صفحه 34 از 34 نخستنخست ... 2425262728293031323334
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 339 , از مجموع 339

موضوع: مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

نمیگم پتیشن امضا کردن، فکر خوبی نیست، ولی بنظرم اگر میتونید با هماهنگی دانشگاهتون، به نمایندگان کنگره و house ایالتتون زنگ بزنید، خیلی از این دوستان همچنان به قول اینا old-fashioned هستند و روش تلفنی بیشتر تاثیر داره روشون
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Senior Member

دوستان تو لینک زیر نامه آماده در اعتراض به Tax Grad student tuition waivers گذاشتن فقط کافیه آدرس و اسمتون را بدید

http://www.aps.org/policy/tools/writ...108346461#/137
    امضا نامرئی

Senior Member

امضا نامرئی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE, FUM

نقل قول نوشته اصلی توسط m25269 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من براى ساله 2017 بيمه از ماركت پليس يا همون اوباماكر گرفتم كه 300 دلار تكس كرديت داد به من و خانومم. تازه امسال فهميدم كه براي اينكه بشه تكس كرديت گرفت بايد تكس ريترن jointly پر بشه در صورتى كه منى كه 1 ساله امريكا هستم نمی تونم . حنما باید ریترن رو separately پر کنم. سوالم اينه كه ايا بايد امسال 12 تا 300 دلار جريمه بدم؟ اونا كه وضعيت من رو ميدونستن ، پس چرا اصلا دادن؟
    برای ما هم همین مشکل پیش اومده. کسی از دوستان تجربه ای نداره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شبكه هاي كامپيوتري - امير كبير

سلام دوستان ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه
    من برای خانمم باید درخواست ITIN بدم ..فرم W7 رو پرکردم ولی ظاهرا باید فرم های تکس رو پر شده به همراه این فرم و اصل پاسپورت براشون ارسال کنم تا ITIN رو بفرستن
    کسی تا به حال این کار رو کرده و یا اطلاعاتی داره که آیا این کار درستی هست!؟ فرستادن اصل پاسپورت!؟
    راه دوم ارسال certify copy from the issuing agency!
    یعنی باید از پاسپورت رو بفرستم دفتر حفاظت منافع ایران؟!
    بعد از ارسال گفتن 6 هفته طول میکشه تا بررسی کنن و ITIN صادر کنن!
    کسی تجربه ای در این زمینه داره؟

https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/iw7.pdf

Original documentation, or certified copies of the documentation from the issuing agency, required to support the information provided on Form W-7. The required supporting documentation must be consistent with the applicant’s information provided on Form W-7. For example, the name, date of birth, and country(ies) of citizenship shown in the documentation must be the same as on Form W-7, lines 1a, 4, and 6a. See Supporting Documentation Requirements, earlier, for a list of documentation that can be submitted along with your renewal package. All family members listed on a tax return may renew their ITINs at the same time. Certified copies. You can submit copies of original documents if you do any of the following. Have the copies certified by the issuing agency. Have the officers at U.S. embassies and consulates overseas provide certification and authentication services. Contact the Consular Section, American Citizens Services of the U.S. Embassy or Consulate in advance to determine the hours of operation for these services

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseinr نمایش پست ها
    سلام دوستان ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه
    من برای خانمم باید درخواست ITIN بدم ..فرم W7 رو پرکردم ولی ظاهرا باید فرم های تکس رو پر شده به همراه این فرم و اصل پاسپورت براشون ارسال کنم تا ITIN رو بفرستن
    کسی تا به حال این کار رو کرده و یا اطلاعاتی داره که آیا این کار درستی هست!؟ فرستادن اصل پاسپورت!؟
    راه دوم ارسال certify copy from the issuing agency!
    یعنی باید از پاسپورت رو بفرستم دفتر حفاظت منافع ایران؟!
    بعد از ارسال گفتن 6 هفته طول میکشه تا بررسی کنن و ITIN صادر کنن!
    کسی تجربه ای در این زمینه داره؟

