صفحه 5 از 34 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 339

موضوع: مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    دانشجوهای ویزاهای F و J در اصل Exempt Individual به حساب میان و روزهایی که کسی با این ویزاها در آمریکاست جزو اون 6 ماه حساب نمیشه و برای همین Non-Resident هستند. در همین لینک IRS که گذاشتید توضیح داده این رو.
    درسته اما طبق توضيحات دانشجوي خارجي هم بعد از پنج سال رزيدنت محسوب مي شوند

ApplyAbroad Hero

سلام.دوستان اگه یه دانشگاهی تو فلوریدا ، بعنوان TA سالی(دوازده ماه) 20,000 به من بده، چه مقدار مالیات کم میشه ؟
    ویرایش توسط M1KE : January 27th, 2013 در ساعت 12:58 AM دلیل: حذف بخش های نامرتبط

Senior Member Jupiter1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Maryland - College Park

درود
    دوستان یه نامه ای برای من اومده که مربوط به W2 -Wage and Statement هست و شامل 4 بخش 2، B و C هست و توش میزان تکسهای ایالتی و فدرال مشخص شده. از کسانی که تجربه مشابه داشتند ممکنه برای ما جزئیات روند Tax Return رو توضیح بدن و بگن که با این کپی ها (2,B,C) باید چه کارهایی را بکنیم؟
    پیشاپیش ممنون از راهنمایی.

Junior Member

دوستان عزیز...
    من ازدواج کردم و میخام فرمهای تکس رو پر کنم همسرم هم Permanent Resident هست ولی income در حال حاضر نداره. اگر به صورت joint فرمهای تکس رو پر کنیم میتونیم از فرمهای Resident بجای NR استفاده کنم. من خودم Non-resident Alien هستم (دانشجو هستم)
    مرسی اگر راهنماییم کنین.

من سوالی دارم که نمیدونم در کدام تاپیک بپرسم.

فرض کنید دانشجویی با ویزای F1 در آمریکا هست و چند هزار چوق پول داره. با توجه به اینکه بانکهای اینجا عملاً سودی نمیدهند، چه روشهایی برای افزایش این پول هست با توجه به محدودیت های ویزای دانشجویی.

مثلا خرید و فروش طلا / سهام / ....

سوال دیگه اینکه اگر من غیر از حقوق دانشگاه درآمد دیگری کسب کردم باید حتماً در فرمهای مالیاتی ذکر کنم. مثلا طلا خریده ام و بعد از مدتی گرانتر میفروشم. آیا اصلا اینکار قانونی است؟

یا کالایی را در حراج خریده ام و بعد آنرا گرانتر میفروشم؟

شاید به درد بقیه بخوره: از هر پرداختی به دانشجوی ایرانی ۱۴ درصد کسر می شه! بعد که فرم ها رو می فرستی تا حدی بر می گرده که هیچ وقت حساب نکردم ببینم چند درصد ریفاند می شه!

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1200 نمایش پست ها
    سلام.دوستان اگه یه دانشگاهی تو فلوریدا ، بعنوان TA سالی(دوازده ماه) 20,000 به من بده، چه مقدار مالیات کم میشه ؟
    با افزودن امتیاز از دوستانتان تشکر کنید.

You RARELY have one chance to make a good first impression but OFTEN have infinite chances to make up for a bad first impression

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط mtehrani نمایش پست ها
    شاید به درد بقیه بخوره: از هر پرداختی به دانشجوی ایرانی ۱۴ درصد کسر می شه! بعد که فرم ها رو می فرستی تا حدی بر می گرده که هیچ وقت حساب نکردم ببینم چند درصد ریفاند می شه!
    درصد ماليات كسر شده علي الحساب يا withheld tax بسته به ميزان درآمد فرق ميكنه و عدد ثابتي نيست. همچنين به تعداد exemption هاي مندرج در فرم W4 بستگي داره. موقعي كه من تازه رفته بودم براي فوق ليسانس مثل خيلي دانشجوهاي خارجي بي تجربه بودم و در فرم W4 تعداد exemption رو اشتباه نوشته بودم. درنتيجه ماليات بيشتري به صورت علي الحساب از من كم ميشد. ولي با اين وجود درصد federal tax withheld نسبت به حقوقم كمتر از اينها شد، تقريبا ٨ درصد. اون موقع حقوق من زير خط فقر فدرال بود. بعد كه tax return رو پر كردم مقداري از ماليات فدرال و كل ماليات ايالتي رو تونستم پس بگيرم. بعد از اينكه پس گرفتم، مقدار ماليات فدرال كه توي جيب عمو سام باقي موند تقريبا ٥/٥ درصد درآمدم ميشد. البته از سالهاي بعد توي فرم W4 تعداد exemption رو ميزدم ٢ و ديگه پول اضافي زيادي توي جيب عموسام نمي رفت كه بعدش بخوام پس بگيرم. يك مقدار از ماليات رو دانشگاه علي الحساب كسر مي كرد، ما به التفاوت رو هم موقع tax return تقديم عموسام مي كردم. حتي بعدش هم كه دانشجوي دكترا شدم و حقوق من رفت بالاتر از خط فقر، درصد ماليات فدرال من تقريبا شد ٧/٥ درصد. البته بچه هاي مهندسي بيشتر از رشته هاي علوم انساني حقوق مي گيرن ولي باز هم ١٤ درصد ماليات به نظرم زياد مياد.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

سلام خوب هستید

میشه در مورد این فرم W4 و exemption ها بیشتر توضیح بدید که چی هست؟ و اینکه برای tuition که در واقع برای فول فاندها بصورت کامل ویو می شه ایا به حساب پرداخت از درآمد محسوب می شه که شامل refund هم بشه؟ منظورم اینه که مثلا ما کلا 35000 فاند داریم که از این قسمت 18000 برای تویشن میره و 17000 به عنوان هزینه زندگی دست خودمون می یاد حالا اینا محسوب می کنند که بخش 18000 هم درآمده که مالیات کم کنن بعدا برگرده یا اینکه نه کم میشه و نه بعدا چیزی برمیگیرده

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط rp_abdollahi نمایش پست ها
    سلام خوب هستید

میشه در مورد این فرم W4 و exemption ها بیشتر توضیح بدید که چی هست؟ و اینکه برای tuition که در واقع برای فول فاندها بصورت کامل ویو می شه ایا به حساب پرداخت از درآمد محسوب می شه که شامل refund هم بشه؟ منظورم اینه که مثلا ما کلا 35000 فاند داریم که از این قسمت 18000 برای تویشن میره و 17000 به عنوان هزینه زندگی دست خودمون می یاد حالا اینا محسوب می کنند که بخش 18000 هم درآمده که مالیات کم کنن بعدا برگرده یا اینکه نه کم میشه و نه بعدا چیزی برمیگیرده
    براي شما كه رزيدنت نيستيد، هزينه هاي تحصيلي و شهريه و بيمه و اينها رو نمي تونيد جزء محاسبات مالياتي در نظر بگيريد. درآمد شما ميشه همون حقوقي كه دانشگاه بهتون ميده به اضافه سود يا bonus كه از بانكتون احتمالا بگيريد.

در مورد جزييات فرمهاي مالياتي هم به قسمت دانشجويان بين المللي مراجعه كنيد، راهنمايي مي كنن. جواب خيلي كوتاه اينكه اگه مجرد هستيد، توي فرم w4 بايد exemption رو بزنيد ٢ و در فرم tax return بزنيد ١. توضيحات بيشتر در بخش راهنماي هر كدوم از اين فرمها هست. ولي باز هم بهتره به بخش دانشجويان بين الملل دانشگاهتون مراجعه كنيد. مقداري توضيحات كلي مالياتي هم در يكي از پستهاي قبليم نوشتم. در تاپيك برخي از كارهايي كه پس از ورود به آمريكا بايد انجام دهيد. فكر كنم آگست ٢٠١٢ بود.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

يه سوال ابتدايي: اگه چيزي رو تو آمازون بفروشيم جريان مالياتش چيه؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)