صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 44 , از مجموع 44

موضوع: چند وقت یک بار برای دیدن خانواده از آمریکا به ایران می آیید؟

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

پیش فرض پاسخ : چند وقت یک بار برای دیدن خانواده از آمریکا به ایران می آیید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها
    خوب تجربه دانشگاهی شما این رو میگه .... میتونه درست باشه

تجربه عزیز دیگه هم میگه که اینترنشنال افیس خیلی سخت گیری کرده در مورد امضای فرم .

شما توجه نفرمودید که بنده در پست بعد عرض کردم شرایط دانشجو هم مدنظره ... دکتری-لیسانس- ارشد .... بدهکار بودن یا فاند داشتن ..شرایط تحصیلی...

در اینکه دانشگاه باید اجازه بده شکی نیست فقط اختلاف نظرها در میزان سخت گیری دانشگاهاست !

برید از مسئولش قوانین خروج دانشجوهای خارجی و مدارک لازم قبل از خروج (همون فرم) رو بپرسید

والبته من این رو هم اضافه کردم:

در کل در صورت اینکه شما دلیل خوبی برای بازگشت به ایران دارید ..... از طرفی وضعیت تحصیلی مناسب و خوبی دارید و همینطور دلیلی برای نیمه کاره رها کردن تحصیلات از طرف شما وجود نداشته باشه ، قطعاً مسئول مربوطه مشکلی در امضای فرم نخواهد داشت.
    تجربه شما چی میگه !!؟؟
    وضعیت تحصیلی چه ربطی به اینترنشنال آفیس داره آخه !! بدهکار بودن هم هیچ ربطی به اونها نداره ... اینجا حتی اونایی که هزارها دلار هم به کردیت کارت هاشون بدهکار هستند براحتی کشور رو ترک می کنند...
    دوست عزیز تا حالا I-20 رو دیدید!؟ تاحالا پشت اون رو خوندید؟ تا یکسال بعد از ورود به دانشگاه، دانشجو اصلا نیازی به اجازه کسی برای خروج نداره! از سال دوم یک امضا فرمالیه هست که در عرض 2 دقیقه انجام میشه... دانشگاه فقط Sevis رو آنلاین چک میکنه که مشکل مهاجرتی نداشته باشید... همین!

لطفا استرس بیجا و ذهنیت اشتباه برای کاربرها ایجاد نکنید!

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    تجربه شما چی میگه !!؟؟
    وضعیت تحصیلی چه ربطی به اینترنشنال آفیس داره آخه !! بدهکار بودن هم هیچ ربطی به اونها نداره ... اینجا حتی اونایی که هزارها دلار هم به کردیت کارت هاشون بدهکار هستند براحتی کشور رو ترک می کنند...
    دوست عزیز تا حالا I-20 رو دیدید!؟ تاحالا پشت اون رو خوندید؟ تا یکسال بعد از ورود به دانشگاه، دانشجو اصلا نیازی به اجازه کسی برای خروج نداره! از سال دوم یک امضا فرمالیه هست که در عرض 2 دقیقه انجام میشه... دانشگاه فقط Sevis رو آنلاین چک میکنه که مشکل مهاجرتی نداشته باشید... همین!

وقتی قرار به صریح جواب دادن باشه خوب منم صریح جواب میدم

تجربه شما چی میگه !!؟؟
    همونی که نوشتم میگه ...

دوست عزیز تا حالا I-20 رو دیدید!؟
    شما چی؟ تا حالا از کمپ دانشگاتون بیرون رفتید تو این چند ماهه که رسیدید امریکا؟

چیزی که نمیدونید بپرسید نه اینکه حمله ور بشید به نظرات!!
    مسئولیت تضمین بازگشت دانشجو به دانشگاه با مسئول امضا کننده در اینترنشنال افیسه ... و بررسی این مورد به چک خیلی از شرایط بر میگرده

شما یه چیزی دیدی تو دانشگاه خودت و داری تعمیم میدی به کل امریکا ! (یاد اون دوستی افتادم که میگفتن فلان ساله امریکام و چیزی به اسمه مالیات شهر نشنیدم! و مجبور شدم اسم شهرها رو ببرم براش تا یاد بگیره!!)....

گفتن حقایق مختلف استرس بی جحا نیست شما چون یکی مخالف نظرت نظر داده داری رفتار غیر معقول از خودت نشون میدی

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

فقط برای تاکید بر نقش اینتر نشنال افیس در خروج دانشجو مستندات سایت های دانشگاهها فراوانه و من یکیش رو نقل میکنم که لزوم امضای فرم رو قبل از خروج نشون میده:

در ضمن یکی از موارد در فرم شرایط تحصیلی و شرایط مالی دانشجو هست ! چقدر دیگه از تحصیل مونده و شرایط مالی از جمله فاند یا بدهکاری موجوده یا نه

If you are currently out of status and plan to travel abroad, you are strongly urged to meet with an ISSS advisor for appropriate
    immigration advising.

To reenter the U.S. in F-1 status, you will need a new I-20 issued for "Initial Attendance" under a new SEVIS ID number even if you may have a valid F-1 visa stamp in your passport. Follow the procedures detailed earlier in this section to request your new I-20. Once you receive the new I-20 you will have to pay the SEVIS (I-901) fee before using the I-20 for reentry. The new I-20 will have a program start date in the future; you will be required to
    reenter the U.S. within the 30 days before that program start date.

این دقیقا همون مطلبیه که در اولین پست در جواب اون دوستمون گفتم .... که ویزا اگه مالتی هم باشه باز باید فرم جدید صادر و امضا بشه و باید دانشگاه اجازه خروج رو بده اول حتی اگه ویزای جدید نخواید!

حالا اگه اذهان مبارک دوستان رو با گفتن حقایق مشوش نمودیم عذرخواهی میکنم واقعاً

یه نمونه دیگه هم از دانشگاه کلمبیا میدم :

Documents Required for Re-entry in F-1 Status

Valid I-20recertified within 12 months of the date of on which you will return to the U.S. Recertification (travel signature) is on page 3 of the I-20. It indicates that you are maintaining valid F-1 status. Only staff at the ISSO or the IAO is authorized by the Department of Homeland Security to sign your I-20.

Each signature is valid for 12 months

The ISSO can only sign your I-20 for travel if you are maintaining valid F-1 status and can show that you have the financial resources to cover all expenses for one year.

Continuing students may be required to show updated funding documentation to have their I-20 recertified.

You must plan ahead to get your I- 20 signed before you leave the country. Request recertification of your I-20 at least five business days prior to your departure.

همونطور که عرض کردم در اینکه دانشگاه باید برای خروج اجازه بده و فرم رو امضا کنه شکی نیست و تفاوت در سختگیری دانشگاهاست .

در ضمن مسائل مالی هم مهمه (در متن هم میبینید که اشاره شده به برسی مدارک مالی برای تایید امضای سفر)

یاداوری :
    اصولاً اگه مقصد از کشورهاییه که رای دادگاه امریکایی در اون بی اعتبار باشه و دانشگاه نتونه در صورت عدم برگشت پولش رو بگیره در این حالت قضیه فرق میکنه (که ایران یکی از همون کشوراست)

ویرایش توسط Politecnico : September 9th, 2013 در ساعت 08:02 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها
    فقط برای تاکید بر نقش اینتر نشنال افیس در خروج دانشجو مستندات سایت های دانشگاهها فراوانه و من یکیش رو نقل میکنم که لزوم امضای فرم رو قبل از خروج نشون میده:

در ضمن یکی از موارد در فرم شرایط تحصیلی و شرایط مالی دانشجو هست ! چقدر دیگه از تحصیل مونده و شرایط مالی از جمله فاند یا بدهکاری موجوده یا نه

If you are currently out of status and plan to travel abroad, you are strongly urged to meet with an ISSS advisor for appropriate
    immigration advising.

To reenter the U.S. in F-1 status, you will need a new I-20 issued for "Initial Attendance" under a new SEVIS ID number even if you may have a valid F-1 visa stamp in your passport. Follow the procedures detailed earlier in this section to request your new I-20. Once you receive the new I-20 you will have to pay the SEVIS (I-901) fee before using the I-20 for reentry. The new I-20 will have a program start date in the future; you will be required to
    reenter the U.S. within the 30 days before that program start date.

این دقیقا همون مطلبیه که در اولین پست در جواب اون دوستمون گفتم .... که ویزا اگه مالتی هم باشه باز باید فرم جدید صادر و امضا بشه و باید دانشگاه اجازه خروج رو بده اول حتی اگه ویزای جدید نخواید!

حالا اگه اذهان مبارک دوستان رو با گفتن حقایق مشوش نمودیم عذرخواهی میکنم واقعاً

یه نمونه دیگه هم از دانشگاه کلمبیا میدم :

Documents Required for Re-entry in F-1 Status

Valid I-20recertified within 12 months of the date of on which you will return to the U.S. Recertification (travel signature) is on page 3 of the I-20. It indicates that you are maintaining valid F-1 status. Only staff at the ISSO or the IAO is authorized by the Department of Homeland Security to sign your I-20.

Each signature is valid for 12 months

The ISSO can only sign your I-20 for travel if you are maintaining valid F-1 status and can show that you have the financial resources to cover all expenses for one year.

Continuing students may be required to show updated funding documentation to have their I-20 recertified.

You must plan ahead to get your I- 20 signed before you leave the country. Request recertification of your I-20 at least five business days prior to your departure.

همونطور که عرض کردم در اینکه دانشگاه باید برای خروج اجازه بده و فرم رو امضا کنه شکی نیست و تفاوت در سختگیری دانشگاهاست .

در ضمن مسائل مالی هم مهمه (در متن هم میبینید که اشاره شده به برسی مدارک مالی برای تایید امضای سفر)

یاداوری :
    اصولاً اگه مقصد از کشورهاییه که رای دادگاه امریکایی در اون بی اعتبار باشه و دانشگاه نتونه در صورت عدم برگشت پولش رو بگیره در این حالت قضیه فرق میکنه (که ایران یکی از همون کشوراست)

همه اينايي مي گيد يه پروسه اداري سادست كه حداقل در دانشگاه ما به سادگي انجام ميشه، در ضمن اين ياد اوري هم كه در مورد دادگاه امريكا گفتين فكر كنم ربطي نداره به قضيه، چون همه اين كارا براي بازگشت به امريكا لازمه، نه براي خروج، مواردي ديده شده كه فراموش كردن اين كارو كنن و از امريكا خارج شدن! فكر كنم اصلا براي خروج نيازي به اين كارا نيست! همه اينا براي ورود بعدشه.

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345