صفحه 5 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 110

موضوع: آشنایی دانشجویان پذیرفته شده در UPPSALA با یکدیگر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آشنایی دانشجویان پذیرفته شده در UPPSALA با یکدیگر

نقل قول نوشته اصلی توسط shp_com نمایش پست ها
    چیزهایی که می گم بعد از 2 ماه جستجو واسه خونه هست و با انواع و اقسام آدم ها حرف زدن

لطفا به نکات زیر دقت کنید:
    1. به هیچ عنوان حاضر نشید تا زمانی که کلید رو نگرفتید پولی به حساب شخصی بریزید.
    2. در قرار داد اسم شخص رو حتما در سایت www.hitta.se چک کنید. (در کشور سوئد هر کس خونه ای رو داشته باشه اسم اون در سیستم خاص ثبت می شه. این رو به این خاطر می گم و واسه کسانی که می خوان خونه ای رو از شخص خاص کرایه کنن.)
    3. address خونه رو حتما در google map چک کنید. ببینید اصلا همچین خونه ای وجود خارجی داره یا نه
    4.گول عکس هایی که می فرستن رو به هیچ عنوان نخورید.
    5. دقت کنید که شخص حتما سوئدی باشه به ترک ها و ایرانی ها به راحتی اعتماد نکنید. (این رو به شخصه از کسی که سوئد هست شنیدم که مکررا به من می گفت)
    6. در قرارداد حتما باید آدرس خونه کامل باشه. دقت کنید که آپارتمان ها باید شماره واحد و طبقه داشته باشه. حواستون باشه که آدرس تا دم در نباشه

فکر نکنید که چون اونجا به قول بعضی از دوستان, ایران نیست همه خوبن . نه اونجا با همین کاغذ بازی هاشون می تونن بیچاره تون کنن.

امیدوارم همه خونه های خوبی پیدا کنید. امیدوارم حرف هام فقط به دقت شما اضافه کرده باشه نه استرس شما.

موفق باشید
    به امید خبر های خوب
    shp_com عزیز،
    به نکته های مهمی اشاره کردید، به پستتون امتیاز دادم. ولی یه سوال داشتم بعضی از دانشگاه خودشون چند تا مجتمع دانشجویی معرفی کرده بودن، من باهاشون تماس گرفتم و تقریبا همشون قبل از دادن خونه (اتاق) یه مقدار deposit می خواستن که مثل پول پیش تو ایران که بعد از تحویل اتاق به صابخونه پول رو پس می دن. با این مطلبی که گفتید به هیچ عنوان حاضر نشید تا زمانی که کلید رو نگرفتید پولی به حساب شخصی بریزید، من نمی دونم چیکار باید کنم. اینطوری که پیداست این روال کارشونه. از راهنماییتون ممنون میشم

Senior Member moeinian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی انرژی دانشگاه Chalmers

نقل قول نوشته اصلی توسط fantastico نمایش پست ها
    shp_com عزیز،
    به نکته های مهمی اشاره کردید، به پستتون امتیاز دادم. ولی یه سوال داشتم بعضی از دانشگاه خودشون چند تا مجتمع دانشجویی معرفی کرده بودن، من باهاشون تماس گرفتم و تقریبا همشون قبل از دادن خونه (اتاق) یه مقدار deposit می خواستن که مثل پول پیش تو ایران که بعد از تحویل اتاق به صابخونه پول رو پس می دن. با این مطلبی که گفتید به هیچ عنوان حاضر نشید تا زمانی که کلید رو نگرفتید پولی به حساب شخصی بریزید، من نمی دونم چیکار باید کنم. اینطوری که پیداست این روال کارشونه. از راهنماییتون ممنون میشم

سلام دوست من

مطمئنا منظور ایشون کمپانی های معروف نیست که سالهاست دارن خونه کرایه می دن. اونا مشکلی ندارن و شما باید یه پول پیش بدید تا خونه رو به شخص دیگری ندن.

منظور ایشون بنگاههای متفرقه هست که خونه کرایه می دن که حرفشون کاملا درسته.

موفق باشید
    از میان کسانی که برای دعای باران به بیابان می روند تنها کسانی ایمان دارند که با خود چتر همراه دارند.

*هیچ کجای دنیا وطنم ایران نمیشه.

ApplyAbroad Hero shp_com آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط fantastico نمایش پست ها
    shp_com عزیز،
    نقل قول نوشته اصلی توسط moeinian نمایش پست ها
    سلام دوست من

مطمئنا منظور ایشون کمپانی های معروف نیست که سالهاست دارن خونه کرایه می دن. اونا مشکلی ندارن و شما باید یه پول پیش بدید تا خونه رو به شخص دیگری ندن.

منظور ایشون بنگاههای متفرقه هست که خونه کرایه می دن که حرفشون کاملا درسته.

موفق باشید
    بله دقیقا منظورم به اشخاص بود نه company های معروف.
    ببینید خوشبختانه اونجا شرکت ها قابل پیگیری هستن حتما از search ها استفاده کنید حتی برای اطمینان آدرس company ها رو چک کنید. اگه سوئدی هستن قابل اطمینان هستن
    اگر برای پاییز 2010 سوئد اپلای کردید، لطفا در این نظرسنجی شرکت کنید.
    در صورتی که نتیجه ی ویزای سوئدتون اومده، لطفا به اینجا مراجعه کنید.
    به امید خبر های خوب

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    computer science - uppsala

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    درود....

دوستان اطلاع دارید که ایا بین دانشگاه کشاورزی سوئد و دانشگاه اپسالا مسافت زیادی هست یا نه؟
    مثلا در مورد ناحیه ی معروف خوابگاهی فلاگستا ایا این ناحیه به دانشگاه اپسالا خیلی نزدیکه یا مسافتی در حدود یه ساعت داره؟

اینجور که فهمیدم دانشگاه اپسالا تقریبا در مرکز شهر هست و دانشگاه کشاورزی سوئد در جنوب اپسالاست و بغل رود اصلی یا شایدم فرعی...

از دوستان ممنون میشم اگر اطلاعاتی در مورد دانشگاه کشاورزی سوئد دارن باهامون در تاپیک مربوطه در میان بگذارن...
    مثلا من برام سواله جاهایی که در مورد هایی که پیدا می کنیم رو در گوگل مپ نمی تونیم پیدا کنیم چجوری باید بفهمیم نزدیک یا دور هست؟

بعد هم در اگهی هایی که میگن به دانشگاه نزدیکه و مثلا 5 دقیقه راه هست منظورش اپسالاست یا کشاورزی سوئد؟
    و هزاران سوال دیگه....

روز خوش
    سلام.
    از فلوگستا تا دانشگاه اوپسالا پیاده حدودا نیم ساعت و با دوچرخه ۱۵ دقیقه راه هستش.

بین دانشگاه تا slu فاصله نسبتا زیاده. slu خارج شهر هستش.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

برای پیدا کردن خونه بیشتر تمرکزتون رو بذارین رو سایت heimestaden.
    تنها شرکتی هستش که سیستم خونه دادنش صفی نیست. بلکه هر کی زودتر یه اتاق رو رجیستر کنه صاحبش میشه.
    بنابراین توصیه میکنم اگه هنوز تو سایتش رجیستر نکردین حتما این کار رو بکنید. هر روز برین تو سایتش و هر نیم ساعت یا ۱ ساعت یبار رفرش کنید و اگه خونه جدید باز شده بود رجیستر کنید.
    این روش جواب میده.

دانشگده های مختلف دانشگاه معمولا contact person دارن که دانشجو ها مشکلات خودشون رو برای خونه پیدا کردن باهاشون در میون میذارن و معمولا کمک میکنن. دانشکده BMC حتی برای دانشجوهاش از قبل خونه هم رزرو میکنه و اگه تو این دانشکده قبول شدین احتمالا مشکلی برای خونه ندارین!
    اگه دانشکده IT قبول شدین حتما تو گروه یاهو دانشکده عضو بشین و پستهاش رو دنبال کنین. (MSc_CS_UU)

در نهایت اینکه نگران نباشین. کسی رو ندیدم که بیشتر از ۱۰ روز یا حداکثر دو هفته بدون خونه اینجا مونده باشه. اما اگه خونتون از قبل رزرو شده باشه که خیالتون هم راحت تره.

ApplyAbroad Veteran

درود

ممنون از اقا مجید...
    در مورد پست قبلتون این قسمت رو من نفهمیدم:
    "بین دانشگاه تا slu فاصله نسبتا زیاده. slu خارج شهر هستش. " منظورتون بین دانشگاه تا slu یعنی دانشگاه اپسالا تا slu هست؟

راستش من از کوردیناتور دانشگاه پرسیدم و بهم گفت:
    It will take you about 25-30 minutes by bus from Flogsta to SLU.
    It will probably take about one hour to walk and 20-25 minutes by bike.

اینجور که ایشون گفته با اتوبوس میشه رفت ولی خوب زمستون ها که سرد میشه چجوری میشه رفت؟شنیدم که اون موقع ها هم کند میشه...

اگه اشتباه نکنم slu در جنوب شهر هست و اپسالا در مرکز شهر...درسته؟

ApplyAbroad Veteran

در مورد سایت heimestaden هم که میگید تنها در منطقه یا شهر Trollhättan داره...بعد هم موردهاش خیلی کمه...قبلا یه مورد اپسالا هم داشت که نمی دونم چرا دیگه نیست!

کلا گزینه های موجود و مناسب برای شهر اپسالا و به خصوص برای دانشجویان slu خیلی کمه....

سایت های دیگه هم نگاه می کنی واقعا نمی تونی به مورد خوب و معتمدی برسی....
    یا منطقه اش موجود نیست یا هزار و یک ایراد دیگه....

روز خوش

Junior Member
    رشته و دانشگاه

درود

ممنون از اقا مجید...
    در مورد پست قبلتون این قسمت رو من نفهمیدم:
    "بین دانشگاه تا slu فاصله نسبتا زیاده. slu خارج شهر هستش. " منظورتون بین دانشگاه تا slu یعنی دانشگاه اپسالا تا slu هست؟

راستش من از کوردیناتور دانشگاه پرسیدم و بهم گفت:
    It will take you about 25-30 minutes by bus from Flogsta to SLU.
    It will probably take about one hour to walk and 20-25 minutes by bike.

اینجور که ایشون گفته با اتوبوس میشه رفت ولی خوب زمستون ها که سرد میشه چجوری میشه رفت؟شنیدم که اون موقع ها هم کند میشه...

اگه اشتباه نکنم slu در جنوب شهر هست و اپسالا در مرکز شهر...درسته؟
    بله منظورم از دانشگاه اوپسالا بود تا SLU.
    SLU در جنوب شهره و تقریبا از محوطه شهری خارجه. اوپسالا در مرکز شهره.
    امسال به گفته خود سوئدی ها یکی از سخت ترین زمستونها رو داشتیم ولی من مشکل در رفت و امد اتوبسها ندیدم. حداکثر ۲ - ۳ دقیقه با تاخیر میان.
    تو همین فلوگستا من چند تا دانشجوی SLU میشناسم که هر روز میرن دانشگاه و میان و مشکلی هم ندارن. البته اگه جای نزدیکتر خونه بگیرین که به نفعتونه.
    I am studying in Uppsala for one year. feel free to contact me

Junior Member
    رشته و دانشگاه

در مورد سایت heimestaden هم که میگید تنها در منطقه یا شهر Trollhättan داره...بعد هم موردهاش خیلی کمه...قبلا یه مورد اپسالا هم داشت که نمی دونم چرا دیگه نیست!

کلا گزینه های موجود و مناسب برای شهر اپسالا و به خصوص برای دانشجویان slu خیلی کمه....

سایت های دیگه هم نگاه می کنی واقعا نمی تونی به مورد خوب و معتمدی برسی....
    یا منطقه اش موجود نیست یا هزار و یک ایراد دیگه....

روز خوش
    شاید هنوز اتاق های فلوگستا برای اجاره باز نشدن. اخه هنوز دانشجوها اتاقاشون رو ترک نکردن. از هفته اول - دوم جوون دیگه دانشجوها فلوگستا رو ترک میکنند و اتاقا خالی میشه.
    I am studying in Uppsala for one year. feel free to contact me

ApplyAbroad Veteran

درود
    با سپاس از جوابتان...

پس دانشجویان slu هم در منطقه فلاگستا هستن...پس حرف اون خانم هم درست در میاد ولی به قول شما هر چه نزدیک تر باشه بهتره...گمونم باید خوب ارزون تر هم در بیاد در قسمت جنوبی اپسالا و اینکه گویا خارج از حومه ی شهری اپسالاست...

در مورد اتاق های فلوگستا در سایت مربوطه اتفاقا من و shp_com چند روز یه موردی دیدیم و اضافه به لیست علاقه مندی هامون کردیم(همون روش یک کلیک کردیم و فکر کنم یه برچسب علاقه مندی بهش اضافه شد)ولی الان نه اون تک مورد نیست و نه در لیست علاقه مندی هام نیست..نمی دونم برای shp_com هم همینجوریه یا نه؟

در مورد منطقه ی اپسالا من با توجه به سایت studentlya فکر کنم به منطقه ها یا کمون های مرکزی،شمالی،جنوبی،شرقی و غربی و savja تقسیم شده و البته نمی دونم enkoping و habo و غیره هم جزو اپسالا هستن یا نه؟

من در عکس دو نقطه رو در کنار دانشگاه slu به صورت bold می بینم...
    در سمت راست savja و در سمت چپ Gottsunda...
    جالبه در سمت راست دانشگاه رودخانه هست...معمولا بر روی این رودها پل هایی هست دیگه؟اگر در منطقه ی savja جایی پیدا کردیم باید منصرف بشیم یا میشه به عنوان موردی بهش نگاه کرد؟
    http://img.techpowerup.org/100524/SLU4.jpg

روز خوش

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)