صفحه 32 از 34 نخستنخست ... 22232425262728293031323334 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 339

موضوع: مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

پیش فرض پاسخ : مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

سلام دوستان
    من فرم های مالیاتی ۲۰۱۶ رو با نرم افزار دانشگاه پر کردم و متاسفانه فقط ۳۱ دلار تکس ریترن در نظر گرفتن. دسامبر ۲۰۱۵ اومدم تگزاس و تا اگوست اونجا دانسجو بودم بعد ترنسفر کردم اومدم اوخایو و فال ۲۰۱۶ اینجا دانشجو بودم. کلا ۲۳۰۰۰ درامد داشتم و ۲۳۰۰ تا تکس ویدهلد. چرا تکس ریترن من کمه؟ وقتی توی نرم افزار، تکزاس رو حذف میکردم ، تکس ریترن رو ۵۰۰ دلار براورد میکرد!! کسی میتونه کمکی کنه؟

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط nadermehri نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من فرم های مالیاتی ۲۰۱۶ رو با نرم افزار دانشگاه پر کردم و متاسفانه فقط ۳۱ دلار تکس ریترن در نظر گرفتن. دسامبر ۲۰۱۵ اومدم تگزاس و تا اگوست اونجا دانسجو بودم بعد ترنسفر کردم اومدم اوخایو و فال ۲۰۱۶ اینجا دانشجو بودم. کلا ۲۳۰۰۰ درامد داشتم و ۲۳۰۰ تا تکس ویدهلد. چرا تکس ریترن من کمه؟ وقتی توی نرم افزار، تکزاس رو حذف میکردم ، تکس ریترن رو ۵۰۰ دلار براورد میکرد!! کسی میتونه کمکی کنه؟
    مالیات فدرال ربطی به ایالت محل سکونت شما نداره و حدود ۱۰ درصد حقوق میشه که با توجه به حقوقی که نوشتید حدودا درسته مقدار مالیاتتون. بحث مالیات ایالتی فرق می کنه و در بعضی ایالتها (مثل تگزاس) مالیات بر درآمد ندارن. فکر کنم حقوقی که در اهایو گرفتید حدود ۱۰ تا ۱۲ هزار دلار بوده برای ترم پاییز ۲۰۱۶ که برای حقوقی در این حد اهایو بیشتر مالیات بردرآمد رو بر می گردونه. دقیقش رو می تونید در جدولهای مالیاتی ایالت ببینید.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

مقدار مالیات شما درست است . دوست عزیز، همونطور که آقای Mehrad گفتند مالیات فدرال ربطی به ایالت نداره. شما واسه ی 2016 باید 4050 دلار (به علاوه ی مالیات های برداشته شده واسه ی ایالت ها) از کلِ دریافتی تون کم کنید. با این وضع حقوق شامل مالیات شما میشه 4050-23000=18950. اگه به جدول فرم 1040NR-i مراجعه کنید، مالیات شما 2383 دلار است (با فرض اینکه شما مالیات ایالتی ندادید). اگر از 2383 دلار بیشتر برداشتند از حقوق شما، دولت فدرال بهتون بدهکارِ. اگر کمتر برداشتند شما به دولت بدهکار میشید.

اگر هم فرض کنیم 700 دلار مالیات ایالتی دادید>>>> 4050-700-23000=18250 در نتیجه مالیات شما میشه 2278 دلار و اون 31 دلار هم اختلاف بین این عدد و 2300 است.

نقل قول نوشته اصلی توسط nadermehri نمایش پست ها
    سلام دوستان
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - Sharif University of Tech

سلام دوستان. سوالی داشتم که ممنون میشم جواب بدید. من سه سال پیش به امریکا اومدم با ویزای تحصیلی. سال اول و دوم دانشگاه نرم افزار Glacier رو نداشت و من به ناچار تکس رو با نرم افزار توربو تکس پر کردم (البته فرم غیر رزیدنت بود و پست کردم). الان که بیشتر اطلاعات کسب کردم دیدم اشتباهاتی در فرم کردم مثلا در سال اول دیداکشن هایی مثل هزینه تغییر محل شغل وجود داره که فکر کنم شامل حال اینترنشنال ها نمیشه و همینطور در سال دوم ریفاند ایالتی در درامد لحاظ نشده. با توجه به اینکه این اخرین فرصت من برای امند کردن تکس سال اول هست ایا واقعا نیاز هست اینکارو بکنم (خیلی دردسر داره تصحیح این فرم)؟ ایا چنین اشتباهاتی میتونن بعدا برای اپلیکیشن کارت سبز مشکل ایجاد کنن؟

دوستان کسی در مورد تکس ایالتی برای ایالت نیوهمپشیر اطلاعاتی داره؟
    من برای فرصت مطالعاتی اومدم و اینجا درآمدی نداشتم.(من j1 و همسرم j2 ) با نرم افزار glacier فرم های مربوط به فدرال رو تکمیل کردم ولی برای ایالتی نمی دونم چی کار باید کنم
    میشه راهنمایی کنید لطفا

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط fftt نمایش پست ها
    سلام دوستان. سوالی داشتم که ممنون میشم جواب بدید. من سه سال پیش به امریکا اومدم با ویزای تحصیلی. سال اول و دوم دانشگاه نرم افزار Glacier رو نداشت و من به ناچار تکس رو با نرم افزار توربو تکس پر کردم (البته فرم غیر رزیدنت بود و پست کردم). الان که بیشتر اطلاعات کسب کردم دیدم اشتباهاتی در فرم کردم مثلا در سال اول دیداکشن هایی مثل هزینه تغییر محل شغل وجود داره که فکر کنم شامل حال اینترنشنال ها نمیشه و همینطور در سال دوم ریفاند ایالتی در درامد لحاظ نشده. با توجه به اینکه این اخرین فرصت من برای امند کردن تکس سال اول هست ایا واقعا نیاز هست اینکارو بکنم (خیلی دردسر داره تصحیح این فرم)؟ ایا چنین اشتباهاتی میتونن بعدا برای اپلیکیشن کارت سبز مشکل ایجاد کنن؟
    بله باید اصلاح کنید. اگه مالیات شما رو audit کنن، حتی قبل از اینکه به مرحله گرین کارت برسید هم میتونه دردسر ایجاد کنه. ممکنه افرادی باشن که شانس آوردن و دولت متوجه نشده، ولی‌ من مواردی سراغ دارم که دچار مشکل شدن. بهتره ریسک نکنید.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

سلام دوستان . من f1 و خانومم f2 هستیم. خانومم درآمد نداره ولی حالا علاوه بر اون فرم 8843, ما به اشتباه یا درست tax return هم پرکردیم براش (married filing separately). حالا یه نامه از IRS اومده برای خانومم که گفته شما تکس ریترن پر کردی ولی اطلاعاتی که ازت داریم کافی نیست و SSN از شما نداریم. بعد گفته اگر SSN شامل شما نمیشه فرم w7 را پر کنید که ITIN بگیرید. حالا سوال ها اینه که
    - با توجه به اینکه خانومم درآمد نداره آیا باید این کارو کنیم ما یا نه؟‌
    - اگه لازم نیست این کارو بکنیم آیا راهی وجود داره که تکس ریترن و کنسل کنم برای خانومم با توجه به اینکه درآمد نداره؟‌
    - من این فرم w7 را نگاه کردم گویا برای دریافت ITIN باید به همراه فرم اصل پاسپورت فرستاده بشه به IRS به عنوان مدرک شناسایی. آیا این کار امن هست و یه کار روتین به حساب میاد ؟‌
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    مالیات فدرال در همه ایالت‌های مقدارش یکسانه. چیزی که از ایالت به ایالت فرق میکنه مالیات ایالتی (و در برخی‌ شهر‌ها مالیات شهری) هست.

اگه این ۳۰۰۰۰ دلار رقم حقوق ناخالص شما یعنی‌ stipend بوده، مالیات فدرالش میشه حدود ۴۰۰۰ دلار

https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/i1040nr.pdf

جدول صفحه ۶۳ رو ببینید.

البته طبق توضیحاتی‌ که در پست‌های قبلی‌ می‌بینید، مقداری از فاند که دانشگاه برای شهریه شما پرداخت کرده، مشمول مالیات نیست و فقط حقوق شما بهش مالیات میخوره.
    من تمام صفحات این قسمت رو خوندم و از اینکه اینقدر دلسزانه به سوالات دوستان پاسخ دادید سپاسگذارم
    من فاند 24000 دارم و با توجه به جدولی که معرفی کردید میشه سالی 3140 درسته؟ و اینکه با پر کردن فرم های غیر رزیدنت چقدر بهم برگشت داده میشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    بله باید اصلاح کنید. اگه مالیات شما رو audit کنن، حتی قبل از اینکه به مرحله گرین کارت برسید هم میتونه دردسر ایجاد کنه. ممکنه افرادی باشن که شانس آوردن و دولت متوجه نشده، ولی‌ من مواردی سراغ دارم که دچار مشکل شدن. بهتره ریسک نکنید.
    یک سوال دیگه هم اینکه من وقتی توی این سایت چک می کنم یه مبلغی هم بابت FICAو LOCAL کم می کنه:
    https://smartasset.com/taxes/income-taxes#MtX8ujbVPy
    این دوتا مورد هم از حقوق دانشجوها کم میشه؟ اینطوری که هیچی ازش نمیمونه؟!!!!!!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_s نمایش پست ها
    من تمام صفحات این قسمت رو خوندم و از اینکه اینقدر دلسزانه به سوالات دوستان پاسخ دادید سپاسگذارم
    من فاند 24000 دارم و با توجه به جدولی که معرفی کردید میشه سالی 3140 درسته؟ و اینکه با پر کردن فرم های غیر رزیدنت چقدر بهم برگشت داده میشه؟
    یک نکته رو در پاسخ دوست قبلیمون (که شما نقل قول کردید از من) خیلی روشن ننوشته بودم. چیزی که در جدول مالیاتی چک می کنید، Adjusted Gross Income هست نه Gross Income. البته با نگاه کردن به ستونهای جدول روشنه ولی از توضیح من در جواب دوست قبلیمون ممکنه برداشت بشه که باید مقدار حقوق اولیه یعنی Gross Income رو در جدول جستجو کنید. در مورد شما هم توی جدول نباید دنبال حقوق اولیه باشید، بلکه باید ببینید AGI یعنی حقوق بعد از exemption و deduction های مجاز برای فرم 1040NR چقدر میشه. مالیات برای AGI محاسبه میشه. این رقم هر چقدر که بشه مالیات فدرال شماست. اگه دانشگاه بیشتر از این رقم از حقوق شما به صورت علی الحساب برداشته باشه، بعد از اتمام سال ما به التفاوت رو از IRS پس می گیرید. اگه دانشگاه کمتر از این برداشته باشه، باید ما به التفاوت رو به IRS پرداخت کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_s نمایش پست ها
    یک سوال دیگه هم اینکه من وقتی توی این سایت چک می کنم یه مبلغی هم بابت FICAو LOCAL کم می کنه:
    https://smartasset.com/taxes/income-taxes#MtX8ujbVPy
    این دوتا مورد هم از حقوق دانشجوها کم میشه؟ اینطوری که هیچی ازش نمیمونه؟!!!!!!
    مالیات شهری و ایالتی رو که همه باید بدن. مالیات شهری معمولا قابل برگشت نیست ولی بسته به قوانین ایالتی ممکنه بتونید قسمتی از مالیات ایالتی رو پس بگیرید. بقیه مالیاتها مثل Medicare و Social Security و بازنشستگی شامل شما نمیشه چون دانشجوی خارجی هستید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)