صفحه 36 از 178 نخستنخست ... 26272829303132333435363738394041424344454686136 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi1986 نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیزم برای این پاسخ تاثیرگذارت ، با اینکه آمریکا و کانادا نبودی ولی اطلاعات بسیار جامع و دلسوزانه ای در اختیار دوستانت گذاشتی.
    من از دوستانی که آمریکا و کانادا هستند خواهشمندم ، ما بچه هایی که هنوز ت ایرانیم را راهنمایی کنند ، و این دو کشور را در سال 2012 با هم مقایسه تا ما هم بتونیم ، بهترین انتخاب را داشته باشیم .

دوست عزیز منم هدفم بهترین محیط آموزشی و محیطی که بتوان کار کرد ، کسب درآمد کرد ، پس با توضیحات پویای شما ، انگار هنوز در مقایسه با این 2 کشور ، آمریکا بهترینه !

دوست عزیز من منظورتونو از PR کانادا هنوز متوجه نشدم ؟
    می خواستم بدونم بعد رفتن به آمریکا واسه محکم کاری می شه برای اقامت کانادا اقدام کرد ؟
    ارادت
    PR: Permanent residency
    معادل همون Green Card هستش..
    تا اونجا که من میدونم شما همزمان نمی تونید اقامت دائم هر دو کشور رو داشته باشید! ( یعنی PR و Green Card ) شما اگر بیاید آمریکا و تصمیم بگیرید برای اقامت کشور دیگه مثل کانادا اقدام کنید دو راه بیشتر ندارید: 1- بتونید با مدرک دانشگاه امریکایی کار پیدا کنید که خوب واقعا سخته و به نظرم باید استثناء باشید 2- مجددا اپلای کنید برای کانادا و اونجا مشغول به تحصیل شید..

پ.ن. با توجه به سختی های خو گرفتن به محیط جدید و نیاز به صرف زمان و انرژی زیاد اکیدا توصیه میکنم قبل از هر انتخابی خوب تحقیق کنید و از همون اول وارد کشوری بشید که در نهایت تصمیم به مهاجرت و ادامه زندگی دارید..
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

البته از اون دو نکته که بگذریم، به نظر من مهمترین مزیت کانادا آرامش زندگی و کاری اون هست و مثل آمریکا استرس تو همه چی نیست. آمریکا جای دیدنی خیلی زیاد داره، اما علاوه بر داشتن پول، وقت هم میخواد و اگر شما کار کنین متوسط 2-3 هفته مرخصی تو سال دارین و خوب اینجوری نیست که همش وگاس یا اس.اف باشین و خوش بگذره. بیشتر مسیر آفیس-خونه رو دربستی کار میکنین. البته کانادا هم همینه و مفت پول در نمیاد. اما استرس محیط عموما کمتر هست اون صحنه که از 100 نفر، ساعت 6 صبح، 98 نفر یه لیوان کافی دستشون دارن با سرعت 120 میرن سر کار تو آمریکا، در کانادا کمتر میبینین. کانادا معمولا ساعت 9 صبح مردم با سرعت 70 و دنده سنگین میرن سر کار

از این لحاظ هیچ جا ایران خودمون نمیشه که سر ظهر با سرعت 10 میریم سر کار و وقتی هم نشستیم تا 30 سال لم دادیم. اینجا عموما شما صبح میایی سر کار، تضمینی نیست که ساعت 2 آیدی کارت رو تحویل ندی و با یه جعبه وسایل شخصی برنگردی خونه

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi1986 نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیزم برای این پاسخ تاثیرگذارت ، با اینکه آمریکا و کانادا نبودی ولی اطلاعات بسیار جامع و دلسوزانه ای در اختیار دوستانت گذاشتی.
    من از دوستانی که آمریکا و کانادا هستند خواهشمندم ، ما بچه هایی که هنوز ت ایرانیم را راهنمایی کنند ، و این دو کشور را در سال 2012 با هم مقایسه تا ما هم بتونیم ، بهترین انتخاب را داشته باشیم .

دوست عزیز منم هدفم بهترین محیط آموزشی و محیطی که بتوان کار کرد ، کسب درآمد کرد ، پس با توضیحات پویای شما ، انگار هنوز در مقایسه با این 2 کشور ، آمریکا بهترینه !

دوست عزیز من منظورتونو از PR کانادا هنوز متوجه نشدم ؟
    می خواستم بدونم بعد رفتن به آمریکا واسه محکم کاری می شه برای اقامت کانادا اقدام کرد ؟
    ارادت

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    اگه بفکر کسب سرمایه و زندگی بازاری هستید فکر نکنم این تاپیک یا حتی فروم بتونه جواب سوالهاتونو بده
    در تکمیل فرمایش شما ، واقعا هم تو آمریکا لازم نیست اونجوری زندگی بازاری ایرانی داشته باشی مثلا حج بری و نذری بدی و .... تا مشتری های بیشتر جذب کنی بعدم سرشون کلاه بذاری و درامدت رو بالا ببری! اگرم تو ایران هست به خاطر اینه که ثبات اقتصادی نیست و دکتر و جراحشم فکر معامله مسکن و زمین و ... هستن. اینجا واقعا مشاغل تخصصی پول خیلی خوبی میگیرند و من دارم می بینم که تو محله های پرت دور از مرکز شهر شارلوت هم سطح زندگی از خیلی از محله های تهران بالاتره و همون سوخت هم با اینکه فعلا از ایزان گرونتره تقربا بیشتر مردم توانایی مالیشو دارن که این ماشین های 6-8 سیلندر آمرکایی رو پر کنن باهاش بچرخن. حی کسایی که کارای یدی ساده دارن.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    شیکاگو سومین شهر بزرگ و پرجمعیت آمریکاست:
    http://www.infoplease.com/ipa/A0763098.html
    که 1 میلیون نفر کمتر از لوس آنجلس جمعیت داره ... اونم بخاطر ساختار بسیار ویژه شهر هست که تعداد بسیار زیاد Suburb چسبیده به شهر داره ... قیمت مسکن تو شیکاگو بسیار نزدیک به لوس /انجلس هست.
    هیوستون در تگزاس هم در رده چهارم قرار داره !

بهترین و گرونترین منطقه شیکاگو (داخل شهر و نه حومه) محله Gold Cost هست که کسایی مثل Oprah, Obama, Micheal Jordan, Joan Allen و ... اونجا زندگی میکنند یا میکردند. قیمت یک واحد آپارتمانی اونجا با یک واحد آپارتمانی هم اندازه تو فرشته تهران تقریبا برابر هست ... همونطور که ghlob هم گفت هیچکس نقد خونه نمیگیره ... بهره وام 25 ساله بین 1 تا 5 درصد بستگی به credit score شما تغییر میکنه.

معلم ساده سالی 60 هزار تا قبل از کسر مالیات میگیره و بعد از اون چیزی حدود 50 هزار تا میرسه دستش ... با فرض اینکه دو نفر در یک خانواده کار کنند میتونند براحتی یک خونه تو بهترین منطقه شهر بصورت قسطی بخرند.

من اینجا دارم زندگی میکنم و میگم الان تقریبا همه قیمتها با ایران برابری میکنه (غیر از سوخت و انرژی که بزودی اونم برابر میشه) ... میتونیم دونه به دونه مثال بزنم.

به نظر من بدترین راه برای شما مهاجرت از راه تحصیل هست. اکثر دانشجوهایی که میان اینجا بیشترین تمرکزشون روی کیفیت تحصیل در آمریکاست... در واقع موفقیت در تحصیل و زندگی آکادمیک هدف اول هست. اگه بفکر کسب سرمایه و زندگی بازاری هستید فکر نکنم این تاپیک یا حتی فروم بتونه جواب سوالهاتونو بده
    ببينيد دوست عزيز، من دو روز پيش دوستمو كه تازه از آمريكا اومده بود ديدم. اون دانشجوي دكتري مهندسي شيمي تو شيكاگوه، براي ديدن خونوادش به ايران اومده بود. اطلاعات بسيار مفيدي ازش گرفتم. اما با اطلاعات خودم تناقضي نداشت، از سيستم مالياتي و سيستم وام دهي، كاريابي و ....برام حرف زد. چيزي كه نگران كنندس ماليات زياد و سيستم منظم اونجاس! تو ايران چون آشفته بازاره بسيار ميشه پيشرفت كرد چون ماليات نميدي و هركاريم بخواي ميتوني انجام بدي! درسته كه حقوق افراد تحصيل كرده كمه اما 1000تا تجارت ميتوني بكني اعم از دلال بازي، خريدوفروش، ساخت وساز و...كه تو مدت كوتاهي ميلياردرت كنه! من 3 نفر تو اقوام ميشناسم كه از صفر صفر شروع كردن و بعد از 10-12 سال ميلياردر شدن! ببينيد سلامت پول مهمه اما سقف شيشه اي آمريكا و اروپا باعث سرخوردگي ميشه آخه چرا بايد نتوني از استعدات (دلالي هم استعداد ميخواد) استفاده كني؟ اونجا نميتوني يه شبه راه صدساله رو بري! اصلا ميشه با اين پولايي كه آمريكا درمياري يا با تجارت هايي كه انجام ميدي خفن پولدار شي؟

شما رفاه آمريكا رو خونه و ماشين ميدونين؟ خنده داره! اينا كه سرمايه محسوب نميشه! بايد اجازه داشته باشي هرچقدر بخواي از نظر مالي پيشرفت كني نه با وضع ماليات سنگين يا اوراق مشاركتي كم سود و....بزنن تو سرت! اگه 100 هزارتا هم تو سال درامد داشته باشي(مثل دوستاي من با 2 سال سابقه) باز نهايت بعد از كسر ماليات و هزينه هاي زندگي 50 هزارتا برات ميمونه، حالا بخواي سرمايه گذاري كني چه راهي داري؟ 1- بذاري بانك؟ نميشه چون سود بانكي تو آمريكا زير 1 درصده! 2- اوراق قرضه بخري؟ خوب نيس چون بين 3 تا 5 درصد سود ميدن! 3- بري تو نرخ بورس؟ بسيار نامطمئنه، بالا پايين و ريسك بالايي داره! 4- بيزنس شخصي بزني؟ پدرت درمياد، ماليات بالا، رقابت زياد و...
    تو ايران زمين بخر سال بعد دوبله يا تريپله بفروش، بذار بانك 20 تا 30 درصد سود بگير، اوراق بخر 20 درصد سود بكن، شركت بزن ساخت وساز كن، وسايل آرايشي بفروش، رستوران بزن و....چقد راههاي مفت وجود داره! مالياتم نميدي هيشكيم كاريت نداره! پس كو برگه برنده آمريكا؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hmzabbasi نمایش پست ها
    شما رفاه آمريكا رو خونه و ماشين ميدونين؟ خنده داره! اينا كه سرمايه محسوب نميشه! بايد اجازه داشته باشي هرچقدر بخواي از نظر مالي پيشرفت كني نه با وضع ماليات سنگين يا اوراق مشاركتي كم سود و....بزنن تو سرت! اگه 100 هزارتا هم تو سال درامد داشته باشي(مثل دوستاي من با 2 سال سابقه) باز نهايت بعد از كسر ماليات و هزينه هاي زندگي 50 هزارتا برات ميمونه، حالا بخواي سرمايه گذاري كني چه راهي داري؟ 1- بذاري بانك؟ نميشه چون سود بانكي تو آمريكا زير 1 درصده! 2- اوراق قرضه بخري؟ خوب نيس چون بين 3 تا 5 درصد سود ميدن! 3- بري تو نرخ بورس؟ بسيار نامطمئنه، بالا پايين و ريسك بالايي داره! 4- بيزنس شخصي بزني؟ پدرت درمياد، ماليات بالا، رقابت زياد و...
    تو ايران زمين بخر سال بعد دوبله يا تريپله بفروش، بذار بانك 20 تا 30 درصد سود بگير، اوراق بخر 20 درصد سود بكن، شركت بزن ساخت وساز كن، وسايل آرايشي بفروش، رستوران بزن و....چقد راههاي مفت وجود داره! مالياتم نميدي هيشكيم كاريت نداره! پس كو برگه برنده آمريكا؟
    دوست عزیز اینکه دیگه بحث نداره. همینطور که گفتید اگر استعداد دلالی دارید و دنبال یک شبه ره صد ساله رفتن هستید و مشکلی ندارید که از هر راه قانونی و غیر قانونی پول دربیارید طبعا ایران جای مناسبی یه. خارج برای بی استعدادهایی مثل ماست که از قانون مندی و نظم و رفاه اجتماعی و پیشرفت بر مبنای توانمندی ها خوشمون میاد. حالا هرچقدر شما و ما درمورد برگهای برنده هر طرف بحث کنیم بی فایده است چون معیارهای متفاوتی داریم. عیسی به دین خود موسی به دین خود.

(بعد از تحریر): این نکته رو هم اضافه کنم که البته در امریکا هم راه پیشرفت به بالا نامحدود است ولی به تلاش و توانایی شما بستگی خواهد داشت و نه زد وبند و بقول معروف راههای مفت! دو تا از همکلاسیهای مدرسه من که امریکا رفتند الان مالتی میلیونر هستند. جالب اینکه اونجا تحصیل هم نکردند. یکیشون دیپلمه ایران بود و رفت توی کار بیزینس و با شم عالی اقتصادی چند تا سرمایه گذار پیدا کرد و کارش رو توسعه داد و الان خودش 30-40میلیون دلار سرمایه داره. دومی که مهندسی از ایران گرفته بود رفت در کار فنی و بر اساس ایده های خلاق فنی که داشت پشت سر هم شرکت میزد و وقتی کارش میگرفت یک شرکت بزرگتر شرکتش رو میخرید و اون میرفت سراغ ایده جدید و شرکت بعدی اش. تا حالا چهار پنج تا شرکت رشد داده و فروخته است. البته از هر صد تا شاید یکی به اینجا میرسه ولی باز هم برای کسی که پرتلاش و ایده دار باشه راه پیشرفت باز است.
    ویرایش توسط ghlobe : August 31st, 2012 در ساعت 02:53 AM

کسانی که از ایران میاند بیرون بیشتر کسانی هستند که میخوان زندگی‌ بی‌ دغدغه داشته باشند و دنبال علأعقشون بروند نه دنبال بیزینس؛ و به جز اون به قول شما سلامت اخلاقی‌ برای اکثریت افراد مهم است. اما اگه کسی‌ باشه که پول در اوردن براش هدف باشه و راه پول درآوردن براش مهم نباشه و راه‌ چاه اون رو تو ایران خوب بدونه مسلما آمریکا اومدنش برگ‌ بازنده هست نه برنده.

ApplyAbroad Guru

ببينيد دوست عزيز، من دو روز پيش دوستمو كه تازه از آمريكا اومده بود ديدم. اون دانشجوي دكتري مهندسي شيمي تو شيكاگوه، براي ديدن خونوادش به ايران اومده بود. اطلاعات بسيار مفيدي ازش گرفتم. اما با اطلاعات خودم تناقضي نداشت، از سيستم مالياتي و سيستم وام دهي، كاريابي و ....برام حرف زد. چيزي كه نگران كنندس ماليات زياد و سيستم منظم اونجاس! تو ايران چون آشفته بازاره بسيار ميشه پيشرفت كرد چون ماليات نميدي و هركاريم بخواي ميتوني انجام بدي! درسته كه حقوق افراد تحصيل كرده كمه اما 1000تا تجارت ميتوني بكني اعم از دلال بازي، خريدوفروش، ساخت وساز و...كه تو مدت كوتاهي ميلياردرت كنه! من 3 نفر تو اقوام ميشناسم كه از صفر صفر شروع كردن و بعد از 10-12 سال ميلياردر شدن! ببينيد سلامت پول مهمه اما سقف شيشه اي آمريكا و اروپا باعث سرخوردگي ميشه آخه چرا بايد نتوني از استعدات (دلالي هم استعداد ميخواد) استفاده كني؟ اونجا نميتوني يه شبه راه صدساله رو بري! اصلا ميشه با اين پولايي كه آمريكا درمياري يا با تجارت هايي كه انجام ميدي خفن پولدار شي؟
    این چیزی که شما در ایران ازش یاد می کنید اسمش پیشرفت نیست، اسمش چیز دیگه ایه.

پیشرفت واقعی زمانیه که جامعه هم از پولدار شدن و پیشرفت شخصی شما سود ببره و برای همینه که در آمریکا یا اروپا شما هرچقدر بیشتر پول در میارید بیشتر مالیات می دید و سرمایه گذاری های ساکن مثل مسکن اصلا سود آور نیستند، چون از کارهای شما جامعه سودی نمی بره و یک قدم پیشرفت شما مساوی یک قدم پس رفت بقیه جامعه است. شما در قبال سرویس هایی که جامعه در اختیارتون قرار می ده، موقعیت هایی که براتون فراهم می کنه تا پولدار بشید مسئولیت دارید و باید در قبالش شما هم به جامعه کمک کنید. در آمریکا نمیشه جامعه رو خراب کرد تا شخصا پولدار شد، در ایران میشه.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

خیلی مختصر بگم:

من به شخصه ترجیح میدم تو آمریکا فروشندگی بکنم با ساعتی 8$ اما یه میلیاردر تو ایران نباشم.
    چون با همون ساعتی 8$ به مراتب زندگی آروم تر و سالم تری خواهم داشت.. بدون کوچک ترین تردیدی اینو میگم..
    به نظرم این سگش شرف داره به اون ..
    میپرسید چرا؟
    جوابی ندارم براتون . میتونم پیشنهاد بدم یه توک پا تشریف بیارید اینجا زندگی کنید یه مدت متوجه منظور بنده خواهید شد..
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

بله بدیش اینه که من اونور زندگی نکردم، همه این حرفای منم ریشه در این داره که منم میخوام بخاطر بعضی مسائل از اینجا برم اما.....میترسم اونور به بحران بخورم. راستش دغدغه اصلی من کار پیدا کردن، سیستم کاری، مالیات سنگین، راه برای پیشرفت بی انتها و....تو آمریکاس!