صفحه 4 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 106

موضوع: بهترين كشور براي ادامه تحصیل

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    صنعتی اصفهان

پیش فرض پاسخ : بهترين كشور براي ادامه تحصیل

اول با مامان بابا مشورت کن. اگر امکان مالیش را داری( مثلا در مورد انگلیس و این شخصی که میشناسم حدود 70 تا 80 میلیون در سال خرجشه) اونجا خوبه. اگرچه من با همه این اوصاف فکر میکنم که فعلا به فکر کنکور باش.

میدونین مشکلم چیه ؟؟ اینه که اگه بخوام برای کنکور بخونم فقط دانشگاه علوم پزشکی تهران میرم یعنی به کمتر از این راضی نمیشم .... برای این که اونجا قبول شم باید این 9 ماهیو به شدت بخونم ( من از پسش بر میام ) ولی نگرانیم این جاس که این 1 سال و برای کنکور به هدر بدمو بعد این که مدرکمو گرفتم پشیمون بشم که چرا قبل از این که برم دانشگاه اقدام نکردمو نرفتم اون وقتم شرایطم مثه الان باشه و فقط یه مدرکه بی ارزش رو دستم باشه و 7 سال از زندگیم که بی جهت به باد رفت ....
    خیلی از دانشجوهایی که تو تهران یا شریفن می خوان برن از اینجا و پشیمونن که چرا این همه انرژی و وقتشنو برای رسیدن به این دانشگاه های بی ارزش و ناشناخته ( تو جهان ) هدر دادن ...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhosseingh نمایش پست ها
    میدونین مشکلم چیه ؟؟ اینه که اگه بخوام برای کنکور بخونم فقط دانشگاه علوم پزشکی تهران میرم یعنی به کمتر از این راضی نمیشم .... برای این که اونجا قبول شم باید این 9 ماهیو به شدت بخونم ( من از پسش بر میام ) ولی نگرانیم این جاس که این 1 سال و برای کنکور به هدر بدمو بعد این که مدرکمو گرفتم پشیمون بشم که چرا قبل از این که برم دانشگاه اقدام نکردمو نرفتم اون وقتم شرایطم مثه الان باشه و فقط یه مدرکه بی ارزش رو دستم باشه و 7 سال از زندگیم که بی جهت به باد رفت ....
    خیلی از دانشجوهایی که تو تهران یا شریفن می خوان برن از اینجا و پشیمونن که چرا این همه انرژی و وقتشنو برای رسیدن به این دانشگاه های بی ارزش و ناشناخته ( تو جهان ) هدر دادن ...
    قبل از این سوالات اول باید ببینید چقدر میتونید در سال هزینه کنید.

منظورتون فقط شهریه دانشگاس ؟؟ یا با هزینه زندگی کردن تو اونجا ؟؟؟

ApplyAbroad Guru

منظورتون فقط شهریه دانشگاس ؟؟ یا با هزینه زندگی کردن تو اونجا ؟؟؟
    کلا چقدر میتونید خرج کنید؟ سالی 50میلیون تومن؟ صد میلیون؟ دویست میلیون؟ انتخاب کشور و رشته بستگی داره به اینکه چقدر سرمایه میتونید بگذارید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    صنعتی اصفهان

امیرحسین جان پول خیلی مهمه هم واسه شهریه و هم هزینه زندگی. اگر که هزینش مهم نیست الان برو. ولی این 9 ماهی که خودت میگی را به خیال خارج نگذرون، درست را بخون قبول میشی فوقش نمیری من کسی را میشناسم که مهاجرت کانادا واسشون درست شده بود، میخواستن برن ولی درس خوند واسه کنکور شریف قبول شد، 1 سال هم خوند بعد مرخصی گرفت 2 ترم، رفت اونجا دید اونجا شرایطش بد نیست، الان هم داره MIT دکترا میخونه! یعنی میگم که اول ایران را داشت.قیمت دلار و پوند را هم که در جریانش هستی!

بدبختیم اینه هزینه هاشو نمیدونم هر سایتی هر کسی یه چیز میگه به والللا ...
    اگه اطلاعات دقیق داشته باشم که هزینه تو هر کشور چقدر میشه خیلی بهم کمک میکنه ...
    اگه یکی که اطلاعاتش دقیق باشه عالی میشه ... دنبال یکی میگردم که همه چی تو دستش باشه تا باهاش صحبت کنمو ازش راهنمایی و مشاوره بگیرم ..

ApplyAbroad Hero

حالا مثلا فکر می کنی در دانشگاه علوم پزشکی تهران چه خبره که اینقدر برات مهم شده؟ شاید سن شما طوریه که اینطور مسائل خیلی براتون مهمه(من هم این سن بودم قبلا ها!)، اما خدمتت عرض می کنم خیلی اینطوری فکر نکن. تو اگه شهید بهشتی، شیراز، یا ... جاهای دیگه هم قبول بشی خوبه. من نمی دونم شما چطور به ذهنت رسیده ادامه تحصیل در خارج، اما چرا نمیری با دانشجویان پزشکی سال بالایی در همین دانشگاه علوم پزشکی تهران مشورت کنی. اونها اطلاعات خوبی دارند.
    لااقل در رشته های مهندسی که (من اطلاعات دارم) در مورد لیسانس و فوق لیسانس فکر نمی کنم هیچ کسی پشیمان باشه که چرا در شریف یا تهران درس خونده. اینها دارند بالاترین استانداردهای درسی را ارائه می کنند. البته در مورد تحقیق و دکترا بله، اینجا امکانات کمتره. این دانشگاه ها هم نا شناخته و بی ارزش نیستند اتفاقا خیلی جاها خیلی خوب براشون تره خورد می کنند! اما در مورد پزشکی وضع متفاوته. من فکر می کنم بهتره اول کنکور بدی و بعدِ قبولی و شاید تا علوم پایه خوندن بعدش اقدام کنی برای خارج. البته همونطور که همه گفتند بحث هزینه خیلی مهمه.
    inactive account

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط soor98 نمایش پست ها
    چرا جواب قطعی میدید؟ خیلی زود نیست. مخصوصا واسه پزشکی هرچه زودتر برید بهتره چون متاسفانه اون طرف پزشکی ایران را کم قبول دارند کلی باید امتحان بدی تا تازه یک تعدادی از درسات را قبول کنند! من کسی را میشناسم سن تو هستش الان رفته انگلیس یک سال کالج زبان و درس می خونه بعد هم بره دانشگاه و این حرفها.فقط باید پول بدی دیگه و اینکه تنهایی و این چیزها را تحمل کنی.اما اگر ریاضی بودی بحث یک کمی فرق میکرد.
    واقعا خسته نباشی
    مرد مومن کی پول داره سالی 100 میلیون بده در انگلستان پزشکی بخونه؟ مگر پدرت کارخونه دار باشه. شما هم تز دادیا. پزشکی انگلستان خوندن می دونی یعنی چی؟ می دونی چقدر پول میخاد؟ارز هم که روز به روز داره گرون میشه
    ضمنا کدوم پدر مادر اجازه میده بچه 18 سالش بره خارج؟ ملت در ایران نمیتونن دوری خانواده یا فرزندشون در یک شهر دیگه تحمل کنند چه برسه انگلستان. امگه خیلی بی خیال باشن.
    بازم نظرم اینه همه افراد باید یک مقطع را در ایران بخوانند بعد با دید باز نسبت به زندگی واسه خارج تصمیم بگیرند.

بازم توصیم به این دوستم اینه که کنکور رو بچسبید و ذهنتون رو فعلا در گیر این قضایا نکنید فعلا
    ویرایش توسط Royal2009 : September 10th, 2012 در ساعت 11:33 PM
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member tbaq آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    clinical laboratory sciences/daneshgah azad

سلام. اگه می خوای واسه کنکور بخونی یه رشته ی بیرا بزشکی بخون که خارج بتونی بری ادامه بدیش.بزشکی بخونی تقریبا تو همین ایران خودتو بستی.سخت میشه واست.چون کل مقاطع تحصیلیت رو تا دکترا با این سیستم ضعیف از نظر اونا تموم کردی و باید از اول بخونی.یا ایران بمون تا ابد بزشکی بخون یا بیرابزشکی بخون واسه ادامه تحصیل برو یا هزینه ی بسیااااار سنگین واسه شروع تحصیل در اونجا بده.
    تصمیم درست بگیر از اول.ما اینارو خیلی بیشتر از شما گذروندیم.
    من خودم دارم علوم آزمایشگاهی می خونم.راضیم.

موفق باشی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)