صفحه 4 از 34 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 339

موضوع: مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

پیش فرض پاسخ : مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

نقل قول نوشته اصلی توسط abraham66 نمایش پست ها
    دوستان فرض کنید یکی ماهی 2000 دلار حقوق برای TA یا RA میگیره.
    دانشگاه قبلا از این حقوق مالیات را کم کرده؟ یا ما باید خودمان بریم بپردازیم؟
    با سپاس
    مقداری که در نامه پذیرش و آفر مینویسند حقوق شما قبل از کثز مالیات هست ... دانشگاه نمیتونه مقدار دقیق حقوقتون رو بعد اکثر مالیات بگه چون اینجا افراد با ملیتهای متفاوت مالیاتهای متفاوتی میدهند ...
    اگر نوشته شده 2000 در ماه برای 12 ماه (24000 در سال) چیزی حدود 400 دلار در ماه مالیات از حقوقتون اتوماتیک کم میشه !
    چون میدونم UIC هستید این آمارو داشته باشید:
    دانشجوهای مهندسی اکثرا (99 درصد) 11 ماه سال حقوق مشابه 1550 دلار در 11 ماه بعد از کثر مالیت دریافت میکنند ... از این 1550 باید ترمی 2000 تا بابت بیمه و یکسری فی به دانشگاه بدن...

دانشجوهای علوم پایه اکثرا 12 ماه سال حقوق مشابه 1750 دلار در 12 ماه بعد از کثر مالیات دریافت میکنند ... از این 1750 باید ترمی 800 به دانشگاه بابت بیمه و یکسری فی بدن ...

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

دوستان من هر 4 ماه 5300 دلار برای TA قراره بگیرم (یعنی کلاً 8 ماه قراره 10600 بگیرم) و در ایالت میشیگان هستم. حدوداً چقدر مالیات کم میشه؟
    یه سوال دیگه اینکه یه فرمی به نام I-9 Employment Eligibility Verification و فرم دیگه ای به نام w-4 فرستادن که پر کنم. کسی اطلاعاتی درباره این فرمها داره؟
    مشکلی که با فرم w-4 دارم اینه که من متاهلم و در بخشی از فرم نوشته که اگه همسرت non resident alien هست باکس single رو علامت بزن! حالا این باعث میشه که مالیات بیشتری کسر بشه؟ آیا من میتونم head of household باشم با توجه به اینکه همسرم ویزاش f-2 هست و مالیات کمتری بدم؟
    مرسی
    When you want something you have never had, you must do something you have never done

Member
    رشته و دانشگاه
    Transportation Engineering/ Oregon State University

در خصوص فرم w-4 و نحوه پر کردن اون و تاثیر اون روی مالیات می شه بیشتر توضیح بدید؟

Senior Member saheb آواتار ها

اوه اوه مالیات که پدر من را درآورده. ماهی ۱۰۰ دلار قسطی می دم. اشتباهی به من ۱۰۰۰ دلار برگردوندن بنده هم تو تابستون نوش جون کردم بعد یه نامه اومد که اشتباه شده پولمون را برگردون من هم پول ندارم خلاصه قسطی دارم الان می دم
    HAPPINESS

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsahand نمایش پست ها
    کاری که دوستان من انجام دادن این بود که به محض اومدن کارت شناسایی ایالت رو گرفتن. و رفتن پیش وکیل تا فرم‌ها رو براشون پر کنه. وکیل هم گفته چون شما بیش از یک سال هست که این کارت رو دارین پس رزیدنت محسوب میشین و فرم رزیدنت‌ها رو براشون پر کرده. و ظاهراً چون مهر وکیل زیر فرم هست اگر هم در آینده مشکلی‌ براشون پیش بیاد مسولیتش با وکیل هست.
    دو تا اشتباه خیلی خطرناک:
    1 - ویزای F-1 هیچ وقت رزیدنسی مالیاتی نخواهد داشت.
    2- مهر وکیل هیچ مصونیت قضایی برای شما ایجاد نخواهد کرد !! در آمریکا هرگونه تخلفی که از وکیل سر بزند مسئولش خود شما هستید. شما محکوم خواهید شد! ولی می توانید از وکیلتون شکایت کنید! که برنده شدن در اینگونه شکایات اصلا کار ساده ای نیست و حتی اگر برنده شوید تاثیری در محکومیت شما نخواهد داشت.

توصیه من:
    به هیچ وجه فرمهای رزیدنت ها رو پر نکنید ! مقدار پول برگشت داده شده اصلا ارزش این ریسک را ندارد.
    یکی از دوستان دانشجو من در کالیفرنیا از طریق national interest برای گرین کارت اقدام کرده بود ... تقریبا 5000 دلار خرج وکیل کرد و کیسش قبول شد ... در حال انتظار برای FBI چک گرین کارت بود که نامه ای دریافت کرد که به علت تخلف مالیاتی نمیتونه گرین کارت بگیره !! دوستانی که اطلاع دارن میدونند چقدر پروسه national interest سخت و پر خرج هست ... تمام تلاشهای ایشون برای 1000 دلار مالیات به باد رفت... ضمن اینکه دیگه هیچوقت نمیتونه گرین کارت بگیره !

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

خوب شد گفتین، من هم می‌خواستم امسال برم پیش این وکیل. پس با این حساب از مالیات امسال مبلغ خیلی‌ کمی‌ به من برگردانده می‌شه.

ApplyAbroad Veteran
    hope آواتار ها

دوستان عزیز،
    لطفا از مقایسه، دفاع یا زیر سوال بردن سیستم مالیاتی کشورها که هدف این تاپیک نیست خودداری کنید.
    بعضی از پست ها جنبه خبری داشت که با توضیحات بعدی مشخص شد اطلاعات درست نبودن و برای جلوگیری از گمراه شدن سایر خواننده ها پست های اشتباه حذف شد و پست صحیح باقی موند.
    با تشکر،
    مدیریت انجمن امریکا.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    دو تا اشتباه خیلی خطرناک:
    1 - ویزای F-1 هیچ وقت رزیدنسی مالیاتی نخواهد داشت.
    2- مهر وکیل هیچ مصونیت قضایی برای شما ایجاد نخواهد کرد !! در آمریکا هرگونه تخلفی که از وکیل سر بزند مسئولش خود شما هستید. شما محکوم خواهید شد! ولی می توانید از وکیلتون شکایت کنید! که برنده شدن در اینگونه شکایات اصلا کار ساده ای نیست و حتی اگر برنده شوید تاثیری در محکومیت شما نخواهد داشت.

توصیه من:
    به هیچ وجه فرمهای رزیدنت ها رو پر نکنید ! مقدار پول برگشت داده شده اصلا ارزش این ریسک را ندارد.
    یکی از دوستان دانشجو من در کالیفرنیا از طریق national interest برای گرین کارت اقدام کرده بود ... تقریبا 5000 دلار خرج وکیل کرد و کیسش قبول شد ... در حال انتظار برای FBI چک گرین کارت بود که نامه ای دریافت کرد که به علت تخلف مالیاتی نمیتونه گرین کارت بگیره !! دوستانی که اطلاع دارن میدونند چقدر پروسه national interest سخت و پر خرج هست ... تمام تلاشهای ایشون برای 1000 دلار مالیات به باد رفت... ضمن اینکه دیگه هیچوقت نمیتونه گرین کارت بگیره !
    من فکر می کنم یه دانشجو هم می تواند برای tax رزیدنت محسوب شود چونکه 2 شرط وجود دارد که یکی از آنها کافی هست : 1- داشتن گرین کارت 2- حضور 6 ماه از سال در آمریکا . بنابراین یه دانشجوی f1 که تمام سال آمریکا بوده رزیدنت حساب میشه.
    http://www.irs.gov/publications/p519/ch01.html#en_US_publink1000222128

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط vah48 نمایش پست ها
    من فکر می کنم یه دانشجو هم می تواند برای tax رزیدنت محسوب شود چونکه 2 شرط وجود دارد که یکی از آنها کافی هست : 1- داشتن گرین کارت 2- حضور 6 ماه از سال در آمریکا . بنابراین یه دانشجوی f1 که تمام سال آمریکا بوده رزیدنت حساب میشه.
    خیر ! شامل ویزای f1 نیست ...
    یک سرچ ساده در اینترنت نشون میده که ویزای دانشجویی شامل این قضیه نیست !

این لینک دانشگاه UDC هست:
    http://www.udc.edu/admission/Basic_T...sa_Holders.pdf

Residents for tax purposes:

U.S. citizens

Lawful Permanent Residents (green card
    holders)

Non
    Non-resident aliens for immigration purposes

who have met the Substantial Presence Test

Non-residents for tax purposes:

Everyone else!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط vah48 نمایش پست ها
    دانشجوهای ویزاهای F و J در اصل Exempt Individual به حساب میان و روزهایی که کسی با این ویزاها در آمریکاست جزو اون 6 ماه حساب نمیشه و برای همین Non-Resident هستند. در همین لینک IRS که گذاشتید توضیح داده این رو.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)