صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 104

موضوع: آیا مدرک MS برای کار در آمریکا بهتر از PhD نیست؟

پیش فرض آیا مدرک MS برای کار در آمریکا بهتر از PhD نیست؟

سلام
    تا حالا یکی دو نفر از دوستان (غیر دانشجو) در آمریکا به من گفتن که با MS خیلی راحت تر میشه در آمریکا کار پیدا کرد تا PhD
    PhD degree works against you in the job marketشرکت های زیادی هستن که MS لازم دارن، در حالی که موقعیت های شغلی واسه PhD کمتره. درسته؟

البته رشته من Civil گرایش Transportation Engineering and Traffic
    که موقعیت های شغلی خیلی خوبی در شرکت های آمریکایی داره

من دارم واسه MS میرم آمریکا و ایالتی هم که میرم کلی نیاز داره به رشته من و کلی آگهی careers برام ایمیل میشه
    پیشنهاد شما چیه؟

آیا MS رو بگیرم و از طریق کار (ویزای H یا هر چیز دیگه که مربوط به کار میشه) در آمریکا بمونم یا این که phd رو بگیرم
    به نظر شما کدوم راه امکان موندن در امریکا رو بیشتر فراهم می کنه؟
    1. MS و کار کردن در یک شرکت معتبر
    2. PhD گرفتن و شانس کمتر پیدا کردن شغل

متشکرم
    راهت را ادامه بده، ایمانت تو را به نتیجه خواهد رساند.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : آیا مدرک MS برای کار در آمریکا بهتر از PhD نیست؟

راستش منم اينا رو شنيدم. و البته از افرادي بوده که سيتيزن بودن و مستر داشتن و شغل خوبيم پيدا کردن. ولي تا خودم نرم اونجا نميتونم از چيزي مطمئن شم. چون اونجا شرايط واسه خودم ملموس تر ميشه و آگاهيم هم بيشتر.
    ولي از بين دوستام که رفتن و MS گرفتن، واسه PhS دوباره اقدام کردن و نبودن افرادي که با همون مستر دنبال کار باشن.
    به نظر منم شمام تا نرفتي اونجا بهتره تصميم خاصي نگيري.
    البته شايد 1 نکته اي که پپدا کردن کار واسه افراد تحصيل کرده مشکل ميشه، مقدار حقوقشم باشه که توي ايران خودمونم همينطوره. هر چي توقع پول بيشتر باشه، به همون نسبت پيدا کردن کارش هم مشکل تر ميشه.

من هم یکی از دوستانم که الان معدن می خونن در new mexico صحبت داشتم و اونطوری اون می گفت کسی در امریکا میره دنبال phd که واقعا" اهل علم باشه یعنی دوست داشته باشه توی رشتش کار کنه و این به مفهوم این که مدرک بالاتر به معنای پول بیشتر نیست.
    البته همون طور که گفتند نمیشه صد در صد گفت . باید بری ببینی
    اگر علم در ثريا باشد مرداني از پارس آن را به چنگ خواهند آورد.

Junior Member

ميعاد جان

به نظر من اين اصلا قضيه پيچيده اي نيست بايد ببيني كه آيا علاقه داري كه بيشتر درس بخوني يا مي خواي زودتر جذب بازار كار بشي. به نظر من PHD خوندن براي هدفي غير از علاقه به درس خوندن اشتباهه، ضمن اينكه همين علاقه به احتمال زياد تورو مي كشونه به سمت آكادميك شدن. بنابراين مشكل كار پيدا كردن مي مونه براي كساني كه علي رغم ميلشون به درس و انشگاه رفتن PHD خوندن. اميدوارم هر كاري كه مي كني موفق باشي. البته خوب همونطور كه بعضي بچه ها هم گفتن شايد الان براي تصميم گيري روي اين قضيه يه كم زود باشه و بايد خودت بري از اونجا شرايطو لمشس كني مخصوصا محيط و جو و سيستم دانشگاه رو.

saeede83
    Guest

آخه این که MS برای کار بهتره درست! اما من شنیدم بعد از گرفتن MS به سختی می شه توی آمریکا موند، به خاطر همین بچه ها ترجیح می دن PhD بخونن. چون کم هستن جاهایی که موندن ایرانی رو بعد از MS اش ساپورت کنن! ولی بعد از PhD قضیه فرق می کنه، تعداد کمی از سیتیزن ها PhD می خونن و اونها توی کارهاشون به PhD های خارجی احتیاج دارن.

این رو من هم توی سایتهای امریکایی و هم از چند نفری شنیده ام که موقعیت کار برای فوق لیسانس بهتر از PHD هست و گاها ً معتقدند PHD همه اش ضرره!
    البته چند نکته دیگر را هم توجه کنید که برای من که این موارد خیلی تعیید کننده خواهند بود:

1. تعداد PHD داران کمتره و موقعیت شغلی هم کمتر. نکته ای که بالا ذکر شد اصلا ً به این معنی نیست که رقابت برای اشتغال PHD بدتره یا دکترا بیکار میمونند.
    2. اعتقاد من اینه که همیشه برای کار و ثروت اندوزی فرصت هست در حالیکه اغلب کسانی که بعد از فوق میرن پی کار و پول، فوق لیسانسه میمیرند! ولی کسی با PHD بیکار نمیمیره!
    3. در کاریابی همه چیز بستگی به رزومه شما داره. مقایسه ای که امریکاییها درباره خواندن یا نخواندن PHD انجام میدهند اینه که چون اونها اغلب برای تحصیلاتشان هزینه های هنگفتی خرج میکنند اصلا ً به صرفه نمیدونند که کسی که برای BS و احتمالا ً MS خودش اون همه خرج کرده حالا بخواد 4 سال دیگه هم تحصیل کنه. حتی جبران هزینه ای که تا مقطع فوق متحمل شده به راحتی ممکن نیست!
    4. شاید شرایط شغلی برای PHD در صنعت کم باشه ولی موجود هست. کار تحقیقاتی هم خوب گیر میاد. مضاف اینکه شما با MS شانس تدریس و کار آکادمیک کمی دارید در حالیکه با PHD این فرصت در اختیار شما راحت تر قرار میگیره.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

به طور كلي شما به مدرك ms راحتتر و متنوع تر از phd مي تونيد كار پيدا كنيد ..
    مدرك phd بر خلاف چيزي كه توي ايران داريم كه با پيشوند دكتر همه جا راهمون مي دن اونجا فقط مي تونين كار آكادميك و به ندرت(خيلي خيلي به ندرت و بسته به رشتتون) كارهاي مشاوره اي ..
    در كل فقط توي دانشگاه و مراكز تحقيقاتي كار براتون هست ..
    وضعيت كاري دكترهاي اينجا رو با اونجا اصلآ مقايسه نكنيد ... !

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Some14Myself
    به طور كلي شما به مدرك ms راحتتر و متنوع تر از phd مي تونيد كار پيدا كنيد ..
    مدرك phd بر خلاف چيزي كه توي ايران داريم كه با پيشوند دكتر همه جا راهمون مي دن اونجا فقط مي تونين كار آكادميك و به ندرت(خيلي خيلي به ندرت و بسته به رشتتون) كارهاي مشاوره اي ..
    در كل فقط توي دانشگاه و مراكز تحقيقاتي كار براتون هست ..
    وضعيت كاري دكترهاي اينجا رو با اونجا اصلآ مقايسه نكنيد ... !
    حسین جان من با شما موافق نیستم. ممکن هست فرصت شغلی واسه Ph.D کمتر باشه ولی اصلا نمیتونیم از کلمه های فقط و به ندرت تو جملات شما استفاده کنیم. من خیلیا رو (ایرانی) میشناسم که با Ph.D دارن تو بزرگترین و بهترین شرکتها کار میکنن (اونم نه به عنوان فقط یک مشاور). در حالی که قبلا با مدرک فوق تو همون شرکتها درخواست داده بودن و ردشون کرده بودن. ضمن اینکه این رو هم در نظر داشته باشید که تعداد کسایی که Ph.D دارن هم خیلی کمتر هست. ضمن اینکه این مساله تو آمریکا کمتر نسبت به جاهایی مثل کانادا یا اروپا به چشم میاد و فرصتهای شغلی تو آمریکا بیشتر هست. همچنین انجام کار آکادمیک هم یه فرصتی هست که اغلب محدود به کسایی میشه که دکترا دارن. برای همین دست کسی که دکترا داره تو انتخاب شغل بازتره. من که تا حالا کسی رو ندیدم با Ph.D بدون کار مونده باشه.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

يه سوالي براي من پيش اومد. آيا براي كارفرما مهمه كه كسي حتما مدرك PhD نداشته باشه؟
    يعني اگه كسي اينجا مدرك Ms داشته باشه و بره اونجا PhD بگيره، بعد بره و فقط مدرك Msاش رو بذاره وسط و كار پيدا كنه، ممكنه كارفرما بهش گير بده كه نه نميشه. تو مدرك PhD داري!!!! اين منطقي به نظر نمي رسه.
    يا اينكه اگه با داشتن مدرك PhD به حقوق به آدم فوق ليسانس قناعت كني همه چي حله؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آیا مدرک MS برای کار در آمریکا بهتر از PhD ن&

نقل قول نوشته اصلی توسط farhan
    يه سوالي براي من پيش اومد. آيا براي كارفرما مهمه كه كسي حتما مدرك PhD نداشته باشه؟
    يعني اگه كسي اينجا مدرك Ms داشته باشه و بره اونجا PhD بگيره، بعد بره و فقط مدرك Msاش رو بذاره وسط و كار پيدا كنه، ممكنه كارفرما بهش گير بده كه نه نميشه. تو مدرك PhD داري!!!!    اين منطقي به نظر نمي رسه.
    يا اينكه اگه با داشتن مدرك PhD به حقوق به آدم فوق ليسانس قناعت كني همه چي حله؟
    من یه اصطلاحی رو شنیدم (مخصوصا درباره کانادا) که فکر میکنم over qualified باشه. این یعنی اینکه اونا هیچ وقت مثلا برای شغل آبدارچی یک لیسانسه رو استخدام نمیکنن (برعکس ایران). حالا این مورد من شنیدم برای مدارک بالاتر هم صدق میکنه. یعنی کار یک لیسانسه رو به کسی که فوق داره نمیدن و به اصطلاح میگن طرف over qualified هست. در مورد امریکا هم فکر میکنم به همین صورت باشه.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)