صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 44

موضوع: چند وقت یک بار برای دیدن خانواده از آمریکا به ایران می آیید؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : یک سوال از کسانی که در امریکا هستند:چند وفت یک بار میایید ایران به خاواده سر ب

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran_zi نمایش پست ها
    ممنون از همه...
    با صحبت های اقای countdown به کل نا امید شدیم!...
    واقعیت اینه که مادر من شدیدا به من وابسته هست و شرط رفتن به خارج برای ادامه تحصیل رو فقط سر زدن حد اقل سالی 1 بار درمیدونند.....
    واقعا در سال 1 ماه زمان استراحت هم نیست؟..که ازش استفاده کنی بیایی ایران؟...
    فرضا کانادا باشی تا مشکل ویزا هم نداشته باشی؟!...
    یک ماه یک کم طولانیه. شما تو کدوم شغلی میتونید یک ماه سال رو مرخصی بگیرید که بعنوان دانشجوی ارشد بتونید؟

بعدش مسئله اینه که راه هم از امریکای شمالی به ایران طولانیه. با حساب اختلاف ساعت دو روز طول میکشه که برسید ایران و هفته اول هم همه اش باید ساعت خوابتون رو تنطیم کنید. کلا یک دلیل عمده که همه تو ده سال دوسه بار هم برنمیگردن یکی هزینه زیاد و یکی هم راه طولانیه. ولی با اینترنت و یاهو مسنجر و چت هر هفته و ایمیل مرتب مسئله ارتباط رو حل کردیم.

البته اگر هزینه اش مسئله ای نیست میتونید از ایشون بخواهید که برای دیدنتون هرسال بیایند کانادا. فکر نمیکنم ویزای مادر خیلی سخت باشه (بخصوص اگر تنها بیان).

اگر این راهها عملی نیست تنها راه اینه که ترکیه یا دوبی درس بخونید که دو ساعته با هواپیما برای آخر هفته خودتون رو برسونید تهران و برگردید!

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : یک سوال از کسانی که در امریکا هستند:چند وفت یک بار میایید ایران به خاواده سر ب

سلام
    نه نا امید نشو
    من بدتیرین حالت ها رو گفتم -که دیگه بستگی داره به:
    دانشگاه - دانشکده- استادت- درس ها- ریسرچ .و .. ... .. .

گفتم که بدونی این چیزها هست- منم فکرکردم هر سال میام ایران- اره میشه اومد- اما باید خیلی چیزها دست به دست هم بده
    حالا شما پذیرش اینا داری یا فعلا داری ارزیابی میکنی؟
    اگه داری که پاشو بیا فکرش رونکن
    اگه نداری فعلا اپلای کن تا بعد

منم دقیقا این مشکل رو دارم. از یه طرف هم خودم به خانواده وابسته ام هم اونا به من و نمیتونم فکر کنم که مثلا هفت سال نبینمشون از طرفی هم نمیخوام این فرصتی رو که برام پیش اومده از دست بدم چون به احتمال زیاد بعدا پشیمون میشم!

Junior Member

Countdown
    من هنوز توی دوره لیسانسم..دارم به قول شما ارزیابی میکنم...خوب خودم اصلا مشکلی با دیر برگشتن ندارم!...فقط مادرم خیلی وابسته است...
    به هر حال برای رسیدن به اهداف بزرگ باید قید خیلی چیز ها رو زد....
    انشا ا... تا موقعی که ما بیایم مادرمون رو باید راضی کنیم..

از همه دوستان ممنون که کمکم کردند..

با تشکر از جناب countdown،
    دو سؤال باقی ست، افرادی که TA هستند تابستان چه کار می کنند؟ باید در طول سال برای تابستان پول ذخیره کنند؟
    همه اینهایی که در خصوص برگشت به ایران گفتید درست، حالا شرایط آمدن اعضای خانواده به آمریکا چیست؟ ممکن است؟ محال است؟ می شود رویش حساب کرد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biology

نقل قول نوشته اصلی توسط Countdown نمایش پست ها
    سلام

اومدن ایران که کاری نداره
    مسئله برگشتنش هست

من که میخواستم بیام
    کلی هم قول دادیم به منزل اینا
    آخرش خوف کردیم- هم درد سر داره- هم خوف- فکر کن بعد این همه زحمت و امتحان جامع و کورس و ریسرچ ....یهو نتونم ویزا بگیرم- بهم بگند نه ممنون -دیگه ویزا نمیدیم-

در مورد اون دوستی که گفتند تابستون و ......
    امریکا واسه مستر و دکترا همون طور که اون دوست عزیز هم گفتند ازین شوخی ها نداره- تعطیلی و هالیدی و کریسمس و ....مال همون ایرانه-میخوایند بیایید اینجا تعطیل بازی اینا همون جا بمونید قورمه سبزی هم تازه میتونید بخورید . البته واسه کسایی که RA/TA هستند- اگه کسی self-fund هست که دیگه موضوع از زمین تا زیر زمین فرق داره-
    مرد مومن- ما روز اول عید خودمون که تقارن داشت و داره با شروع تعطیلات بهاری (spiring break) در دانشگاه ما (در دانشگاه های مختلف زمان این تعطیلات فرق داره) تنها دو ساعت دیر اومدم تو آزمایشگاه با اینکه تو خود دانشگاه بودم ....هنوز دستم به این موضوع بنده. البته بستگی به دانشگاه و advisor هم داره- ما که اینجوریم- کسایی هم میشناسم همه جا هستند بجز دانشگاه
    کلا واسه با خیال راحت برگشتن- تاکید میکنم- با خیال راحت برگشتن- به ایران -همون مالزی و اروپا و چین و سینگاپور و هند و ترکیه- قبرس- روسیه- سوریه- قطب- و ... برید -
    همین امروز استادم گفت پس بیا برو ایران دیگه my answer was nothing but NO thanks- That was a pain-حتی دانیال رو هم نمیتونم ببینم....

واسه امریکا -هم بدلیل دوری- هم بدلیل مشکل ویزا -فعلا در شرایط کنونی- یه نمه باید سفت باشید- منکه خودم فکر میکردم بر میگردم- اما خب خدا کمک کرد- من هم شدیدا عاطفی به خونه هستم اما دیگه باید سفت باشید از همون قبل از اومدن.شما بزرگ (نه سنی-سنتون که کم میشه-اوه صاحبش اومد) خواهید شد و دیگه به این اسووونی ها سختی برای شما معنی نخواهد داشت- اگه وقتی میایید حواستون به برگشتن باشه جا میزنید و کم میارید..... تو همه چیز کم میارید درس خوبش هست.

بدونید و آگاه باشید که خدا تکلیف نکند به ما مگر به اندازه طاقت ما
    اگه مقدماتی فراهم شد و اومدید بدونید که بی تردید شما تحمل اون رو داشتید حالا که خداوند دفتری دیگر را در زندگی شما گشوده...این دفتر بسته شدنی هست شاید هم خیلی دوست داشته باشید توش چیز بنویسید.................................... ................ انشالله سال 90- دقیقه 90 همه مشکلات ّبرای همه ایرانیان---(copy right violation)

ببخشید با چه ویزأی نمی‌شه دیگه به ایران رفت آمد کرد؟ آیا ویزا ج۱ هم شامل این موضوع می‌شه؟ آیا فقط برای ایرانی‌‌ها اینجوریه؟ پاسپورت مهمه یا اقامت؟ منظورم اینه که اگه پاسپورت ایرانی‌ داشته باشیم ولی‌ اقامت کشور اروپایی رو داشته باشیم ممکن راحت تر رفت و آمد کنیم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biology

من الان بزرگ‌ترین درگیری فکریم اینه. اگه یک پست‌داک پوزیشن بگیرم و از اروپا بیام آمریکا. پروفسور آمریکا میگفت ویزا ج۱ میگیرم. می‌خوام مطمئن بشم که با ویزا J1 می‌تونم سالی‌ یک بار برم ایران یا نه؟ نوع پاسپورت مهمه؟ اگه اقامت کشور اروپایی داشته باشیم ولی‌ پاسپورت ایرانی‌ داشته باشیم ممکنه وضع فرق کنه؟ خواهش می‌کنم راهنمایی کنید. در آلمان هر دانشجوی دکترا تقریبا ۲۷ روز در سال تعطیلی‌ داره ولی‌ من نتونستم زیاد برم ایران بخاطر مربیم که خیلی‌ گیر بود، برای همین دلم نمیخواد در آمریکا هم همین اوضاع برام پیش بیاد و نتونم چند سال برم ایران.

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

نقل قول نوشته اصلی توسط SMN نمایش پست ها
    من الان بزرگ‌ترین درگیری فکریم اینه. اگه یک پست‌داک پوزیشن بگیرم و از اروپا بیام آمریکا. پروفسور آمریکا میگفت ویزا ج۱ میگیرم. می‌خوام مطمئن بشم که با ویزا J1 می‌تونم سالی‌ یک بار برم ایران یا نه؟ نوع پاسپورت مهمه؟ اگه اقامت کشور اروپایی داشته باشیم ولی‌ پاسپورت ایرانی‌ داشته باشیم ممکنه وضع فرق کنه؟ خواهش می‌کنم راهنمایی کنید. در آلمان هر دانشجوی دکترا تقریبا ۲۷ روز در سال تعطیلی‌ داره ولی‌ من نتونستم زیاد برم ایران بخاطر مربیم که خیلی‌ گیر بود، برای همین دلم نمیخواد در آمریکا هم همین اوضاع برام پیش بیاد و نتونم چند سال برم ایران.
    ببین دوست من شما بارها این سوالو تو فروم پرسیدی...
    شما شرایطت با خیلی از بچه های فروم متفاوت هست و بخاطر همینه که جواب نمیگیری! چرا به خود سفارت ایمیل نمیزنی بپرسی؟ اونا بهترین و مطمئن ترین جواب رو خواهند داد...
    اگه جواب گرفتی اینجا بزار تا اگه کس دیگه ای در آینده با شرایط شما پیدا شد استفاده کنه.
    بعضی وقتها اولین بودن سخته!!!
    یا حق

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biology

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    ببین دوست من شما بارها این سوالو تو فروم پرسیدی...
    شما شرایطت با خیلی از بچه های فروم متفاوت هست و بخاطر همینه که جواب نمیگیری! چرا به خود سفارت ایمیل نمیزنی بپرسی؟ اونا بهترین و مطمئن ترین جواب رو خواهند داد...
    اگه جواب گرفتی اینجا بزار تا اگه کس دیگه ای در آینده با شرایط شما پیدا شد استفاده کنه.
    بعضی وقتها اولین بودن سخته!!!
    یا حق
    آره حق با شماست اولین بودن خیلی‌ سخته. برای تماس با سفارت یک شماره تلفن گذاشتن که ۱.۵ یورو تقریبا در دقیقه هست، و حتما کلی‌ هم باید پشت خط بمونم تا وصل بشه. شاید بتونم آدرس ایمیلشون رو پیدا کنم. چشم حتما نتیجه رو اعلام می‌کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط SMN نمایش پست ها
    ببخشید با چه ویزأی نمی‌شه دیگه به ایران رفت آمد کرد؟ آیا ویزا ج۱ هم شامل این موضوع می‌شه؟ آیا فقط برای ایرانی‌‌ها اینجوریه؟ پاسپورت مهمه یا اقامت؟ منظورم اینه که اگه پاسپورت ایرانی‌ داشته باشیم ولی‌ اقامت کشور اروپایی رو داشته باشیم ممکن راحت تر رفت و آمد کنیم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
    ويزاها يا one way هستند مثل ويزايي كه آمريكا به ايراني ها مي دهد. يا multi way هستند مثل ويزايي كه كانادا به بچه ها مي دهد.

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین