو همین فروم خونده بودم بارها که از دید IRS مقیم بودن یعنی حداقل پنج سال تو خاک آمریکا بودن. ولی خب طبق لینک زیر من که هنوز سه سال هم نیس اینجا هستم مقیم Resident محسوب میشم از دید IRS. درسته ؟! گرچه Glacier خودش اتوماتیک وار تعیین میکنه ولی خب واسه اطلاعات عمومی م میگم. مرسی.
    https://www.irs.gov/Individuals/Inte...-Presence-Test
    اواخر همین صفحه ای که لینک گذاشتید نوشته روزهایی که با ویزای F1 در آمریکا حضور داشتید محاسبه نمیشه. اگه با ویزای دانشجویی در آمریکا هستید، باید ۵ سال در آمریکا باشید تا از نظر مالیاتی مقیم محسوب بشید. در ضمن به عنوان دانشجوی خارجی باید هر سال باید فرم ۸۸۴۳ رو پر کنید و بفرستید، حتی اگه درآمد مشمول مالیات ندارید و مجبور نیستید فرم tax return پر کنید. توضیحات بیشتر در پستهای قبلی هست.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadee88 نمایش پست ها
    من از مالیات ماساچوست و Graduate Senate Tax اطلاعی ندارم (کلا بیشترین مالیات رو باید واسه فدرال بدید). من خودم نیویورکم و اینجا روی هر 12000 دلار باید 300 دلار مالیات ایالتی بدید (فکر کنم ماساچوست از نیویورک کمتر باشه مالیاتش).

واسه فدرال:

شما با توجه به مقدار درآمدتون و جدول های صفحه 25-34 فایل پیوست شده میتونید متوجه بشید که چقدر باید مالیات فدرال بدهید.

نکته: برای سال 2015 مقدار درآمدی که مالیات شاملش میشه با کل درآمد فرق داره. برای امسال شما باید از کل دریافتیتون 4000 دلار کم کنید. مثلا اگه فاندتون 24000 هستش شما باید به مقدار مالیات برای درآمد 20000 دلاری مراجعه کنید. (این 4000 دلار هم تو همین فایل ضمیمه توضیح داده شده).
    بیشترِ کشورها با ایالات متحده پیمان معافیت مالیاتی دارن (و مالیات کمتری رو درآمدشون میدن) ولی ایران شامل این موضوع نمیشه.

یه نکته ی دیگه: اگه فاند شما فیلوشیپ یا اسکالرشیپ باشد و مقیم آمریکا باشید مالیاتی واسه اون فلوشیپ نمیدید. ولی اگه مقیم آمریکا نباشی هم باید واسه فلوشیپ و اسکالرشیپ هم مالیات بدید.( منبع)
    در صورتیکه دانشجوی خارجی در برنامه دانشگاهی باشه که منتهی به صدور مدرک بشه (مثل فوق لیسانس یا دکترا) اون قسمت اسکالرشیپ که خرج شهریه دانشگاه و هزینه های تحصیلی بشه معاف از مالیات هست. اینجا بیشتر توضیح داده:

https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/p515.pdf

صفحات ۲۴ و ۳۲.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    در صورتیکه دانشجوی خارجی در برنامه دانشگاهی باشه که منتهی به صدور مدرک بشه (مثل فوق لیسانس یا دکترا) اون قسمت اسکالرشیپ که خرج شهریه دانشگاه و هزینه های تحصیلی بشه معاف از مالیات هست. اینجا بیشتر توضیح داده:

صفحات ۲۴ و ۳۲.
    شامل می شود. جهت اطلاع رجوغ کنید به راهنمای 1040

هزینه تحصیل باید در I20 قید شده باشد وگرنه مالیات دارد

یک مورد اشاره می کنم که کاربران این فروم بیشتر به این مورد می خورند:
    اساتید دانشگاه با توجه به سلیقه شخصی خودشان مرجع تدریس معرفی می کنند و از روی آن مشق می دهند
    بعضی از کتاب ها از راه های ... قابل دسترسی نیست و دانشجو مجبور می شود بخرد
    حتی اگر شما ثابت کنی که این کتاب را خریدی چون استاد گفته است و ... باز هم مشمول مالیات می شود چون در I20 شما هزینه کتاب درج نشده
    به همین راحتی بعضی ها اشتباه می کنند و بعضی ها هم وسوسه می شوند. اما اگر مچتان را گرفتند تقصیر خودتان است

هرینه خرید کتاب ، تجهیزات ، کنفرانس ، بازدید علمی ، چاپ مقاله و ... باید در I20 بیاید وگرنه مالیات دارد
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    شامل می شود. جهت اطلاع رجوغ کنید به راهنمای 1040

هزینه تحصیل باید در I20 قید شده باشد وگرنه مالیات دارد

یک مورد اشاره می کنم که کاربران این فروم بیشتر به این مورد می خورند:
    اساتید دانشگاه با توجه به سلیقه شخصی خودشان مرجع تدریس معرفی می کنند و از روی آن مشق می دهند
    بعضی از کتاب ها از راه های ... قابل دسترسی نیست و دانشجو مجبور می شود بخرد
    حتی اگر شما ثابت کنی که این کتاب را خریدی چون استاد گفته است و ... باز هم مشمول مالیات می شود چون در I20 شما هزینه کتاب درج نشده
    به همین راحتی بعضی ها اشتباه می کنند و بعضی ها هم وسوسه می شوند. اما اگر مچتان را گرفتند تقصیر خودتان است

هرینه خرید کتاب ، تجهیزات ، کنفرانس ، بازدید علمی ، چاپ مقاله و ... باید در I20 بیاید وگرنه مالیات دارد
    منظور از هزینه های دانشگاهی هر هزینه دانشگاهی نیست که خود دانشجو یا استاد به صورت سلیقه ای یا دلبخواهی تشخیص بدن. دانشگاه آخر سال برای کسانی که اسکالرشیپ دارن فرم 1098T صادر می کنه و مشخصه مقدار هزینه معاف از مالیات چقدره. توی w2 هم اون قسمت اسکالرشیپ که مربوط به شهریه دانشگاه هست به IRS گزارش نمیشه.

حرف شما صحیح است. اما منظور بنده اون قسمت از اسکالرشیپ هستش که به صورت stipend داده میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها

صفحات ۲۴ و ۳۲.

Junior Member

بچه ها واسه 30000 تا چقدر باید مالیات فدرال داد حدودا؟ (ماساچوست)

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Daniel87 نمایش پست ها
    بچه ها واسه 30000 تا چقدر باید مالیات فدرال داد حدودا؟ (ماساچوست)

مالیات فدرال در همه ایالت‌های مقدارش یکسانه. چیزی که از ایالت به ایالت فرق میکنه مالیات ایالتی (و در برخی‌ شهر‌ها مالیات شهری) هست.

اگه این ۳۰۰۰۰ دلار رقم حقوق ناخالص شما یعنی‌ stipend بوده، مالیات فدرالش میشه حدود ۴۰۰۰ دلار

https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/i1040nr.pdf

جدول صفحه ۶۳ رو ببینید.

البته طبق توضیحاتی‌ که در پست‌های قبلی‌ می‌بینید، مقداری از فاند که دانشگاه برای شهریه شما پرداخت کرده، مشمول مالیات نیست و فقط حقوق شما بهش مالیات میخوره.

من حدود هفت هفته پیش مالیات ایالتی رو پست کردم ولی متاسفانه از پست معمولی بدون رهگیری استفاده کردم. با توجه به اینکه در سایت IR گفته در عرض شش هفته تکس برگردونده میشه دوستانی که تجربه دارن آیا هفت هفته دیر نیست و ممکنه گم شده باشه و به دستشون نرسیده آیا بهتره دوباره بفرستم
    The purpose of life is a life of purpose
    Robert Byrne

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)