صفحه 122 از 130 نخستنخست ... 2272112113114115116117118119120121122123124125126127128129130 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,211 تا 1,220 , از مجموع 1293

موضوع: All About Returning Students

پیش فرض پاسخ : All About Returning Students

من ریترنینگ نیستم ولی فکر کردم شما بتونین کمکم کنین.

من سال پیش با ویزای اف 1 و سینگل برای دکترا اومدم امریکا. این ترم مستر اوت کردم و میخام دفاع کنم و یه جا هم احتمال پذیرش دارم برای بهار.
    سوالم اینه که چقدر احتمال داره بتونم ویزا بگیرم یه ماهه اگه دسامبر برم ایران و بخوام شروع ترم برای دکترا توی دانشگاه دیگه برگردم ؟
    ویزامو از انکارا گرفته بودم سال پیش. رشته م حساس نیست. فاندم ندارم این ترم..
    کشوری که میرم مهمه جز اون جندتا کشور امارات و ترکیه و .. باشه؟ میشه رفت کانادا یا جای دیگه؟؟
    ممنونم.

بنظرتون چه کاری بهتره؟ گردوعیت بشم و امریکا رو ترک کنم و با آی توعنی جدید بیام یا اینکه نه؟
    ویرایش توسط reihaneh_sam : September 4th, 2017 در ساعت 12:02 PM دلیل: تغییر سوال

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medical genetics (PhD), University of Newcastle

سلام
    من J1 و ریترنینگ هستم. اول سپ از امریکا خارج شدم و۳ هفته هست که منتظر ویزا هستم. دیروز دانشگاه ایمیل زده که اگر تا ۱۸ اکتبر برنگردی قرارداد کاریت فسخ میشه به این علت که بعد از این تاریخ به هیج ایرانی هیچ ویزایی داده نمیشه. متن ایمیل هست:

Hi XXXl,
    I talked to a lawyer and she confirmed that even after 18th with a valid J1 visa I am able to return to US as J, M and F visas are excluded from travel ban. So I as wondering if there are any other regulations by school or university that set this date as my final arrival date or is there anything else
    that I am not aware of?

و جواب دادن:

Hi Moones,

Per the new immigration ban, we came to that conclusion based on the following:

1. What types of travel are restricted?

Iran: No nonimmigrant visas except F and M student visas and J exchange visitor visas; no immigrant or diversity lottery visas.

2. When will the restrictions take effect?
    Nationals of Iran, Libya, Somalia, Syria and Yemen will no longer be eligible for an exemption based on a bona fide relationship to a person or entity in the United States.

3. Which foreign nationals are subject to the travel restrictions?
    · Are outside the United States on the applicable effective date;
    · Do not have a valid visa on the applicable effective date;

You do have a bon a fide relationship with university right now, but as of 10/18/17 at 12:01 am, exemptions will no longer be eligible based on that.

XXX

دوستان کسی نظری داره؟

ممنون
    (We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars. (Oscar Wilde

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

سلام دوستان
    من دانشجو phd بودم ولی master out کردم از دانشگام و رفته یه دانشگاه بهتر و استاد بهتر دوباره از اول phd. ولی همون رشته رو ادامه دادم که حساس هم نیست! کسی تجربه تغییر دانشگاه و رفتن به سفارت رو داشته؟ به این که وضعیت تغییر کرده و درس طولانی‌تر شده چه برخوردی نشون می‌دن؟ ممنون!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medical genetics (PhD), University of Newcastle

نقل قول نوشته اصلی توسط moones نمایش پست ها
    سلام
    من J1 و ریترنینگ هستم. اول سپ از امریکا خارج شدم و۳ هفته هست که منتظر ویزا هستم. دیروز دانشگاه ایمیل زده که اگر تا ۱۸ اکتبر برنگردی قرارداد کاریت فسخ میشه به این علت که بعد از این تاریخ به هیج ایرانی هیچ ویزایی داده نمیشه. متن ایمیل هست:

Hi XXXl,
    I talked to a lawyer and she confirmed that even after 18th with a valid J1 visa I am able to return to US as J, M and F visas are excluded from travel ban. So I as wondering if there are any other regulations by school or university that set this date as my final arrival date or is there anything else
    that I am not aware of?

و جواب دادن:

Hi Moones,

Per the new immigration ban, we came to that conclusion based on the following:

1. What types of travel are restricted?

Iran: No nonimmigrant visas except F and M student visas and J exchange visitor visas; no immigrant or diversity lottery visas.

2. When will the restrictions take effect?
    Nationals of Iran, Libya, Somalia, Syria and Yemen will no longer be eligible for an exemption based on a bona fide relationship to a person or entity in the United States.

3. Which foreign nationals are subject to the travel restrictions?
    · Are outside the United States on the applicable effective date;
    · Do not have a valid visa on the applicable effective date;

You do have a bon a fide relationship with university right now, but as of 10/18/17 at 12:01 am, exemptions will no longer be eligible based on that.

XXX

دوستان کسی نظری داره؟

ممنون
    اپدیت:
    ویزای من بعد از ۵ هفته و بعد از دو بار تماس تلفنی کنگرسمن ویسکانسین با سفارت در برن صادر شد.
    (We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars. (Oscar Wilde

I came to the US with a single entry visa three years ago, was a phd student but transfered to another university got my masters with GPA of 4 and won several awards, this summer I wanna to back home for my bother wedding and I wanna know how likely it is to get a visa this time? is it better to apply for visa from canada or is it better to go to one of then assigned embassies for Iranians? P.S i'm currently getting my phd in chemistry and chemical biology

نقل قول نوشته اصلی توسط panteamohajer نمایش پست ها
    I came to the US with a single entry visa three years ago, was a phd student but transfered to another university got my masters with GPA of 4 and won several awards, this summer I wanna to back home for my bother wedding and I wanna know how likely it is to get a visa this time? is it better to apply for visa from canada or is it better to go to one of then assigned embassies for Iranians? P.S i'm currently getting my phd in chemistry and chemical biology
    I strongly advise you not to leave the US in the middle of your Ph.D. They may not issue a new visa for you again regarding your field of study and nationality. Your GPA has no significance for them. In case you have to go to an embassy, go to Canada.The AP will be longer but seems safer.
    آنکه دایم هوس سوختن ما می کرد کاش می آمد و از دور تماشا می کرد

Junior Member

سلام دوستان،
    من دانشجوي خانوم PhD در رشته عمران در آمريكا هستم. الان حدود يك سال و نيمه كه اومدم اينجا ( هنوز امتحان جامع ندادم). متاسفانه پدرم ٦ ماه پيش فوت شدن و الان هم مادرم مريض شدن. تصميم گرفتم برگردم ايران. آيا شما فكر ميكنيد كه شرايط من در روند ويزا بهم كمك ميكنه؟ به نظرتون بيشتر از يك ماه طول ميكشه دوباره ويزا بگيرم؟ مادرم سنشون بالاست و ميتونم پرونده پزشكيش رو ترجمه كنم و با خودم ببرم. من ميخوام اورژانسي وقت سفارت بگيرم! به نظرتون كدوم سفارت برم؟
    ازتون ممنون ميشم اگر بتونيد راهنماييم كنيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط kwestan نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من دانشجوي خانوم PhD در رشته عمران در آمريكا هستم. الان حدود يك سال و نيمه كه اومدم اينجا ( هنوز امتحان جامع ندادم). متاسفانه پدرم ٦ ماه پيش فوت شدن و الان هم مادرم مريض شدن. تصميم گرفتم برگردم ايران. آيا شما فكر ميكنيد كه شرايط من در روند ويزا بهم كمك ميكنه؟ به نظرتون بيشتر از يك ماه طول ميكشه دوباره ويزا بگيرم؟ مادرم سنشون بالاست و ميتونم پرونده پزشكيش رو ترجمه كنم و با خودم ببرم. من ميخوام اورژانسي وقت سفارت بگيرم! به نظرتون كدوم سفارت برم؟
    سلام دوست گرامی
    تسلیت می گویم بابت فوت پدرتان. راستش هیچ تضمینی نیست که زیر یکماه حتما کلیر شوید. اما از آنجا که رشته اتان خیلی حساس نیست و احتمال درجا ویزا گرفتن را دارید. پیشنهادم به شما قبرس است اما بازهم هیچ تضمینی نیست. باز خودتان جستجو کنید و آمار سفارتهای گوناگون را برای دانشجویان برگشتی در بیاورید و بهترین انتخاب را بکنید. لازم به ذکر است که در حال حاضر ارمنستان و قبرس نسبت به سفارتهای دیگر رفتار بهتری نشان داده اند و آمار گرفتن ویزایشان به نسبت بهتر از جاهای دیگر بوده است.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kwestan نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    به نظر من از سفارتی که بار اول رفتی اقدام کن.
    از استاد راهنما نامه ای بگیر که در موذد ریسرچت توصیحی داده بشه که کارت حساس نیست و اینکه لازمه برای ادمه دکتری و ریسرچ برگردی. به آفیسر حتما بده نگاه کنه.
    intrnational office دانشگاه هم سر برن٬‌ اونها حتما بهت توصیه میکنن که نری ولی بهتره در جریانشون بذاری که بعدا در صورت لزوم ازت حمایت کنن. اگه نامه ای ازشون بگیری که بهترم هست.

مثلا من یه نفر میشناسم که بعد از travel ban اول رفت ایران و ویزاش رو نمیدادن و رییس کل دانشگاه با ایمیل زدن یه سناتورها و پیگیری تونست به موقع دانشجو را برگردونه.
    امضا نامرئی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    به نظر من از سفارتی که بار اول رفتی اقدام کن.
    از استاد راهنما نامه ای بگیر که در موذد ریسرچت توصیحی داده بشه که کارت حساس نیست و اینکه لازمه برای ادمه دکتری و ریسرچ برگردی. به آفیسر حتما بده نگاه کنه.
    intrnational office دانشگاه هم سر برن٬‌ اونها حتما بهت توصیه میکنن که نری ولی بهتره در جریانشون بذاری که بعدا در صورت لزوم ازت حمایت کنن. اگه نامه ای ازشون بگیری که بهترم هست.

مثلا من یه نفر میشناسم که بعد از travel ban اول رفت ایران و ویزاش رو نمیدادن و رییس کل دانشگاه با ایمیل زدن یه سناتورها و پیگیری تونست به موقع دانشجو را برگردونه.

خيلي ممنون از راهنماييتون. ميتونم ازتون بپرسم كه چرا سفارت قبلي؟ من قبلا رفته بودم دبي! با توجه به اطلاعاتي كه دارم الان دبي خوب نيست براي ويزا! از طرف ديگه هم بايد ويزاي دبي هم بگيرم كه خودش طول ميكشه!