صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: اهمیت نمره تز فوق لیسانس در پذیرش و ارزیابی من برای پذیرش

Senior Member

پیش فرض اهمیت نمره تز فوق لیسانس در پذیرش و ارزیابی من برای پذیرش

سلام به همه
    من خیلی وقت پیش در این سایت عضو بودم و حتی مدیر چند زیر گروه هم بودم ولی بعد به دلیل مشکلاتی که برام پیش آمد مدتی غایب بودم. الان سایت از گذشته تغییر بسیاری کرده. اون زمان هر کس برای ارزیابی شرایط پذیرش خودش یک تاپیک جدا باز می کرد. ولی ظاهرا الان همه در یک تاپیک سوالشون را مطرح می کنند. با این حال چون احساس کردم شرایط من به نوعی خاص شده، فکر کردم عیبی نداره که یک تاپیک جدا بدم. سوال من بیشتر در مورد نمره تز هستش و اینکه چقدر اهمیت داره در پذیرش و دیگه اینکه من را با این شرایط که می خواهم توضیح بدم چه طور ارزیابی می کنید و من چه باید بکنم. پیشاپیش از اینکه طولانی می نویسم عذر می خوام.
    من لیسانس از دانشگاه صنعتی اصفهان با معدل 32/15 و فوق لیسانس از همان دانشگاه با معدل 92/17 دارم. رشته ام هم مهندسی مکانیک جامدات هستش. من معدل فوقم بدون نمره تز 36/18 هستش و دانشجوی ممتاز بودم و نمره تزم 16 شده. تز من در گیر مشکلات تحریم شد. در واقع من باید دستگاهی را می ساختم که نیاز به ماده ای داشت که در ایران وجود نداره و تحریم هم شده. هنگامی که من متوجه شدم که این ماده در ایران نیست دیگه خیلی دیر شده بود و این موضوع به بی درایتی استاد راهنما بر می گشت. استاد راهنما از طرف استاد مشاور من و خود دانشگاه مؤاخذه شد. زیرا دانشگاه روی تز من قرارداد بسته بود. و بعد استاد راهنما برای بر طرف کردن گناه از سر خودش همه گناه را به گردن من انداخت و تازه نمره ام را هم نداد. در نهایت نمره من کم و مقاله ای از تزم به دست نیامد. من از نظر روحی و جسمی بیمار شدم و مدتی تحصیل را کنار گذاشتم.
    یک سال پیش من تصمیم گرفتم که دوباره برای دکترا تلاش کنم. من روی یک موضوع جدید که اصلا ربطی به تزم نداشت شروع به کار تحقیقاتی کردم. حاصل این کار دو مقاله هستش که من فکر می کنم در حد ISI باشه ولی نه در حد IF های بالا. هنوز سابمیت نشده ولی تا چند ماه آینده آماده میشه. مطمئن هستم که جواب قبولی آنها تا زمان اپلای من نمیاد. در واقع من تنها می تونم بنویسم در رزومه ام که چنین مقالاتی را دارم و اساتید احتمالا در توصیه نامه من این موضوع را منعکس کنند.
    متاسفانه زبان من خیلی خوب نیست و می تونم به این اکتفا کنم که نمره لازم را در تافل و جی آر ای بیارم ولی نه اینکه نمره خیلی خاصی را بتونم بگیرم که کمک کننده و امتیاز مثبتی باشه.
    نکته دیگه اینکه من در این مدت مقداری پس انداز کردم که تا یک سال (فقط یک سال) بتونم خرج خودم را بدم و فاند نگیرم. حالا سوال های من اینها هستند:
    1- نمره تز من چقدر زننده هستش و تأثیر منفی داره. نمره پروژه لیسانس من هم 18 بوده. آیا توضیح در مورد مشکلات تحریم می تونه برای من کمک کننده باشه و آیا اساتید در کشورهایی مثل آمریکا و کانادا این موضوع را درک می کنند؟ و اینکه من می خوام در حوزه ای که یک سال اخیر کار کردم ادامه تحصیل بدم نه در حوزه کار تزم و در این حوزه موفق تر بودم ولی مقالاتم هنوز توسط مجله ای پذیرفته نشده
    2- من کلا چقدر شانس پذیرش دارم. اصلا شانس دارم یا نه و اگر دارم روی چه رنکینگی از دانشگاه های آمریکا و کانادا باید متمرکز بشم؟
    3- بهتره امسال اپلای کنم یا یک سال دیگه صبر کنم شاید رزومه ام بهتر بشه؟ توجه داشته باشید که من و خانواده ام از نظر روحی دیگه خسته شده ایم و اگر امسال برای من پذیرش بیاد من قبول می کنم و یک سال دیگه نمی مونم تا از دانشگاه بهتر پذیرش بگیرم. فقط می خوام بدونم که امسال شانس پذیرش دارم یا نه. چون می گن اگر امسال اپلای کنم و پذیرش نیاد، سال دیگه هم اون دانشگاه هایی که اپلای کردم دیگه بهم پذیرش نمی دن حتی اگر رزومه ام قوی تر شده باشه.
    4- با توجه به اینکه من می تونم برای یک سال هزینه هام را بدم آیا بهتر نیست دوباره برای فوق لیسانس اپلای کنم؟ و آیا این کار شانس من را بالا می بره و مشکل کم بودن نمره و نداشتن مقاله را حل می کنه؟
    ببخشید که این پست طولانی و همه سوال های من یک جا مطرح شد. من فکر کردم اگر کل ماجرای من یک جا مطرح بشه شما بهتر بتونید شرایط من را ارزیابی کنید و به سوال هام جواب بدید. چون من در این سال های اخیر بسیار از نظر روحی ضعیف شدم خودم بسیار سر در گم هستم. پاسخ های شما خیلی می تونه به من کمک کنه تا از سر در گمی بیرون بیام. چون من شرایطی داشتم که می تونستم به راحتی در داخل ایران ادامه تحصیل بدم و حتی کنکور دکترا هم ندم و الان می بینم راهم خیلی سخت شده این باعث شده که من بیش از حد سر در گم بشم و مدام به این فکر می کنم که به تلاشم ادامه بدم یا اینکه دیگه ادامه تحصیل را ول کنم. همچنین تجربه بد فوق لیسانس باعث شده که من اصلا قصد تحصیل داخل ایران را نداشته باشم. بنابراین از هر پیشنهاد دیگری هم از طرف شما برای حل مشکلم استقبال می کنم.
    ممنونم

INGWAY
    Guest

پیش فرض پاسخ : اهمیت نمره تز فوق لیسانس در پذیرش و ارزیابی من برای پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط nt نمایش پست ها
    سلام به همه
    من خیلی وقت پیش در این سایت عضو بودم و حتی مدیر چند زیر گروه هم بودم ولی بعد به دلیل مشکلاتی که برام پیش آمد مدتی غایب بودم. الان سایت از گذشته تغییر بسیاری کرده. اون زمان هر کس برای ارزیابی شرایط پذیرش خودش یک تاپیک جدا باز می کرد. ولی ظاهرا الان همه در یک تاپیک سوالشون را مطرح می کنند. با این حال چون احساس کردم شرایط من به نوعی خاص شده، فکر کردم عیبی نداره که یک تاپیک جدا بدم. سوال من بیشتر در مورد نمره تز هستش و اینکه چقدر اهمیت داره در پذیرش و دیگه اینکه من را با این شرایط که می خواهم توضیح بدم چه طور ارزیابی می کنید و من چه باید بکنم. پیشاپیش از اینکه طولانی می نویسم عذر می خوام.
    من لیسانس از دانشگاه صنعتی اصفهان با معدل 32/15 و فوق لیسانس از همان دانشگاه با معدل 92/17 دارم. رشته ام هم مهندسی مکانیک جامدات هستش. من معدل فوقم بدون نمره تز 36/18 هستش و دانشجوی ممتاز بودم و نمره تزم 16 شده. تز من در گیر مشکلات تحریم شد. در واقع من باید دستگاهی را می ساختم که نیاز به ماده ای داشت که در ایران وجود نداره و تحریم هم شده. هنگامی که من متوجه شدم که این ماده در ایران نیست دیگه خیلی دیر شده بود و این موضوع به بی درایتی استاد راهنما بر می گشت. استاد راهنما از طرف استاد مشاور من و خود دانشگاه مؤاخذه شد. زیرا دانشگاه روی تز من قرارداد بسته بود. و بعد استاد راهنما برای بر طرف کردن گناه از سر خودش همه گناه را به گردن من انداخت و تازه نمره ام را هم نداد. در نهایت نمره من کم و مقاله ای از تزم به دست نیامد. من از نظر روحی و جسمی بیمار شدم و مدتی تحصیل را کنار گذاشتم.
    یک سال پیش من تصمیم گرفتم که دوباره برای دکترا تلاش کنم. من روی یک موضوع جدید که اصلا ربطی به تزم نداشت شروع به کار تحقیقاتی کردم. حاصل این کار دو مقاله هستش که من فکر می کنم در حد ISI باشه ولی نه در حد IF های بالا. هنوز سابمیت نشده ولی تا چند ماه آینده آماده میشه. مطمئن هستم که جواب قبولی آنها تا زمان اپلای من نمیاد. در واقع من تنها می تونم بنویسم در رزومه ام که چنین مقالاتی را دارم و اساتید احتمالا در توصیه نامه من این موضوع را منعکس کنند.
    متاسفانه زبان من خیلی خوب نیست و می تونم به این اکتفا کنم که نمره لازم را در تافل و جی آر ای بیارم ولی نه اینکه نمره خیلی خاصی را بتونم بگیرم که کمک کننده و امتیاز مثبتی باشه.
    نکته دیگه اینکه من در این مدت مقداری پس انداز کردم که تا یک سال (فقط یک سال) بتونم خرج خودم را بدم و فاند نگیرم. حالا سوال های من اینها هستند:
    1- نمره تز من چقدر زننده هستش و تأثیر منفی داره. نمره پروژه لیسانس من هم 18 بوده. آیا توضیح در مورد مشکلات تحریم می تونه برای من کمک کننده باشه و آیا اساتید در کشورهایی مثل آمریکا و کانادا این موضوع را درک می کنند؟ و اینکه من می خوام در حوزه ای که یک سال اخیر کار کردم ادامه تحصیل بدم نه در حوزه کار تزم و در این حوزه موفق تر بودم ولی مقالاتم هنوز توسط مجله ای پذیرفته نشده
    2- من کلا چقدر شانس پذیرش دارم. اصلا شانس دارم یا نه و اگر دارم روی چه رنکینگی از دانشگاه های آمریکا و کانادا باید متمرکز بشم؟
    3- بهتره امسال اپلای کنم یا یک سال دیگه صبر کنم شاید رزومه ام بهتر بشه؟ توجه داشته باشید که من و خانواده ام از نظر روحی دیگه خسته شده ایم و اگر امسال برای من پذیرش بیاد من قبول می کنم و یک سال دیگه نمی مونم تا از دانشگاه بهتر پذیرش بگیرم. فقط می خوام بدونم که امسال شانس پذیرش دارم یا نه. چون می گن اگر امسال اپلای کنم و پذیرش نیاد، سال دیگه هم اون دانشگاه هایی که اپلای کردم دیگه بهم پذیرش نمی دن حتی اگر رزومه ام قوی تر شده باشه.
    4- با توجه به اینکه من می تونم برای یک سال هزینه هام را بدم آیا بهتر نیست دوباره برای فوق لیسانس اپلای کنم؟ و آیا این کار شانس من را بالا می بره و مشکل کم بودن نمره و نداشتن مقاله را حل می کنه؟
    ببخشید که این پست طولانی و همه سوال های من یک جا مطرح شد. من فکر کردم اگر کل ماجرای من یک جا مطرح بشه شما بهتر بتونید شرایط من را ارزیابی کنید و به سوال هام جواب بدید. چون من در این سال های اخیر بسیار از نظر روحی ضعیف شدم خودم بسیار سر در گم هستم. پاسخ های شما خیلی می تونه به من کمک کنه تا از سر در گمی بیرون بیام. چون من شرایطی داشتم که می تونستم به راحتی در داخل ایران ادامه تحصیل بدم و حتی کنکور دکترا هم ندم و الان می بینم راهم خیلی سخت شده این باعث شده که من بیش از حد سر در گم بشم و مدام به این فکر می کنم که به تلاشم ادامه بدم یا اینکه دیگه ادامه تحصیل را ول کنم. همچنین تجربه بد فوق لیسانس باعث شده که من اصلا قصد تحصیل داخل ایران را نداشته باشم. بنابراین از هر پیشنهاد دیگری هم از طرف شما برای حل مشکلم استقبال می کنم.
    ممنونم
    سلام به شما کاربر قدیمی. من واقعا متاسفم که این مشکل پیش اومده. اما اصلا نمی فهمم چرا باعث این همه نگرانی شده! شما معدل های خوبی دارید و برخلاف تصور غالب اصلا فکر نمی کنم نداشتن مقاله هم باعث ضعف بزرگی باشه. بدون مقاله هم نمره تز اهمیتی نداره، فرض کنید یک درس 6 واحدی رو 16 شدید. خیلی خلاصه بگم شما میتونین برای PhD از دانشگاه های خوب دنیا به راحتی پذیرش بگیرین، به هر حال بهتره که اول کشور مورد نظر را انتخاب کنید. من به شما قول میدهم از دانشگاه های معمولی آمریکایی فاند بگیرید.

Junior Member amish آواتار ها

دوست عزیز. اصلا نگران نمره تز نباشید چون این نمره ها میره تو سیستم نمره دهی از 4 و توی اون سیستم نمره شما فکر کنم میشه 3.60 (-A) که نمره خوبیه . در ثانی معدل به خصوص در امریکا تنها یکی از عوامل تعیین کننده در کنار بقیه فاکتورهاست و مثلا یکی از دوستای من با معدل 14 لیسانس پذیرش فول فاند از یکی از دانشگاههای خوب امریکا گرفت ( البته بقیه رزومه اش واقعا خوب بود) من پیشنهاد میکنم تمرکزتون رو بزارید روی فاکتورهایی که میتونید تقویتشون کنید. الان زمان کافی تا ددلاینها دارید تا زبانتون رو تقویت کنید و روی sop و بقیه مدارک وقت بزارید. موفق باشید

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

سلام
    بچه ها دیگه جواب دادند-اما چون از من هم پرسیدی:

1-High GPAs are very crucial and a must for top 5 schools in USA- though my other rest of my resume was somehow strong but MIT rejected me- most probably due to my GPA, 16.13 ...
    However, many other top schools consdier ur GPA ,....as even above marginal required GPAs- so no worries about that

2- no body can exactly through a word on any chance that might assist you to get fund /admissions- you need to make ur resume stronger and be in hope of getting into a school where ur destiny has designed- many factors influences ur chance and case by case resumes vary hugely
    3- FUND and ADMISSION to usa schools are not handy, easy and on the shelf to be offered simply- U NEED to have patience, and if somebody has no patience , they will not deserve to come to USA schools, rather go to other asian or European ones- u should understand and make ur decision if the country and the schools themselves are important or just a PhD degree.
    A mere PhD degree is nothing but matter of 3 years in many countries, but for usa your patience should contribute to a good enhancement on the rank and fund you are offered at the end of the day. Coming to usa and going to a good school is not straightforward and adapted to out wishes and dreams, but determination and strength

4-dont waste ur time for another MSc. this is my suggestion- no point in it- Even chance of getting grants for PhD is remarkably higher. U could try both but with a focus on PhD

be careful of ur english skills- u need to be highly impressive in all aspects- Take eye catching GRE and TOEFL scores

GOOD LUCK

سلام

ببخشيد من خيلي مجرب نيستم اما تجربه هايي كه تا الان داشتم رو براتون ميذارم شايد به درد بخوره.
    از نظر من نمره تز و ... هيچ تاثيري نداره. 16 هم نمره خوبيه.
    مقاله اگر ISI ژورنال باشه خيلي خوبه. اگر نه, كنفرانس هاي top-tier و در غير اين صورت ديگه خيلي فرقي نداره.

نوشتيد زبانتون ضعيفه. اين مورد حياتيه. من خودم به خاطر نمره كم تافل و جي آر اي هي ريجكت شدم. به نظرم تا ميتونيد وقت بذاريد (يه 8-9 ماهي براي fall 2012 وقت داريد) و زبانتونو برسونيد به حد عالي. همين مدت GRE هم بخونيد. اين 2 تا مهمترين فاكتورها هستند. صد تا مقاله هم داشته باشيد و نمره زبان پايين هيچ تاثيري نداره اما برعكسش خيلي مهمه.
    به نظرم براي Master اصلا اقدام نكنيد. حتي اگر يكسال هم باشيد ممكنه كه سال بعد فاند بهتون ندن. اينطوري هم پولتون از دست ميره و هم زحمتتون.
    من جاي شما بودم (كه يه جورايي هم هستم) مينشستم و توي اين چند ماه مونده به پذيرش ها حسابي تافل و GRE رو ميخوندم و بعدش براي دكترا اقدام ميكردم. اگر هم كار آماده داريد هر چي زودتر بفرستيد براي ژورنال ISI. اگر هم نداريد فكر كنم زمان به اندازه كافي داشته باشيد كه بتونيد حداقل يكي آماده كنيد.
    پس انداز رو هم نگه داريد براي يه زندگي راحت اونجا. ميتونيد ماشين خوب بخريد. خونه جاي خوب اجاره كنيد و...
    موفق باشيد

Junior Member

سلام

اصل کار همون معدل و نمرات فوق که شما شرایط خوبی دارید. نمره تز سیری چند؟
    اگه می تونی سعی کن با هم کلاسی ها ت تو فیلد خودت یا اونا یک مقاله کار کنی. کار
    تیمی سرعت بالایی داره ضمن اینکه بازده ای بهتری هم داره.
    به نظر من برای کانادا اقدام کن تا گرفتار GRE هم نشی. برای کانادا نمره و معدل اولویت داره
    که با توجه به شرایط شما با یک TOEFL بالای 100 مطمئن باشید پذیرش می گیرید.
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق طراحي كاربردي-شيراز

سلام به همه دوستان
    تا حالا نشنيدم كه براي نمره تز و بطور جداگانه امتياز بدن يا امتياز كم كنن ، فكر كنم تو دل همون معدل باشه و تز پايين تاثير منفي كمتر از معدل پايين داشته باشه
    به عبارت ديگه تز پايين و معدل خوب بهتر از تز عالي و معدل متوسط
    اگه كسي اينطور فكر نمي كنه منتظر نظرشم......

بچه ها لطفا راهنمایی کنید. منم همین مشکلو دارم. استاد راهنمام بدجور باهام لج کرد و تز شدم 16.5. رشته م فتونیک هست از بهشتی و معدل فوقم شد 15 و خورده ای تقریبا. یه کنفرانس بین المللی داخلی دارم و یه ISI. هر دو اسم دوم. IF مقاله هم خیلی بالا نیست. درضمن معدل لیسانسم خیلی پایینه. البته درسای تخصصیم خوبه. معدل کلم پائینه.

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

The dissertation's grade is not that important by its own but getting a recommendation from your advisor is important. Some school ask for your advisor's recommendation. It is much better to have a person who can be introduced as your advisor in a project or something
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Banned

سلام
    معدل ارشد 16.5 از شریف برای تورنتو یا یوبی سی پایینه؟
    کارشناسیم 17.60 دو سال اخر و 16.99 کلی
    و اینکه فعلا 3 تا پیپر دارم
    زبان هرطوری هست 100 به بالا میارم
    چیکار کنم من فقط یک جا میخام
    چیکار کنم؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)