صفحه 7 از 34 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 339

موضوع: مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    آیا امکانش هست دانشجویی که سال زیر 20000 تا درآمد داشته بدهکار باشه برای مالیات فدرال؟
    نمیشه اینجوری کلی‌ گفت. بستگی داره که W4 رو چه جوری پر کرده باشه و دانشگاه در سال گذشته به صورت علی‌ الحساب چقدر از حقوق ماهانه ا‌ش برداشت کرده باشه برای مالیات. این حرف‌ها بحث امکان و احتمالات نیست. تا الان دانشگاه فرم W2 رو فرستاده و توی اون به طور دقیق مشخصه که چقدر حقوق سالیانه بوده و چقدرش به صورت علی‌ الحساب برداشت شده برای مالیات. خوندن پست‌های قبلی‌ هم برای تقویت چشم خوبه.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

این در مورد سفر هم صادقه؟ فرضا من که مونتانا زندگی می کنم و چند ماه اومدم کالیفرنیا سفر، از یه سایتی خرید کردم (حدود 30 دلار) که مالیات کالیفرنیا رو حساب نکرد، اینو باید بعدا بنویسم براشون؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    براي همينه كه گفتم پستهاي قبلي رو بخونيد. ماليات ايالتهاي مختلف مستقل از هم و همچنين مستقل از ماليات فدرال هستن. شما اگه به دولت هر ايالتي بدهكار بشيد، دولت همون ايالت يقه شما رو مي گيره. اگه به IRS بدهكار بشيد، دولت فدرال يقه شما رو مي گيره. هر مالياتي حساب كتاب خودشو داره. تاثير ماليات فدرال بر ماليات ايالتي يك طرفه هست نه دوطرفه. يعني اينكه كل درآمد خالص شما در فرم ماليات فدرال تعيين مي كنه كه مبناي محاسبه ماليات ايالتي شما چي هست. نه بر عكس. البته برخي دولتهاي ايالتي هستن كه علاوه بر چيزهايي كه توي ماليات فدرال لحاظ ميشه، پارامترهاي ديگه اي رو هم براي محاسبه ماليات ايالتي لحاظ مي كنن. مثلا اگه خريد اينترنتي انجام بديد و اون سايت فروشنده جنس نياد ماليات ايالتي جنس رو حساب كنه، شما بايد آخر سال كه شد، ماليات ايالتي اون جنس رو جزء بدهكاري مالياتي اون ايالت حساب كنيد و بديد. ولي دولت فدرال به اين مساله كاري نداره. دولت فدرال به كل درآمدهاي شما در طول سال كار داره. اون پست كذايي و همچنين بقيه پستهاي من رو بخونيد، برخي قضايا روشنتر ميشه.
    .

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط vita_nuova نمایش پست ها
    این در مورد سفر هم صادقه؟ فرضا من که مونتانا زندگی می کنم و چند ماه اومدم کالیفرنیا سفر، از یه سایتی خرید کردم (حدود 30 دلار) که مالیات کالیفرنیا رو حساب نکرد، اینو باید بعدا بنویسم براشون؟
    من قوانین مالیاتی کالیفرنیا رو نمیدونم. ولی‌ اگه کالیفرنیا چنین قانونی داشته باشه که ساکنین ایالت باید مالیات خرید‌های اینترنتی رو بدن، شما با اقامت چند ماهه ساکن اون ایالت محسوب میشید و به دولت ایالتی بدهکار هستید برای مالیات خرید. البته هیچ دولت ایالتی انقدر بیکار نیست که بشینه خرید‌های اینترنتی رو دنبال کنه و برای چند دلار یا چند سنت مالیات خرید اینترنتی یقه شما رو بگیره (به خصوص که مالیات بر درامدی هم نداشتید که این مالیات خرید بخواد به اون اضافه بشه)، ولی‌ به هر حال شما موظفید قوانین ایالتی رو بدونید و عمل کنید.

چند وقت پیش یک پرونده رفته بود دیوان عالی‌ آمریکا در مورد همین قضیه خرید‌های اینترنتی که شرکت‌های فروشنده (مثل آمازون) مدّعی بودن که وقتی‌ در یک ایالت حضور فیزیکی‌ ندارن، نباید در قبال مالیات خرید ایالتی پاسخگو باشن. اون ایام سرم شلوغ بود نفهمیدم بالاخره دیوان عالی‌ چه تصمیمی گرفت در مورد این پرونده. علاقمندان برن بخونن و نتیجه رو اطلاع بدن.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

براي شما كه رزيدنت نيستيد، هزينه هاي تحصيلي و شهريه و بيمه و اينها رو نمي تونيد جزء محاسبات مالياتي در نظر بگيريد. درآمد شما ميشه همون حقوقي كه دانشگاه بهتون ميده به اضافه سود يا bonus كه از بانكتون احتمالا بگيريد.

در مورد جزييات فرمهاي مالياتي هم به قسمت دانشجويان بين المللي مراجعه كنيد، راهنمايي مي كنن. جواب خيلي كوتاه اينكه اگه مجرد هستيد، توي فرم w4 بايد exemption رو بزنيد ٢ و در فرم tax return بزنيد ١. توضيحات بيشتر در بخش راهنماي هر كدوم از اين فرمها هست. ولي باز هم بهتره به بخش دانشجويان بين الملل دانشگاهتون مراجعه كنيد. مقداري توضيحات كلي مالياتي هم در يكي از پستهاي قبليم نوشتم. در تاپيك برخي از كارهايي كه پس از ورود به آمريكا بايد انجام دهيد. فكر كنم آگست ٢٠١٢ بود.
    دوست عزیز،
    فرم W4 رو کی باید پر کنیم (یا کردیم)؟
    من همچین فرمی یادم نیس پر کرده باشم. گرچه وقتی وارد اکانتم توی قسمت Employee دانشگاه میشم، میتونم اطلاعات W4 رو ببینم، اما قابل edit کردن نیس.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara_123 نمایش پست ها
    دوست عزیز،
    فرم W4 رو کی باید پر کنیم (یا کردیم)؟
    من همچین فرمی یادم نیس پر کرده باشم. گرچه وقتی وارد اکانتم توی قسمت Employee دانشگاه میشم، میتونم اطلاعات W4 رو ببینم، اما قابل edit کردن نیس.
    فرم W4 رو نميشه پر نكرده باشيد. بدون اون كه اصلا حقوق بهتون نميدن. يكي از انبوه فرمهايي بوده كه روزهاي اول ورودتون به آمريكا توي دانشگاه امضا كرديد. با قسمت payroll دانشگاه تماس بگيريد براي تغيير اطلاعات W4. خود من هم اون اول در جريان نبودم و exemption رو زده بودم ١. بعد ديدم به طرز فجيعي داره از من ماليات فدرال كم ميشه. پيگيري كردم و فهميدم كه بايد ميزدم ٢. رفتم قسمت payroll دانشگاه و يك فرم جديد پر كردم و بهشون دادم. تا اونجا كه يادم مياد بلافاصله اعمال نشد و فكر كنم چند تا paycheck طول كشيد تا درست شد.

البته تعداد exemption توي W4 قضيه اش با تعداد exemption موقع tax return فرق مي كنه. توي tax return بايد تعداد exemption رو بنويسيد ١ (اگه مجرد هستيد).

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

فرم W4 رو نميشه پر نكرده باشيد. بدون اون كه اصلا حقوق بهتون نميدن. يكي از انبوه فرمهايي بوده كه روزهاي اول ورودتون به آمريكا توي دانشگاه امضا كرديد. با قسمت payroll دانشگاه تماس بگيريد براي تغيير اطلاعات W4. خود من هم اون اول در جريان نبودم و exemption رو زده بودم ١. بعد ديدم به طرز فجيعي داره از من ماليات فدرال كم ميشه. پيگيري كردم و فهميدم كه بايد ميزدم ٢. رفتم قسمت payroll دانشگاه و يك فرم جديد پر كردم و بهشون دادم. تا اونجا كه يادم مياد بلافاصله اعمال نشد و فكر كنم چند تا paycheck طول كشيد تا درست شد.

البته تعداد exemption توي W4 قضيه اش با تعداد exemption موقع tax return فرق مي كنه. توي tax return بايد تعداد exemption رو بنويسيد ١ (اگه مجرد هستيد).
    برای F-1 و F-2 حتی اگر متاهل هم باشند tax return یک هست! در واقع F-2 نه میتونه فرم تکس پر کنه نه میتونه جوینت بشه و نه باعث میشه خانواده تکس کمتری پرداخت کنه...

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

Junior Member

سلام
    من آلاسکا هستم، مالیات ایالتی نداریم فقط فدرال. مالیات من امسال و پارسال اینطوری بوده:
    2012 : کل درآمد( 6ماه بودم فقط) : 7300 کسر شده : 786 برگشت : 340
    2013: کل درآمد : 24500 کسر شده : 2670 برگشتی : کلا 45$

به نظر خودم که زیاده سال دوم. هم دوره ایرانی خودم با درآمد مشابه امسال من ( در آمد 24500 ) در سال گذشته هم کسر شدش کمتر بود هم برگشتیش بیشتر .

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

نقل قول نوشته اصلی توسط l3ekhi نمایش پست ها
    سلام
    من آلاسکا هستم، مالیات ایالتی نداریم فقط فدرال. مالیات من امسال و پارسال اینطوری بوده:
    2012 : کل درآمد( 6ماه بودم فقط) : 7300 کسر شده : 786 برگشت : 340
    2013: کل درآمد : 24500 کسر شده : 2670 برگشتی : کلا 45$

به نظر خودم که زیاده سال دوم. هم دوره ایرانی خودم با درآمد مشابه امسال من ( در آمد 24500 ) در سال گذشته هم کسر شدش کمتر بود هم برگشتیش بیشتر .
    شما اگر ويزاتون اف ١ هست بايد فرم 1040 NR-EZ رو با پست ميفرستاديد! اطلاعاتي كه داديد نشون ميده ٢٠١٣ شما فرم ١٠٤٠ رزيدنتها رو پر كرديد!
    اگر اينطور هست سريعا تصحيحش كنيد كه توي بعضي ايالتها مجازات جرم مالياتي از قتل بيشتر هست!

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    شما اگر ويزاتون اف ١ هست بايد فرم 1040 NR-EZ رو با پست ميفرستاديد! اطلاعاتي كه داديد نشون ميده ٢٠١٣ شما فرم ١٠٤٠ رزيدنتها رو پر كرديد!
    اگر اينطور هست سريعا تصحيحش كنيد كه توي بعضي ايالتها مجازات جرم مالياتي از قتل بيشتر هست!
    ممنون از پستتون. نه من همون فرم
    1040 NR-EZ پر کردم و فرستادم. دانشگاه برای دانشجوهای خارجی از سیستم Glacier استفاده میکنه، کارو برامون راحت کرده تقریبا. همه چیو دوباره چک کردم اما به نظرم امسال خیلی مالیاتم زیاد شده.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    برای F-1 و F-2 حتی اگر متاهل هم باشند tax return یک هست! در واقع F-2 نه میتونه فرم تکس پر کنه نه میتونه جوینت بشه و نه باعث میشه خانواده تکس کمتری پرداخت کنه...
    صحبت شما برای non-resident درسته. دانشجویان بعد از ۵ سال حضور در آمریکا به صورت F1، از نظر مالیاتی resident حساب میشن مگه اینکه با ارائه اظهار نامه ضمیمه فرم ۸۸۴۳ ادّعا کنن قصد موندن دائمی در آمریکا ندارن.

البته این بحث resident شدن بعد از پنج سال که میگم فقط از نظر "مالیاتی" هست نه مهاجرتی. اگه یکی‌ از زوجین در طول سال از نظر "مهاجرتی" resident یا سیتیزن شده باشه، زوجین می‌تونن اون سال رو به صورت مشترک tax return بدن. ولی‌ در صورتی که زوجین در پایان سال از نظر مهاجرتی non-resident باشن، باز هم حق tax return مشترک ندارن، حتی اگه از نظر مالیاتی (به دلیل همون قضیه ۵ سال حضور در آمریکا) resident شده باشن.
    ویرایش توسط Mehrad : March 12th, 2014 در ساعت 02:26 AM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)