صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 32

موضوع: زندگی کردن در ایالتهایی پرایرانی راحتتر هست یا اونهایی که کمتر دارن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    USA

پیش فرض پاسخ : زندگی کردن در ایالتهایی پرایرانی راحتتر هست یا اونهایی که کمتر دارن؟

مساله خوب یا بد بودن ایرانیها نیست...مساله اخلاق هایی که همه ما باهاش بزرگ شدیم... خوب و بد همه جا پیدا میشه......حالا یکی میاد اینور میفهمه چقد بده و سعی میکنه خودشو عوض کنه یکی نه
    ایرانیا اینجا خیلی هم کمک میکنن ولی وای به بعدش .... حتما باید از صبح تا شب با اونها باشی... با کسایی که اونا خوششون نمیاد نگردی ..... هر کاری کردی قبلش یا حداکثر بعدش گزارش بدی
    من فقط یه توصیه میکنم به جدیدا ... یکی دو تا دوست ایرانی صمیمی داشته باشین و فاصله تون با بقیه به شدت حفظ کنین .... خود دانی!!!!
    where ignorance is bliss ....tis fool to be wise

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زندگی کردن در ایالتهایی پرایرانی راحتتر هست یا اونهایی که کمتر دارن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Big Boss نمایش پست ها
    مساله خوب یا بد بودن ایرانیها نیست...مساله اخلاق هایی که همه ما باهاش بزرگ شدیم... خوب و بد همه جا پیدا میشه......حالا یکی میاد اینور میفهمه چقد بده و سعی میکنه خودشو عوض کنه یکی نه
    ایرانیا اینجا خیلی هم کمک میکنن ولی وای به بعدش .... حتما باید از صبح تا شب با اونها باشی... با کسایی که اونا خوششون نمیاد نگردی ..... هر کاری کردی قبلش یا حداکثر بعدش گزارش بدی
    من فقط یه توصیه میکنم به جدیدا ... یکی دو تا دوست ایرانی صمیمی داشته باشین و فاصله تون با بقیه به شدت حفظ کنین .... خود دانی!!!!
    من اصلا موافق نیستم، چیزی که شما می گید به این معنی هست که همه ی کسایی که دارن از ایران میاین آدم های بدی هستند و بنا بر شرایطی ممکنه که بعضی هاشون خوب بشن که به نظر من درست نیست. بهتره که باعث پیش داوری در ذهن کسی نشیم، من یه توصیه می کنم به جدیدا: سعی کنین که با همه صمیمی باشین، خود به خود بعدا با یه سری از این آدمها که طرز فکرتون شبیه تره صمیمی تر خواهید بود نسبت به بقیه. بحث حریم خصوصی یه موضوعی هست که بستگی کامل به خود آدم داره که در رابطه با دیگران چجور بخواد حفظش کنه. تجربه شخصی من اینه که ایرانی های که اینجا با هم هستیم از بهترین دوستهای من هستند و هرکس واسه بقیه هر کاری که از دستش بر میاد میکنه. البته این رو قبول دارم که همه جا آدم خوب و بد وجود داره.
    when it's your turn, don't doubt, do it.

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

من فکر میکنم یک مقداری واقع گرا باشیم و بجای مجادله با هم به سوال اصلی تاپیک جواب بدهم.
    اما در راستای تاپیک باید چند نکته را که من از افراد مختلف شنیدم را جمع بندی کنم البته نمیخواهم به اصطلاح generalize کنم .
    باید در ایالات های امریکا به بافت ایرانیهای آن ایالات توجه داشت. به نظر من 5 گروه عمده وجود دارند چون نمیخوام بحث سیاسی کنم مجبورم کمی آن تقسیم بندی مورد نظرم را تغییر بدهم،
    ۱- آن ایرانیها که بدلیل سیاسی به امریکا آمدند که خود به گروه های زیادی تقسیم میشوند.که میتوان پناهندگان اجتماعی و اقلیت های مذهبی و ... هم در این گروه قرار داد.ضمنا در این گروه افراد تحصیل کرده که بنا به دلایلی سیاسی آمده اند هم قرار دارند.
    ۲- ایرانی ها که به دلیل اقتصادی آمده اند وسرمایه گذاری کرده و مایه دار هستند و بعضی از آنها را از یک لحاظ هایی بشه با گروه اول هم ربطتشان داد.
    ۳- گروهی که اغلب برای تحصیل به امریکا آمده و در آنجا ماندگار شده اند.که ایرانیان موفق و سرشناسی هم در بین آنها هستند.
    ۴- افراد در حال تحصیل در امریکا
    ۵- گروهی که در هیچ کدام از ۴ مورد فوق نمی گنجند مثلا یکی از اعضای فامیل آمده و برای بقیه هم اقدام کرده و خلاصه کل فامیل آمده اند امریکا. یا برای آینده بهتر و اینکه شانسشون را امتحان کنند آمده اند که از نظر تحصیل و فرهنگ، تخصص خیلی متفاوتند.
    در همه این ۵ گروه آدم های موافق از نظر اجتمائی ، تحصیلی یا اقتصادی پیدا میشه.
    گروه اول طیف وسیعی از ایرانیها هستند و نمیتوان خصوصیت مشخصی به آنها نسبت داد و همنطور که در پست قبلی هم گفتم در همه گروه های ایرانی خوب و بد وجود داره ولی فقط درصد آن تغییر میکنه.من خودم به شخصه ترجیح میدهم اگر برای تحصیل به امریکا میروم از این گروه دور باشم (جدای از گرایش سیاسی آنها.) فعلا نمیخوام در مورد ان بیشتر توضیح بدهم چون از هدف فروم دور میشویم
    گروه۲ یعنی گروه خیلی متمول ایرانی هم که در تجارت موفق هستند میتوانند طیف وسیعی را به خود اختصاص بدهند و از آدم های با کلاس و متشخص تا تازه بدوران رسیده و ... را شامل میشوند . من چون از یک خانواده طبقه متوسط و فرهنگی بوده ام با این جور آدم ها خیلی رفت آمد نداشته ام و شاید آنها هم ما را به این راحتی در میان خودشان ناپذیرند.
    من بشخصه ترجیح میدهم با افراد گروه های ۳ و ۴ بیشتر در تماس باشم تا گروههای ۱،۲ و ۵ .زیرا از گروه ۳ راه و چاه زندگی در آمریکا آنهم (با دیدگاهی نزدیک تر به خودمان) را یاد گرفت وتجربه راهی که آنها طی کرده اند را کسب کرد و از تجربیات آنها هم استفاده کرد و چون ما هم برای تحصیل میرویم نزدیکی بیشتری با آنها داریم.گروه ۴ هم خوب هم کلاسی ، هم دانشگاهی و تقریبا هم سن و همدیگر را بهتر درک میکنیم با این وجود من خودم میگردم یک تعداد کمی از این ۲ گروه گلچین و اگر آنها هم حاضر به دوستی و معاشرت بودند با انها معاشرت میکنم ولی حریم خصوصی را تا آنجا که بتوانم حفظ میکنم. و در کل از بقیه ایرانیها دوری خواهم کرد.
    از نظر آماری من دیتا ندارم که پراکندگی این گروها در امریکا چگونه است ولی میتوان از شنیده ها حدس زد که هر ۵ گروه در کالیفرنیا به وفور یافت میشود و تجمع گروه ۳ و ۴ در شهر های دانشگاهی و مراکز صنعتی امریکا از بقیه گروه ها بیشتراست. البته بغیر از کالیفرنیا که بخطر دانشگاههای خوبی که داره نتوان نتیجه گیری کرد.
    گروه اول علاوه بر غرب امریکا ، بهمان دلایلی که گفتم و به خاطر آن جلای وطن کرده اند در مراکز قدرت سیاسی امریکا و در سمت واشنگتون و نیویورک هم باید زیاد باشند.کلا گروه های ۱ و ۵ تمایل بیشتری به تشکیل کلونی ایرانی و دور هم بودن دارند پس میتوان راحت تر شناسایی کرد.
    بدیهی است که دوستان ممکن نظرمتفاوتی داشته باشند.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bigshot نمایش پست ها
    بستگی به نوع ایرانیش داره. مثلا جنوب کالیفرنیا زیاد جوش جالب نیست ولی DC/Maryland ایرانیهای باشخصیت و خوبی داره...
    من در کالیفرنیا زندگی میکنم و جزء ناحیه ای هستم که جوش زیاد خوب نیست( محض شوخی). ولی هیچوقت احساس بدی نسبت به ایرانیهای اینجا نداشتم و مشکلی هم نداشتم. آدم بد و خوب در هر جامعه ای وجود داره. من فکر میکنم ما برخورد بد خارجی ها را بهتر تحمل میکنیم تا مردم خودمان. بهتره اینقدر مردم خودمان را طبقه بندی نکنیم چون این طبقه بندی ها در هر جامعه ای هست و فقط مختص جامعه ایرانی نیست. همین خارجی ها ( گفتم خارجی ها تا به هیچ جامعه خاصی توهین نشه )هم آدمهای خوب مهربان زیاد دارند ولی بعضی هاشون صد درجه متفاوت از این هستند و وقتی حرف میزنند تمام جملاتشان با کلمات رکیک آمیخته شده !! سازش با هر فردی بستگی به درجه تحمل خودمان داره.