https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/iw7.pdf

Original documentation, or certified copies of the documentation from the issuing agency, required to support the information provided on Form W-7. The required supporting documentation must be consistent with the applicant’s information provided on Form W-7. For example, the name, date of birth, and country(ies) of citizenship shown in the documentation must be the same as on Form W-7, lines 1a, 4, and 6a. See Supporting Documentation Requirements, earlier, for a list of documentation that can be submitted along with your renewal package. All family members listed on a tax return may renew their ITINs at the same time. Certified copies. You can submit copies of original documents if you do any of the following. Have the copies certified by the issuing agency. Have the officers at U.S. embassies and consulates overseas provide certification and authentication services. Contact the Consular Section, American Citizens Services of the U.S. Embassy or Consulate in advance to determine the hours of operation for these services
    ابتدا دوست عزیز اگر شما روی ویزای F1 و خانمت روی ویزای F2 هست شما نیاز نیست اصلا تکستون رو جوینت پر کنید چون شما از معافیتهای مالیاتی مربوط به جوینت پر کردن که مخصوص رزیدنتها و سیتیزنهاست نمیتونید استفاده کنید.
    اما اگر به هر دلیلی میخواید اینکار رو بکنید به جای پست کردن مدارک، با IRS شهرتون تماس بگیرید و بگید من برای انجام این کا نیاز به وقت ملاقات دارم. اگر اونها این کار رو انجام میدادن (بعضی شعب کوچک IRS ممکنه بگن انجام نمیدن که شما میتونید از شعبه یه شهر بزرگ نزدیک وقت بگیرید) براتون وقت ملاقات میزارن و میرید اونجا اونها مدارک رو تطبیق میدن و دیگه لازم به پست کردن پاسپورت نیست.
    بعد ازتطبیق مدارک اون مرکز خودش فرمهای شما رو به صورت کاغذی براتون برای گرفتن تکس ریترن و همچنین ITIN میفرسته که اول ITIN میاد حدود یه ماه بعد و بعد از اوت تکس ریترنتون میاد حدود 1 تا 2 ماه بعدش.

Never Give In, Never Give Up

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE, FUM

ما پاسپورت رو فرستادیم و به علت مغایرت امضای روی پاسپورت و امضای روی فرم W7 اپلیکیشن رو ریجکت کردن. بعد از ۴ ماه و کلی پیگیری و تماس بالاخره تونستیم پاسپورت رو پس بگیریم. منم پیشنهاد میکنم اصلا و ابدا پاسپورت رو نفرستید. همون که دوستمون malahhoo میگه عالیه.

Senior Member

سلام تو فرم W-8BEN

foreign tax identifying number همون employer identification number هست؟؟ یا منظورش شماره مالیاتی ایران هست؟؟

اصلا نمیدونم این bank of america چرا این فرم را برای من فرستاده
    ویرایش توسط candid : October 16th, 2018 در ساعت 06:26 PM
    امضا نامرئی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران دانشگاه آزاد قزوین

دوستان من 2.5 سال هست که روی OPT مشغول به کار هستم. به تازگی متوجه شدم که میتونستم مالیات social security و medicare رو ندم. جمعش برای این مدت مبلغ خیلی زیادی میشه. میخواستم یه پکیج برای IRS بفرستم که این مبلغ رو پس بگیرم. یکی از مدارک مورد نیاز یه نامه از طریق شرکت هست با این مشخصات (طبق سایت IRS):

A statement from your employer indicating the amount of the reimbursement your employer provided and the amount of the credit or refund your employer claimed or that you authorized your employer to claim. If you cannot obtain this statement from your employer, you must provide this information on your own statement and explain why you are not attaching a statement from your employer.

کسی تمپلتی داره که بشه استفاده کرد؟ شرکت مالیاتی به من برنگردونده، گفتن خودم باید پیگیری کنم ولی اگه نامه بخوام بهم میدن.

ممنون میشم اگه متنی دارین که بشه استفاده کرد بگین.

خودم سعی کردم بنویسم ولی با توجه به اینکه تجربشو ندارم احتمال اشتباه هست، و اگه اشتباه بفرستم با توجه به طولانی بودن پروسه زمان زیادی از دست میدم. باید تا قبل از اینکه سه سال بشه همه مدارک رسیده باشه دستشون، وگرنه طبق قانون IRS ریفاندم expire میشه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)