صفحه 5 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 93

موضوع: رستوران و غذای حلال

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : رستوران و غذای حلال

There are halal restaurants that are not in Zabihah. They have some Halal foods and some of them cook them in separate ovens. There are other restaurants that do not want to make other customers sensitive then although their foods are halal they do not tell you unless you ask them

The best way to find those restaurants is asking from Muslims who are living there for long time
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering &science and technology

سلام بچه ها من شاید برم دانشگاه ملی سنگاپور میخواستم ببینم چون 72 درصد مردم اونجا چینی هستند من تو غذا به مشکل میخورم یا نه؟چون من به غذاهای چینیا عادت ندارم

یا بیخیال شم برم کانادا؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad71 نمایش پست ها
    سلام بچه ها من شاید برم دانشگاه ملی سنگاپور میخواستم ببینم چون 72 درصد مردم اونجا چینی هستند من تو غذا به مشکل میخورم یا نه؟چون من به غذاهای چینیا عادت ندارم

یا بیخیال شم برم کانادا؟
    رایج ترین غذافروشی در کانادا هم رستورانهای چینی است
    نگران نباشید غذاهای چینی بسیار متنوع است و مشکلی نخواهید داشت. حداقل این چیزهایی که در کانادا به اسم غذاهای چینی میفروشند که همه خوشمزه است!

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering &science and technology

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    رایج ترین غذافروشی در کانادا هم رستورانهای چینی است
    نگران نباشید غذاهای چینی بسیار متنوع است و مشکلی نخواهید داشت. حداقل این چیزهایی که در کانادا به اسم غذاهای چینی میفروشند که همه خوشمزه است!
    ممنون که جواب میدین آخه از نظر شرعی هم میگم حلال با ذبح اسلامی
    میخوام بدونم سایت حلال میت واسه سنگاپور هم هست؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad71 نمایش پست ها
    ممنون که جواب میدین آخه از نظر شرعی هم میگم حلال با ذبح اسلامی
    میخوام بدونم سایت حلال میت واسه سنگاپور هم هست؟
    من سنگاپور نبودم ولی بهرحال در کشوری که 15 درصد جمعیتش مسلمانند و مجاور دو کشور بزرگ اسلامی است قاعدتا غذای حلال باید راحت تر پیدا بشه نسبت به کانادا که جمعیت مسلمانش بزحمت 3 درصد کل جمعیتش میشود.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط borhanbaher نمایش پست ها
    سایت ذبیحه واقعا سایت خوبی در زمینه پیدا کردن رستوران های حلال,مساجد منطقه,بیزنس اسلامی است .App اونم روی موبایل بدک نیست .اما یکی از مشکلات این سایت این است که بسیاری از کسانی که در مورد رستوران ها نظر می دهند هندی ,پاکستانی و... هستند و ذائقه ی اونها با ما فرق دارد .یعنی اگر رستورانی در نظر اونها متوسط رو به بالاست احتمال قریب به یقین برای ما قابل مصرف و لذت بردن نیست.
    http://www.zabihah.com (البته یکی از دوستان در پست های بالایی اشاره کرده بودند)
    در مورد ژلاتین هم من با استحاله موافقم.چون نمی تونید بگید این همون استخونه و ماهیت اون عوض نشده .نون هم اگر جزغاله و سیاه بشه استحاله پیدا کرده و ماهیتش عوض شده.
    خیلی سایت عالی هست. من هم چک کردم مثلا در مورد ملبورن بیشتر از 300 مورد رستوران و غذاخوری حلال بود. یک سوال اینه که اینها غذای حلال هم دارند یا کلا غذاشون حلاله؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    خیلی سایت عالی هست. من هم چک کردم مثلا در مورد ملبورن بیشتر از 300 مورد رستوران و غذاخوری حلال بود. یک سوال اینه که اینها غذای حلال هم دارند یا کلا غذاشون حلاله؟
    معمولا همه غذاهای غیر خوک شون حلال است (ولی خیلی هاشون خوک هم دارند پس دقت کنید). همیشه سوال کنید تا خیالتون راحت باشه.

Member Rezaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Information Technology IAUM

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    معمولا همه غذاهای غیر خوک شون حلال است (ولی خیلی هاشون خوک هم دارند پس دقت کنید). همیشه سوال کنید تا خیالتون راحت باشه.
    چطور ممکنه؟ یعنی خوک با ذبح اسلامی؟
    چه نهادی روی رستوران های حلال نظارت میکنه؟ اصولا کشورهای مسلمان مثل مالزی و کشورهای عربی که من اطلاع دارم خود دولت روی این رستورانها نظارت میکنه ولی در کشورهای غیر مسلمان به چه صورته؟ چه تضمینی هست که اینها حتما از گوشت حلال و ذبح اسلامی شده استفاده کنند؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaa نمایش پست ها
    چه نهادی روی رستوران های حلال نظارت میکنه؟ اصولا کشورهای مسلمان مثل مالزی و کشورهای عربی که من اطلاع دارم خود دولت روی این رستورانها نظارت میکنه ولی در کشورهای غیر مسلمان به چه صورته؟ چه تضمینی هست که اینها حتما از گوشت حلال و ذبح اسلامی شده استفاده کنند؟

روی این چیزا من شخصا حساس نیستم چون اگه حساس باشی ممکنه بعضی وقتا گشنه بمونی
    ببینید اینا مثل اینکه با شوک الکتریکی حیوانات رو میکشن و خون درون بدن حیون باقی میمونه (که مسلما آهن و خواص بیشتری جذب گوشت میمونه مثل جگر) و حتی وقتی این گوشت رو میپزی هنگام پخت مثل جیگر احساس میکنی بوی تیزی داره. ولی به طریق ضبح با بریدن شاهرگ کامل خون رو از بدن حیوان خارج میکنن تا بیچاره جون بده. در دو حالت حیوون زبون بسته می میره حالا یکی راحتتر یکی با زجر.

به نظر من آدم باید روی سلامت گوشت حساس باشه تا طریقه ی کشتنش. مثلا گوشت خوک از نظر پزشکی هم زیاد تایید شده نیست پس وقتی گوشتهای بهتر و جایگزینی وجود داره خوردن این گوشت ضرورتی نداره.
    (البته اینا نظرات شخصی بود ولی اگر مذهبی هستید خود دانید)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaa نمایش پست ها
    درست نخوندید چی گفتم.
    معمولا نهادهای خود مسلمان هاست که نظارت داره بر این قضیه و تضمین دولتی در کار نیست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)