صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 104

موضوع: آیا مدرک MS برای کار در آمریکا بهتر از PhD نیست؟

mili
    Guest

پیش فرض پاسخ : آیا مدرک MS برای کار در آمریکا بهتر از PhD نیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    حسین جان من با شما موافق نیستم. ممکن هست فرصت شغلی واسه Ph.D کمتر باشه ولی اصلا نمیتونیم از کلمه های فقط و به ندرت تو جملات شما استفاده کنیم. من خیلیا رو (ایرانی) میشناسم که با Ph.D دارن تو بزرگترین و بهترین شرکتها کار میکنن (اونم نه به عنوان فقط یک مشاور). در حالی که قبلا با مدرک فوق تو همون شرکتها درخواست داده بودن و ردشون کرده بودن. ضمن اینکه این رو هم در نظر داشته باشید که تعداد کسایی که Ph.D دارن هم خیلی کمتر هست. ضمن اینکه این مساله تو آمریکا کمتر نسبت به جاهایی مثل کانادا یا اروپا به چشم میاد و فرصتهای شغلی تو آمریکا بیشتر هست. همچنین انجام کار آکادمیک هم یه فرصتی هست که اغلب محدود به کسایی میشه که دکترا دارن. برای همین دست کسی که دکترا داره تو انتخاب شغل بازتره. من که تا حالا کسی رو ندیدم با Ph.D بدون کار مونده باشه.
    این که جامعه اماری که شما از اون صحبت میکنید چقدر بزرگ هست رو نمیدونم اما بعید میدونم خیلی بزرگ باشه ، به این علت که وقتی کسی phd میگیره یعنی وارد یه تخصصی شده که شاید کلا کسانی که اون تخصص رو دارند در اون زمینه مثلا در کامپیوتر یا برق به 1000 نفر نرسند در کل امریکا ! از طرفی چون شما native نیستی در نتیجه برای اینکه بتونی بعد از درست اونجا بمونی باید شرکت ثابت کنه که به تخصص شما نیاز داره که این باعث میشه تنها جاهایی به شما پیشنهاد کار بدن که در اون زمینه تخصصی کار کنند و پروژه داشته باشند ، در نتییجه فرصت شغلی برای شمایی که 5-6 سال صرفا در دانشگاه کار کردی و احیانا یه کار اموزی هم داشتی خیلی خیلی کمتر از کسی هست که یه لیسانس یا ماکسیمم فوق لیسانس خونده و برای کار apply میکنه ، چون مثل شما 5-6 سال صرفا وقتش رو در دانشگاه نگذرونده و در نتیجه شرکت های خیلی بیشتری میتونند این شخص رو به علت اینکه کارش تخصصی نیست استخدام کنند و بعد از 5-6 سال که شما تازه فارغ التحصیل شدی میبینی که این شخص تو این 5-6 سال مراحل کاری رو به خوبی طی کرده ، کاری که یه phd تازه باید بعد از 6 سال شروع کنه ... ;D

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پاسخ : آیا مدرک MS برای کار در آمریکا بهتر از PhD نی

من یه اصطلاحی رو شنیدم (مخصوصا درباره کانادا) که فکر میکنم over qualified باشه. این یعنی اینکه اونا هیچ وقت مثلا برای شغل آبدارچی یک لیسانسه رو استخدام نمیکنن (برعکس ایران). حالا این مورد من شنیدم برای مدارک بالاتر هم صدق میکنه. یعنی کار یک لیسانسه رو به کسی که فوق داره نمیدن و به اصطلاح میگن طرف over qualified هست. در مورد امریکا هم فکر میکنم به همین صورت باشه.
    چرا اينطوريه؟ چه دليلي براي اين كار دارن؟ مگه غير از مسائل مالي و بالا بودن انتظارات كسي كه كار ميكنه (به دليل داشتن مدرك بالا) چيز ديگه‌اي هم در اين زمينه مهمه؟ كه خوب اون طرف ميتونه بي ادعاتر ظاهر بشه و به حقوق مدرك پايين تر قناعت كنه.

حالا اگه كسي آخرين مدركشو رو نكنه چي ميشه؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پاسخ : آیا مدرک MS برای کار در آمریکا بهت

نقل قول نوشته اصلی توسط farhan
    چرا اينطوريه؟ چه دليلي براي اين كار دارن؟ مگه غير از مسائل مالي و بالا بودن انتظارات كسي كه كار ميكنه (به دليل داشتن مدرك بالا) چيز ديگه‌اي هم در اين زمينه مهمه؟ كه خوب اون طرف ميتونه بي ادعاتر ظاهر بشه و به حقوق مدرك پايين تر قناعت كنه.

حالا اگه كسي آخرين مدركشو رو نكنه چي ميشه؟
    والا منم دلیلش رو دقیق نمیدونم ولی در مورد کانادا حتی این رو هم شنیدم که یه استاد وقتی میخواد یه دانشجو انتخاب کنه نمیاد کسی که رزومه خیلی خیلی خوبی داره رو برداره. اینو از چند نفر تا حالا شنیدم. نمیدونم علت این کارا چی هست. در مورد اینکه هم مدرکو رو نکنید نمیدونم امکان داره بفهمن یا نه. یادمه یکی از بچه ها یک سری فایل تو سایت گذاشته بود که در مورد اینجور فرهنگها تو کانادا صحبت میکرد. اگه پیدا کنم لینکش رو همینجا میذارم

اینم لینک: http://www.applyabroad.org/forum/ind...ic,1673.0.html

to mili: جامعه آماری من بزرگ نیست. شاید حدود 10 نفر که نصفشون هم رشته ای خودم هستن. ولی به هر حال واسه من این تعداد کافی هست تا یه همچین نتیجه گیری بکنم. شاید بهتر باشه اونایی که چند سال هست آمریکا هستن هم نظر بدن. مظمئنا اونا تجربه بیشتری دارن
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    USA

من که تا حالا کسی رو ندیدم با Ph.D بدون کار مونده باشه.
    عوضش من انقد دیدم.....همین تازگیا یکی از برو بکس phd دار از برکلی آخرش مجبور شد بره با فوق لیسانس تهرانش کار پیدا کنه!!!...یکی هم رفت کانادا واسه کار...

حرفای mili کاملا درسته..میبینین تقریبا سر به سره...phd شغل کمتر..رقیب کمتر....MS شغل بیشتر ..رقیب بیشتر...درنتیجه دوست نداری نرو phd بخون..تموم میکنی ولی با بدبختی..

این overqualified بودن مطلب مهمیه...تو ایرانش هم هست اتفاقا ..طرف باید پایه حقوق واسه phD بزنه ولی تو همون کار MS رو واسش میکنی...خول که نیست...

overqualified for a job رو گوگل کنید

where ignorance is bliss ....tis fool to be wise

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Big Boss
    این overqualified بودن مطلب مهمیه...تو ایرانش هم هست اتفاقا ..طرف باید پایه حقوق واسه phD بزنه ولی تو همون کار MS رو واسش میکنی...خول که نیست...
    خوب حرف شما قبول. ولي اگه كسي با داشتن مدرك دكتري به گرفتن حقوق فوق قناعت كنه، بازم مشكلي پيش مياد؟

يا اصولا اگه با اينكه مدرك دكتري داري ولي رو نكني، آيا مي فهمن؟ مشكلي پيش مياد؟

mili
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط farhan
    خوب حرف شما قبول. ولي اگه كسي با داشتن مدرك دكتري به گرفتن حقوق فوق قناعت كنه، بازم مشكلي پيش مياد؟

يا اصولا اگه با اينكه مدرك دكتري داري ولي رو نكني، آيا مي فهمن؟ مشكلي پيش مياد؟
    دوست عزیز شما بهتره اول تکلیفت رو با خودت روشن کنی بعد دنبال alternative ها بگردی !!
    اولا شما چون f-1 داری میری برای اینکه بتونی بعد از درست کار کنی باید کارت در تخصصی باشه که داری ، در غیر این صورت با موندت موافقت نمیشه ، در نتیجه وقتی phd میگیری فقط و فقط باید دنبال کاری بگردی که 6 سال تو دانشگاه رو اون تحقیق کردی ! پس ... نمیشه phd گرفت و با مدرک ms دنبال کار گشت ،

از طرفی من تعجب میکنم شما چطور میخوای 6 سال تو دانشگاه دکترا بخونی و بعد مدرکت رو رو نکنی و یا اینکه به گرفتن حقوق فوق قناعت کنی ... کسی شما رو مجبور نکرده دکترا بخونی !! این طرز تفکر های شما واقعا جالبه.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

حسین جان من با شما موافق نیستم. ممکن هست فرصت شغلی واسه Ph.D کمتر باشه ولی اصلا نمیتونیم از کلمه های فقط و به ندرت تو جملات شما استفاده کنیم. من خیلیا رو (ایرانی) میشناسم که با Ph.D دارن تو بزرگترین و بهترین شرکتها کار میکنن (اونم نه به عنوان فقط یک مشاور). در حالی که قبلا با مدرک فوق تو همون شرکتها درخواست داده بودن و ردشون کرده بودن. ضمن اینکه این رو هم در نظر داشته باشید که تعداد کسایی که Ph.D دارن هم خیلی کمتر هست. ضمن اینکه این مساله تو آمریکا کمتر نسبت به جاهایی مثل کانادا یا اروپا به چشم میاد و فرصتهای شغلی تو آمریکا بیشتر هست. همچنین انجام کار آکادمیک هم یه فرصتی هست که اغلب محدود به کسایی میشه که دکترا دارن. برای همین دست کسی که دکترا داره تو انتخاب شغل بازتره. من که تا حالا کسی رو ندیدم با Ph.D بدون کار مونده باشه.
    البته من توی پرانتز گفتم که بسته به رشته!! من در مورد رشته ای که می گی نمی دونم اما برای بچه های اقتصادی و مدیریتی اینطوریه .. حداقل ازچندتا از دانشجوها و فارغ التحصیلای Sep 2007 که برگشتن و باهاشون حرف زدم اینطوری برداشت می شد .. حالا شاید می خواستند اینطوری برای بازار خودشون رقیب نتراشن ...
    اما شما اولین نفری هستی که من ازش می شنوم : " دکترا داره تو انتخاب شغل بازتره " ... منظورم اینکه درسته کار آکادمیک فقط برای phd دارا باز هست ولی بازار غیرآکادمیک توی کشورهایی مثل امریکا و کانادا به مراتب متنوع تره ... اگه این صحت داشته باشه ما هم استقبال شدید می کنیم .. ... عین شما از خدامونه ! ...

در اين موضوع مطلب زير رو هم از اين سايت http://www.happyschoolsblog.com/bach...degree-salary/ بخونين:

Here’s a research study by different groups and its indeed an interesting informative article.

Income Comparison
    Bachelor’s Degree - Those with a bachelor’s degree, $2.1 million over a lifetime:
    Master’s Degree - People with a master’s degree earn $2.5 million
    Doctoral Degree - Persons with doctoral degrees earn an average of $3.4 million during their working life
    Professional Degree - Those with MD or JD professional degrees (medicine, law) do best with an average of $4.4 million dollars in lifetime earnings
    Read More from the source of this article
    http://www.dba-oracle.com/t_increase..._doctorate.htm

نقل قول نوشته اصلی توسط TheGeek
    در اين موضوع مطلب زير رو هم از اين سايت http://www.happyschoolsblog.com/bach...degree-salary/ بخونين:

Here’s a research study by different groups and its indeed an interesting informative article.

Income Comparison
    Bachelor’s Degree - Those with a bachelor’s degree, $2.1 million over a lifetime:
    Master’s Degree - People with a master’s degree earn $2.5 million
    Doctoral Degree - Persons with doctoral degrees earn an average of $3.4 million during their working life
    Professional Degree - Those with MD or JD professional degrees (medicine, law) do best with an average of $4.4 million dollars in lifetime earnings
    کاملا به نظر اشتباه میرسه
    Read More from the source of this article
    http://www.dba-oracle.com/t_increase..._doctorate.htm
    If you fail to plan,you plan to fail

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982 نمایش پست ها
    وحید عزیز بیشتر کسایی که من باهاشون برخورد داشتم تقریبا خلاف حرف شما رو میزنن. و بیشتر نظرشون مثل بقیه بچه هاس. میشه چند تا مثال از همین افرادی که میشناسین با phd موقعیت کاری خوب پیدا کردنو بگی و اینکه چه شرایطی داشتن؟
    واقعا این بحث منو خیلی سر در گم کرده و نمی تونم تصمیم درستی بگیرم که آیا phd رو ادامه بدم یا به همین فوق بسنده کنم؟
    ممنون میشم جواب بدین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)