صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 42

موضوع: بعد از IELTS

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

پیش فرض پاسخ : بعد از IELTS

سلام دوستان.
    من امتحان رو دادم نمرمم گرفتیم ولی اشکالات و ضعف های اساسی دارم تو زبانم. راستش من پایه زبانی خوبی نداشتم و بیشتر با تکیه بر تکنیکها نمره ام رو آوردم.
    مشورت و راهنمایی میخواستم از دوستان.

Listening : دوستان من تو برقراری ارتباط بین کلمات توی یه فایلی که دارم میشنوم مشکل دارم. موقع امتحانم این مشکل رو داشتم ولی میتونستم کملات جواب رو پیدا کنم ولی حالا فکر میکنم برای Lecture ها توی دانشگاه به مشکل بر خواهم خورد !! فایلهای BBC هم که بچه ها توصیه کردن کمی برام سنگین هستن .. دوستان منبع دیگه ای رو پیشنهاد میکنن برای لیسنینگ ؟

Reading رو که فک نمیکنم راهی جز خوندن و خوندن باشه براش.. که اینکار رو میکنم! writing م پریسده بودم قبلا جوابی نگرفتم.. speaking هم لازم ندارم!!

دوستان جدا از اینا چه کنم که دامنه لغاتم زیاد بشه ؟

خیلی خیلی ممنون.
    ویرایش توسط Arash_Mohebi7 : October 12th, 2011 در ساعت 10:14 PM دلیل: طبق معمول غلط املایی!!
    I am Back

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

آرش جان شما چندین مزیت به بنده و سایر افرادی که امتحان ایلتس روپشت سر گذاشتند داری و اونم اینه که در حال خارج شدنی، من الان توی حسی هستم که نه حال زبان خوندن رو دارم و نه تمرین کردنش رو اما وقتی شما توی یک کشور خارجی باشی حتی اگه Native هم نباشند این خیلی کمک میکنه، چون فارسی حرف نمیزنی. اما برای مواردی که به listening ات میتونه کمک کنه.
    1- دیدن فیلم های مختلف هالیوودی هست، شاید پیش پاافتاده بیاد، اما میشه طبقه بندی کرد مثلا من سریالی مثل friends رو در شاخه پایین lost & heroes رو شاخه متوسط و مثلا 24 رو سریال قوی میدونم، شما خودت میتونه طبقه بندی کنی بالاخره یک جا هست که زبانت از سطح اون کمتر باشه و نیاز باشه که سعی کنی که بفهمی.
    2-من خودم رادیوهای استرالیا رو توصیه میکنم که راحت میشه از نت گوششون داد، بحث هاشون خیلی جالبه به نظر من و چون محیط کوجیکه خبرهای زیادی هم نیست و بیشتر حالت discuss پیدا میکنه به خصوص کانال 702 سیدنی و میتونه یک نمونه کوجیک باشه از محیط آکادمیک( لهجه شون چند روز اول سخت به نظر میاد)
    در مورد reading هم که خودت گفتی، رایتینگ خودمم که حسابی ضعیف شده و راهش خوندن مقاله و الهام گرفتن از اون تمرین کردن هست، speaking هم لازمت میشه.
    برای لغت راهی نیست چون اگه 10000 تا لغتم یاد بگیری اما استفاده نکنی انگار فقط وقتتو هدر دادی، سعی کن یک دوست Native پیدا کنی و بکنیش موش آزمایشگاهی هر روز هرچند تا کلمه جدید یاد میگیری باهاش صحبت کن در موردش و سعی کن توی حافظه طولانی مدتت بگنجونیش.
    موفق باشی.

ApplyAbroad Hero minoo.shahriar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Business

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash_Mohebi7 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من امتحان رو دادم نمرمم گرفتیم ولی اشکالات و ضعف های اساسی دارم تو زبانم. راستش من پایه زبانی خوبی نداشتم و بیشتر با تکیه بر تکنیکها نمره ام رو آوردم.
    مشورت و راهنمایی میخواستم از دوستان. . . .
    در مورد Listening، من نظر شهراد دربارۀ فیلم و سریال رو کاملا تایید میکنم و موافقش هستم. ولی تاکید من بیشتر روی سریال ها و فیلمایی هست که بیشتر حرف میزنن. مثل Law and order یا حتی Grey's Anatomy و Desperate Housewives. سریال هایی مثل 24 یا Lost سریال هایی هستن که کمتر میشه ازشون لعت و اصطلاح یاد گرفت ولی به مراتب بیشتر هیجان دارن.

Reading تنها چاره اش مطالعۀ مطالب آکادمیک از ژورنال های مرتبط با رشته ات و خوندن اخبار به روز یا مجلات امریکایی هست که خیلی سایت ها لینک دانلودشون رو میذارن.

Writing هم که خب باید بنویسی تا دستت بیاد. هرچه بیشتر، بهتر.

Speaking به شدت لازمت میشه. تو هزاری هم بلد باشی خوب بخونی و بنویسی، وقتی نتونی ارتباط کلامی برقرار کنی، اصلا ارزش نداره.
    بنابراین مطمئن باش این skill به شدت نیازت میشه.

دربارۀ لغت هم به نظرم با همون روش فیلم دیدن و مقاله و مجله خوندن، به اندازۀ نیاز لغات پرکاربرد هم در زبان محاوره و هم لغات تخصصی رشته ات رو یاد میگیری.
    فقط باید همون لحظه یادداشت کنی و همه رو توی یه دفتر نگه داری.

موفق باشی.
    Never Stop Dreaming Of A Better Tomorrow

Junior Member

سلام دوستان چند تا پیشنهاد دارم برای کسایی که میخوان مهارت های زبانشون رو تقویت کنن:
    فیلم و سریالی رو که می بینید رو پاوز کنید و سعی کنید جمله که گفته شد رو تکرار کنید این کار اگه حوصله تون زیاد باشه خیلی خوب جواب میده در ضمن کتاب american accent training به شدت تاثیر گذاره به طوری که اکثر کسایی که کتاب رو تموم کردن بسیار شبیه native ها صحبت می کنند در مورد مهارت listening هم transcript کردن مستند های علمی خیلی کمک خواهد کرد و در آخر خواندن مراجع انگلیسی رشته تخصصی خودتون خیلی به reading &writing شما کمک میکنه چونکه اکثر کتابهای مرجع بسیار خوب ویراست شدن و می تونه راهنمای خوبی برای نوشتن مقاله های آتی براتون باشن.
    به امید فردایی بهتر.

با سلام
    من در مورد مشاهده آنلاین نمره ایلتس دانشگاه آزاد سوال دارم.نمی دانم از کجا نمره را چک کنم. یک صفحه بود در این مورد که قفل شده, من سرچ هم کردم به نتیجه نرسیدم. فکر کردم مرتبط ترین اینجاست , خوشحال می شوم به مکان درست راهنمایی ام کنید
    با تشکر

Junior Member Ehsan4288 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - PA

دوستان بنظرتون اقدام برای تدریس زبان بعد آزمون برای رفع نقص ها مفیده؟ با توجه به وقت و زمان باقی مانده تا خروج از کشور؟ آیا کسی تجربه ای داره؟
    سپاس

دوستان سلام
    من هم يك پيشنهاد دارم كه ميتونين به سايت كاخ سفيد مراجعه كنين و تمام سخنراني هاي همه روساي جمهور امريكا را جهت تقويت قسمت شنبداري دانلود و استفاده كنين چون خيلي مفيده و جالب اينه كه علاوه بر قسمت شنيداري رو قسمت نوشتاري و صحبت كردن هم اثر خود رو ميذاره براي من كه بسيار جالب و مفيد بود اميدوارم به شما هم كمك كنه.
    موفق باشين........................
    رمز موفقيت اونكه وقتي همه دارن نقش همديگه رو بازي ميكنن تو با تمام وجود نقش خودت رو بازي كني!

به قول یکی از این معلم ها آیلتس انگلیسی شما رو نمی سنجه.بلکه تکنیک های تستی شما رو می سنجه.شما اگرحتی هیولای listening هم باشید و صبح تا شب فیلم و سریال انگلیسی زبان نگاه کنید اگر تکنیک حل سوالات آیلتس رو ندونید وقت کم می ارید و گیج می شید.پس تکنیک ها رو یاد بگیرید.

Junior Member Mechanics20 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering, applied design

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan4288 نمایش پست ها
    دوستان بنظرتون اقدام برای تدریس زبان بعد آزمون برای رفع نقص ها مفیده؟ با توجه به وقت و زمان باقی مانده تا خروج از کشور؟ آیا کسی تجربه ای داره؟
    سپاس
    سلام دوست عزیز
    بله بسیار کمک کننده ست، چون یک معلم باید بسیار بیشتر از زبان اموز بدونه و ناچاره دائما مرور کنه تا بتونه پاسخگوی شاگرداش باشه، علاوه بر اون شما باید انگلیسی صحبت کنید و این خیلی خوبه
    من فکر میکنم تدریس سطح زبانتون رو از اینی که هست هم بالاتر میبره
    شروع راه‌های جدید سخت است، اما نه به‌ سختی تحمل شرایط نامناسب و از دست‌رفته.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط jayangelo نمایش پست ها
    به قول یکی از این معلم ها آیلتس انگلیسی شما رو نمی سنجه.بلکه تکنیک های تستی شما رو می سنجه.شما اگرحتی هیولای listening هم باشید و صبح تا شب فیلم و سریال انگلیسی زبان نگاه کنید اگر تکنیک حل سوالات آیلتس رو ندونید وقت کم می ارید و گیج می شید.پس تکنیک ها رو یاد بگیرید.
    دقیقا موافقم، به نظرم نمره آیلتس اصلا نشون دهنده سطح زبان فرد نیست، ممکنه یه نفر که نمره خوبی نیاورده زبانش و نحوه ارتباط برقرار کردنش به زبان انگلیسی بهتر از یه نفر با نمره آیلتس بالا باشه

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین