صفحه 10 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 104

موضوع: آیا مدرک MS برای کار در آمریکا بهتر از PhD نیست؟

Senior Member EHSM آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آیا مدرک MS برای کار در آمریکا بهتر از PhD نیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط kimianabv نمایش پست ها
    سلام دوستان

من در این مورد خیلی تحقیق کردم. با خیلی اساتید در امریکا و دوستانم که آنجا هستند صحبت کردم. ما ایرانیها ذهنیت تاریخی داریم که حتمن باید دکتری گرفت و ..... واقیت این است که به دلیل زیاد فرست شغلی برای دکتری کم است. از دید یک آمریکایی شما وقتی باید phd بگیری که بخواهی یا تو دانشگاه درس بدی یا کار تحقیقاتی بکنی. با تو یک شرکت کار مهندسی کردن PhD کمی عجیب است.
    نمیدونم این موضوع درسته یا نه. فقط مشکلی که با مستر (فرضا مهندسی) ممکنه باشه اینه که اسپانسر کمتر ممکنه پیدا بشه. موقعیت کاری بیشتره ولی خوب نیتیوها هم با مدرک مستر بیشترن. نمیدونم این موضوع تاثیر داره یا نه!!! یعنی شاید دکترا گرفتن از این جهت بهتره باشه و شاید برا ماها دکترا بهتره باشه. نمیدونم دقیقا. البته خب بغیر از رشته کامپیوتر ساینس منظور سایر رشتههای مهندسیست.

بله درسته. هدف البته این هست که شما توی 2-3 سالی که بیشتر در دانشگاه هستید اون edge رو ایجاد کنید با بقیه از جمله نیتیوها. اگر فقط بتابید و کار خاصی نکنید که خب ارزشی نداره. ضمنا تعداد دانشجویان امریکایی که دکترا دارند بسیار بیشتر از اون چیزیه این دوستمون تصور می کنند. دانشگاه های تاپ اکثریت با نیتیوهاست. استارتاپ های "های تک" امروزه دیگه به ندرت شانس جذب سرمایه با هسته اولیه چند تا BS MS داره...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط BenFranklin نمایش پست ها
    ضمنا تعداد دانشجویان امریکایی که دکترا دارند بسیار بیشتر از اون چیزیه این دوستمون تصور می کنند. دانشگاه های تاپ اکثریت با نیتیوهاست.
    دوست عزیز شما آمار مشخصی در این مورد دیده اید؟ لااقل در رشته های مهندسی و کامپیوتر که اگر فهرست دانشجویان دکترای دانشکده های تاپ را نگاه کنید تعداد دانشجویان غیرامریکایی بوضوح بیشتر نشون میده. بعنوان مثال مهندسی برق کلتک و استنفورد رو میتونید خودتون چک کنید که اکثر دانشجویان دکترا غیر نیتیو هستند:

http://ee.caltech.edu/people/grad
    https://ee.stanford.edu/people/student
    ویرایش توسط ghlobe : January 9th, 2016 در ساعت 12:47 AM

طبق فایلهایی که این دوستمون emiliano از usnews گذاشتن آمار granted) international (engineering) PhD) در 2014 برای برکلی 39% استنفورد 48% کلتک دقیق 50% می باشد. بعضی دانشگاه ها که خیلی محبوبیتی ندارند آمار international به حوالی 80 هم میرسه. البته بازهم خیلی تابع مشخصی از رنک نیست ولی در کل همونطور که عرض کردم تعداد دانشجویان امریکایی که دکترا دارند بسیار بیشتر از اون چیزیه که این یکی دوستمون تصور می کنند

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط BenFranklin نمایش پست ها
    طبق فایلهایی که این دوستمون emiliano از usnews گذاشتن آمار granted) international (engineering) PhD) در 2014 برای برکلی 39% استنفورد 48% کلتک دقیق 50% می باشد. بعضی دانشگاه ها که خیلی محبوبیتی ندارند آمار international به حوالی 80 هم میرسه. البته بازهم خیلی تابع مشخصی از رنک نیست ولی در کل همونطور که عرض کردم تعداد دانشجویان امریکایی که دکترا دارند بسیار بیشتر از اون چیزیه که این یکی دوستمون تصور می کنند
    درسته ولی مشکل آمار usnews اینه که بر اساس وضعیت مهاجرت افراد تقسیم بندی میکنه و نه دقیقا بر اساس نیتیو بودن و نبودن. مثلا بستگی داره که آیا یک ایرانی یا چینی صاحب گرین کارت یا حتی سیتیزن که در آمار usnews بین المللی حساب نمیشه رو امریکایی نیتیو حساب کنیم یا نه. فکر میکنم وقتی به عدم علاقه امریکایی ها به تحصیل دکترا در رشته های فنی اشاره میشه بیشتر امریکایی الاصل ها موردنظر هستند.

Senior Member mokhteh آواتار ها

دوستان من همزمان با PhD عمران خودم یه مستر computer science رو هم شروع کردم با گرایش به سمت data mining و دارم بیشتر کورس هامو تو اون زمینه می گیرم...امیدوارم تا سال آینده این موقع مدرک مسترم دستم باشه...خودم بیشتر مدنظرم بود برای کار برم به سمت کامپیوتر ولی می بینم دوستان میگن با مدرک مستر گرچه احتمال کار گرفتن بیشتر هست ولی احتمال گرفتن ویزا H1 کمتر میشه... اگر احتمالا اسممون تو لاتاری H1 در نیاد امکان ادامه تحصیل برای موندن تو امریکا و اپلای دوباره برای H1 پس از فارغ التحصیلی وجود داره همچنان یا باید به آغوش کشورمون برگردیم....
    تاریخ این ایام را هر کس که خواهد خواند، جز این سخن از ما نخواهد راند:
    این نسل سردرگم، بر توسن اندیشه هاشان لنگ
    ، فرسنگ در فرسنگ، جز سوی ترکستان نمی رانند؛
    تاریخ پیش از خویش را باری نمی خوانند.

نقل قول نوشته اصلی توسط mokhteh نمایش پست ها
    دوستان من همزمان با PhD عمران خودم یه مستر computer science رو هم شروع کردم با گرایش به سمت data mining و دارم بیشتر کورس هامو تو اون زمینه می گیرم...امیدوارم تا سال آینده این موقع مدرک مسترم دستم باشه...خودم بیشتر مدنظرم بود برای کار برم به سمت کامپیوتر ولی می بینم دوستان میگن با مدرک مستر گرچه احتمال کار گرفتن بیشتر هست ولی احتمال گرفتن ویزا H1 کمتر میشه... اگر احتمالا اسممون تو لاتاری H1 در نیاد امکان ادامه تحصیل برای موندن تو امریکا و اپلای دوباره برای H1 پس از فارغ التحصیلی وجود داره همچنان یا باید به آغوش کشورمون برگردیم....
    یعنی اوضاع کار این قدر درام هست ؟ یا عمران اینجوری؟ فکر کنم شما عمران اب بودین اگه درست یادم باشه ؟ یعنی الان دارین در کنار phd یه در مستر cs میگذرونی که اگه جاب افر عمرانی نتونستی گیر بیاری رو این حساب کنی ؟!!!! یعنی برای دوستان عمرانی که قصد موندن دارن و واسه phd اقدام کردن این قدر جاب افر که اسپانسر بشن کمه و سخته ؟!!!!! میشه یکم باز کنین من یکم هنگم
    و این که مطمننین که h1b برای phd ها بهتر هست ؟

Senior Member mokhteh آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mgsliferoad نمایش پست ها
    یعنی اوضاع کار این قدر درام هست ؟ یا عمران اینجوری؟ فکر کنم شما عمران اب بودین اگه درست یادم باشه ؟ یعنی الان دارین در کنار phd یه در مستر cs میگذرونی که اگه جاب افر عمرانی نتونستی گیر بیاری رو این حساب کنی ؟!!!! یعنی برای دوستان عمرانی که قصد موندن دارن و واسه phd اقدام کردن این قدر جاب افر که اسپانسر بشن کمه و سخته ؟!!!!! میشه یکم باز کنین من یکم هنگم
    و این که مطمننین که h1b برای phd ها بهتر هست ؟
    من صحبتی از وضعیت کار کردم؟ البته در بازار کار کامپیوتر شکی نیست ولی من مباحث عمرانی چندان دیگه برای جذابیت نداره...خیلی از بچه ها رو می شناسم که تو همین عمران از دانشگاههای معمولی فارغ التحصیل شدن و الان دارن کار میکنن....بد به دلتون راه ندید....اگر علاقه دارین واقعا ادامه بدین
    تاریخ این ایام را هر کس که خواهد خواند، جز این سخن از ما نخواهد راند:
    این نسل سردرگم، بر توسن اندیشه هاشان لنگ
    ، فرسنگ در فرسنگ، جز سوی ترکستان نمی رانند؛
    تاریخ پیش از خویش را باری نمی خوانند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    accounting at shahid beheshti university

دوستان ميخواستم ببينم در رشته هاي مرتبط با بيزينس( حسابداري ،فايننس ،ماركتينگ و ...) خوندن PHD توصيه ميشه؟؟ براي كار داخل صنعت البته

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ariaf93 نمایش پست ها
    دوستان ميخواستم ببينم در رشته هاي مرتبط با بيزينس( حسابداري ،فايننس ،ماركتينگ و ...) خوندن PHD توصيه ميشه؟؟ براي كار داخل صنعت البته
    توصیه نمیشه. در اون رشته ها PhD فقط برای کار آکادمیک است.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)