صفحه 4 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 104

موضوع: آیا مدرک MS برای کار در آمریکا بهتر از PhD نیست؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ElectricalENG نمایش پست ها
    در مورد رشته كامپيوتر اطلاع ندارم دوست عزيز اما استخدام شدن توانير به همين راحتيا نيست آزمون +مصاحبه پير آدم رو در مياره. اين هم كه ميگم به عينه ديدم. اما در كل رشته برق اگر كار بلد باشيد بيكار نميمونيد. من هم تهران زندگي ميكنم و دانشگاهم تهرانم و تو بازار تهرانم.

من از سطح سواد شما و اينكه چقدر كار بلديد اطلاعي ندارم و در اين باره نظري ندارم.....
    به نظر بنده حقیر کار هست....ولی دستمزد پایینه...شما در تهران کار پیدا میکنی---ولی تو شرکت خصوصی دستمزد پایینه(البته با توجه به مخارج زندگی)...تو شرکت دولتی هم پارتیو و مصاحبه و هزار تا دنگ و فنگ میخاد-----من فکر میکنم وضعیت دستمزدها تو آمریکا خیلی باید بهتر باشه با توجه به مخارج زندگی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics, Sharif Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط va_2827 نمایش پست ها
    یه جواب ساده که همه خواهند گفت
    برا اینکه دوره دکتری همراه با فاند هست و همه دوست دارن که پول خرج نکنن چون هزینه ها سرسام آوره
    برا فوق به هیچ وجه فاند نمیدن
    اکه برا حرفای بالاتون دلیل و مدرکی دارین رو کنین شایعه پراکنی نکنین
    تا اونجا که ماها خبر داریم هیچ مشکلی جهت استخدام و هیئت علمی شدن نیست
    تند روی هیچ وقت به صلاح نیست!
    برا فوق هم فاند پیدا میشه؛ هر چه قدر سخت باشه، دیگه " به هیچ وجه فاند نمیدن " نیست.
    در ضمن کسایی که فقط مستر می خواند، می تونند برند پی اچ دی و وسط کار که هنوز تز شروع نشده، بکشند کنار. اینجوری یه مستر می گیرند.
    ویرایش توسط Hamid Naderiya : December 9th, 2011 در ساعت 02:21 AM

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_oroomy نمایش پست ها
    به نظر بنده حقیر کار هست....ولی دستمزد پایینه...شما در تهران کار پیدا میکنی---ولی تو شرکت خصوصی دستمزد پایینه(البته با توجه به مخارج زندگی)...تو شرکت دولتی هم پارتیو و مصاحبه و هزار تا دنگ و فنگ میخاد-----من فکر میکنم وضعیت دستمزدها تو آمریکا خیلی باید بهتر باشه با توجه به مخارج زندگی

دستمزد پایین !!!؟؟ تو امریکا !!؟؟
    دپارتمان ما منشی جدید گرفته که ۲۲ سالشه و تازه لیسانس گرفته ... میدونید دستمزدش چنده؟ ۴۰۰۰۰ دلار سالیانه بعد از کسره مالیات که خودش میگفت چون تازه کاره کم میگیره !!... اینجا دانشجوها با ۲۲۰۰۰ حقوق دانشجوییشون خیلی خوب زندگی میکنن ... تازه متاهل ها هم با کمی صرفه جویی دارن با همین پول زندگیشونو میکنن ... شهر ما از گرونترین شهرای امریکاست

اینجا شما یا کار دارین یا نه ... اگه کار پیدا کنین دیگه نگرانی از لحاظ کیفیت زندگی ندارین و تنها دغدغه حفظ کارتون خواهد بود ... اینجا به فوق دکترا سالی ۴۴۰۰۰ دلار میدن و به استاد سفر کیلومتر حداقل ۶۰۰۰۰ تا ... با این پول اینجا از خوشی میمیری ... هیچ کشوریو نمیشه از لحاظ موقعیت کاری و سطح نهایی درامد با امریکا مقایسه کرد ...

مزیتی که ایران نسبت به امریکا داره اینه اگه ! اگه ! کار گیر اوردی حفظ کار آسونه ... لازم نیست آپدیت باشی ... لازم نیست خلاقیت داشته باشی ... لازم نیست با سواد باشی ... اصلا نیاز به درس دانشگاه نداری پس نگران نباش اگه چیزایی که قبلن تو دانشگاه خوندی یادت رفته... تنها ولایت مدار باشی کافیه !!!

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

Senior Member

من گفتم تو ایران دستمزد پایینه!!!!!!!!!!!!! شما عده بسیار زیادی منشی تو ایران میبینی که زیر 200 هزار تومان(مثلا 100 هزار تومن) کار میکنن...یه عده از خدا بیخبر سوء استفاده میکنن....عده بسیار زیادی دارن حقوق میگیرن وای زیر قانون حداقل دستمزد که حدود 330 هزار تومنه.....شهرستان مهندس کار میکنه تو جای خصوصی میکشه 500 تومن میگیره...اونم یه مقدارش این ماه و اون ماه میشه......معلومه اوضاع آمریکا خوبه...تو آمریکا یا کیف میکنی و از کیف کردن میمیری.....یا از گرسنگی و بیخانمیانی میمیری.....ولی تو ایران......!!!!
    ویرایش توسط saeed_oroomy : December 9th, 2011 در ساعت 01:51 PM

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    دستمزد پایین !!!؟؟ تو امریکا !!؟؟
    دپارتمان ما منشی جدید گرفته که ۲۲ سالشه و تازه لیسانس گرفته ... میدونید دستمزدش چنده؟ ۴۰۰۰۰ دلار سالیانه بعد از کسره مالیات که خودش میگفت چون تازه کاره کم میگیره !!... اینجا دانشجوها با ۲۲۰۰۰ حقوق دانشجوییشون خیلی خوب زندگی میکنن ... تازه متاهل ها هم با کمی صرفه جویی دارن با همین پول زندگیشونو میکنن ... شهر ما از گرونترین شهرای امریکاست

اینجا شما یا کار دارین یا نه ... اگه کار پیدا کنین دیگه نگرانی از لحاظ کیفیت زندگی ندارین و تنها دغدغه حفظ کارتون خواهد بود ... اینجا به فوق دکترا سالی ۴۴۰۰۰ دلار میدن و به استاد سفر کیلومتر حداقل ۶۰۰۰۰ تا ... با این پول اینجا از خوشی میمیری ... هیچ کشوریو نمیشه از لحاظ موقعیت کاری و سطح نهایی درامد با امریکا مقایسه کرد ...

مزیتی که ایران نسبت به امریکا داره اینه اگه ! اگه ! کار گیر اوردی حفظ کار آسونه ... لازم نیست آپدیت باشی ... لازم نیست خلاقیت داشته باشی ... لازم نیست با سواد باشی ... اصلا نیاز به درس دانشگاه نداری پس نگران نباش اگه چیزایی که قبلن تو دانشگاه خوندی یادت رفته... تنها ولایت مدار باشی کافیه !!!
    در اینکه دستمزدها متناسب با شان و مخارج ادماست و قدرت خرید و ...بالاست هیچ شکی نیست. فقط قضیه اینه که چقدر کار پیدا کردن آسونه؟ یه فیدبکی از اوضاع بازار کار اونجا بدین خیلی خوب میشه.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_oroomy نمایش پست ها
    من گفتم تو ایران دستمزد پایینه!!!!!!!!!!!!! شما عده بسیار زیادی منشی تو ایران میبینی که زیر 200 هزار تومان(مثلا 100 هزار تومن) کار میکنن...یه عده از خدا بیخبر سوء استفاده میکنن....عده بسیار زیادی دارن حقوق میگیرن وای زیر قانون حداقل دستمزد که حدود 330 هزار تومنه.....شهرستان مهندس کار میکنه تو جای خصوصی میکشه 500 تومن میگیره...اونم یه مقدارش این ماه و اون ماه میشه......معلومه اوضاع آمریکا خوبه...تو آمریکا یا کیف میکنی و از کیف کردن میمیری.....یا از گرسنگی و بیخانمیانی میمیری.....ولی تو ایران......!!!!
    این قسمت دومی که میگین امکان داره از گرسنگی بمیری واقعا هست اما برای کارگر غیر قانونی و بی مهارت و بدون پولو مدرک مکزیکی که مثلا اونور مریض هم بشه نه یه جوون تحصیل کرده و قانونی در امریکا مخصوصا از نوع زرنگ ایرونیش
    ایرانی ها تو امریکا جز بالاترین قشر و با کلاس ترین ها هستند
    اما تو ایران هم این بیشتر صادقه یا شما به شدت ثروتمند میشی یا یه ادم کاملا عادی فقط شاید از گزسنگی نمیری

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : PhD or another MSc will lead sooner to job?

نقل قول نوشته اصلی توسط apyfrd نمایش پست ها

a friend of mine asked me the same question

He has a BSc and MSc degree in electrical engineering from Iran, and he is not that fond of getting a PhD for the sake of doing research.
    What if he finds a funded MSc position? now what?l
    Should he pursue a PhD or go for a 2nd MSc degree in US?l
    Will he be able find an internship position (given that he has chosen a 2nd MSc over Phd)?l
    With a 2nd MSc in US, does he have the OPT option (the one year extended period in which you can work as a paid trainee and apply for a work visa)?l
    What are his chances of finding a (well-payed) job with just a 2-year MSc degree in US?l

The thing is he has been admitted as a PhD student and he might re-apply or transfer the next year.

Thanks for your replies
    If he has been offered a position and can get the visa, the second M.Sc. is a good option and has better job prospects. If he has the PhD admission for this year but not the M.Sc., I'd suggest he doesn't delay and go this year. You never know what happens next year. Maybe he can transfer to M.Sc. once he is there..

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا مدرک MS برای کار در آمریکا بهتر از PhD نیست؟

سلام دوستان
    یک سوال داشتم و راهنمایی می خواستم
    من الان موفق شدم در دانشگاه ازد واحد علوم و تحقیقات دکتری قبول بشوم و از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد بورس 50% بگیرم و همین طور در یکی از واحدهای دانشگاه ازاد قرار است که هیات علمی بشوم و در نهایت می توانم با هزینه حدود 30 میلیون دکتری را تمام کنم اما وضعیت اقتصادی و سیاسی ایران, و... نمی تواند من را قانع کند که در ایران بمونم

از طرف دیگر نمره آیلتس و جی-آر-ای خوبی گرفتم و در چند دانشگاه آمریکا مثل میامی و پنسیلوانیا هم اساتیدی را پیدا کردم که موافقت کردد که به من برای دوره دکتری بورس بدهند و در حال اقدام هستم اما واقعا نمی دونم وضعیت کار بعد از تحصیل در دوره PhD در آمریکا چطور است؟ و چون دوست و آشنایی در آمریکا ندارم اطلاعات دقیقی از این مساله ندارم و این مساله باعث نگرانی شده

و الان واقعا تصمیم گیری برام مشکل شده (واقعا ماندن یا رفتن) ؟ اگر دوستانی در زمینه کار پس از دوره دکتری تجربه دارند ممنون می شوم اگر راهنمایی کنند.
    با تشکر- سارا

Junior Member Mahoonaky آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    griffith, electronic

عجب بحثی شد این
    مگه میشه دکترا بیکار بمونه !!!!
    اونم تو آمریکا
    به هر حال یه کار آکادمیک پیدا میشه
    همیشه آسون ترین راه بهترین راه نیست

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahoonaky نمایش پست ها
    عجب بحثی شد این
    مگه میشه دکترا بیکار بمونه !!!!
    اونم تو آمریکا
    به هر حال یه کار آکادمیک پیدا میشه
    بله میشه !! خیلی هم میشه !

بنده از وقتی اومدم اینجا خیلی ها تو رشته های متفاوت رو دیدم بخاطر پیدا نکردن کار برگشتن کشور خودشون ... اوضاع کاری آمریکا اصلا خوب نیست.
    یکی از دوستان من تاحالا مجبور شده 2 تا post doc بخونه ... یعنی 4 سال دنبال کار میگرده !! تازه سیتیزن هم هست ! برای همه نوع کاری با هر حقوقی اپلای کرده ولی ...

اینجا هم مثل ایران برای کار پیدا کردن باید خیلی تیز باشی و بتونی کانکشن بزنی ... مخصوصا مخصوصا برای ما که گرین کارت نداریم...

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)