صفحه 30 از 34 نخستنخست ... 202122232425262728293031323334 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 339

موضوع: مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

درود دوستان

میشه در مورد این لینک IRS نظرتون رو بفرمایید.

کد:
    https://www.irs.gov/individuals/international-taxpayers/foreign-students-and-scholars
    بطور خیلی واضحی!! نوشته که مالیات بر درآمد با منبع خارج از کشور و سود بانک آمریکایی و ... مالیات تعلق نمیگیره. درست میگم یا نصف شبی تمرکز لازم رو ندارم!؟
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    درود دوستان

میشه در مورد این لینک IRS نظرتون رو بفرمایید.

کد:
    https://www.irs.gov/individuals/international-taxpayers/foreign-students-and-scholars
    بطور خیلی واضحی!! نوشته که مالیات بر درآمد با منبع خارج از کشور و سود بانک آمریکایی و ... مالیات تعلق نمیگیره. درست میگم یا نصف شبی تمرکز لازم رو ندارم!؟
    گفته دانشجويان در صورتيكه تنها منبع درآمدشون اين دو مورد باشه، نيازي نيست فرم ماليات پر كنن. در صورتيكه از دانشگاه حقوق بگيرن بايد فرم مالياتي پر كنن. در مورد سود بانكي در پستهاي قبلي مفصل بحث شده.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    گفته دانشجويان در صورتيكه تنها منبع درآمدشون اين دو مورد باشه، نيازي نيست فرم ماليات پر كنن. در صورتيكه از دانشگاه حقوق بگيرن بايد فرم مالياتي پر كنن. در مورد سود بانكي در پستهاي قبلي مفصل بحث شده.

ممنون از پاسخ تون
    معنیش رو که متوجه شدم چون احساس کردم کاملا خلاف فرمایشات قبلی تون هست لینک رو دادم.

درآمدهای خارج از آمریکا برای کسی که مقیم آمریکا باشه، مشمول مالیات هست. ولی پولی که برای هزینه های معمول زندگی دانشجویی و شهریه دانشگاه با خودتون بیارید (یا خانواده بفرستن) مشمول مالیات نیست.
    وقتی که دانشجو هستی هر پولی که از منبع خارجی بیاری هر چقدر و برای هر کاری مشمول مالیات نیست.
    این که اجازه داری کاری بکنی یا نه بحثش جداست و به IRS ربطی نداره.

در این مورد در پستهای قبلی به طور مفصل بحث شده با ذکر لینک به آیین نامه های مربوطه. برخی دوستان معتقدن که طبق آیین نامه ها برای دانشجویان این bonus ها مشمول مالیات نمیشه. برداشت من از قوانین اینه که برای دانشجویانی که فاند دارن بهتره در فرم مالیاتی ذکر کنن این bonus ها رو. فرقش در مالیات پرداختی انقدر زیاد نمیشه برای ۲۰۰_۳۰۰ دلار bonus. البته خیلی بعیده بیان به این چیزا گیر بدن ولی من ترجیح میدم برای چند دلار تفاوت در مالیات ریسک نکنم.
    موضوع فقط بانک و سود و بوناس کمش نیست. بعضی از موسسه های اعتباری چند برابر بانک پرداختی دارند که اینجا گفته معاف از مالیاته.

رشته و دانشگاه

اگه نوشته هاي قبلي من رو كامل و بادقت بخونيد، مغايرتي بين مطالب اين لينك و صحبتهاي قبلي من وجود نداره.

در پاراگرافي كه قسمتيش رو بولد كرديد، من صحبت از كساني مي كردم كه resident alien آمريكا باشن. دانشجوي خارجي كه از نظر مالياتي resident alien باشه، مشمول معافيتهاي non-resident alien نميشه. چه براي درآمدهاي خارج از آمريكا و چه براي سود بانكي. حتي براي دانشجوي خارجي كه از نظر مالياتي non-resident alien باشه، معافيت از ماليات سود بانكي بي قيد و شرط نيست. توضيحات مربوط به effectively connected income رو ببينيد.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    در پاراگرافي كه قسمتيش رو بولد كرديد، من صحبت از كساني مي كردم كه resident alien آمريكا باشن. دانشجوي خارجي كه از نظر مالياتي resident alien باشه، مشمول معافيتهاي non-resident alien نميشه.
    ممنون از پاسختون
    اونجا دوستی که سوال کرده مشخص نکرده resident یا non-resident. شما جواب resident رو بهشون دادید. همین علت سردرگمی! من شد.

پس دوستان توجه داشته باشند اگر non-resident alien هستند بر درآمد با منبع خارج از آمریکاشون (از هر راهی و به هر مقدار) مالیاتی تعلق نمی گیره و حتی نیازی به وارد کردنش در فرم های مالیاتی نیست.

ApplyAbroad Veteran
    simani آواتار ها

سلام مهراد جان
    توی فروم خوندم که شما گفتید که برای فرم w4 تعداد اگزمپشن ها رو 2 بزنیم ولی من توی سایت ای ار اس چیزی خوندم که به شک افتادم. توی فرم که جمع میزنی 2 میشه(ایندیپندنت+سینگل) ولی اینجا نوشته اون ورک شیت واسه اینترتشنال ها نیس و اینترتشنال ها باید 1 در نظر یگیرن. میخواستم ببینم شما چرا میگید 2 درسته؟ در ضمن لطفا اگه اطلاعی از مالیات ایالت ایلینوی دارین بگین چون یه مدتی اونجا تشریف داشتین.(میشه 1 زد یا 0 ولی اطلاعاتی توی اینترنت راجع بهش نبود برای دانشجوبان اینترنشنال تا جایی که گشتم)

خبلی خیلی ممنون

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط simani نمایش پست ها
    سلام مهراد جان
    توی فروم خوندم که شما گفتید که برای فرم w4 تعداد اگزمپشن ها رو 2 بزنیم ولی من توی سایت ای ار اس چیزی خوندم که به شک افتادم. توی فرم که جمع میزنی 2 میشه(ایندیپندنت+سینگل) ولی اینجا نوشته اون ورک شیت واسه اینترتشنال ها نیس و اینترتشنال ها باید 1 در نظر یگیرن. میخواستم ببینم شما چرا میگید 2 درسته؟ در ضمن لطفا اگه اطلاعی از مالیات ایالت ایلینوی دارین بگین چون یه مدتی اونجا تشریف داشتین.(میشه 1 زد یا 0 ولی اطلاعاتی توی اینترنت راجع بهش نبود برای دانشجوبان اینترنشنال تا جایی که گشتم)

خبلی خیلی ممنون
    شاید الان دستورالعمل w4 برای خارجیها تغییر کرده. اون موقع که خود دانشگاه می گفت بزنید ۲. به هر حال ۱ یا ۲ زدن در فرم w4 تاثیری در مالیات پرداختی شما نداره. تاثیرش در مقدار مالیاتی هست که کارفرما به صورت علی الحساب از حقوق شما کم می کنه. وقتی exemption رو در فرم w4 کم بزنید، مالیات بیشتری از شما کم میشه. و سال که تموم بشه و فرم مالیاتی پر کنید اگه زیادی مالیات ازتون کم شده باشه، بهتون بر می گردونن‌. حساسیت تعداد exemption موقعی هست که فرم 1040NR رو پر می کنید. در پستهای قبلی در این مورد صحبت شده.

در مورد جزییات مالیات ایالتی ایلینوی حضور ذهن ندارم. خیلی وقت پیش بود که اونجا کار می کردم.

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_k88 آواتار ها

من امروز یه چیز متوجه شدم که قبلا بهش توجه نکرده بودم
    طبق بند Substantial Presence Test اگر سال ۲۰۱۶ کامل تو امریکا بوده باشید می تونید فرم ۱۰۴۰ رو ‍‍کامل کنید. نیاز نیست 1040nr کامل بشه!!

You are considered a U.S. resident if
    you meet the substantial presence test
    for 2016. You meet this test if you were
    physically present in the United States
    for at least:

1. 31 days during 2016; and
    2. 183 days during the period 2016,
    2015, and 2014, using the following
    chart.
    If one can do it, you too can do it, if no one can do it, you must do it

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_k88 نمایش پست ها
    من امروز یه چیز متوجه شدم که قبلا بهش توجه نکرده بودم
    طبق بند Substantial Presence Test اگر سال ۲۰۱۶ کامل تو امریکا بوده باشید می تونید فرم ۱۰۴۰ رو ‍‍کامل کنید. نیاز نیست 1040nr کامل بشه!!

You are considered a U.S. resident if
    you meet the substantial presence test
    for 2016. You meet this test if you were
    physically present in the United States
    for at least:

1. 31 days during 2016; and
    2. 183 days during the period 2016,
    2015, and 2014, using the following
    chart.
    اگر کمی‌ با دقت تر نگاه کنی‌ پایین صفحه توضیح داده که شامل دانشجوهایه خارجی‌ نمی‌شه.

https://www.irs.gov/individuals/inte...-presence-test

Exempt Individual

Do not count days for which you are an exempt individual. The term "exempt individual" does not refer to someone exempt from U.S. tax, but to anyone in the following categories:

An individual temporarily present in the U.S. as a foreign government-related individual under an “A” or “G” visa, other than individuals holding “A-3” or “G-5” class visas.
    A teacher or trainee temporarily present in the U.S. under a "J" or "Q" visa, who substantially complies with the requirements of the visa.
    A student temporarily present in the U.S. under an "F," "J," "M," or "Q" visa, who substantially complies with the requirements of the visa.
    A professional athlete temporarily in the U.S. to compete in a charitable sports event.

رشته و دانشگاه

Substantial Presence Test در حالت عادی شامل دانشجویان خارجی نمیشه همونطور که دوستمون لینک گذاشت. ولی بعد از ۵ سال حضور در آمریکا، دانشجویان خارجی هم مشمول این قضیه میشن و resident alien به حساب میان.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)