صفحه 6 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 104

موضوع: آیا مدرک MS برای کار در آمریکا بهتر از PhD نیست؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : آیا مدرک MS برای کار در آمریکا بهتر از PhD نیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hmzabbasi نمایش پست ها
    خب دوست عزیز مگه نمیگین سرمایه گذاری؟ با 8-7 هزار دلار که نمیشه سرمایه گذاری خوبی انجام داد! منم منظورم از سیو، جمع کردن بی هدف پول نیست! در واقع منظورم سرمایه گذاریه نسبتا بزرگه، مثه شرکت عظیم و معتبر زدن، کارخونه، جای بزرگ تفریحی، سرمایه گذاری بزرگ در بورس و...بود! میشه اونور با این دستمزدا به این اهداف رسید؟
    از اول که کسی شرکت عظیم و معتبر نمیزنه! یک شرکت کوچک میزنید و بتدریج توسعه میدهید، وام میگیرید و سرمایه گذار جذب میکنید تا رشد کنه. این در صورتی است که بیزینس خودتان را بزنید نه اینکه کار حقوق بگیری داشته باشید. اگر عملی نمی بود پس اینهمه شرکتهای بزرگ و کارخانه های عظیم و مراکز عمده در امریکا چطور ایجاد شده؟ از اون طرف هم شما با 25 میلیون تومان سیوینگ چطوری در ایران کارخانه و شرکت بزرگ میزنید؟!!

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

با سابقه رو خوب اومدین! ببینید وقتی میگین حقوق فلان کس اونقده من هیچ سنسی روش ندارم، الان اون استاد دانشگاه بعد کسر مالیات 100 هزارتا با سه چهار سال سابقه گیرش میاد؟ یا قبل کسر مالیات؟ اصلا سیستم مالیاتی آمریکا برام مشخص نیست، خیلی سرچ کردم همه هم ضد ونقیض بود! دوستام هم که اونجا هستن باز حرفاشون ضدونقیض بود! اینکه تو سایت ها مینویسه "استارتینگ سالاری" یه مهندس مکانیک 60 هزار دلاره معنیش چیه؟ قبل مالیات یا بعدش؟ یه بار هم با یه "نیتیو" صحبت کردم میگفت اول "پیمنت تکس" رو ازت کم میکنن بعد حقوقتو اعلام میکنن یعنی اون 60 تا پول بعد از مالیاته! دوستمم که شیکاگوه میگفت از این پول 36% مالیات کم میشه بعد باقیشو (حدودا 38 هزارتا) بت میدن! حالا قضیه چیه؟ کدومش درسته؟

دوست عزیز مهم عملی بودن اون برای کسیه که در کنار کارش بتونه انجامش بده، تو ایران که میشه اما اونجا میشه مثلا هم مهندس بود و هم در کنارش رستوران یا هر بیزنسی داشت؟ آخه انگار انجا ساعت کاریش بیشتره و کارشم خیلی وقت گیرتره!

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

با سابقه رو خوب اومدین! ببینید وقتی میگین حقوق فلان کس اونقده من هیچ سنسی روش ندارم، الان اون استاد دانشگاه بعد کسر مالیات 100 هزارتا با سه چهار سال سابقه گیرش میاد؟ یا قبل کسر مالیات؟ اصلا سیستم مالیاتی آمریکا برام مشخص نیست، خیلی سرچ کردم همه هم ضد ونقیض بود! دوستام هم که اونجا هستن باز حرفاشون ضدونقیض بود! اینکه تو سایت ها مینویسه "استارتینگ سالاری" یه مهندس مکانیک 60 هزار دلاره معنیش چیه؟ قبل مالیات یا بعدش؟ یه بار هم با یه "نیتیو" صحبت کردم میگفت اول "پیمنت تکس" رو ازت کم میکنن بعد حقوقتو اعلام میکنن یعنی اون 60 تا پول بعد از مالیاته! دوستمم که شیکاگوه میگفت از این پول 36% مالیات کم میشه بعد باقیشو (حدودا 38 هزارتا) بت میدن! حالا قضیه چیه؟ کدومش درسته؟
    مالیات در ایالتهای مختلف امریکا و کانادا متفاوته. من با سیستم مالیاتی ایالت انتاریو کانادا خوب آشنا هستم که مالیاتش ثابت نیست و بسته به درآمد افزایش پیدا میکنه. (اطلاعاتش رو اینجا میتونید پیدا کنید: http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D8%AF%D8%A7)

ولی در این بحث شما همش دارید از یک شاخه به یک شاخه دیگر میپرید. شما که خودتون میفرمائید هیچ سنسی نسبت به حقوق های اینجا ندارید پس بحث مالیات و درآمد برای شما فایده زیادی نداره. اجازه بدید در همین حد بگیم که مالیات اینجا هرچقدر باشه باقیمانده درآمد برای یک زندگی معقول کافیه و مردم بر اساسش میتونند برنامه ریزی کنند و سطح کیفی زندگی برای خودشون بسازند که از ایران بالاتر باشه. در ایران برنامه ریزی طولانی مدت برای کار و زندگی عملا غیرممکن است مگر برای درصد کوچکی که دستشون به دم گاوی بند است و آن گروه هم طبعا احتیاجی به مهاجرت ندارند.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

در خصوص سیستم مالیاتی کانادا و ایالات متحده من اطلاعات دقیق دارم...

شما طبق برنامه ایالات متحده بین 10 تا 35% از حقوقتون رو مالیات میدین ، 10% رو اگه حداکثر 8 هزار دلار درآمد داشته باشین (درسال) میدین و 35% رو هم اگه درآمد بالای 350 هزارتا...
    در کانادا هم شرایط حدودا همین هست ، شما بین 20 تا 40 دصد مالیات میدین ، تو کانادا میزان مالیات از ایالات متحده اندکی بیشتر است...

غالبا حقوق یک کارمند صفر کیلومتر چیزی حدود 30-40 هزارتا است ، مثلا یک کارمند بانک. که بعد از کسر مالیات حدودا میشه 24-32 هزارتا.

حقوق بالای 100 هزارتا خیلی معمول و نرمال نیست. اساتید دانشگاه هم از این قانون مستثنا نیستن... به هر صورت حقوق 100 هزارتا قبل از کسر مالیات هست. از ایشون حدود 30 درصد مالیات کم میشه ، 70-75 هزارتا به دستشون میرسه...
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    حقوق بالای 100 هزارتا خیلی معمول و نرمال نیست. اساتید دانشگاه هم از این قانون مستثنا نیستن... به هر صورت حقوق 100 هزارتا قبل از کسر مالیات هست. از ایشون حدود 30 درصد مالیات کم میشه ، 70-75 هزارتا به دستشون میرسه...
    حقوق صدهزار دلار در سال این روزها چندان هم غیررایج نیست. در بیست سال اخیر حقوق ها رشد قابل توجهی داشته است. سایت زیر لیست تمام کارمندان دولت در انتاریو را که درآمد بالای صدهزار دلار داشته اند (حدود 80 هزار نفر فقط در انتاریو) را دارد و اگر چک کنید میبینید در بینشان افسر جزء پلیس، ناظم دبستان و حتی پرستار هم هست. استاد های دانشگاه هم اکثرا تا وقتی که به درجه دانشیاری میرسند (معمولا بعد از شش سال) حقوقشان بالای صدهزار دلار میرسد. حقوق های بخش خصوصی هم که از بخش دولتی معمولا بالاتر است.

http://www.fin.gov.on.ca/en/publicat...sclosure/2012/

یه سوالی که پیش میاد اینه که اگه قراره از حقوق مالیات کم بشه حتما قبلش کم میکنن و بعدش به شما میدن نه اینکه حقوقو به شما بدن و بعد دوباره شما از اون مالیات بپردازی چون حالت دوم منطقی بنظر نمیرسه! پس وقتی میگن حقوق شما 60 هزار دلاره، یعنی حتما قبلش مالیات رو ازش کم کردن! اصلا حقوق یه مهندس مکانیک یا برق یا هرچی ( صفرکیلومتر) تو آمریکا بعد از کسر مالیات چقدره؟ من تو سایتا رقمهای 60 تا 65 هزارتا رو دیدم اما نمیدونم که بعد مالیات بوده یا قبلش! شما نمونه هایی رو اطرافتون سراغ ندارین؟

ApplyAbroad Guru

یه سوالی که پیش میاد اینه که اگه قراره از حقوق مالیات کم بشه حتما قبلش کم میکنن و بعدش به شما میدن نه اینکه حقوقو به شما بدن و بعد دوباره شما از اون مالیات بپردازی چون حالت دوم منطقی بنظر نمیرسه! پس وقتی میگن حقوق شما 60 هزار دلاره، یعنی حتما قبلش مالیات رو ازش کم کردن! اصلا حقوق یه مهندس مکانیک یا برق یا هرچی ( صفرکیلومتر) تو آمریکا بعد از کسر مالیات چقدره؟ من تو سایتا رقمهای 60 تا 65 هزارتا رو دیدم اما نمیدونم که بعد مالیات بوده یا قبلش! شما نمونه هایی رو اطرافتون سراغ ندارین؟
    همین متوسط حدود 60-65 هزار قبل از کسر مالیات برای صفرکیلومتر منطقی است. البته بنا به زمینه کاری فرق میکنه. من مهندسی رو هم دیده ام که بالای صد هزاردلار شروع کرده البته در یک زمینه خیلی خاص. مالیات کسر شده علی الحساب است یعنی در پایان سال شما مدارک مالی تون رو ارائه میدید و اداره مالیات بررسی میکنه که شما هنوز مالیات بدهکارید یا اینکه زیادی داده اید و اضافی اش رو برمیگردونه.

اتفاقا اگه قراره از 60 تا مالیات هم کم بشه خیلی ناجوره! مگه 100 هزارتا چقده؟ اگه بطور متوسط 30 درصد مالیات کم بشه 70 تا میمونه و حداقل 40 تا هم برای زندگی دونفره نیاز داری پس نهایت سیو پولت 30 هزارتا تو سال میشه! یه استاد دانشگاه تو ایران حقوقش 4 به بالاست (هیئت علمی + اضافه کاری + سمت دانشگاهی + پروژه بچه های فوق و لیسانس) از پروژه هایی هم که بیرون برمیداره 3-2 تا متوسط گیرش میاد (نگین نیست چون 100 تا نمونه سراغ دارم) پس سیو پولش همونه که تو آمریکاس! پس اینکه میگن اونور از لحاظ مال بهتره چه معنی داره؟

ApplyAbroad Guru

اتفاقا اگه قراره از 60 تا مالیات هم کم بشه خیلی ناجوره! مگه 100 هزارتا چقده؟ اگه بطور متوسط 30 درصد مالیات کم بشه 70 تا میمونه و حداقل 40 تا هم برای زندگی دونفره نیاز داری پس نهایت سیو پولت 30 هزارتا تو سال میشه! یه استاد دانشگاه تو ایران حقوقش 4 به بالاست (هیئت علمی + اضافه کاری + سمت دانشگاهی + پروژه بچه های فوق و لیسانس) از پروژه هایی هم که بیرون برمیداره 3-2 تا متوسط گیرش میاد (نگین نیست چون 100 تا نمونه سراغ دارم) پس سیو پولش همونه که تو آمریکاس! پس اینکه میگن اونور از لحاظ مال بهتره چه معنی داره؟
    دوست عزیز پاسخ شما را در پست های قبل دادم. در امریکا و کانادا احتیاج ندارید پولی جمع کنید. مع الوصف اگر در ایران شغلی دارید که به شما امکان میدهد سالی 30 هزار دلار جمع کنید واقعا شاید دلیلی هم برای آمدن به خارج نداشته باشید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)