صفحه 3 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 93

موضوع: رستوران و غذای حلال

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رستوران و غذای حلال

سلام

همونطور که مابقی دوستان هم گفتند پیداکردن غذای حلال کارسختی توی اروپا و آمریکا نیست فقط کافیه یه عرب یا ایرانی پیدا کنید تا آدرسش رو بتون معرفی کنه
    ولی در کل این چیز واضحیه که این افراد دیگه نمی تونند هر رستورانی رو برای غذا خوردند انتخاب کنند!

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjpo2002 نمایش پست ها
    برای غذا اینا وقت نمیذارن و اکثرا برگر و پیتزا و مرغ جزو غذاهای معمول هست. برنج درست کردنشون افتضاحه و دم کشیدن و ... ندارن. برنج گاها تند و گاها شیرین میکنن. ما که به غیر از سالاد و تنقلاتشون با موارد دیگه نتونستیم ارتباط برقرار کنیم. فقط صبحونه و بستنی شون رو توصیه میکنم.
    صبحونه هاشون به شدت توصیه میشه، هم سالمه هم پر از انرژی و فیبر و خیلی چیزای مفید که من بلد نیستم:-)
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

پیش فرض پاسخ : غذای سلف دانشگاه های آمریکا.

نقل قول نوشته اصلی توسط 1 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز! شماآلمانی؟ چه شهری؟ می دونی دین هر کس به خودش مربوطه ولی من دوست دارم تا می تونم غذاهای حلال بخورم. تا حالا هم هر چی گشتم برای دانشگاه ها. توی مپ گوگل دنبال یه مرکز خرید حلال بوده ام. حالا خیلی هم متعصب نیستم ولی تا می شه می خوام این رو رعایت کنم. غذای سلف دانشگاه ها ممکنه به صورتی باشه که برای مسلمونایی مثله من هم مناسب باشه؟ مثلا خوک بهتون می دند؟ اگه می دن می گن خوکه؟ جون ماها که غذاهاشونو نمی شناسیم! بعد این که مثلا مثله ماها به همه یه جیز می دن یا می تونی انتخاب کنی بین دو سه تا عذا تو هر وعده؟ ممنون بعد الکلی هم ممکنه باشه؟ چون من می دونم تو بعضی غذاها یه نمه الکل می ریزن. مثله ماها که مثلا فلان چاشنی رو میزنیم. اون وقت اونا چی؟ می شه فهمید و نخورد؟با تشکر.
    برلین.برای تهیه غذای حلال میتونید به رستوران ها و مغازه های ترکی مراجعه کنید که تعدادشون هم بسیار زیاده.تنوع غذایی بسیار بسیار زیاده و غذاهای خیلی زیادی هستند که برای تهیه اونها از گوشت استفاده نشده و برای شما مناسب هستند.همیشه 4-5 نفر خدمه اونجا هستند که کارشون پاسخ دادن به همین سوالات هست!بعضی موقع ها خوک , ماهی, گوسفند میدن و کاملا هم مشخصه! چون اسمشون کنارش هست و امکان پرسیدن هم دارید!هر چیزی رو که دوست داشته باید به هر مقداری که بخواید میتونید خودتون بردارید! سلف سرویه.خواهش میکنم.
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    برلین.برای تهیه غذای حلال میتونید به رستوران ها و مغازه های ترکی مراجعه کنید که تعدادشون هم بسیار زیاده.تنوع غذایی بسیار بسیار زیاده و غذاهای خیلی زیادی هستند که برای تهیه اونها از گوشت استفاده نشده و برای شما مناسب هستند.همیشه 4-5 نفر خدمه اونجا هستند که کارشون پاسخ دادن به همین سوالات هست!بعضی موقع ها خوک , ماهی, گوسفند میدن و کاملا هم مشخصه! چون اسمشون کنارش هست و امکان پرسیدن هم دارید!هر چیزی رو که دوست داشته باید به هر مقداری که بخواید میتونید خودتون بردارید! سلف سرویه.خواهش میکنم.
    خیلی ممنون عزیز. فقط یه نکته، شما اشاره نکردید تو کدوم شهر المان این طوره؟ من می خوام گوتینگن یا توئبینگن درس بخونم. می خواستم بدونم اون جا ها چه طورن؟ گیر می آد این غذاهای حلال که می گید؟
    هی آقای مجری هیچ وقت با خر درد دل نکنید
    از توصیه های فامیل دور به آقای مجری
    توجه: شرمنده دوستانم، ولی واقعا وقت ندارم زیاد به فروم سر بزنم، اگر جواب ندادم به پیام خصوصی هاتون، معذور دارید من را. با سپاس

پیش فرض پاسخ : غذای سلف دانشگاه ها

در اکثر کشورهای اروپای رستوران و غذای حلال هست.

Member xbox آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    bachelor of commerce / pune university

نقل قول نوشته اصلی توسط vahideabdolazi نمایش پست ها
    خیلی ممنون عزیز. فقط یه نکته، شما اشاره نکردید تو کدوم شهر المان این طوره؟ من می خوام گوتینگن یا توئبینگن درس بخونم. می خواستم بدونم اون جا ها چه طورن؟ گیر می آد این غذاهای حلال که می گید؟
    گرامی تمامی سلف سرویس های دانشگاه های اروپا به همین منوال عمل می کنند...
    هر سلف سرویسی چند بخش مختلف از جمله غذا های گوشتی - رژیمی (افرادی که گوارش حساس دارند) - سبزیجات موجود است.
    در نبرد بین شیر و آهو، بسیاری از آهو ها برنده میشوند.
    چون شیر برای غذا میدود و آهو برای زندگی.
    پس: هدف مهم تر از نیاز است!

Member Salahpsycho آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Uni of Wisconsin, Psychology

بچه ها کسی میدونه غذای رایج و ارزون آمریکا یا کانادا چیه ؟ که سریع راه بیافته. مثلا ما پولو را تنگ همه چی تو ایران میخوریم . انواع خورشت ها و بعضی ها را دیدم تخم مرغ را با پولو با هم خوردند. حالا سوالام اینه که ما که کشته مرده برنجیم ، اونجا قیمت برنج به صرفه هست یا به درد سر درست کردن و گرونیش نمیرسه و بهتر از غذا های ساده اونا بخوریم. هرچند شنیدم که آمریکایی ها اصلا با برنج حال نمیکنند. ساده ترین غذا و ارزون ترین که خودتون تو خونه یا خوابگاه تو آمریکا درست میکنید چیه ؟ البته غیر تخم مرغ که غذای نامبر وان خوابگاه های ایرانه
    یه داستان جالب بگم ،
    باسه یه کنفرانس رفته بودم ترکیه ، توی هتل موقع ناهار و شام 200 نوع غذا و دسر سرو میکردند.(کنفرانسه زیاد مهم نبود فقط جذب توریست برای برگزار کننده مهم بود که اونم یه هتل شاخ بود) از گوشت خوک تا گوشت شتر مرغ و خلاصه از تخم آدمی زاد تا شیر مرغ 10 تا میز بود و غذا سرو میکردند. دروغ نگم 100 نوع غذل بود. من دقت کردم دیدم اکثر ایرانی هایی که اونجا بودند ، کل یه بشقابو برنج پر میکردند و فقط یه خورده ماهی و گوشت مثلا گوشت شتر مرغ ورمیداشتند. بر عکس اکثر شرکت کنندگان که از اروپا بودند 99در صد حتی یه ذره هم برنج برنداشتند و فقط خالی گوشت و ماهی و میگو و...
    خلاصه داستانی بود که ایرانی ها فقط دورووره سینی برنجه میچرخیدند و از گوشت شتر مرغ و بره سرخ شده که مثل کره تو دهن آب میشد برنمیداشتند.
    خوب این تفاوت فرهنگیه دیگه ، ولی برای هتله که خیلی به صرفه در آمده بود ، چون مواد داخل بشقاب یه ایرانی با تمام مخلفاتو برنجو فلان میشد 10 دلار و برای اون اروپایی حداقل 100 دلار .
    خداییش راستشو بگم منم بار اول خیلی برنج کشیدم که دیدم سرم داره کلاه میره چون معده پر میشد دیگه میل نداشتی چیزی بخوری ، دفعات بعدی سعی کردم تنوع غذامو زیاد کردم و کلی حالشو بردم .یه سری هم که گوشت شتر مرغ خیلی بهم چسبید که اینقدر خوردم داشتم میترکیدم. شما هم بخورید خیلی خوشمزه است. همین جا ایرانم میفروشند فقط وحشتناک گرونه.
    هرچند تنوع غذایی ما تو ایران شامل انواع خورشت هاس و برنج جزء لاینفکه باید یه خورده با غذا های اونجا آشنا شیم تا ذهنیت پیدا کنیم.

بچه ها کسی میدونه غذای رایج و ارزون آمریکا یا کانادا چیه ؟ که سریع راه بیافته. مثلا ما پولو را تنگ همه چی تو ایران میخوریم . انواع خورشت ها و بعضی ها را دیدم تخم مرغ را با پولو با هم خوردند. حالا سوالام اینه که ما که کشته مرده برنجیم ، اونجا قیمت برنج به صرفه هست یا به درد سر درست کردن و گرونیش نمیرسه و بهتر از غذا های ساده اونا بخوریم. هرچند شنیدم که آمریکایی ها اصلا با برنج حال نمیکنند. ساده ترین غذا و ارزون ترین که خودتون تو خونه یا خوابگاه تو آمریکا درست میکنید چیه ؟ البته غیر تخم مرغ که غذای نامبر وان خوابگاه های ایرانه
    قيمت برنج تو آمريكا هم خيلي ارزونه و اگر يك پلوپز (كه اون هم خيلي گرون نيست) بگيريد به راحتي ميتونيد پلو درست كنيد... من عين اين چيزي كه ميگيد رو در مورد آسيايي ها (آسياي شرقي ها) ديدم كه حتي وقتي ميرن يه رستوران سلف سرويس و كلي تنوع غذايي وجود داره بيشتر تمايل دارند پلو ساده رو با كمي ماهي و .. بخورند و توي مهموني هاشون هم هميشه بايد پلوي ساده هم در كنار همه چيز باشه و البته ناگفته ميدونيد كه روش درست كردن پلو ي اونها متفاوته و به اصطلاح خيلي شفته است! ولي در مورد ايراني ها بعيد ميدونم تو مهموني ها سرشون كلاه بره.. من كه تا حالا چنين چيزي نديده و نشنيده بودم
    يك غذاي فوق سريع و ارزون دانشجويي ramen noodle هست كه اگر يه كم خلاقيت داشته باشيد باهاش ميشه كلي غذاي مختلف درست كرد .. كلا آشپزي در آمريكا خيلي سريع و راحت هست چون انواع مواد غذايي رو ميشه آماده يا نيمه آماده خريد
    ویرایش توسط parisa_km : January 24th, 2012 در ساعت 04:28 AM

Member Salahpsycho آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Uni of Wisconsin, Psychology

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa_km نمایش پست ها
    ولي در مورد ايراني ها بعيد ميدونم تو مهموني ها سرشون كلاه بره.. من كه تا حالا چنين چيزي نديده و نشنيده بودم
    يك غذاي فوق سريع و ارزون دانشجويي ramen noodle هست كه اگر يه كم خلاقيت داشته باشيد باهاش ميشه كلي غذاي مختلف درست كرد .. كلا آشپزي در آمريكا خيلي سريع و راحت هست چون انواع مواد غذايي رو ميشه آماده يا نيمه آماده خريد
    البته اون دوستان که اونجا بودند و من اشاره کردم ایرانی ها،قصد جسارت نداشتیم که سرشون کلاه بره ، اکثراَ یا دوستان بودند یا هم دانشکده ای ها که میشناختمشون. گفتم که کنفرانسه بیشتر حکم سفر توریستی داشت و بچه ها به بهانه آن از طریق acceptance کنفرانس پاسپورت گرفتند ، چون اگه باسشون داستان حسین کرد شبستری را هم جای مقاله میفرستادی پذیرش میدادند. متاسفانه اکثر همایش های ترکیه در همه رشته ها اینجوری شده و برای جذب توریست هر کاری میکنند.خلاصه بچه ها هم به راحتی از کشور خارج شده بودند و نصفه دانشگاه تهران اونجا بودند.
    در رابطه با این غذای ramen noodle میشه یه کم توضیح بدید چیه ؟ از چیه درست میشه ؟
    راستی در مورد غذا های آماده که گفتید ، اونجا کله پاچه آماده یا غیرآماده هم هست؟من عاشق کله پاچه ام.

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

نقل قول نوشته اصلی توسط Salahpsycho نمایش پست ها
    راستی در مورد غذا های آماده که گفتید ، اونجا کله پاچه آماده یا غیرآماده هم هست؟من عاشق کله پاچه ام.
    ببینید به طور کلی جواب این سوالتون به شهری که توش ساکن خواهید بود بستگی داره. رژیم غذایی آمریکایی از سیب زمینی به جای برنج استفاده میکنه(آب پز، کبابی، سرخ شده)
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)