صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 32

موضوع: زندگی کردن در ایالتهایی پرایرانی راحتتر هست یا اونهایی که کمتر دارن؟

Senior Member sara123 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : زندگی کردن در ایالتهایی پرایرانی راحتتر هست یا اونهایی که کمتر دارن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها
    والا ما نفهمیدیم شما می خوای بری آمریکا درس بخونی یا کارای دیگه بکنی ؟؟؟
    اگه می خوای درس بخونی دیگه نباید برات فرقی کنه که کی نشسته پشت میز کنار دستیت تو دانشگاه ! همین الان کنار دستت 100 تا ایرانی که نه 70 میلیون ایرانی هست حالا گیرت شده به ایالتی که 10 - 15 درصدش ایرانی هستند ! تازه این هایی که توی ایرانند که 100 برابر فضول ترند ! اونجا لااقل حراست یا گشت ارشاد نداره که بهت گیر بدند اما اینجا شما اگه یه سفر تکی یا با دوستات پاشی بری شمال می بینی که تا برسی بخای یه اتاق کرایه کنی یارو ازت می پرسه بریزم برات تو قوری یا خودت آوردی !!!!! بعدم 3 سوت می ره سراغ پسر عمش که توی کلانتری محل پاسبونه جیک و پوکت رو می گه و تا به خودت بیای می بینی تو کلانتری وایسادی در حالی که نه با خودت چیزی آورده بودی و نه کسی برات ریخته تو قوری !!!!!!

حالا داری به اون 4 تا ایرانی بیچاره که همشون هم نه اما بعضی هاشون آدم های خوبی نیستند گیر می دید !!!!!

اگه داری برای کارای دیگه می ره اون وقت باید بگم که اشتباه کردی رفتی تافل و GRE دادی و خودت رو به درد سر انداختی ! تو همین دبی هم می شه کارای مشابه رو انجام داد!

من به شدت به این مساله اعتراض دارم اول ببینید به خودتون ویزا می دند که برید پیش همون ایرانی ها یا دست از پا دراز تر می آید سر خونه زندگیتون !!

هیچ کسی در تمام این دنیا برتر از دیگری خلق نشده ! شاید ایراداتی داشته باشه اما فک نکنم که بهتر خلق شدن توی ذات خدا باشه !

در تمام زندگیم نژاد پرست تر از ایرانی ها کسی رو ندیدم! ما حتی توی خودمون هم با هم اختلاف داریم! ترک به کردا می خندند، کردها به فارس ها ، فارسام به ترک ها ! مسخرش رو در آوردید !
    یا حق
    دوست عزیز اگه خطابت به منه باید عرض کنم که اولا من میرم اونجا تا درس بخونم و زندگی کنم. زندگی کردن من اونجا هم اصلا به معنی اون چیزی که شما گفتی در دبی پیدا میشه نیست. من اصولا چون دارم اونجا نفس میکشم خود به خود اونجا هم دارم زندگی میکنم و زندگی کردن همش درس خوندن نیست. شاید موقع درس خوندن و کار کردن خیلی فرقی نکنه میز بغلیت کیه چه جوری فکر میکنه ولی واسه زندگی کردن خیلی مهمه. مثلا من نمی تونم برم با یه آدمی که تفریحات آخر هفته ش درینکینگ و ... هست تفریح کنم اگرچه میتونم باهاش درس بخونم! اگه برام مهمه اونجا کی هست و کی نیست واسه نژاد پرستی نیست واسه اینه که میخوام اونجا زندگی کنم!
    دوما من نگفتم 10 درصد ایرانین گفتم 10 درصد مهاجرن!
    سوما متاسفانه قبل از اینکه به من ویزا بدن من مجبورم انتخاب کنم که کجا برم؟ بنابراین شرمنده نمی تونم به پیشنهادتون عمل کنم!
    If you look at what you do not have in life, you don’t have anything. l
    If you look at what you have in life, you have everything. k

Senior Member sara123 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : زندگی کردن در ایالتهایی پرایرانی راحتتر هست یا اونهایی که کمتر دارن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    با اينكه تاپيك تاپيك خوبيه اما بايد پرسيد شما كه تاپيك ايجاد كردي...آيا نگرانيت از اينه كه به ايران و ايراني دلتنگ ميشي و نمي خواي اونا رو از دست بدي....يعني دوست داري يه ايران كوچولو هم اونجا دور و ورت درست كني ....آخه اينجوري كه باشه اونجا با ايران چه فرقي برات داره؟؟؟
    من اگه برم دلم واسه ایران و حتی ایرانی تنگ میشه! من نمیرم اونجا که کشورم رو مثل یه تیکه آشغال بندازم دور، همه چیزم را فراموش کنم و فرهنگ غریبه ای را بگیرم! کشور ما مگه چیه؟ غیر از خود ماست، ماییم که کشورمون را درست کردیم اگه بده چون ما بدیم!
    ضمنا من اصلا اعتقاد ندارم همه ایرانیا بدن! توی همین فروم آدمهایی بودن که بدون هیچ چشمداشتی به من خیلی خیلی کمک کردن! شما هم اگه یه خورده فکر کنین و یه کم منصف باشین یادتون میاد چه ادمهایی بهتون کمک کردن و ایرانی هم بودن!!!
    خوبه وقتی داریم به ضربه هایی که از دیگران خوردیم فکر میکنیم یکم هم فکر کنیم ببینیم آیا خودمون هم تا حالا به کسی ضربه زدیم!!!
    If you look at what you do not have in life, you don’t have anything. l
    If you look at what you have in life, you have everything. k

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

نقل قول نوشته اصلی توسط sara123 نمایش پست ها
    من اگه برم دلم واسه ایران و حتی ایرانی تنگ میشه! من نمیرم اونجا که کشورم رو مثل یه تیکه آشغال بندازم دور، همه چیزم را فراموش کنم و فرهنگ غریبه ای را بگیرم! کشور ما مگه چیه؟ غیر از خود ماست، ماییم که کشورمون را درست کردیم اگه بده چون ما بدیم!
    ضمنا من اصلا اعتقاد ندارم همه ایرانیا بدن! توی همین فروم آدمهایی بودن که بدون هیچ چشمداشتی به من خیلی خیلی کمک کردن! شما هم اگه یه خورده فکر کنین و یه کم منصف باشین یادتون میاد چه ادمهایی بهتون کمک کردن و ایرانی هم بودن!!!
    خوبه وقتی داریم به ضربه هایی که از دیگران خوردیم فکر میکنیم یکم هم فکر کنیم ببینیم آیا خودمون هم تا حالا به کسی ضربه زدیم!!!
    با اجازه مدير محترم...
    خوب اگه شما دوست داريد با ايراني ها باشيد ديگه هدف از ايجاد اين تاپيك چيه كه نظرات بقيه رو بپرسيد بعد باهاش مخالفت كنيد...شما نظر خواستيد ما هم نظر داديم...
    اينم ديگه همه ميدونن..همه جا خوب و بد داره...ومنم بارها گفتم مديون همه دوستان عزيزي هستم كه به بنده كمك كردن
    خوب اگه اينطوري دوست داريد بريد LA ، پر ايرانيه...
    ویرایش توسط reg2 : March 26th, 2011 در ساعت 06:08 PM
    I love you USA

نقل قول نوشته اصلی توسط sara123 نمایش پست ها
    سارا جان پست شما منو یاد حرف دکتر شریعتی انداخت که می گند ما آدم های فرنگ رفته از کشورهای جهان سوم داریم تبدیل می شیم به کوزه های خالی شبیه هم که هیچ چیز نداریم جز یک حلقوم تشنه باز و حفره خالی برای اینکه فقط و فقط به دم این ماشین اقتصادی غرب وصل شیم و اونرو بمکیم و باور کنیم که فرهنگ بومی خودمان مفهومی ندارد!!
    شاید این درست نباشه ما راجع به کشور و هم وطنان خودمون این طوری صحبت کنیم ولی واقعیت رو باید پذیرفت. خودمن از روزی که تصمیم برای رفتن گرفتم ( از زمانی که شروع به نوشتن مقاله کردم.....تا موقعی که مدارکم رو فرستادم) با یه مسائل عجیب و غریب از طرف یه سری ادمها(اونم کسانی که تحصیل کرده اند و متاسفانه ادم روشون حساب دیگه ای باز می کنه) مواجه شدم که خیلی وقت ها میذارم به حساب اینکه ما جهان سومی هستیم و بدبخت!!! نه اینکه ایرانی هستیم........بدبختی ما از بی پولی نیست( که البته ای کاش بود) بدبختی ما از فقر فرهنگیه.......وقتی تو محیط اکادمیکی مثل دانشگاه که انتظار می ره سالمترین قشر جامعه از نظر فکری حضور داشته باشن خیلی ها ( از استاد گرفته تا دوستانی که بهشون اعتماد داری) فکر می کنن جاشونو تنگ می کنی و به هر طریقی سنگ جلو پات میندازن و فکر می کنند که خیلی زرنگن........وقتی استادت به شمای دانشجو مثل یک نردبون نگاه می کنه تا ازت استفاده کنه واسه موفقیت های خودش ............دوست من شما از مردم کوچه و بازار چه انتظاری داری؟
    به عقیده من هیچ لزومی نداره شما دنبال این باشی که ببینی جایی که ایرانی بیشترهست بهتره یا جایی که ایرانیهای کمتری .....شما نباید از مردم کوچه و خیابون انتظار داشته باشی مثل خودت فکر کنن. باید دایره اجتماعی خودت رو تا حد امکان محدود کنی با ادمهایی رفت و امد داشته باشی که می تونی باهاشون کنار بیای.....کمااینکه ممکنه در یک کشور غریب اصلا کسیو پیدا نکنی که مثل شما فکر کنه............اونو قت خودت می مونیو خودت! در این حالت فکر می کنم دیگه کسی هم کاری به کار شما نداره... فقط خودت باید یاد بگیری چطور با این موضوع کنار بیای.
    اما
    به نظر بنده بر خلاف نظر دوستان و البته خود شما، در محیط اکادمیک شما تا حد امکان باید مراقب این باشی که میز بغلت کی میشینه..........چون اگرچه شما با دیگران کار نداری ممکنه اون عزیز هم وطن با شما کار داشته باشه !! باید حواستو جمع کنی تا به قول دوستان کلاه بزرگی سرت نره...
    بنابراین به نظر بنده شما توجهتون رو معطوف کن به محیط اکادمیک نه مردم کوچه و خیابون!
    خدا به هممون کمک کنه که اینقدر راحت به همدیگه ضربه نزنیم بعدش اسمش رو هم نذاریم زرنگی!

ApplyAbroad Veteran
    sabz1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Rutgers

نقل قول نوشته اصلی توسط alved نمایش پست ها
    همین تناقض برای من هم جالبه. کسی که از ایرانی های اون طرف خوشش نمیاد (I wish you had even read my post completely. I said I have been in touch with some GREAT Iranians as well) به اونها کمک می کنه که پذیرش بگیرن و همون ایرانی های داخل ممکن هست که با همین دوستمون هم دانشگاهی بشن. پس چرا برای خودشون دردسر درست می کنن؟! (IMO, people are capable of learning... I have spent literary hundreds of hours of my time to help my fellow country people come abroad, primarily because I love my country(!) and then, because I think Iranians need to learn and be trained.... see how other people live and interact. I don't blame you for going to a premature judgment of me and my attitude because you're still under a very strong influence of Iranian irrationality and self indulgence ... This is the attitude I said existed as a REALITY in the US... not that I like it or not... It's just there!)
    حرف من اینه که بجای گسترش دادن این حرف های زشت که ایرانی باید از ایرانی فرار کنه ( و احتمالا فقط ما ایرانی ها اینجوری بهم ضربه می زنیم) بیایم خوب بودن رو از خودمون شروع کنیم و سعی کنیم اینقدر تلقین بد ایجاد نکنیم. (Our friend Sara had a (very reasonable) concern about what she should expect in the US and I just said what I thought... It's not ugly nor beautiful.. it's an opinion... I'm sure you'll develop a much higher tolerance if you live outside Iran) چه بسا دو تا ایرانیه خیلی خوب همزمان وارد یک دانشگاه در آمریکا بشن و با اینکه می تونستن خیلی به هم کمک کنن و دوستان خوبی باشن، بخاطر این نوع حرف ها و توصیه های بد، از هم دیگه بیزار بشن. مطمئنا این حرف های که دوستان می زنند هیچ کمکی نمی کنه و خیلی جو بدتری ایجاد می کنه. (I totally agree, as a matter of fact, one of my best friends here is someone who had left me a pm in ApplyAbroad and called me later in the US... But we all know how "SOME" Iranians are, don't we?!)
    P.S. I have no intention of taking this argument any further!i
    لا حول و لا قوه الا بالله

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

دوستان دوستان
    !!!! اینجا یک محیط آکادمیک هست و از شما عزیزان انتظار میره ادب و احترام رو در نوشته های خود رعایت کنید. از بحث هایی که جو رو متشنج میکنه خودداری کنید. فقط نظر و تجربتونو بگید. از بحث برای به کرسی نشوندن حرفتون با تخریب دیگران پرهیز کنید !!!!

در صورت عدم رعایت تاپیک قفل میشود و به متخلفان اخطار داده می شود.

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Texas A&M

بستگی به نوع ایرانیش داره. مثلا جنوب کالیفرنیا زیاد جوش جالب نیست ولی DC/Maryland ایرانیهای باشخصیت و خوبی داره...

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط bigshot نمایش پست ها
    بستگی به نوع ایرانیش داره. مثلا جنوب کالیفرنیا زیاد جوش جالب نیست ولی DC/Maryland ایرانیهای باشخصیت و خوبی داره...
    خیلی برام جالب بود.

یه داستانی براتون تعریف کنم:
    توی کویت رفتیم از یه مغازه آب معدنی و یه کم شکلات بخریم. خلاصه من با اون فروشنده اینگلیسی صحبت کردم و نمی فهمید که منظور من از شکلات فلان چی هستش! تا اینکه یه خانمی که همسفر ما بود اومد تو و به فارسی از من پرسید چی شد! تا طرف این رو دید گفت که شما ایرانی هستید؟؟؟؟ منم گفتم به به خوشحالم که فارسی زبون می بینم. خودشم ایرانی بود بعد ازمون پرسید برای چی اومدیم؟ گفتم که برای شرکت در کنفرانس و ارائه مقاله توی دانشگاه کویت اومدیم! طرف بعد از این که فهمید ما اومدیم اسم مملکتمون رو جلوی این همه آدم بزرگ کنیم پول که نگرفت هیچ کلی هم ما رو تشویق کرد و برامون دعا کرد ! (ایرانی خوب)
    می خواستیم بریم فرودگاه بلیط برگشتمون رو کامفیرم کنیم. موقع برگشتن به هتل یه راننده تاکسی به تور من خورد! توی کویت روی شیشه همه تاکسی های فرودگاه نوشته که از فرودگاه به منطقه فلان کرایش میشه فلان قدر دینار و ماله ما هم می شد 5 دینار! یارو تا دید من دارم باهاش اینگلیسی حرف می زنم گفت 6 دینار کرایه میشه ! من گفتم که نه 5 دینار روی شیشه نوشته! خلاصه سوار شدیم و توی ماشیم فارسی صحبت کردم! راننده هم انداخت توی لاین سرعت اتوبان های کویت یه 160-170 تایی سرعت داشت می تازید و حال می کرد! موقعی که رسیدیم به فارسی به من گفت ایرانی هستید؟ گفتم شما بچه کجایی ؟ گفت من شیراز! گفتم چرا به من گفتی کرایه میشه 6 دینار در صورتی که 5 دینار بود ؟ هیچی نگفت و رفت ! (ایرانی بد)

همه جای دنیا خوب و بد پیدا می شه!

Member
    رشته و دانشگاه
    تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها
    خیلی برام جالب بود.

یه داستانی براتون تعریف کنم:
    توی کویت رفتیم از یه مغازه آب معدنی و یه کم شکلات بخریم. خلاصه من با اون فروشنده اینگلیسی صحبت کردم و نمی فهمید که منظور من از شکلات فلان چی هستش! تا اینکه یه خانمی که همسفر ما بود اومد تو و به فارسی از من پرسید چی شد! تا طرف این رو دید گفت که شما ایرانی هستید؟؟؟؟ منم گفتم به به خوشحالم که فارسی زبون می بینم. خودشم ایرانی بود بعد ازمون پرسید برای چی اومدیم؟ گفتم که برای شرکت در کنفرانس و ارائه مقاله توی دانشگاه کویت اومدیم! طرف بعد از این که فهمید ما اومدیم اسم مملکتمون رو جلوی این همه آدم بزرگ کنیم پول که نگرفت هیچ کلی هم ما رو تشویق کرد و برامون دعا کرد ! (ایرانی خوب)
    می خواستیم بریم فرودگاه بلیط برگشتمون رو کامفیرم کنیم. موقع برگشتن به هتل یه راننده تاکسی به تور من خورد! توی کویت روی شیشه همه تاکسی های فرودگاه نوشته که از فرودگاه به منطقه فلان کرایش میشه فلان قدر دینار و ماله ما هم می شد 5 دینار! یارو تا دید من دارم باهاش اینگلیسی حرف می زنم گفت 6 دینار کرایه میشه ! من گفتم که نه 5 دینار روی شیشه نوشته! خلاصه سوار شدیم و توی ماشیم فارسی صحبت کردم! راننده هم انداخت توی لاین سرعت اتوبان های کویت یه 160-170 تایی سرعت داشت می تازید و حال می کرد! موقعی که رسیدیم به فارسی به من گفت ایرانی هستید؟ گفتم شما بچه کجایی ؟ گفت من شیراز! گفتم چرا به من گفتی کرایه میشه 6 دینار در صورتی که 5 دینار بود ؟ هیچی نگفت و رفت ! (ایرانی بد)

همه جای دنیا خوب و بد پیدا می شه!
    بهترین و منطقی ترین پاسخ به سوال این تاپیک همین پست بود. واقعا درسته. یک ذهنیت غلط وجود داره که طبق اون فکر می کنن ایرانی ها کلکسیونی از بدترین ویژگی های اخلاقی اند و بقیه ملت ها فرشته. در حالیکه این فقط منجر به ایجاد جو بد بین ایرانی ها و گاهی اوقات حمله های پیشگیرانه می شه! جواب من به تاپیک هم اینه که حقیقت نسبیه و هیچوقت نباید به پدیده ای دیدگاه "کلیشه ای" داشت.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Electrical engineering-AUT

واقعا باعث تاسفه که چنین شرایطی واسه ما ها پیش اومده که این موضوع هم به concern های دیگمون اضافه شده! من در این باره فقط تجربه ی شخصی خودم و می تونم بگم و یه توصیه ای داشته باشم.شرایطی که من تجربه کردم مثل الان نبود و مواردی که دوستان فرمودن(جا تنگ کردن و از بقیه نردبون و پله درست کردن و ...) اصلا نبووووود! ما علاوه بر فامیلای مادرم،دوستای ایرانی (که همشون متاهل و بچه دار بودن-حدودا 20 خانواده)داشتیم،که روابط بینمون کاملا صمیمانه بود و برادرانه بهم کمک می کردیم.اما شرایط منطقه به منطقه این کره خاکی فرق داره.
    تجربه من:
    شهر های کوچک و یا بزرگ با تعداد ایرانی کم=صمیمیت بیشتربین اون ایرانیا(البته ایرانیای همرنگ و خوب)+حس همدوستی بیشتر که باعث می شه مشکلات همدیگه پوشش داده بشه.
    یه چیز جالب در مورد ایرانیاکه می رن اونور اینه که اغلب کشورشون و دوست دارن ولی نمی دونم چرا مثل چینی ها،هندی ها و ... نیستن و یادشون می ره که با کمک کردن به هم وطنشون در واقع به خاکی که دوست دارن کمک کردن.از یکی شنیدم که تو فرودگاه استکهلم یه ایرانی دیده بود که سال ها اونجا زندگی می کرد.می دونین بهش چی گفت؟دقیق جمله و واستون می یارم"به خاک پاک ایران که رسیدین، یه تیکه خاک ایران و بردارین و جای من ببوسین"!در حالی که باز شنیدم استاد ایرانی بوده که حتی جواب سلام دانشچویان ایرانی رو با اکراه می داده،و بر عکس با دانشجویای خارجی گرم می گرفته..
    تو یه جای فروم گفته بودم که چینیا که می رن GRE امتحان بدن،هر کدوم وظیفه دارن سوالی و حفظ کنن و در آخر امتحان سوال و به بقیه که دفعه ی بعد امتحان دارن منتقل کنن.باز چینی ها و پاکستانی ها بودن که با هم 7-8 نفری حاضرن تو یه اتاق زندگی کنن تا بهم کمکی کرده باشن که پول بیشتری بتونن save کنن. چرا ایرانیا این طور نباشن و همچین روحیه ای و نداشته باشن؟شاید تنها نمونش همین فروم باشه که باز جای شکرش باقیه.
    درسته همه جا خوب و بد هست،ولی تاثیر ضربه ی آدم های بد تو زندگیمون،می تونه به تاثیری که یه انسان خوب که تو زندگیمون می ذاره بچربه و خیلی مخرب باشه.پس باید همه جوانب و سنجید،از جمله موضوع این تاپیک رو.
    ویرایش توسط MAnewzealand87 : March 27th, 2011 در ساعت 08:34 PM

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین