صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 42

موضوع: بعد از IELTS

Junior Member

پیش فرض بعد از IELTS

با توجه به اینکه نمره 6, 7 اکادمیک آیلتس فقط نشون دهنده توانایی فرد در زندگی در یک کشور انگلیسی زبان به عنوان یک شهروند هست و هنوز نیاز به زبان آموزی احساس میشه
    دوستان عزیزی که با موفقیت از مرحله آیلتس رد شدن , پیشنهادات و تجربه شو برای مرحله بعد از امتحان ایلتس اینجا بزارن .
    اصولا بعضی ها بعد از کسب نمره دلخواه دیگه زیاد طرف زبان نمی رین و با توجه به وقفه چند ماهه امتحان و پذیرش , وقتی وارد اون کشور میشن دچار مشکل می شن .

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

پیش فرض پاسخ : بعد از IELTS

سلام ...
    به نظر من فیلم ببین .. حالا محصول همون کشوری که میخای بری. رو زیر نویس هاش میتونی کار کنی هم فال هم تماشا .. هم با فرهنگشون اشنا میشه هم زبانه ..

یه چیز دیگه اینکه چون برای درس میخوای بری توصیه میکنم تا میتونی کتب رشته ات رو به زبان اصلی بخونی. هم reading و هم writing رو تقویت میکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash_Mohebi7 نمایش پست ها
    سلام ...
    به نظر من فیلم ببین .. حالا محصول همون کشوری که میخای بری. رو زیر نویس هاش میتونی کار کنی هم فال هم تماشا .. هم با فرهنگشون اشنا میشه هم زبانه ..

یه چیز دیگه اینکه چون برای درس میخوای بری توصیه میکنم تا میتونی کتب رشته ات رو به زبان اصلی بخونی. هم reading و هم writing رو تقویت میکنه.
    به علاوه، فيلم مستند به نظرم براي ما كه به جو آكادميك وارد ميشيم موثر هست.
    همچنين برنامه هاي تلويزيوني خيلي مي تونه موثر باشه. نه لزوما فقط فيلم.
    كساني كه در گرفتن وقت از سفارت عجله مي كنند، يا وقت هاي چند گانه مي گيرند، باعث ضايع شدن حق افراد بعدي مي شوند... وقتي يك دانشجو مي تواند وقت اضطراري بگيرد، با وسواس خود باعث جدايي اعضاي خانواده هاي ديگر و دور شدن همسران از هم يا از بچه هايشان مي شود.

Member Aranjuez آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری شهید بهشتی

یه مسئله ای که برای من خیلی مهم هست اینه که بتونم یه جورایی خودم به تنهایی زبان رو در سطح نمره ای که اوردم نگه دارم. منظورم اینه که نیازی به کلاس نداشته باشم چون جو کلاس، شلوغی اون و متریالهایی که بعضا بی ربط هستن و توی کلاس تدریس میشن (علی الخصوص وقتی کلاس مختلط نیست و همه شروع می کنن در مورد مسائل خیلی خصوصیشون حرف می زنن)، همه اینا باعث میشه توی فرصت کمی که بعد از تافل یا ایلتس باقی مونده عملا اتلاف وقت داشته باشیم. اگر منابعی برای مطالعه خود آموز معرفی کنین ممنون میشم. مجموعه کتاب بیشتر منظورم هست

نقل قول نوشته اصلی توسط Aranjuez نمایش پست ها
    یه مسئله ای که برای من خیلی مهم هست اینه که بتونم یه جورایی خودم به تنهایی زبان رو در سطح نمره ای که اوردم نگه دارم. منظورم اینه که نیازی به کلاس نداشته باشم چون جو کلاس، شلوغی اون و متریالهایی که بعضا بی ربط هستن و توی کلاس تدریس میشن (علی الخصوص وقتی کلاس مختلط نیست و همه شروع می کنن در مورد مسائل خیلی خصوصیشون حرف می زنن)، همه اینا باعث میشه توی فرصت کمی که بعد از تافل یا ایلتس باقی مونده عملا اتلاف وقت داشته باشیم. اگر منابعی برای مطالعه خود آموز معرفی کنین ممنون میشم. مجموعه کتاب بیشتر منظورم هست
    پيج هاي دانشگاهها يكي از بهترين منابع هست. اخبار، مقالات (حالا غير تخصصي) و ...
    كساني كه در گرفتن وقت از سفارت عجله مي كنند، يا وقت هاي چند گانه مي گيرند، باعث ضايع شدن حق افراد بعدي مي شوند... وقتي يك دانشجو مي تواند وقت اضطراري بگيرد، با وسواس خود باعث جدايي اعضاي خانواده هاي ديگر و دور شدن همسران از هم يا از بچه هايشان مي شود.

Junior Member

فیلم دیدن خوبه مخصوصا با زیرنویس انگلیسی اما چون اکثر فیلم های هالیوود کلی اصطلاحات عامیانه دارن و لهجه های شاید متفاوت و همینطور سرعت زیاد یه مقدار کار رو مشکل می کنه , همین مشکل توی کتاب های صوتی هم هست .من فیلم های مستند رو بیشتر ترجیح می دم چون هم نرمال صحبت می کنه و خیلی کم از اصطلاحات عامیانه استفاده ی کنه .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Aranjuez نمایش پست ها
    دقیقا , منظور من هم همین بود که این تاپیک رو زدم . دیگه عملا کلاس ها برای ما کارایی زیادی توی این مدت چند ماهه نداره . Reading رو میشه با خوندن بیشتر تقویت کرد (من خودم منابع تخصصی خوب در حال حاضر ندارم ) , Lis رو هم میشه با گوش دادن با پادکست های صوتی , اخبار و برنامه های انگلیسی زبان انفرادی ادامه داد . اما تجربه شخصی خودم در کاهش مهارت در Wr و Sp بعد از امتحان ایلتس ه .چون با یادگیری یکسری تکنیک و دقت خیلی راحت میشه بین 6 و 7 در ایلتس گرفت اما این نمره , همون طوری که گفتم اصلا نشان دهنده مهارت واقعی نیست . حتی پیدا کردن penpal هم به نظرم کارساز نیست چون نوشتن عامیانه رو میشه یه کاریش کرد , مشکل در نوشتن قالب اکادمیکه که از همون جلسات اول شروع دانشگاه بهش نیاز داریم

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

شاید شما خیلی وقت باشه که new interchange هارو تموم کرده باشید اما من که کلا کلاس نرفتم حالا می بینم این کتابا خیلی مفیدن و خودآموز هم تا حدودی می شه خوندشون. کلاس رفتن خوبیش اینه که تو جو کلاس اگه خیلی شلوغ نباشه می تونی حرف بزنی و مکالمتو قوی کنی. کلاس های بحث آزاد هم اگه خوب اداره بشه و خلوت باشه بد نیست. یسری فایل های BBC learning english و یادگیری زبان VOA که اخبار کوتاهن، دوستام بهم دادن که گوش کردنشون مفیده ولی متاسفانه سایتشون فی...ل...تره . اگه به سایتشون دسترسی داشته باشید BBC هر هفته فایل های قابل دانلود جدید خبری داره که خیلی مفیدن.
    این فیلم های مستندو که شما می گین از کجا می شه گیر آورد، یا فیلمی که مثلا محصول کانادا باشه؟ لطف کنید اگه می شه با پیام خصوصی بگین تا یموقع خلاف مقررات سایت نباشه.
    دوستان لطفا پیام نفرستید. پیام های خصوصی و ... چک نمی کنم.

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science, University of Bonn

فیلم ببینید، مستندهای BBC رو من خیلی توصیه می کنم...
    نگران writing نباشید... خوندن متون انگلیسی آکادمیک و خوندن کتابهای انگلیسی (وقتی که درستون رو شروع می کنید) کلا روی writing شما تاثیر خواهند گذاشت و ساختارها بطور ناخودآگاه در ذهن شما شکل خواهند گرفت...

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

Junior Member

مستند های BBC خیلی خوبه , می تونید عبارت "فیلم های مستند " رو گوگل کنید و توی همون پیج اول سایت های که فیلم های مستند رو برای فروش و دانلود ارائه میدن می تونین , پیدا کنید .(موفق نشدید , پیام خصوصی بدید ,اون چندتایی که من می دونم رو بهتون بگم ) پادکست های VOA هم منبع خوبیه اما سرعت حرف زدن یه مقدار از حالت نرمال کمتره .

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین