صفحه 9 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 110

موضوع: آشنایی دانشجویان پذیرفته شده در UPPSALA با یکدیگر

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : آشنایی دانشجویان پذیرفته شده در UPPSALA با یکدیگر

درود...

چرا خبری از بچه های اپسالا نیست؟!شیرین...امیر..فرتاش و هزاران نفر دیگه...

آیا کسی از دوستان اپسالایی موفق شده خونه ای رو به چنگ خودش در بیاره؟!

به نظرتون این به صرفه هست که اگر شهر دیگه ای نزدیک اپسالا حتی استهکلم اتاقی با قیمت و امکانات مناسب پیدا کردیم اقدام کنیم؟

مورد اقا حسین هم که من به ایشون پیغام زدم مثه هزاران نفر دیگه و فعلا جوابی نگرفتم در نوع خودش جالبه...خوشحال میشیم از زبان ایشون بشنویم که چگونه تونستن خونه ای گیر بیارن...

روز خوش

ApplyAbroad Hero shp_com آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    درود...

چرا خبری از بچه های اپسالا نیست؟!شیرین...امیر..فرتاش و هزاران نفر دیگه...

آیا کسی از دوستان اپسالایی موفق شده خونه ای رو به چنگ خودش در بیاره؟!

به نظرتون این به صرفه هست که اگر شهر دیگه ای نزدیک اپسالا حتی استهکلم اتاقی با قیمت و امکانات مناسب پیدا کردیم اقدام کنیم؟

مورد اقا حسین هم که من به ایشون پیغام زدم مثه هزاران نفر دیگه و فعلا جوابی نگرفتم در نوع خودش جالبه...خوشحال میشیم از زبان ایشون بشنویم که چگونه تونستن خونه ای گیر بیارن...

روز خوش
    من دیروز به heimstaden زنگ زدم و باهاشون صحبت کردم. به من گفتن که امسال اصلا خونه ای ندارن حداقل تا Octobre. من با بچه های کشور های دیگه در ارتباط هستم و اونا هم هیچ کدوم نتونستن خونه ای بگیرن به غیر از 2 نفرشون اون هم از company dombron و علت هم این بود که اینا از زمانی که واسه سوئد تصمیم گرفتن اقدام کنن ثبت نام کردن و یکیشون 370 و یکی دیگه 401 امتیاز داشتن.

به نظر من جواب این سوال به خود شما بستگی داره و از همه مهمتر این که شما اونجا باشید و شرایط رو بسنجید. پس من شخصا فکر می کنم این تصمیم باید در خود سوئد گرفته بشه.

گروه دیگه ای از بچه ها که خونه گرفتن از سایت Blocket هست که من شخصا فکر می کنم ریسک بالایی داره و بهتر هست که خود شخص اونجا باشه واسه تصمیم گیری.
    ایشون از یکی از دوستانشون اونجا کمک گرفتن.

روز خوش
    اگر برای پاییز 2010 سوئد اپلای کردید، لطفا در این نظرسنجی شرکت کنید.
    در صورتی که نتیجه ی ویزای سوئدتون اومده، لطفا به اینجا مراجعه کنید.
    به امید خبر های خوب

منم هیچی گیر نیاوردم
    اونجا میرم پیش یکی از دوستام تا خونه گیر بیارم
    31 مرداد از مشهد پرواز دارم
    Success is doing, not wishing

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط shp_com نمایش پست ها
    من دیروز به heimstaden زنگ زدم و باهاشون صحبت کردم. به من گفتن که امسال اصلا خونه ای ندارن حداقل تا Octobre. من با بچه های کشور های دیگه در ارتباط هستم و اونا هم هیچ کدوم نتونستن خونه ای بگیرن به غیر از 2 نفرشون اون هم از company dombron و علت هم این بود که اینا از زمانی که واسه سوئد تصمیم گرفتن اقدام کنن ثبت نام کردن و یکیشون 370 و یکی دیگه 401 امتیاز داشتن.

به نظر من جواب این سوال به خود شما بستگی داره و از همه مهمتر این که شما اونجا باشید و شرایط رو بسنجید. پس من شخصا فکر می کنم این تصمیم باید در خود سوئد گرفته بشه.

گروه دیگه ای از بچه ها که خونه گرفتن از سایت Blocket هست که من شخصا فکر می کنم ریسک بالایی داره و بهتر هست که خود شخص اونجا باشه واسه تصمیم گیری.
    ایشون از یکی از دوستانشون اونجا کمک گرفتن.

روز خوش
    درود بر شیرین عزیز...

پس با این حساب که شما زنگ زدی و heimstaden که فکر کنم امید بیشتر بچه ها به خصوص بچه های دانشگاه اپسالا بوده باید حداقل تا دو ماه دیگه صبر کنیم !

آیا در مورد تکلیف اتاق هایی که طی چند ماه گذشته در سایتشون گذاشته بودن چیزی نگفتن؟

در مورد کمپانی dombron که همون http://www.studentstaden.se/ باشه من خودم فکر میکردم بتونیم شانسی داشته باشیم با توجه به اینکه قبلا هم گفتم به نظر می اومد تعداد اتاق هایشان بالای 2000 تا بود(البته از خالی بودنشان مطلع نبودم) و حتی من یه بار در این سایت 4 تا آفر گرفتم که بهم نرسید...امتیاز من هم بالای 150 هست و فکر کنم سال بعد بشه مورد های این سایت رو از آن خودمون بکنیم!

در مورد سایت blocket هم درست میگید به نظر میاد ریسک بالایی داره ولی اخیرا اگهی های این یه ماهه رو نگاه می کردم افرادی که آگهی ها رو می دادن بیشتر سوئدی بودند و در واقع مشخصات خانه شان با نامشان مطابقت داشت و از این نظر خطری متوجه ما نبود ولی خوب به نظرم بیشتر آگهی دهندگاه و مالکان تمایل به اجاره دادن به افراد بومی سوئدی دارند...

امیدوارم همگی بتونیم خونه های خوب و نقلی و با قیمت و امکانات مکفی پیدا کنیم

روز خوش

ApplyAbroad Veteran

سایت http://www.studentboet.se/ رو دوستان هم می شناسن و خبرشو اولین بار اقا وحید داد ولی اگه یادتون باشه بهتون گفتم که در واقع نسخه ی جدید سایت قدیمی بود و موردهاشم تا الان عوض نشده....

فکر نکنم کسی از دوستان حتی در خود سوئد از کشورهای دیگه توسط این سایت به جایی رسیده باشن...

جالبه که همان چند مورد ماه های پیش مانده و قرار بود هفته ی اخر جولای موارد جدید رو اضافه کنن(طبق گفته ی منشی مربوطه) ولی خبری نشد و وقتی گفتم آیا اضافه شده گفت بله اضافه شده و 6 تا مورد جدید داشتیم!

خوب مشکل اصلی این هست که اصلا نمیشه فهمید موردهای جدید چی هستن و وقتی من همه ی اون 9 صفحه رو گشتم اون 6 تا رو واقعا پیدا نکردم!

این هم از این سایت!

سلام ... دوستان من چون آپسالا نیستم در مورد خیلی از این نظراتی که اینجا داده شده نمی تونم اظهار نظر کنم ... دوستان خودشون استاد هستند ... ولی در مورد Blocket چون حدود ۱ ماهی همدم روز و شب من شده بود باید خدمت دوستان عرض کنم که اگه مسائل امنیتی رو رعایت کنین خیلی هم ریسکش بالا نیست ... مخصوصا الان که دیگه نزدیک رفتنتون هست و می تونین قسمت زیادی از Deposit رو موکول کنید به وقت دریافت کلید

در مورد این هم که دوستان گفتن که گرفتن این خونه ها سخته و اکثرا به سوئدی ها اجاره می دن ... منم تا حدودی قبول دارم ... ولی راز به چنگ آوردن این خونه ها اینه که

به محظ این که خونه اومد روی وبسایت با طرف تماس بگیرید و اولین نفری باشید که باهاش صحبت می کنید (اینا به این حرف که First came First Served یا یه چیزی توی همین مایه ها خیلی اعتقاد دارن)

در اول صحبت هم با چیزی مخالفت نکنید ... تا حد امکان تا وقتی که ازتون نپرسیده نگید که از ایرانید (همین که یه شماره خارجی می بینه به حد کافی توی ذوقش می خوره)‌

الان که نزدیک رفتنتونه ترجیحا بگید که به مدت چند روز خارج از استکهلم هستید و حتما به محض این که صاحبخونه OK بده واسه بستن قرارداد خودتون رو می رسونید

با اعتماد به نفس در مورد چیزایی که خونه داره بپرسید و خودتون رو در گرفتن خونه جدی نشون بدین ... قبلش هم همه چیز رو دقیق مطالعه کنین تا بهتون نگه که روی سایت اینا رو گفتم

یه کم سخته ... ولی من اون مدتی که دنبال خونه بودم با چند مورد تا حد دیدن خونه هم رسیدیم که خونه رو نپسندیدیم ... ضمنا ایرانی ها هم بعضی وقتا تبلیغ میذارن که من با ۳ ۴ تاشون صحبت کردم ... خیلی راحت تر کنار میان با مسائل

خلاصه اگه می خواین خونه پیدا کنین یه کم باید مدت آنلاین بودنتون رو افزایش بدین و پیگیر سایت ها باشین

موفق باشین

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    درود بر شیرین عزیز...

پس با این حساب که شما زنگ زدی و heimstaden که فکر کنم امید بیشتر بچه ها به خصوص بچه های دانشگاه اپسالا بوده باید حداقل تا دو ماه دیگه صبر کنیم !

آیا در مورد تکلیف اتاق هایی که طی چند ماه گذشته در سایتشون گذاشته بودن چیزی نگفتن؟

در مورد کمپانی dombron که همون http://www.studentstaden.se/ باشه من خودم فکر میکردم بتونیم شانسی داشته باشیم با توجه به اینکه قبلا هم گفتم به نظر می اومد تعداد اتاق هایشان بالای 2000 تا بود(البته از خالی بودنشان مطلع نبودم) و حتی من یه بار در این سایت 4 تا آفر گرفتم که بهم نرسید...امتیاز من هم بالای 150 هست و فکر کنم سال بعد بشه مورد های این سایت رو از آن خودمون بکنیم!

در مورد سایت blocket هم درست میگید به نظر میاد ریسک بالایی داره ولی اخیرا اگهی های این یه ماهه رو نگاه می کردم افرادی که آگهی ها رو می دادن بیشتر سوئدی بودند و در واقع مشخصات خانه شان با نامشان مطابقت داشت و از این نظر خطری متوجه ما نبود ولی خوب به نظرم بیشتر آگهی دهندگاه و مالکان تمایل به اجاره دادن به افراد بومی سوئدی دارند...

امیدوارم همگی بتونیم خونه های خوب و نقلی و با قیمت و امکانات مکفی پیدا کنیم

روز خوش

نقل قول نوشته اصلی توسط shp_com نمایش پست ها
    من با بچه های کشور های دیگه در ارتباط هستم و اونا هم هیچ کدوم نتونستن خونه ای بگیرن به غیر از 2 نفرشون اون هم از company dombron و علت هم این بود که اینا از زمانی که واسه سوئد تصمیم گرفتن اقدام کنن ثبت نام کردن و یکیشون 370 و یکی دیگه 401 امتیاز داشتن.

روز خوش
    این قسمت بچه های اوپسالا چقدر بوی ناامیدی میده
    من که KTH هستم بهم خونه دادن به خیلی از بچه های دیگه هم دادن ولی متاسفانه به چند نفر هم فعلا خونه نرسیده (خود من که میگم آدم یک ماه اینجایی که بهش دادند باشه بعدش جاهای بهتر و بزرگتر با قیمت های کمتر گیر میاره و اینکه هر کی تو سوئد خونه گیر میاره که از طریق این سایت ها اقدام نمیکنه)
    به اکثر ماها از 1 سپتامبر خونه دادند و من مثلا 15 آگوست میرم و همه با هم 15 روز هاستل رزرو کردیم و به نظر من بچه هایی که خونه نگرفتند خونه های بهتری از ماها که بهمون خونه دادند گیرشون میاد
    در ضمن منم با بچه های کشور های دیگه در تماس هستم و خیلی از اونها هم خونه گرفتند چون خونه گرفتن تو سوئد فکر کنم مشکل تر از بقیه کشور ها باشه
    بیا ساقی می ما را هآ آ آ بگردان **** زدان می این بلا ها را هآ آ آ آ آ بگردان

ApplyAbroad Veteran

با سپاس از امیر و هومن عزیز

ممنون از هم دردی تون...

وبلاگ زیر آسمان سوئد(علی اقا) هم اخیرا مطلب خوبی نوشته...البته خوب بیشتر به یوته بوری اشاره کرده...من فکر کنم با توجه به چیزهایی که شنیدم از دوستان همین جا و اون جا دو شهر اپسالا و یوته بوری بیشترین مشکل رو از لحاظ مسکن دانشجویی دارن....استهکلم وضعیتش خیلی بهتره....

http://skyofsweden.blogsky.com/1389/05/03/post-140/

خونه دار باشیم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooya1361 نمایش پست ها
    پویا مه پیکر
    HCI (Human-Computer Interaction) , Master
    اولویت اول
    DA-999
    دانشگاه آزاد مشهد - 15.71
    Pooya1361@yahoo.com
    مثکه من تو این رشته تنهام اونجا
    نه پویاجان من هم هستم! حداقل دو تا ایرانی رو هم میدونم در حال تحصیل هستند تو اوپسالا

ApplyAbroad Hero shp_com آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

کسانی که مشکل خونه در uppsala دارن حتما به این لینک توجه کنید.
    http://portal.studentboet.se/en/sido...ion/akutboende
    اگر برای پاییز 2010 سوئد اپلای کردید، لطفا در این نظرسنجی شرکت کنید.
    در صورتی که نتیجه ی ویزای سوئدتون اومده، لطفا به اینجا مراجعه کنید.
    به امید خبر های خوب

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)