چطور هست كه يك طبقه بندي كلي و عمومي انجام بديم.
    اولويت راحتي با اين گروه ها به چه ترتيبي است: آمريكايي و كانادايي، ايراني، چيني، هندي، اروپايي، لاتين، سياه پوست

ApplyAbroad Guru

دوستان مراقب باشند این بحث یواش یواش به جاهای نژادپرستانه کشانده نشه. هیچ اصل کلی گروهی در مورد یک نژاد یا ملیت خاص وجود نداره. در هر قومی شما خوب و بد پیدا میکنید. با آدمهای خوب انسان راحت خواهد بود و با آدمهای بد نه.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دوستان مراقب باشند این بحث یواش یواش به جاهای نژادپرستانه کشانده نشه. هیچ اصل کلی گروهی در مورد یک نژاد یا ملیت خاص وجود نداره. در هر قومی شما خوب و بد پیدا میکنید. با آدمهای خوب انسان راحت خواهد بود و با آدمهای بد نه.
    منظور نژاد پرستي نيست. بلكه تقابل و تبادل ميان فرهنگ ها و تمدن ها مد نظر هست. بين اين 2 تا خيلي فرق وجود داره. منظور اصلا خوب بودن يا بد بودن نيست. بعضي ويژگيهاي پسنديده در يك فرهنگ در يك فرهنگ ديگر ناپسند هست. مثلا تعارف كردن كه در فرهنگ ايراني پسنديده و در فرهنگ غربي ناپسند هست.

سلام

من ایالت کم ایرانی رو ترجیح میدم. از قدیم گفتن کبوتر با کبوتر باز با باز. سعی کنید با کسانی که روحیاتشون به شما نزدیکتره مراوده کنید اینجوری کمتر تنش ایجاد میشه. من به شخصه ترجیح میدم دو سه تا دوست خوب و بدرد بخور داشته باشم تا اینکه یه مشت سیاهی لشکر دور و بر خودم جمع کنم.
    آزمودم عقل دوراندیش را بعد از این دیوانه سازم خویش را

مولانا

I think its good to have few iranian friends, but because of some bad cultural habits I prefer to live in places that less iranian are around. In any case, people are people and I have had mixed experience with everyone.

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering BSc_ QIAU/MSc EE(Communication systems)_ CSU

من تقریبا 6 ماهه که اومدم آمریکا...
    تجربه من تو این مدت میگه که بهتره به غیر از دو سه تا دوست ایرانی فاصله ات را با ایرانیای دیگه حفظ کنی.
    راستش کامینیوتیه ایرانیا حرف توش زیاده...
    این کامنت دوستمون کاملا درسته.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین